Externí recenze k filmu (18)

 • Alenaprokopova.blogspot.com (Alena Prokopová) ***

  "Skutečně podvratný a dlouhodobější význam Vuorensolova filmu podle mne netkví v jeho vtipnosti nebo údernosti, ale v tom, že vznikl zcela mimo oficiální hollywoodské struktury a je přitom srovnatelný s jejich produkty." (více)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ***

  "Film postrádá sofistikovanou hravost a současně i ideologickou podvratnost třeba takové Hvězdné pěchoty od Paula Verhoevena. Mnohem blíž má ke Světu zítřka s Judem Lawem, který působil také snaživě a propracovaně, ale takovým trochu neškodným způsobem. Ze všeho nejvíc proto Iron Sky vnímám jako…" (více)

 • CinemaView.sk (Lukáš Slovák) ****

  "Iron Sky nemožno brať veľmi vážne, len si ho užiť ako niečo mierne nezvyčajné, no v zásade vtipné. Ako jednohubka je podarenou záležitosťou, ktorá obsahuje aj niekoľko nezabudnuteľných momentov. Vtipné scény sú umne rozložené počas celého filmu, takže nuda nehrozí. Ako protipól k americkej…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Tomáš Aberl) ****

  "Víc ironie, pohrdání, výsměchu, totálně černého humoru ve všech možných i nemožných situacích, schválně nesmyslných scén, nadsázek a narážek jeden film obsahovat už ani nemůže. Ovšem tvůrcům se povedlo něco naprosto neuvěřitelného. Touto metodou zcela povrchního humoru nejen nastínili, ale dokonce…" (více)

 • FanMovie.cz (Stanislav Antoň) ****

  "Nejde ani tak o to, že by jednotlivé části spolu nefungovaly. Ale délka filmu nedovoluje zabývat se všemi fázemi tak, jak by si zasloužily. Přesuny v ději proto působí místy dost násilně." (více)

 • Filmserver.cz (Zbyněk Kubín) ****

  "Všechna čest pak patří tvůrcům za to, že tak velký projekt dotáhli do konce. Zda úspěšně, to je relativní. Z fanouškovských základen sledujících vývoj snímku od jeho začátku se ozývá nespokojené remcání, za sebe však mohu Iron Sky jen doporučit. Takhle ujeté a absurdní vesmírné dobrodružství tu…" (více)

 • Filmweb.cz (Aleš Smutný) ***

  "Tohle jsou momenty, kdy Iron Sky funguje dobře. V malých epizodkách, vtipných skečích a překvapivě také v oblasti triků. Vesmírná bitva nacistických vesmírných vzducholodí a flotily OSN vypadá opravdu dobře a s klidem se vyrovná tradičním snímkům s několikanásobně vyšším rozpočtem. Škoda tedy, že…" (více)

 • Horor-web.cz (Martin Štefko) ****

  "„Iron Sky“ je neskutečným překvapením, povedeným experimentem, který konečně ukázal nacistickou sci-fi komedii takovým způsobem, jak si to zasluhuje. Film je neuvěřitelně cool, a i když jsou nějaké vtipy dost provařené a nemají takovou pointu, film se drží na hranici takové absurdity, aby to bylo…" (více)

 • Kfilmu.net (Martin Svoboda II) ***

  "Tvůrci Iron Sky nejsou idioti. Bohužel. Jsou jen docela průměrnými filmaři, kteří se rozhodli jedno šťavnaté béčko pojmout zbytečně vážně. A z pokusů o přesah bohužel nevykřešou víc než pěst na oko." (více)

 • Kult.cz (Pavel Růžička) **

  "Film Iron Sky se trefuje do americké demokracie, kultury tamní politiky i do tradiční rozhodovací a jednací neschopnosti Rady bezpečnosti při OSN. Zůstane po něm několik vydařených vtípků (meteorblitzkrieg, kosmická bitevní loď USS George W. Bush, vznik USB kabelu) a hořká pachuť z nenaplněných…" (více)

 • Kultura21.cz (Jan Jaroš)

  "Povšimněme si, jak film nevynalézavě, bez výraznějšího příklonu k parodii, která přitom co chvíli bezradně prosakuje, používá běžná žánrová klišé v zápletkách (stačí sledovat průběh bojů a zejména reakce na ně). Klišé ovládají pojetí postav a nesou odpovědnost za jejich herecky chudokrevné…" (více)

 • MovieScreen.cz (Vašek Voslář) ***

  "Ano, tvůrci si udělají dobrý večír z nacismu, ze Spojených států, ze Spojených národů, ze Severní Koreje i sami ze sebe (a z mnohého dalšího), legrace je to ale spíše prvoplánová, nepříliš vynalézavá a rozhodně ne novátorská." (více)

 • MovieZone.cz (Matěj Svoboda) ***

  "Vuorensola totiž většinu peněz nacpal do triků a i když měl k dispozici rozpočet, za který by se Tom Cruise neobjevil ani v reklamě na žvýkačky, finále vypadá sakra dobře a na velkém plátně zvlášť. Takhle fajn vesmírnou bitvu jsme tu zkrátka neměli už docela dlouho. Nové Hvězdné války to nejsou,…" (více)

 • NaFilmu.cz (Roman Toupal) ***

  "Iron Sky je film, který buduje na zajímavé myšlence a budí dojem, že chce pobavit za každou cenu. Má pár vtipných postav a zaměřuje se především na Americkou politiku a nacisty, ale bohužel některé vtipy nejsou úplně stravitelné a film ztroskotává na zarputilosti ukázat divákovi všechno možné a z…" (více)

 • Studentpoint.cz (Jindřich Landa) **

  "Nacisté jsou zpět! A snaží se zničit naši krásnou demokracii a ovládnou celý svět! Naštěstí se jim to moc v novém filmu nedaří…" (více)

 • Topzine.cz (Martin Peška) *

  "Režiséru Vueronsolovi záleželo nepochybně víc na dokonalém vykreslení základny nacistů na Měsíci a jejich létajících strojích než na scénáři, což Iron Sky jednoznačně řadí mezi fanouškovské snímky, které za dnešní běžnou cenu vstupenky do kina nestojí." (více)

 • TotalFilm.cz (Martin Staněk) ****

  "Iron Sky funguje jako kombinace béčkové klasiky, střihlá Star Wars a Červeným trpaslíkem, to vše zabalené do čistokrevné filmařiny s notnou dávkou satiry. Kdo najede s tvůrci na stejnou vlnu, bude se náramně bavit. Tak jako já." (více)

 • 25fps.cz (Jiří Vladimír Matýsek) ****

  "I přes výrazné zapojení fanoušků do geneze celku se filmu Iron Sky vyhnula výraznější dějová a formální roztříštěnost. Příběh drží pohromadě, plyne kupředu a směřuje k jasně určenému cíli. Humor i kritiku dávkuje v přesně odměřených dávkách, nikdy nespadne do vyložené nudy." (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace