Za ten půlrok života mezi finskou mentalitou jsem si stihl všimnout, že Finové jsou jiní. Taky to je jeden z důvodů, proč mě Iron Sky vůbec...ale naprosto vůbec nepřekvapuje. Náckové, kteří si postavili základnu na temné straně měsíce? Ale proč by ne. Film se musí brát jako vyslovená recese, jinak to nejde. V tu chvíli si klidně i ty tři hvězdičky zaslouží. Některé narážky jsou totiž fakt boží. A když už odečtu nejhorší bod filmu - scénář, tak musím uznat, že Laibach se s muzikou perfektně poprali, stejně tak jako plno německých herců si ze sebe dokázalo udělat příjemnou legraci.(12.9.2012)

Videl som DC verziu a tá je skvelá. Trochu mi nesadol len ten pomiestny americký černošský humor, ale aj ten je celkom dobre držaný na uzde. Pár fórov hlavne v závere geniálnych. Fakt som nečakal, že invázia bude pôsobiť omnoho veľkolepejšie ako napr. v BATTLE LOS ANGELES a atmosféra dorovná SKY CAPTAINA... A ja som zožral aj to posolstvo...(1.4.2016)

nenaplnil všechna očekávání, ze začátku jsem přes všechna varování hledal ten velkolepý vážný feeling trailerů, ale rozhodně nezklamal ani náhodou. Už jen vidět zase nějakou opravdu povedenou vesmírnou bitvu je pro mně velký plus (a tady je to jak ze Star Wars - palce nahoru), a celková stylizace je opravdu úžasná, také stavba scén a další technické záležitosti jsou na nezávislý film za pár šupek opravdu více než dobré. Herecké výkony správně přemrštěné až naprosto šílené, ale všichni hrajou jak jen můžou a Renata je kost :) Po příběhové stránce to ale žádná sláva není, všechno je jen načrtnuté, k zvratům přichází příliš rychle a samotné hlavní téma filmu - invaze nacistů a převzetí Země úplně úplně odbytá.. Prostě bych dal půl království za o hodinu delší film, kde by pod slupkou všeho sarkasmu, satirických pokusů a narážek, došlo i k nějakému opravdovému dramatu. Ale nestane se a všechny ty parádní scény a monology ala "svět je nemocný a my jsme doktoři" vyzní docela do ztracena... Také si člověk v takové rychlosti ani nemůže pořádně zvyknout na postavy, a i když to asi není taková chyba u těch všech figurek, důležitých pouze pro vyjadřovanou myšlenku, aspon bych se trošku více věnoval hlavnímu duu. A jak tedy funguje ta politická satira, které tvůrci obětovali tak mnoho? No, šlo to dotáhnout ještě trochu jinde a na jiný level, ale Finové aspoň vyjádřili ty nejdůležitější problémy, kvůli kterým americkou politiku a její způsoby mnoho lidí zrovna nemiluje. At už otravná, ambiciózní, mocichtivá variace na Palin, nebo diktátorsky se chovající generál či mlžící a veskrze slizký ministr obrany - všichni odkazují: My jsme páni Země, sebereme si, co chceme, vydrancujeme zdroje, dobudeme země, porušíme jakoukoliv dohodu, protože vy jste nicky a my máme atomovky... Parádní scéna ukazující na mírumilovnot a spolupráci mocností je "posily". A pak závěr :) Úplně poslední scéna tomu dala doslova hřebíček do rakve a přitom ukázala, o co se opravdu tenhle film snažil. Zpracováno ne zcela korektně a na dřeň už vůbec ne, spíše jen takové nadhledové chození kolem horké kaše, ale snaha se cení. Finský zástupce je best, stejně jako ten severokorejský :)) PS: celý film jsem čekal, kdy se ozve ta skladba z traileru a nic.. Zato bych byl skoro schopen snížit hodnocení :D PPS: opravdu pobavila nacistická verze Diktátora a potěšil meteorblitzkrieg(30.5.2012)

• Segrestor

Neskutečné, tak ono se přeci jen podařilo dokonit do naprosté chujoviny nápad s takovým potenciálem. Vize měsíce v područí nacistických vědců a obřích hutí generujicí nespočetnou armádů nacistických létajících talířů je opravdu skvělá a moment, kdy zajmou kosmonauta je taky super. Od této chvíle se ale začne odvíjet nějaký téměř trapný pokus o humor, akci a vůbec dramaturgii děje. Přiznám se, že už jsem to dokoukával s krajním odporem. Takhle pitomě jsem se naposledy cítil u Někdo to rád blond. Přijde mi to, že nám Němci chtěli ukázat, jak si umí udělat se své nechvalně proslulé historie srandu, ale zdá se, že nám to cpou příliš křečovitě, že se nabízí podezření, že tam někde uvnitř to pořád myslí vážně. Že nás to má jen uchlácholit a pod rouškou roztomile přítažlivého sci-fi humorného balastu nám servírují cosi, co se vlastně docela špatně luští. Této zábavě neholduji.(5.6.2012)

No hej, väčšina z nás, čo sme sa tešili, sme asi trochu sklamaní. Ale aj tak dám 4*, lebo keď si poskladám všetky detaily, verím, že celok je nadpriemerný. Nakoniec mi celkom vyhovuje, že to nebola len bláznivá groteska, akú som podľa traileru očakávala. Páči sa mi, že film má viacero vrstiev: okrem prvoplánovej srandy najmä hromadu satiry, ktorá v istých chvíľach prechádza až do vážneho tónu. Takže filmom som trochu prekvapená, ale nehnevám sa, že je trochu iný než moje očakávania :-)(4.6.2012)

• - Ve filmu jsou použity záběry z filmu Diktátor (1940) s Charliem Chaplinem. (Terva)

• - Automobil s označením "führer" je klasický Volkswagen typ 1, všeobecně známý jako VW Brouk. (Adrai)

• - Premiéru si snímek odbyl 11. 2. 2012 během 62. ročníku německého mezinárodního filmového festivalu Berlin International Film Festival, kde se promítal v sekci Panorama Special. (Conspi)