Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lamps
  ****

  Parodie na sci-fi, ve které je prostě všechno! Karikatura na nacisty, karikatura na srandovní bezdomovce z Armageddonu či Dnu poté, karikatura na morálně založené a hrdinské americké prezidenty nebo na moudré ministry obrany.... A takřka všechny jsou perfektní. Má to své mouchy v lacinosti některých triků či střihových sekvencí, ale takhle šíleně zábavná story, nádherně postihující rozpolcenost dnešního politického světa, pro který jsou mimozemští náckové mnohem menší hrozbou než vlastní ego a mocichtivost, si kvůli tomu nezaslouží znehodnotit. Vizuál navíc ve většině případů vypadá opravdu draze, závěrečná akce má spád a dokonce i lehce dramatický efekt a dva kladní hrdinové jsou výborní, jeden svým překvapivě snesitelným černošským vtipem a druhý neskonalým půvabem a roztomilostí (Julia Dietze by si zasloužila prorazit i v Hollywoodu). Jenom ten Adolf mi tu chyběl, jeho karikatur není nikdy dost...(9.1.2017)

 • mat.ilda
  **

  Tak nám trochu Frickové zamrzli ve vývoji, na tom Měsíci, pominu-li zbrojení, ale to oni i finští béčkaři, kterým se ve futuristické retro-změti povedlo jen pár narážek (konečně to pořádně schytali Američani i Severní Korea), i když za některé trikové vychytávky by se nemusel stydět ani Roland Emmerich, a to rozhodně není žádný untermensch! :-)(21.9.2013)

 • Deimos
  ***

  DivX/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +jednoznačně námět, výprava, efekty, masky, závěrečná akce, spousta humoru -občas přepálené jak s humorem tak s vyzněním některých scén, rovněž ne každá scéna zaujme, některé jsou slabší/// Iron Sky je film, který se rozhodně vyplatí vidět. A přesto že jsem ho neviděl v kině, myslím si že by mu plátno slušelo. I přes nízký rozpočet dokáže ukázat krásné triky a taky efektní akci. Závěrečná akce je naprosto ultimátní. Potěší vás jednotlivé figurky jak ty kladné tak i ty záporné. A přesto že si myslím, že by si film zasloužil výraznějšího hlavního hrdinu i ten koho uvidíte úplnou ostudu neudělá. Nechybělo moc a mohl to být čtyřhvězdičkoví film. I tak je ale z něho zajímavá podívaná a do budoucna možná kult./// Celkem 68%///(2.8.2012)

 • Djkoma
  **

  Nekonzistentní mix, který na papíře a v trailerech vypadá odvážně, ale na hodině a půl se snaží smíchat několik cílených parodií bez skutečného humoru a vlastní představě o hlavní pointě. Politicko-kritická rovina (nejen, ale především) proti Spojeným státům působí jako stále opakované módní klišé a ta snaha stylizovat Měsíc do podoby (skoro steampunk) nacistické vize Čtvrté říše byl vykoupen hromadou nesmyslů... ale budiž. Beru to jako fanouškovský úlet pro hrstku vyvolených, kterým budou stačit uniformy, sexy blondýna a odvážný sci-fi motiv, který je moc pěkně dovršen s příchodem závěrečných titulků. Tu hodinu zbytečnou hodinu navíc, co ten film má, raději nechám plavat:-). PS: přes všechny zhovadilosti a nedodělky, nedomyšlenost a přehnanost si autoři zaslouží za svou vytrvalost dotáhnout svůj nápad do "konečné verze" třikrát Sieg Heil ...(30.5.2012)

 • Beastmaster4
  ****

  Perfektní "parodie" na vnímání nacistické doby a hlavně na doznívající uzurpátorství, které je v dnešním světě maskováno za lidskou tváří všech národů a nejvíce tím americkým. Trefně pojaté sci-fi, které má sklony odvádět pozornost od žádoucí linie filmu, ale i tak je svým způsobem svěžím vánkem ve filmovém průmyslu. Čekal jsem, že půjde o sci-fi komedii, kde bude vizuální kvalita hodně slabá na úkor ideologického odkazu. Bohudík tomu tak není a film má tak co nabídnou jak vašim mozkovým závitům, tak očím....jde o perfektně zvládnutý mix několika filmových hitů. Nejvíc mě praštila hudební doprovod při scénách, které pospolu byly jak vystřižené ze STAR WARS :-D.....Jestli Německo a USA nebyli po boku ve filmu nikdy zesměšněni, pak v IRON SKY 100% ano a přátelé divte se, lépe z toho vychází nacistické měsíční německo. Že by nám Timo Vuorensola chtěl sdělit, že se doba až tak moc nezměnila?! Nebo že by cíle dnešních velmocí byly sice na oko humánnější, ale v nitru stejně prohnilé?! Každý ať si odnese to své. Já jsem se každopádně dobře pobavil a přitom i trochu zamyslel :-)(1.7.2012)

 • - V roli finského vyslance v sídle OSN se objevuje producent filmu Tero Kaukomaa. (Conspi)

 • - Jména čtyř Nacistických vesmírných korábů - "Rheingold", "Walkure", "Siegfried" a "Götterdämmerung" - pocházejí z Wagnerovy nejslavnější operní tetralogie "Prsten Nibelungův". (Conspi)

 • - Během nacistické invaze do New Yorku můžeme vidět komplex budov Světového obchodního centra s dodatečnou třetí výškovou budovou. (Conspi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace