BOHUŽEL, TAKOVÉ JE TO S ODPLATOU. PŘINÁŠÍ ZMATEK. A NIKDY NEDOPADNE TAK, JAK BYSTE CHTĚLI..... /// Bejt v roce 2018 sejmutej na Měsíci esesákem? Tak to je sci-fi. Nebo spíš komedie. Nebo spíš nezávisle střelený sci-fi, na který je třeba hledět jiným vokem, než na každej jinej vobyčejnej film. Dílko fandů Wing Commander, tropících si prdel z Ameriky, při čemž nakopávaj tu náckovskou je hlavně myšlenkově (nemyslím ideově) vtipný. Záleží jen na tom, jak dlouho se vydržíte těm kravinám šklebit. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Od malička mi vtloukaj do palice, že Chaplinův ,,Diktátor“ je ,,vůdcův“ 10ti minutovej náborovej materiál. 2.) Na chvíli jsem zapochyboval o nacistech (a nemohl za to orální sex). 3.) Thx za titule ,,fčelí medvídek“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ** NAPĚTÍ ne(19.6.2012)

Iron Sky je skvělý levný finský bláznivý film. Koncept nacistů, kteří se po porážce v druhý světový válce přestěhovali na měsíc je sice originální, ale samozřejmě hodně přepálený. Je jen na divákovi, jak k filmu bude přistupovat ještě než film vůbec zapne. Řekl jsem si, že není od věci si občas odpočinout od předražených hollywoodských blockbusterů a tento počin k tomu přímo vybízí. I když jsem se na konci celkem nudil, tak to není tak úplně chyba filmu, ale mé náladě a vyčerpanosti z neustálého sledování filmů. Nevím jak to udělali, ale finální bitva je prostě epická. Ono vůbec způsob efektů leckomu nemusí sednout, ale mě to celkem vyhovuje...90%(14.6.2013)

• Xmilden

Příjemné překvapení pro ty co čekali ryzí odpad, již dlouho si takhle nikdo z ocasoidních Amíků nevystřelil. Scénaristé pojali svou satiru docela vtipně a v rámci možností chytře. Nemají tendenci cpát fekální vtípky tam kam nepatří. Spíše se zaměřují na takové ty sály, ze kterých se vždy zachraňuje svět, na to jak si všichni v otázce zbrojení navzájem lžou a pak se vždy vytasí s něčím převratným. Kdyby šlo jen o nějakou megasračku kde přiletí tupí náckové na Zemi a dostanou po držce tak ani nepípnu a pošlu tento náklad do horoucích pekel. Upřímně začátek mě kdovíjak nechytil, ale postupem času jsem přišel stylu docela na chuť. A závěrečné minutky již šlapaly jako dobře seřízený německý automobil. Ano, souhlasím s názorem, že z tohohle se stane kult. Sem s druhým dílem, případně s prequelem......45%(12.7.2012)

Neprocházím se často po odvrácené straně měsíce, takže jsem dosud neměl možnost nakouknout do Čtvrté říše chystající NWO, avšak jako nejčistšímu příslušníkovi čisté rasy mi nečinilo větších problémů fandit svým soukmenovcům se svastikovým symbolem lásky na rukávech. Americká prezidentka, nadšená válečným konfliktem s oblíbeným nepřítelem, také stála za trochu náklonosti a zašťourání do ctihodné OSN jistě potěšilo, ale nemohl jsem si nevšimnout, že původní skvělý námět se po trošce úvodního napětí pozvolna proměnil v komedii a ta vygradovala závěrečnou fraškou. Já jsem si to tedy celkem užil, ale dalo mi to dost práce. Heil Adler!(24.7.2012)

• sepp

Na tenhle film jsem se tesil.. no jak to rict, asi jako decko nez otevrou cukrarnu nebo jako stepni koza na dest. Hltal jsem kazdou zminku, trailer vypadal take slibne a ac bylo jasne, ze pujde tak nejak o ptakovinu, nic nenasvedcovalo ze by se melo neco pokazit. Ale ouha, Finove jsou vetsi "bouraci" nez jsem kdy mohl myslet. Tak neuveritelnou slataninu, resp. spis hovadinu, s nenavazujicimi scenami, milionem nelogicnosti, trapnosti primo srsici z platna, jsem opravdu jeste nevidel. Ani vskutku povedena vesmirna bitva na konci nemuze tu miru ubohosti vykompenzovat a proto jedinou hvezdicku davam za naprosto neodolatelnou bohyni jmenem Julia Dietze a jeji sametove-medovou nemcinu i anglictinu ;)(31.7.2012)

• - Ve filmu jsou použity záběry z filmu Diktátor (1940) s Charliem Chaplinem. (Terva)

• - V roli finského vyslance v sídle OSN se objevuje producent filmu Tero Kaukomaa. (Conspi)

• - Na motivy filmu byla vytvořena i stejnojmenná videohra. (Corpsegrinder)