Rád by som Timov "Iron Sky" počastoval tými najprívetivejšími prívlastkami pretože sa jedná o síce prosté, ale za to úprimné remeslo, ktoré sa na nič nehrá a snaží sa rukami-nohami naplnovať to, čo si predsavzalo - byť fandovskou potechou, dôkazom geekovského espritu. V určitom kontexte sa mu to aj darí - nie že nie - máme tu brakový námet dotýkajúci sa obľúbených árijských končín (konečne vieme, kam zmizli nacisti po roku 1945), nazvymeto tendenciu campových výstupov (vedie fräulein Richter, sekunduje blonďák Washington, kruh uzatvára prkenný SSáček zdarma Otto), zámerne papundeklovú digitalizáciu (upomínajúcu na to najlepšie od ranného Intelu) a podceňovaného šviháka Udo Kiera, ktorý je pri takýchto video projektoch takmer vždy po ruke. Problém tkvie v tom, že nedočkavé obecenstvo namlsané bloggerskými šepkandami (priznám sa, že trochu aj spolu so mnou) čakalo čosi štylizáciou temnisté/satiricky prešpekulované a teda z prívalu kondenzovaného debilizmu ostalo primerane ovalené. Nedomyslená montáž záberov, diletantské pokusy o uťahovanie si z U.S.A. a občasná dialógová vata len podtrhujú, že ani tak zďaleka nejde o Bčko ambiciózne - s prípadnými nábehmi na kultovosť, citovanie či hĺbkové rozoberanie, ako skôr o Bčko elementárne, tzv. viralové - spĺňajúce funkciu dočasného, no pekne vyhaluzeného úletu.(26.6.2012)

Videl som DC verziu a tá je skvelá. Trochu mi nesadol len ten pomiestny americký černošský humor, ale aj ten je celkom dobre držaný na uzde. Pár fórov hlavne v závere geniálnych. Fakt som nečakal, že invázia bude pôsobiť omnoho veľkolepejšie ako napr. v BATTLE LOS ANGELES a atmosféra dorovná SKY CAPTAINA... A ja som zožral aj to posolstvo...(1.4.2016)

Strašná blbosť.Stupidita,naivita a nelogickosť dotiahnutá do takého extrému,až to nepôsobí trápne.Béčko,ktorého debilita nadobudla galaktické rozmery a pre mňa už teraz kultová záležitosť.Už nejaký čas som sa tak dobre nezasmial.Vedeli ste napríklad,že Mesiac je územie USA?Majú tam predsa vlajku!...A mimochodom Julia Dietze je super.Snáď ju ešte niekedy uvidím v niečom podobnom,alebo vlastne v hocičom.Ale nemeckú televíznu produkciu sledovať nezvládam(14.7.2012)

No hej, väčšina z nás, čo sme sa tešili, sme asi trochu sklamaní. Ale aj tak dám 4*, lebo keď si poskladám všetky detaily, verím, že celok je nadpriemerný. Nakoniec mi celkom vyhovuje, že to nebola len bláznivá groteska, akú som podľa traileru očakávala. Páči sa mi, že film má viacero vrstiev: okrem prvoplánovej srandy najmä hromadu satiry, ktorá v istých chvíľach prechádza až do vážneho tónu. Takže filmom som trochu prekvapená, ale nehnevám sa, že je trochu iný než moje očakávania :-)(4.6.2012)

• Shakers

Po trailery som bol milo prekvapený čo sa nám valí s fínskej produkcie, no po filme som bol sklamaný. Úvod filmu bol ešte ten lepší prípad. Má svižne tempo, je to zaujímavé ako príbehom, tak aj vizuálnou stránkou, kde pobaví aj humor. Ale ako sa to dostane preč s mesiaca, tak je s toho len nuda a len sem tam sa stane niečo zaujímavé, alebo sa na niečom zasmejeme. Vizuálna stránke je dobrá, nápady to tiež rozhodne má a Timo Vuorensola pravdepodobne nie je zlý režisér, ale možno keby skúsil iný žáner. 50% - 2*(30.9.2012)

• - Natáčení probíhalo v Německu, Austrálii, Finsku a New Yorku. (Terva)

• - Námet na film sa zrodil v hlave režisérovho kamaráta, ktorému sa snívalo, že počas jazdy na bicykli mu na chrbte sedel Adolf Hitler a čosi mu kričal do uší. Zobudil sa s presvedčením, že musíme natočiť niečo o nacistoch z Mesiaca. (gogo76)

• - Automobil s označením "führer" je klasický Volkswagen typ 1, všeobecně známý jako VW Brouk. (Adrai)