Čarodějův učeň

• USA The Sorcerer's Apprentice (více)

Příběh začíná v roce 1250, kdy Morgana spolu s bývalým Merlinovým učedníkem Maximem získala nejtemnější kouzlo, s kterým může ovládnout svět. Nedlouho poté je Morgana uvězněna do magického vězení. Merlin svěří Balthazarovi úkol najít vyvoleného, který může Morganu a její stoupence jednou provždy zlikvidovat a zachránit lidstvo před armádou mrtvých. Mladý Dave netuší, že je mu souzeno, aby se stal velkým čarodějem. Je tak trochu podivín, má fantazii a geniální talent pro fyziku. Po setkání s kouzelníkem Balthazarem v zapadlém krámku se mu do života začne čím dál víc vkrádat magie. Balthazar mu začne předávat všechno svoje kouzelnické umění, přitom ho ale musí zachraňovat z průšvihů. Podaří se čarodějovi naučit Davea kouzlit? A jak všechno zamotá fakt, že se Dave zamiluje do své spolužačky Becky? (TV Nova)

Falko

Od Carodejovho ucna som necakal vobec nic a mozno aj preto bolo moje nadsenie o to väcsie. Po druhom pozreti som sa rozhodol dat o jednu hviezdicku dat menej, ale stale sa mi to pacilo. Meno producenta Jerryho Bruckheimera bije do oci a asi aj to dopomohlo k tomu, aby sa nesetrilo vizualnymi efektami a akcnymi zabermi, ktore sa striedali prilis casto a obcas tam boli aj nejake dialogy, ktore mi neprekazali. Pacil sa mi aj humor, film mal svih a scenar u mna nehral ziadnu ulohu, nech uz je akokolvek klisoidny. Nicolas Cage je celkom fajn, inac Alfred Molina mi pripomenul zloducha z druheho SPIDER-MANA (2004), on je pre tieto ulohy ako stvoreny. _______ Nicolas Cage - (Balthazar Blake) +++ Jay Baruchel - (Dave) +++ Alfred Molina - (Maxim Horvath) +++ Teresa Palmer - (Becky Barnes) +++ Toby Kebbell - (Drake Stone) +++ Omar Benson Miller - (Bennet) +++ Monica Bellucci - (Veronica) +++ Produkcia: Jerry Bruckheimer, Nicolas Cage +++ ()

viperblade

První polovina je bez nadsázky hrozná (vše se seběhne strašně rychle, není tu prostor pro nějakou pořádnou mytologii, jen pro tu cool, kde stále po sobě někdo hází koule energie). Naštěstí to ta druhá polovina a zvláště závěr vcelku zachraňuje. Jinak na fakt, že se Cage objevuje v (podstatě) každém natočeném filmu široko daleko, jsem si zvykl, ale k sakru, co tu dělá Monica Belluci a Alfred Molina?! Mají i oni zapotřebí dělat už i takovéhle průměrné filmy? Baruchel bude jednou litovat, že se stylizuje do role looserů (až vyroste) a Teresa Palmer je… pěkná a to stačí. Kdybyste se náhodou hodně, hodně, hodně moc nudili, tak The Sorcerer's Apprentice je neškodná jednohubka na jedno použití. Bohužel jen na jedno. 50 %. ()

castor

Přeplácaná blbůstka, která troufám si tipnout otráví i ty nejmenší.. Prostě jen kravinka s žádnou přidanou hodnotou, jen nánosy klišé v šablonovité rodinné fantasy. Jerry Bruckheimer leze do hodně prověřených vod a mohl by se chlapec zase začít snažit. Pořádnej matroš jsem od něj docela dlouho neviděl.. od chlápka, co stojí za Skálou, Armageddonem nebo třeba Black Hawk Down očekávám při vší úctě kapánek víc!! ()

Rex Mundi

Cageovi a Monike to fakt slušalo a efekty boli pekné, ale nakoniec dávam iba 2*. Otravoval ma ukňučaný Baruchel, presladená lovestory s tou jeho blondínečkou zo základky, v úvode príliš rýchly pohľad do príliš jednoducho zostavenej minulosti... a kopec ďalších drobností. Mladšie publikum môže byť z Čarodejovho učňa unesené, no obávam sa, že nad 15 rokov už z diváka žiadny "pocit úžasu" nevydojí, ani keby zapol všetky Teslove generátory. ()

D.Moore

Kromě přehnané stopáže a vcelku nesympatického hlavního hrdiny prakticky nemám Čarodějovu učni co vytknout. Film byl přesně takový, jaký jsem ho čekal. Zábavný, digitálně efektní, vtipný (místy dokonce hodně ---> citace Star Wars a Dobyvatelů ztracené archy, hláška "Jsi někdo z Depeche mode?"), na poměry nenáročné rodinné zábavy dobře zahraný (tedy vyjma zmíněného učně), místy i akčně napínavý (automobilová honička) a neškodný. Cage a Molina své fanoušky nezklamou, Monica Bellucci určitě také ne, ačkoliv si na plátně zrovna dvakrát dlouho nepobude. Turteltaub režíruje zručně a svižně, hodně mu pomáhá Rabinova hudba (při samotném poslechu ale nezaujme). Kdo chce hollywoodskou popkornovou zábavu, dostane ji. Kdo prská vzteky, může nadávat leda sám sobě. Snad nikdo nečekal Dokonalý trik 2, ne? ()

Spooner

Dobrý příklad toho, jak celkem slušný námět na popcornovku umí rutinérský režisér přeměnit v naprostou nudu. A že Jon Turteltaub rutinér je, o tom není sporu. Z celkem dobrého náčrtu totiž nedokázal vymáčknout nic. Pár povedených vtípků se tu sice najde a Baruchel se opravdu snaží vytáhnout z hlášku i z ničeho. Jenže marná snaha, když Turteltaub zbytek filmu pohřbil v naprosté nudě a šedi bez špetky nápadu. Akce je nudná a odflákutá. Postavy se zde vždycky jednou za 15 minut sejdou, hodí po sobě pár plazmových koulí a zase odejdou. Nic jiného se v akci neděje a stejná šablona se opakuje celý film až do směšného finále. No a k smíchu jsou vlastně i zbylé prvky filmu. Něco jako napětí, originální hudbu, logický příběh, dobré efekty či snažícího se Cage tu opravdu nenajdete. Aspoň, že Alfred Molina si uhraje svůj standart a na Teresu Palmer se moc dobře kouká. To je ale na letní blockbuster od Bruckheimera docela málo. ()

Davies182

Sladká jednohubka kulináře Bruckheimera s několika (ne)herci ve vysoce atraktivním zpracování. Takhle nějak si představuji kouzelnické bitky, ne podivné Harryho mávání hůlkou, z níž prýští zvláštní barevné provazce rádobynebezpečné magie... Když si od snímku odmyslím vyloženě tupou zamilovanou vsuvku a nechám si zavzpomínat jen na tu skvělou akci, kouzelné triky a hudbu, vychází mi z toho jedno z největších blockbusterových překvapení tohoto roku. Dokonce i ten Cage je velmi stravitelný! Dvojkou bych rozhodně nepohrdnul, tenhle výlet do magického New Yorku mě fakt bavil. ()

gogo76

V úvode sa informácie chrlia trošku rýchlejším tempom akoby sa žiadalo a scény, ktoré by stálo za to vidieť sú odbité vyhlásením, že Baltazár hľadal celé stáročia.., k čomu sa prilepí niekoľko pársekundových záberov. Tu som videl určite príležitosť ukázať zaujímavý prechod stáročiami, podobne ako v Higlanderovi. Škoda. Napriek tomu film nie je až taký prúser ako som si myslel. A. Molina hreje záporaka dobre a Cage, na ktorého mám už pomaly alergiu, to tu zvláda celkom slušne. Istého času som ho ako herca vyhľadával, no v posledných rokoch je jeho meno skôr zárukou sklamania a priemerných snímkov. V trailery boli zábery plné bleskov a šľahajúcich plameňov, čo mi už pripadá ako lacné lákadlo a u mňa to má skôr opačný účinok. Film nakoniec tejto vaty až tak veľa neobsahuje, sústreďuje sa hlavne na vzťah učiteľ-žiak, čo s dobre primiešaným nevtieravým humorom a hudbou T. Travina pôsobí dostatočne pozerateľne. 60%. ()

Xmilden

Že já se taky pořád dívám na tyto hrané Disneyovky. Dopředu vím jak to skončí. Tentokrát ovšem člověk i odhadne děj každé scény a to už je celkem problém. Percy Jackson mě možná překvapil více. Chápu že dnes jsou filmy točeny hlavně kvůli tržbám a díky nízké přístupnosti si pak zajdou na film hlavně děti s rodičema. Kdybych měl srovnat vedle sebe všecky Bruckheimerovy důležité produkce poslední doby, tak mi vychází Učeň nejslabší. Princ z Persie, oba díly Lovců pokladů a všeci Piráti z Karibiku jsou bez debat lepší. Piráti se mohli opřít o skvělého Deppa, Lovci o celkem napínavé bádání s Cagem, Princ z Persie drhnul, ale ještě to na 3 hvězdy stačilo. Učně ovšem nezachrání ani sympatický Cage. Naopak po slušném úvodu, přichází na scénu Baruchel a jde to celé do kytek. Toho kluka nemusím. Hraje pořád stejně a ať mluví animovanou postavu anebo hraje v celovečeráku jeho gesta jsou identická. A navíc celou druhou polovinu se točí schéma, Cage učí Baruchela kouzlit, toho už to nebaví a má rande, odběhne, příjde Molina nakope mu prdel, zachrání ho Cage, Cage opět učí Baruchela kouzlit, ten má ovšem opět rande a tak na něj musí, Molina mu nakope znovu prdel a tak ho Cage příjde zachránit, Cage učí Baruchela kouzlit, .... A stále dokola a dokola. Tohle má bavit? Kdybych to měl shrnout, než tohle raději si půjdu pustit nějakou zábavu pro dospělé (Prokletý ostrov, Počátek, Kick-Ass). Letos prostě vznikly mnohem lepší a důstojnější filmy. 50% ()

lesumir

Trailer je pecka, ale jméno Walt Disney dává znát, o co půjde. A je to přesně ono. FIlm, který není pro děti a bohužel ani pro dospělé. Bilancuje na laně a já bych ho nejradši kopl aby spadl co nejníž. Přiteplená nuda s těžkým nerdem, ktery svým kozím hlasem ničí moje uši. Ale jasný, je to dneska hit, obsazovat do rolí geeky a kretény od pohedu. Statický Cage je pořád stejný, jako v posledních 20 rolích, jen... má prostě vlasy! __ Sledovat skoro dvě hodiny plazma koule a sem tam nějakej trik je nuda. Nezachraňuje to ani ta sci-fi romantická linie, i kdyžř Teresa Palmer je HOT! ()

darkrobyk

J.Baruchel mi opravdu nesedl, což je docela problém, hraje-li hlavní roli. Zato Cage byl očekávaný, jako herce ho mám rád, tudíž nezklamal. Tvůrci jakoby se nemohli rozhodnout, zda mají natočit romantickou lovestory, temnou fantasy nebo dětský film. Přidá-li se od každého něco, výsledný kočkopsí dort nemůže fungovat. Pokud by za filmem stál opravdu W.Disney ( nechť je mu země lehká), určitě by příběh nasměroval k temné a drsné fantasy. Výtvarné a trikové stránce nelze nic vytknout, v tomhle zůstávají Disneovi následovníci perfekcionalisty. Nádherný drak! Celkově mě ale film bavil a potěšila mě scéna, která vychází ze staré legendy o čarodějově učni, jak ji známe od Lúkiana, J.W.Goetha ( Čarodějův učeň) či samotného W.Disneye ( Fantasie). Ano, zvládnout koště a vědro vody dokáže jen opravdový mistr! ()

juta

Dostal jsem celkem slušnou akci, vtipně okořeněnou komediálními prvky. Hlavní postavy mi byly sympatické, ať už starší Cage, tak mladší Baruchel, Palmerová a Kebell, s trefnou skutečností, jaká ta dnešní mládež má k podobným věcem přístup. ()

paascha

Tenhle film těží hlavně z popularity a vizuálu Harryho Pottera. Není špatný, kdyby si odpustil těch pár adolescentních trapáren, byl by mnohem lepší, ale není to třeba. Je to po hodně dlouhé době další film, kde mě, jinak trapně bulvící Cage, nesral, ale dokonce bavil, a to už je co říct. Takže, pokud máte rádi fantasy, kouzla a efekty, hurá do toho, pokud máte rádi romantiku, taky je tu, pokud máte rádi ptáky, taky jsou tu (:-))))) ()

MISSha

Typicky americky tupé, nudné a nezáživné. Hrát si zkrátka na Harryho Pottera po americku se u mě šeredně nevyplácí a odráží se to taky v hodnocení. Podobné filmy- Percy Jackson: Zloděj blesku. ()

Fiftis

Čarodejov učeň je tuctová rodinná záležitosť na pekné nedeľné popoludnie, namiesto ktorejkoľvek dnešnej detskej fantasy knihy. Jon Turteltaub kašle na obsah a celý svoj talent vymrhal na poctivo prepracovanú formu. Treba viac? Záleží na tom, či ste ortodoxný puritán, ktorý si potrpí na všestrannej kvalite alebo ste sa jednoducho trafili do cieľovej skupiny. V oboch prípadoch však doma prežijete, a vaše deti možno budú aj nadšené. Ale to je proste maximum. ()

Shakers

Očakával som (podla traileru) trošku somarinu a povedal by som, že asi to je ten dôvod prečo som až tak prekvapení.Proste som tomu neveril.Ale ľudia, ktorý pracujú na spoločných projektoch už pár rokov (Turteltaub, Bruckheimer, Cage, Rabin) ma proste sklamať nemohli.Disneyovská rodinná sranda pre deti i dospelých.Zaujímavé nápady, dobré herecké obsadenie, ešte lepšie akcie, miestami slabšie efekty, ale skvelo doplnené Rabinovou hudbou.Neostávalo mi nič iné ako pripútať sa a nechať sa unášať čarodejníckym svetom. 70% - 3* ()

filmfanouch

Příjemný film. Není bez chyb, několik scén je až unavujících ale Nicolas Cage je zábavným způsobem podivný, Baruchel je sympaťák, Molina je motherfucker a všechno je tak zajímavě podané, že to člověka musí bavit. Hrozně rád bych si přál Čarodějův učeň 2 ale na to svět asi ještě není připraven. ()

Pepinec

Vizuální stránka bombová, chrochtal jsem si jako prase v žitě. Bohužel se tu ale nebavíme o obrázkové knížce, čili se moc omlouvám Monice Bellucci za strhnuté body a jako odškodné jí posílám pusu. (Filmfest Hurghada 2012, 19/67) ()

Big Bear

Tak na tomhle filmu se mi líbila akorát Teresa Palmer a ke všemu to nijak s filmem nesouvisí... Ten sám byl děs běs ze kterého by i Teslu šlehlo. Marně hledám v hlavě film kde by Cage od Města andělů alespoň trochu hrál. Má nasazený stále stejný obličej a v té hučce Rumcajse měl tedy ránu... že se tam zjevil Molina a Monica, to už byl pro mne vrchol. Opravdu netuším jakým kouzlem je dostali do téhle hrůzy. Jay Barbucha mi byl maximálně nesympatický a říkám rovnou, proti tomuto je Saxána oscarová záležitost jak po stránce herecké, scénáře i triků. Na tohle se pokusím hodně rychle zapomenout a myslím, že mi to nebude stát ani moc práce natož kouzel... Jednu jiskru, víc nevykřešu * ()

Hledá se Deppův pistolnický parťák

Hledá se Deppův pistolnický parťák

29.04.2011

Adaptaci nadpřirozeného westernu The Lone Ranger (kdysi dávno rozhlasový seriál, později komiks, pak televize) chtěl Jerry Bruckheimer původně uvést už letos v květnu. Studio Disney si ale duplo a… (více)

Andy Serkis opět opičákem

Andy Serkis opět opičákem

02.07.2010

Cage potřetí na lovu pokladů

Cage potřetí na lovu pokladů

23.05.2010

Pokračování úspěšné série, která mixuje lekce z americké historie s honem za poklady a Cageovými psími pohledy, měl Jerry Bruckheimer v plánu už dlouho. Režisér Jon Turteltaub a jeho hlavní hvězda si… (více)

Fantasy na všechny způsoby

Fantasy na všechny způsoby

05.03.2009

Od dětské přes teenagerskou až po tu naditou sexem a násilím, tedy nejlákavější ;-). Chris Columbus se podobně jako filmového Harryho Pottera pokusí nastartovat i sérii o Percy Jacksonovi podle… (více)