Neprocházím se často po odvrácené straně měsíce, takže jsem dosud neměl možnost nakouknout do Čtvrté říše chystající NWO, avšak jako nejčistšímu příslušníkovi čisté rasy mi nečinilo větších problémů fandit svým soukmenovcům se svastikovým symbolem lásky na rukávech. Americká prezidentka, nadšená válečným konfliktem s oblíbeným nepřítelem, také stála za trochu náklonosti a zašťourání do ctihodné OSN jistě potěšilo, ale nemohl jsem si nevšimnout, že původní skvělý námět se po trošce úvodního napětí pozvolna proměnil v komedii a ta vygradovala závěrečnou fraškou. Já jsem si to tedy celkem užil, ale dalo mi to dost práce. Heil Adler!(24.7.2012)

Na tenhle film jsem se tesil v podstate od doby, kdy Timo ukazal prvni zabery a zacal somrovat o penize, takze jsem mel samozrejme znacne vysoky ocekavani a bohuzel jsem ted lehce zklamanej. Samotnej pribeh by spatnej nebyl, ze se jedna v podstate o amaterskej film prakticky nepoznate a vetsina triku je na hollywoodsky urovni a herci hrajou solidne. Jenze celej ten dej je takovej lehce zmatenej, film preskakuje od jedny sceny k druhy, jen aby se tam narvalo pokud mozno vsechno, co Tima pravdepodobne napadlo a proste to tak neni nejaka jizda od zacatku do konce. Navic se to od invaze nemcouru z Mesice postupne zvrhne do saskovani prezidentky USA, akce a souboju by mohlo bejt vic a nektery saskovani naopak vyhazet. Vysledek je sice skvele vypadajici a zabavny sci-fi, ale nic vylozene zapamatovani hodnyho se nekona a rovnez hudba oproti traileru je dost nevyrazna. Skoda.(3.6.2012)

• Shakers

Po trailery som bol milo prekvapený čo sa nám valí s fínskej produkcie, no po filme som bol sklamaný. Úvod filmu bol ešte ten lepší prípad. Má svižne tempo, je to zaujímavé ako príbehom, tak aj vizuálnou stránkou, kde pobaví aj humor. Ale ako sa to dostane preč s mesiaca, tak je s toho len nuda a len sem tam sa stane niečo zaujímavé, alebo sa na niečom zasmejeme. Vizuálna stránke je dobrá, nápady to tiež rozhodne má a Timo Vuorensola pravdepodobne nie je zlý režisér, ale možno keby skúsil iný žáner. 50% - 2*(30.9.2012)

47th KVIFF 2012 - VARIETY´S TEN EURO DIRECTORS TO WATCH - Deset evropských režisérů očima Variety (Iron Sky / IRON SKY / Iron Sky) - Toto je nepopsatelný film. Parodie snů, která asi každému jen tak nesedne. Chvílemi má člověk pocit že větší sra... v životě neviděl a za chvíly si zase říká, že něco tak skvělého dlouho neviděl. Tedy to toto byl můj případ. Jen větší lítost mám z toho, že jsem film zavrhl v Karlových Varech, protože jsem ho již dávno měl stáhnutý v počítači, proč tedy nato chodit na velké plátno. TO BYLA TA NEJVĚTŠÍ CHYBA, TOTO V PŮLNOČNÍ ATMOSFÉŘE KARLOVARSKÉHO FESTIVALU BY BYL ASI K NEPOPSATELNÉMU FILMU I NEZAPOMENUTELNÝ ZÁŽITEK. Protože takovouto absurdní komedio-scifi-parodii půlnoční festivalové publikum jistě více než ocení (nebo spíše už ocenilo :-()... - 14. 7. 2012 - 80%(14.7.2012)

Po parádních ohlasech ze všech možných top festivalů jsem čekal naprostou pecku. Bohužel po konci promítání jsem nevěřicně kroutil hlavou. Timo Vuorensola vůbec svojí úlohu nezvládl. Iron Sky je mix všeho možného a je těžké mu určit žánr. Já osobně čekal komediální akční nářez, ale akčnosti je zda jako máku a o humoru se nemá smysl ani bavit, protože ho bylo jako šafránu. Je to obrovská škoda, protože tenhle námět mě vždycky hodně lákal a byl jsem rád, že konečně někoho napadlo tuhle látku převézt na plátno, leč ke kvalitám snímku zbytečně.(22.6.2012)

• - Pod hlavičkou produkční společnosti Blind Spot Pictures vychází od 5. 10. 2011 v digitálním přepisu autorů Alana Wakeho a Mikki Rautalahtiho komiksový prequel s ilustracemi Gerryho Kissella (Alan Wake, Army of Two) nazvaný Iron Sky: Bad Moon Rising. (Conspi)

• - Symbol, který si ve filmu posléze zvolila americká prezidentka do své kampaně za znovuzvolení, pochází z alba slovinské kapely Laibach "Volk". (Conspi)

• - Ve scéně v 19. minutě v centru volební kampaně ředitelka nejprve pošle všechny kromě vedoucích oddělení pryč. Ve chvíli, kdy vedoucím nadává, jsou však v jednom ze záběrů všichni odvolání vidět v pozadí. (Topper.H)