Tma, že by člověk ani neviděl na velký skok pro lidstvo, trýznění Neználka kapitalistickou společností, proradní plecháčci Decepticoni a teď, mein Gott, Nacisté - temná strana Měsíce evidentně skrývá samé nemilé věci.. V geekově mozku během saunování zrozený Plan 9 aus dem Weltall má opravdu vtipných momentů jak nepříliš zručný truhlář prstů, ale nelze mu upřít autorský entuziasmus a vzhledem k výši rozpočtu kvalitní triky, kdy se člověk nedočká, aby na stříbrným sprejem nastříkanou krabici od bot útočil talíř do mikrovlnky. Snad to chtělo ještě častěji zabrnkat na satirickou notu a já bych pak nemusel trávit většinu filmu představami, jak propůjčuji fräulein Richter některé z mých neárijských tělních tekutin..(7.6.2012)

Čekal jsem cheesy komedii a dostal překvapivě inteligentní satiru s pár vtipnými scénami. Vesmírný bitky jsou na vysoké úrovni a já si to dost užíval. Jediné zklamání je pro mě Udo Kier. Čekal jsem od něj šílenýho nácka a on byl tak nějak obyčejný. Každopádně nebuďte zklamaní, že to není akční béčko s náckama, a buďte rádi za nečekaně dobrý film.(15.7.2012)

• liskam

Ujetina po všech stránkách. Kdyby se tam alespoň nesnažily nacpat vše co je napadlo, možná by se na to (třeba jako na komedii) koukat dalo. Takhle to na mě působí jen jako blábol nějakého chorého děcka, které neví co si přát k vánocům. Jestli nůž, čokoládu, brášku a nebo nového transformera. Za mě 25%(18.7.2012)

• Djkoma

Nekonzistentní mix, který na papíře a v trailerech vypadá odvážně, ale na hodině a půl se snaží smíchat několik cílených parodií bez skutečného humoru a vlastní představě o hlavní pointě. Politicko-kritická rovina (nejen, ale především) proti Spojeným státům působí jako stále opakované módní klišé a ta snaha stylizovat Měsíc do podoby (skoro steampunk) nacistické vize Čtvrté říše byl vykoupen hromadou nesmyslů... ale budiž. Beru to jako fanouškovský úlet pro hrstku vyvolených, kterým budou stačit uniformy, sexy blondýna a odvážný sci-fi motiv, který je moc pěkně dovršen s příchodem závěrečných titulků. Tu hodinu zbytečnou hodinu navíc, co ten film má, raději nechám plavat:-). PS: přes všechny zhovadilosti a nedodělky, nedomyšlenost a přehnanost si autoři zaslouží za svou vytrvalost dotáhnout svůj nápad do "konečné verze" třikrát Sieg Heil ...(30.5.2012)

Prvotnímu hypeu jsem v tomto případě naštěstí úplně nepodlehnul, takže nemusím být příliš zklamaný. Iron Sky je sympatická zábavná hříčka, nic víc. Nejméně problematicky film nakonec kupodivu funguje jako nenáročná béčková sci-fi blbina určená na videotrh. V případě, že tvůrci chtěli za ono pozlátko béčkové měsíčně-nacistické podívané zcela vážně skrýt ambiciózní politickou satiru, nedá se hovořit o úspěchu. Jako ony tam nějaké náznaky jsou ... ale celkově to svým satirickým vyzněním připomíná přinejlepším průměrnou středoškolskou úvahu na téma "světová politika a její neduhy". Snaživé, ale současně příliš přímočaré a povrchní. Jako parodie pak Iron Sky selhává především v tom zásadním bodě, že téměř vůbec není vtipné (neplést si zábavnost s vtipností). Palec nahoru, ale jen mírně, do žádných závratných výšin.(29.5.2012)

• - Ve scéně v 19. minutě v centru volební kampaně ředitelka nejprve pošle všechny kromě vedoucích oddělení pryč. Ve chvíli, kdy vedoucím nadává, jsou však v jednom ze záběrů všichni odvolání vidět v pozadí. (Topper.H)

• - Vládní kancelář Německé republiky nepovolila filmařskému štábu dovoz jakýchkoliv nacistických kostýmů na území Německa. Záchrany se jim dostalo od tvůrců filmu Hanebný pancharti (2009), kteří se v době natáčení potýkali se stejným problémem. (Conspi)

• - Režisér založil vlastné štúdio na filmové efekty a tak dosiahli skvelú úroveň trikov za rozumnú cenu. (gogo76)