Iron Sky

• Finsko Iron Sky (více)

Příběh filmu je zasazen do budoucnosti a jeho hlavními protagonisty jsou nacisté, kteří se v posledních chvílích druhé světové války ukryli na odvrácené straně Měsíce, kde plánují návrat na Zem. Během 70-ti let přísného utajení nacisté postavili vesmírnou pevnost s mohutnou flotilou létajících talířů. Když americký astronaut James Washington přistane se svým lunárním modulem blízko tajné nacistické základny, měsíční Führer se rozhodne, že zářivý moment ovládnutí Země nastal. (Magic Box)

Ombak▼Penari

Sympacký snímek, kterém jsem přál od začátku úspěch. Bohužel vznikl kočkopes, kterému se nedaří skloubit komediální stránku a náběh na opulentní retroscifi. Ale i tak klobouk dolů, snímek je doslova vydřený a vymodlený svými tvůrci a na poměry vzniku to není vůbec zlé. Nejdůležitější je ale velmi nosný nápad s nacistickou základnou na měsíci a hraní si s konspiračními teoriemi k tomuto tématu. Dalo by se z toho do budoucna vymáčknout mnohem víc a pokud to nepůjde dál samotnému Timu Vuorensolovi, vůbec by nebylo špatné nápad koupit a dát ho do rukou povolanějších osob s namaštěnými kapsami. Chci se s ukrytými nacistickými základnami potkávat co nejčastěji. ()

Wallis3

Iron Sky je opičárna jak sloní ucho. Takovej výplach, co pobaví a neurazí, ale ani prdel neustřelí. A vlastně nám vysvětluje existenci UFO. Žádní zelení mužíčci (tak Muldere a máš to) ale měsíční náckové, co postavili největší lítající talíř vesmíru a vzrušují je upravený ženský klíny, co vypadaj jak knírek führera. A když dostanete za tónů ucházejícího soundtracku jehlovým podpatkem pornoboty přímo mezi svítidla, si hned rozmyslíte nějakou invazi! ()

bararich8

Vzhledem k tomu, jakým způsobem vznikl, výborný snímek. Dlouho jsem nevěděl, co si o tom myslet a kam to zařadit, ale nakonec bych to přirovnal k Svět zítřka. Skvělé byly využity scény z jiných filmů, lidské stereotypy a prostě vše, co si v tom člověk dokáže najít a že je tam toho nepočítaně a člověk se u nich musí minimálně pousmát (hlavně v druhé polovině). Celé je to pak říznuto smutnou pravdou. Ale zaručeně pobaví a není to tak snadno zaškatulkovatelné. 5* ()

Charlie84

Tohle v Americe zakážou:) Obrovská škoda, že po boku více méně inteligentní satiry nefunguje i ona "guilty pleasure" epická část. Vesmírné bitvy a veškerá akce jsou totiž brány dost vážně, aniž by si filmaři uvědomili, že na to nemají ani prostředky, ani kameramana, ani nic jiného, co dělá z filmů typu Armageddon tu pořádnou debilní zábavu, kterou máme tak rádi. Design nacistických proprient parádní, závěrečné poselství ok...Evropa si zkusila natočit svůj Pátý element a není to vyložená prohra. Béčková satira, ano. Akční sci-fi...nikoliv. PS: Závěrečný Laibach song je parádní, jako celý soundtrack a skoro to na tu čtvrtou táhne...skoro. ()

Stíba

Celkem ulítlý ale originální a nezaměnitelné, místy sice trochu přetažené ale jinak hodně zajímavý mix akce, parodie, politiky a nacismu. ()

Jakubik

Tak na tenhle film jsem byl asi málo zkouřenej, nafetovanej a nebo nalitej. Nevím, v jakém stavu se na tento film musí člověk koukat, aby to bylo třeba na 4 hvězdy. To je fuk na to asi nikdy nepřijdu. Abych filmu hned tak nekřivdil tak musím říct, že je to nejlépe natočená píčovina co jsem kdy viděl…vizuální stránka je celkem uspokojivá a film celkově ani tak moc nenudí. Je prostě jen o ničem a občas je to i trapné… ()

Castielo

Mohl se z toho vytřískat o hodně, ale o hodně více. Po vizuální stránce pěkný, pár komických momentů. Ale nic víc. Lepší průměr. 3* ()

Kingjiri

Uff a tohle bylo chvíli v červenym hodnocení? Spolu s Transformers žijou na odvrácený straně Měsíce i Nacisti, který čekaj na správnej moment, kdy vyrazej ovládnout Zemi. Moment nastane ve chvíli, kdy na Měsíc přistanou americký astrounauti, aby na něm v rámci volební kampaně kandidátky na prezidentku vztyčili vlajku s jejim portrétem. Synopse příběhu zní debilně a film taky debilní je - možná ještě víc, než černoch obarvenej na bílo. Aspoň, že se trochu povedla vizuální stránka, vyšlo pár vtípků (hlavně ty, který mířily na pokryteckou politiku USA) a dalo se dívat na hlavní hrdinku. Fakt bych rád dal aspoň průměrný hodnocení, protože akční scífko evropský produkce se nevidí každej den, ale vážně neni za co, dvě silnější hvězdy. ()

dandislav1991

tohle jsem si pustil s tim, ze to bude bud naprosto neotrela blbost a dam tomu pet hvezd nebo jen blbost a dam odpad, a ono to je tak nejak mezi ani neotrelost a ani jen blbost. proste 50%! ()

ortoncz

Nacisté chtěli dobýt Zemi a dopadlo to jako tento film. Špatně. Mix: Kritiky usa , historie , star wars , star treku a moderní doby . Moc velký guláš , aby to dopadlo dobře. Paá dobrých vtipů bylo , ale zbytek byl velmi slabý. Herečky obstály a to je asi tak vše. Bílej Černoch = cool :D ()

kersten

Veľmi zaujímavý film, ktorý ma dokázal rozosmiať. Veľmi ma nadchol celkom neopozeraný dej. Vniesol celkom niečo nové. A zaručene viem, že to nieje jeden z tých film na ktorý za pár hodín zabudnete. Dávam palec hore, čakala som, že tu bude väčšie hodnotenie. ()

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů