Strašná blbosť.Stupidita,naivita a nelogickosť dotiahnutá do takého extrému,až to nepôsobí trápne.Béčko,ktorého debilita nadobudla galaktické rozmery a pre mňa už teraz kultová záležitosť.Už nejaký čas som sa tak dobre nezasmial.Vedeli ste napríklad,že Mesiac je územie USA?Majú tam predsa vlajku!...A mimochodom Julia Dietze je super.Snáď ju ešte niekedy uvidím v niečom podobnom,alebo vlastne v hocičom.Ale nemeckú televíznu produkciu sledovať nezvládam(14.7.2012)

• Radek99

Železné nebe snímku Iron Sky je hodně prorezavělé. Sice je jasně pochopitelná politická provázanost mezi současným (americkým) kapitalismem a fašismem/nacismem (třeba podle citátu Benito Mussoliniho: ,,Fascism should more appropriately be called Corporatism because it is a merger of state and corporate power"), ale v případě tohoto filmu je to příliš prvoplánová politická satira. Dalším aspektem je sama obsese nacistou coby filmovou postavou, dokonce ani takovéhle sci-fi béčko to většinou nestačí pojmout, až příliš obskurní hrdina je vlastně na škodu. A nakonec přijde multi-kulti romance...no tak je to z velké části německý snímek, tak co jiného také čekat... Železné nebe zrezavělo zmatením žánrů...(12.8.2012)

"Tie baby sú tam dole nejaké vyholené, vyzerajú ako malé dievčatká. Majú tam len taký malý knírek ako náš Fuhrer..." Táto sci-fi paródia má zaujímavý dej s žijúcimi nacistami na mesiaci. Aj keď je to trocha na hlavu (paródia, bratu...) celkom mato bavilo. Z témy sa určite dalo vyťažiť oveľa viac, ale i tak ma to potešilo. Ako píše Big Bear na svoje si prišli hlavne milovníci hry Wolfenstein a ja sa k nim radím. Humor tu je, ale chcelo by to ešte viac. Pobavila ma scéna návštevy kina na film Diktátor s Ch. Chaplinom kde nacistka výjde z kina zlomená po zistení, že film má viac ako 6 minút! Trochu nevyvážené, ale skvelý nápad mnohé zachraňuje. Režisér filmu sľuboval , že natočí film o cestovaní v čase a atentáte na Hitlera. Bože, zasyp toho fínskeho blázna peniazmi nech sa do toho pustí! 60%.(27.9.2014)

nenaplnil všechna očekávání, ze začátku jsem přes všechna varování hledal ten velkolepý vážný feeling trailerů, ale rozhodně nezklamal ani náhodou. Už jen vidět zase nějakou opravdu povedenou vesmírnou bitvu je pro mně velký plus (a tady je to jak ze Star Wars - palce nahoru), a celková stylizace je opravdu úžasná, také stavba scén a další technické záležitosti jsou na nezávislý film za pár šupek opravdu více než dobré. Herecké výkony správně přemrštěné až naprosto šílené, ale všichni hrajou jak jen můžou a Renata je kost :) Po příběhové stránce to ale žádná sláva není, všechno je jen načrtnuté, k zvratům přichází příliš rychle a samotné hlavní téma filmu - invaze nacistů a převzetí Země úplně úplně odbytá.. Prostě bych dal půl království za o hodinu delší film, kde by pod slupkou všeho sarkasmu, satirických pokusů a narážek, došlo i k nějakému opravdovému dramatu. Ale nestane se a všechny ty parádní scény a monology ala "svět je nemocný a my jsme doktoři" vyzní docela do ztracena... Také si člověk v takové rychlosti ani nemůže pořádně zvyknout na postavy, a i když to asi není taková chyba u těch všech figurek, důležitých pouze pro vyjadřovanou myšlenku, aspon bych se trošku více věnoval hlavnímu duu. A jak tedy funguje ta politická satira, které tvůrci obětovali tak mnoho? No, šlo to dotáhnout ještě trochu jinde a na jiný level, ale Finové aspoň vyjádřili ty nejdůležitější problémy, kvůli kterým americkou politiku a její způsoby mnoho lidí zrovna nemiluje. At už otravná, ambiciózní, mocichtivá variace na Palin, nebo diktátorsky se chovající generál či mlžící a veskrze slizký ministr obrany - všichni odkazují: My jsme páni Země, sebereme si, co chceme, vydrancujeme zdroje, dobudeme země, porušíme jakoukoliv dohodu, protože vy jste nicky a my máme atomovky... Parádní scéna ukazující na mírumilovnot a spolupráci mocností je "posily". A pak závěr :) Úplně poslední scéna tomu dala doslova hřebíček do rakve a přitom ukázala, o co se opravdu tenhle film snažil. Zpracováno ne zcela korektně a na dřeň už vůbec ne, spíše jen takové nadhledové chození kolem horké kaše, ale snaha se cení. Finský zástupce je best, stejně jako ten severokorejský :)) PS: celý film jsem čekal, kdy se ozve ta skladba z traileru a nic.. Zato bych byl skoro schopen snížit hodnocení :D PPS: opravdu pobavila nacistická verze Diktátora a potěšil meteorblitzkrieg(30.5.2012)

• Xmilden

Příjemné překvapení pro ty co čekali ryzí odpad, již dlouho si takhle nikdo z ocasoidních Amíků nevystřelil. Scénaristé pojali svou satiru docela vtipně a v rámci možností chytře. Nemají tendenci cpát fekální vtípky tam kam nepatří. Spíše se zaměřují na takové ty sály, ze kterých se vždy zachraňuje svět, na to jak si všichni v otázce zbrojení navzájem lžou a pak se vždy vytasí s něčím převratným. Kdyby šlo jen o nějakou megasračku kde přiletí tupí náckové na Zemi a dostanou po držce tak ani nepípnu a pošlu tento náklad do horoucích pekel. Upřímně začátek mě kdovíjak nechytil, ale postupem času jsem přišel stylu docela na chuť. A závěrečné minutky již šlapaly jako dobře seřízený německý automobil. Ano, souhlasím s názorem, že z tohohle se stane kult. Sem s druhým dílem, případně s prequelem......45%(12.7.2012)

• - Jména čtyř Nacistických vesmírných korábů - "Rheingold", "Walkure", "Siegfried" a "Götterdämmerung" - pocházejí z Wagnerovy nejslavnější operní tetralogie "Prsten Nibelungův". (Conspi)

• - Ve filmu jsou použity záběry z filmu Diktátor (1940) s Charliem Chaplinem. (Terva)

• - Vládní kancelář Německé republiky nepovolila filmařskému štábu dovoz jakýchkoliv nacistických kostýmů na území Německa. Záchrany se jim dostalo od tvůrců filmu Hanebný pancharti (2009), kteří se v době natáčení potýkali se stejným problémem. (Conspi)