Irčan

• USA The Irishman (více)
USA, 2019, 209 min

Scénář:

Steven Zaillian

Kamera:

Rodrigo Prieto

Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci, Bobby Cannavale, Harvey Keitel, Ray Romano, Stephen Graham, Anna Paquin, Stephanie Kurtzuba, Jack Huston (více)

V tomto kritiky uznávaném filmu Martina Scorseseho nájemný zabiják Frank Sheeran (Robert De Niro) vzpomíná na tajemství, která střežil jako věrný člen zločineckého klanu Bufalinových. (Netflix)

PoprockCZ

Řemeslně dobře zvládnuté, ale příběh nuda. Zvládla jsem tak první třetinu, pak už jsem to nezvládala. Děj o drsných gangsterech, kteří sem tam někoho chladnokrevně zabijí po dobu 3,5h mě nijak nebere. ()

Agnostik

Don Scorsese se starou mafiánskou partou,natočil opět veledílo,které pokud má být posledním filmem v jeho bohaté karieře je hvězdným rozloučením.Pánové Niro,Pacino,Keitel a Pesci opět předvádějí opravdové herecké umění,které v čele s již zmíněným Mistrem Scorsesem již patří mezi filmové klenoty.100% ()

barbiequte

Pres tri hodiny totalni nudy. At se na me nikdo nezlobi ale na to co hraje ve filmu za absolutni hereckou spicku je tohle malo. Rozhodne jeden z filmu, ktery uz si nikdy nepustim. A to mi gangsterky nevadi. Jenze tohle je proste nuda bez poradneho pribehu. ()

Dupac

Všichni jsme se těšili na velkou mafiánskou ságu s de Nirem a Pacinem v nejlepším věku, a dostali jsme přemítání starého invalidního důchodce nad vinou a odpuštěním, které už nepřijde. Chápu, co se Scorsese snažil sdělit, ale scénář je příliš roztahaný, upovídaný a zcela podřízený de Nirově postavě na to, aby k závěrečné (strhující) cestě emeritního vrahouna k vlastní konečnosti vystavěl dostatečně silné dějství. "Malíř pokojů" ve mně těžko vyvolá stejné zbožštění jako jeho žánrově a personálně spříznění předchůdci, rozhodně ale má můj respekt a vděk za to, že mohl vzniknout. ()

Kamil111

Řemeslo pan režisér ovládá na jedničku, ale nějak se zapomněl ve střižně a u počítačů. Kromě několika extra scén, jako té o rybách, nejzajímavější pasáží možná nakonec byla poslední půlhodina odcházení. A Joe Pesci rulez, jasně převýšil De Nira i Al Pacina. ()

Elwyn

Mám ho fakt rád, starýho Martyho, mám rád De Nira, Pacina, Pesciho,..., čekal jsem hodně a nedostal to, proto jen tři, byť jsou to téměř čtyři hvězdy. MartinScorsese filmařit umí, o tom žádná, ale přese všechnu snahu ty třia půl hodiny nudí, a to se nedá odpustit, prostě se to táhne. Toť největší nedostatek, alespoň za mě, nicméně se na to pěkně dívá, výprava propracovaná, a ti "kluci" fakt hrát umí, jak málo kdo, De Niro stejně jako Pacino, Keitel a Pesci, dalo by se napsat napsat, že všichni ukázali své nejtypištější herectví. Nemůžu si pomoct, ale celý film se mi do hlavy vraceli Tenkrát v Americe, Nelítostný souboj, Casino, prostě zahráli tak, jak to u nich máme nejradě. Ale to nejlepší na Irishmanovi nebyl nikdo z nich, ale Robbie Robertson, ta hudba, takový klenot, jsem dlouuuho neslyšel, to je na vyleštěných pět hvězd!!!! P.S. A taky jsem prosě De Nirovi nevěřil to omlazení, to prostě nebylo ono, ale vypůjčit si noodlese prostě nejdě:-( ()

NeOn1702

Těžce se mi to hodnotí. Moc se mi líbila celková atmosféra, napětí, životopisně historická stránka filmu..celkově skvělý způsob odvyprávění příběhu se svým vlastním stylem. Obsazení všech tří hlavních rolí bylo z mého pohledu perfektní. Ale nemůžu si pomoct...mám problém jednak s časovým rozsahem, který je mírně řečeno přehnaný. A za druhé s počtem postav a jmen, která si jako divák mám být schopen zapamatovat. V průběhu filmu se teda v mé hlavě odehrává druhý příběh, pro představu vypadající asi takto: Kdo je sakra ten Fitz? Kde se tam vzal tady ten Tony? A Angelo vypadá jak? Tohle je Tony Pro že? Počkat tohle má být Jimmyho syn, co tam dělá? atd...No uvidím, co po případném druhém zhlédnutí, zatím 3*. ()

Mateus

De Niro, Al Pacino, Joe Pesci rozehrává Scorsese přesně tak, jak jim do padne. A to doplňuje ještě "Vincent" aka Hervey Keitel. Sedí jim to. Epilog jedné éry. Pro někoho můžou scény působit přílis natahovaně, pro mě bych jich mohlo být 2x tolik. Velmi kvalitní kinematografický kousek, který není běžným večerním filmem pro širokou veřejnost. Je to asi spíše mužská záležitost. Vrcholné dílo této čtveřice na podzim jejich života. Příběh ve více než tříhodinové sekvenci zachycuje život italské mafie v celé jeho "kráse". Byť postava na okraji, hraje Peggy důležitou roli v célem filmu. 90%. ()

Jartian

po x letech, tohle se musí prožít, prožít slet filmů, všech Casinů, Donnie Brasců, Krotrů, Mafiánů, atd atd. Stará škola. Píni herci, na to bych se mohl koukat hodiny. Neuvěřitelný! K tomu režie. Mladá generace odkojená transformátorova, teletabies, Mášou a Medvědem a youtube dementama tohle nepochopí... ()

sashator

Mám slabost pro podobná témata, tuhle generaci herců miluju, knižku jsem četl a bavila mě. Když jsem viděl stopáž, tak jsem se zhrozil a dlouho se dokopával film shlédnout. Zrežírovaný a zahraný to je podle standartů všech účinkujících, na nějakou velkou zábavu to ale bohužel nestačí. ()

tomma

Film natočený důchodcem s důchodci v hlavních rolích a nejspíš i pro důchodce. Ve filmu není žádná scéna, kde by někdo běžel, staroušci se pohybují svým rozvážným tempem, poplatným jejich reálné tělesné konstituci, jedinou „akčnější scénu“ má De Niro, který nakope majiteli koloniálu, a při scéně jsem měl o něj strach, aby se třeba nenatáhl třísla. De Niro po digitálním omlazení vypadá jako Číňan po nepovedené plastické operaci na Evropana, nehledě na to, že mimikou zdatně konkuruje lednímu medvědu. Tři a půl hodiny se vleče a vleče a vleče, zhruba stejně rychle jako staroušci na plátně. De Niro pomalu proplouvá americkými dějinami, participoval snad ve všech možných myslitelných aférách, snad jen chybělo, že má i prsty ve zmizení Amelie Earhartové. Ach jo, a to jsem se na ten film tak těšil. ()

Wouter

Mafie, ale z trochu jinýho pohledu, což není vůbec na škodu. De Niro, Pacino i Pesci hrajou klasicky výborně tak i dlouhá stopáž poměrně utíká. O tomhle prostředí se zas tolik neví a kniha tak čtivá není, díky za film. ()

PeDe

Fuha...okey..mhm... no dobre no, sice som kusticek aj odspala, ale ... ja mam taketo filmy celkom rada, cisto len vyrozpravane ako to bolo, ziadna poriadna zapletka, ... ()

Bogrant

...a teraz už definitívne môžu všetci s pokojom a zaslúženým obdivom odísť na dôchodok. Scorsese totiž natočil najvierohodnejší pomník žánru, ktorý sám preslávil a ktorý už zrejme nikto nikdy v podobnej zostave nezopakuje. Za to klobúk dole. Irishman nie je ten typ gangsterky, v ktorej by sa bezhlavo strieľalo každých desať minút, mlátilo pálkami či podrezávalo kudlami, ale je skôr komplexnou, rozsiahlou, politicko-kriminálnou drámou, s triom hereckých velikánov v čele, s vlastným tempom a asi tým najviac možným, autentickým (digi omladzovanie bez väčších problémov) spracovaním, aké sa tu len dalo aplikovať. Pravdou je však i to, že po dvoch hodinách už je tých odborárskych spletitostí akosi priveľa, ale po otočení kľúčov v zapalovaní, našťastie Scorsese znovu pridá plyn a finálovú hodinu si vystavia sebe vlastným, opodstatnene emocionálnym spôsobom, ktorý celý ten nekonvenčný epos výborne zakončí. ()

Hombre8

Tisíckrát dokola omleté téma, tady navíc se stejným obsazením hlavního "hrdiny". Z těch mafiánských hovad je mi na blití, zvlášť když si uvědomím jejich podíl na příkladu, který si z nich vzali hovada v naší (teď myslím Československo) zemi, která je mafiánským státem už třetí dekádu a nic nenasvědčuje tomu, že by se to mělo nějak změnit. Film je možná dobře natočen i odehrán (proto nehodnotím odpadem) ale zvládl jsem ztěží 30 minut. Ztráta času. ()

Scorsese vs. Marvel znovu

Scorsese vs. Marvel znovu

31.10.2023

Tvůrce Medvěda chystá krimi

Tvůrce Medvěda chystá krimi

29.06.2023

Autor populárního seriálu Medvěd Christopher Storer se upsal režii dlouho připravované adaptace knihy spisovatele Dona Winslowa The Winter of Frankie Machine pro studio Paramount. O zfilmování románu… (více)

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

21.02.2023

Seriál Bridgerton je největším hitem Netflixu