Čarodějův učeň

• USA The Sorcerer's Apprentice (více)

Příběh začíná v roce 1250, kdy Morgana spolu s bývalým Merlinovým učedníkem Maximem získala nejtemnější kouzlo, s kterým může ovládnout svět. Nedlouho poté je Morgana uvězněna do magického vězení. Merlin svěří Balthazarovi úkol najít vyvoleného, který může Morganu a její stoupence jednou provždy zlikvidovat a zachránit lidstvo před armádou mrtvých. Mladý Dave netuší, že je mu souzeno, aby se stal velkým čarodějem. Je tak trochu podivín, má fantazii a geniální talent pro fyziku. Po setkání s kouzelníkem Balthazarem v zapadlém krámku se mu do života začne čím dál víc vkrádat magie. Balthazar mu začne předávat všechno svoje kouzelnické umění, přitom ho ale musí zachraňovat z průšvihů. Podaří se čarodějovi naučit Davea kouzlit? A jak všechno zamotá fakt, že se Dave zamiluje do své spolužačky Becky? (TV Nova)

teutates

Nooo... musím uznať, že som sa vyložene nenudil a v celku ma to zaujalo... V podstate to malo akú, takú myšlienku, herecké obsadenie potešilo, kúzla taktiež. V danom žánri 6/10, byť decko hodnotenie dám asi o * vyššie. ()

dex2man

Čekal jsem blbůstku,ale zábavnou..Tohle byla nuda,nudoucí..špetka povedených,dokola se opakujících efektů rozpuštěná v hektolitrech prázdnoty. Nic na mě nepůsobilo jak mělo.Ani Baruchelův nedostatek sebevědomí (který mě bavil v She's Out of My League),ani akce,které není až tak málo,ale je naprosto sterilní a bez náboje.Nicolas na mě působil odevzdaně a nezaujatě a Monicy jsem se pro jistotu vůbec nedočkal (krom 3 minut na konci).U filmu mě tak držel jen Molina a pár povedených triků a to je trošku málo... ()

swamp

Taková striktně odpočinková záležitost spíše pro náctileté, držící se průměrného scénáře. Efekty byly ovšem dosti povedené a Cage nebyl úplně na facku (jak to v poslední době bývá). ()

predators

No, tak to je pro mě zase jednou zklamání! Docela sympatický začátek totálně uvadl s příchodem Jaye Barušela, který je toho začátku přesný opak! Až do poslední minuty se mi zdál jako trouba. Né, nezdál, on jím opravdu byl. Jo, asi jsem se úvodu napapal a doufal v nastolený limit, příběh se stal stereotypním a hudba (ikdyž líbivá) 3x v jednom movie? Čekal jsem, že se ČU stane takovou mou jednodílnou záslepkou za poslední dva zpackané Harry Pottery, leč nestalo se tomu tak a já musím smutně udělit průměr. :-( 60% ()

Slartibarkfast

Nevím proč, ale při sledování tohoto filmu jsem si vzpomněl na Percyho Jacksona a to jsem asi neměl dělat. Rozhodně to není srovnatelný odpad, ale pořád se mi v myšlenkách vracel. Tenhle klišovitý příběh, plný kouzelnických efektů, které určitě neohromí, ale pobaví, je někde mezi Harrym a Percym. Pan Klec si tu docela obstojně poradil se svou rolí, ale místy to bylo velice trapné. Nemůžu popřít, že jsem se při některých scénách nesmál, ale nevím, jestli to byl původní záměr. Celkově je to koukatelné a v pohodě se to dá přežít, ale nevyhledával bych to. 45% ()

nash.

Skoro si začínám myslet, že platí přímá úměra "čím víc triků a speciálních digi efektů, tím nudnější film." Tohle bylo triky narvané až po střechu, přitom to byla nuda, která by sice před čtvrt stoletím zaujala, ale neměla nic, čím by upoutala dnes. Scénář byl plný klišé a nepochopitelných reakcí typu Baruchel má šanci zachránit svět a naučit se něco tak neskutečného jako je opravdová fungující magie gigantických rozměrů, ale jemu se nechce, protože musí na rande s holkou, kterou deset let neviděl. Drhnout to začalo hned jak děj po slibném začátku doskákal z roku sedmistéhočtyřicátého do "současnosti" a scénáristovi došla inspirace. Jelikož žádnou další nenašel, neměli herci moc co hrát a jediný, kdo mě bavil, byl Alfred Molina, který byl jako padouch úsměvným způsobem v klidu a nad věcí. ()

WANDRWALL

Velké zklamání. Učitel a žák. Tohle zažil každý. Žákem byl a je každý. Od narození do srmti. Učitelem někteří, a to dobří a špatní. A přece jsou nejrůznější učitelé schopni naučit žáka jen něco, a dál už žák pokračuje sám. Ne, v tomhle filmu se nejedná o obrat, že by žák učil učitele. Ale možná, že by vzniklo dost gagů, kdyby tomu tak bylo. Ale to už by nebyl film o údajném čarodějnickém mistrovi Balthazarovi Blake, který brání celé město, a pochopitelně, že na ten úkol nestačí, tak si bere posilu, ale pak se mu i jeho pomocník vymyká z kontroly a na neplechu je zaděláno... Dost ohrané a nudné ztvárnění. (10.3.2011) ()

iamek

Jsem rád, že se Jerry Bruckheimer podruhé během roku 2010 tak spálil. Čarodějův učeň místy působil jako komedie což asi nebyl původní záměr. Filmy kde naprostý looser zničeho nic začně zachraňovat svět mě už nebaví. Aspoň Nicolas Cage byl docela fajn a snad jde jeho forma zase nahoru. Pochválit, musím dobré efekty což je ale pro Bruckheimera typické. ()

Chrustyn

Už jsme si tak nějak zvykli na to, že Nic Cage se objevuje ve filmech jejichž kvalita je srovnatelná s jeho účesy, které film od filmu mění. Stejně tak je tomu i v případě "Čarodějova učně", (pamětníci by hledali podobnost se Zemanem naprosto marně) který režíruje režisér průměrných ale neskutečně úspěšných "Lovců pokladů". Opět ve spojení s -nejspíše už definitivně infantilním- Jerry Bruckheimerem natočili rodinou zábavu za nekřesťanské peníze a se stupidním scénářem, která však je překvapivě zábavná. Děj je stokrát přeceděná břečka o loserovi, který je vyvolený aby spasil svět ale film má něco do sebe a i díky velkému rozpočtu se na něj docela slušně dívá a minimálně tak dvě akční scény (napadá mě drak a scéna s košťaty) se dají označit za povedené. Opravdu to nechce očekávat stoprocentní blockbuster nebo nabušenou trikovou podívanou (ačkoliv triků je zde opravdu hodně) ale spíše nenáročnou, stupidní zábavu, převážně pro mladší 15 let. ()

SeBig

Docela fajn pohoda filmek s vtipnym mágem Kejdžem a nasranym Molinou. Ke konci však to trochu ztracelo na zábavě. ()

korbitch22

Začátek v historické výpravě vás nadchne a nabudí,ovšem zbytek filmu tempo i kvalita děje de rapidně ke dnu.Oddychová fantazi,dojíždí na přílišnou jednoduchost a přílišnou dětincknost.V Cageově hereckém projevu sice cítíte tu jeho starou jiskru a šmrnc,který zněj postupem let lehce vyprchal,mladý hrdina je celkem sympaťák a jeho vyvolená dost kočka,efekty ucházející,ovšem jeho trénink či nějakých těch pár soubojů,nemůžou zaplnit ty tuny hluchých a nudných míst.Alfred Molina sice hláškuje,ale tenhle herec mi vůbec nesedí a spíš než jako záporák mi přijde jako komická postavička bez potřebného charakteru.Je to celkem škoda ale Cage zase hraje v ultra průměrném filmu,který se dá v klidu sníst na jedno posezení,ale žádnou díru do světa neudělá a do historie se určitě nezapíše. ()

mcb

Další prosím. Bruckheimer a řemeslník Turteltaub spojili své síly a natočili již druhý ambiciózní propadák letošního roku. Jejich podívaná je jen dalším v dlouhém zástupu unylých blockbusterů natočených na zakázku, které na jedno podívání pobaví, ale poté vyšumí z hlavy rychle jako kocovina po ránu. Sympatické obsazení předvádí podprůměrné výkony, jako by se ocitli ve filmu, na který podepsali smlouvu a musí si v něm povinně zahrát. A tak je to ze vším - nápady a originalitu stranou - Učeň hraje jen na efektivitu a je natočen podbízivě pro co nejširší publikum, které za své peníze dostane, co chce. Draky, ocelové orly, blesky a býky, protože o nic jiného se tenhle film ani nesnaží. Ještě že je nabitý trikovou akcí a pořád se v něm něco děje, jinak by se tenhle projekt měl raději ocitnout spolu s Cageovým příčeskem na podlaze střižny. 5/10 ()

heyda

První půlhodinku to vypadalo, že 5 hvězdiček poputuje tomuto filmu určitě, ale pak tam začalo přibývat stále více komediálních a romantických momentů, které jsou vyloženě pro americké publikum, což samozřejmě vyvrcholilo v konečném super-kouzelném happy-end finále. Tak či onak jednu hvězdičku musím dát určitě za hudbu. Trevor Rabin je vynikající skladatel. Famózní byly i triky, tolik nápadů v jednom filmu, fakt neskutečná triková show. Líbil se mi i výkon Nicolase Cage a Alfreda Molini. Celkově to je bez debat nadprůměrná podívaná. 75% ()

Stanislaus

Celkově mi Čarodějův učeň přišel jako mix Harryho Pottera a nějaké teenagerovské slaďárny. Efekty byly skvělé a nemám k nim absolutně výhrady. Cage, Molina a Bellucci mi do svých charakterů sedli, ale Baruchel mě tam celkem s*al - jako spousty jiných. Ve výsledku jde o typický americký komerční fantasy film s předvídatelnou zápletkou, vesměs dobrými herci a solidními efekty. ()

Flego

Chcem poznamenať, že nadštandardné obsadenie nemusí znamenať kvalitu. Čarodejníkov učeň je smutným príkladom súčasného filmu, keď niekto dostane nápad a ďalší ho neustále s menšími zmenami kopírujú. Keby bol film natočený pred 20-timi rokmi, všetci by ujúchali blahom, lenže doba pokročila a nápady tiež ( jedine triky boli na obstojnej úrovni ). Dnešná doba si vyžaduje viac ako len dekadentnú story. Našťastie to všetko rýchle ubiehalo, ale aj tak treba moje hodnotenie brať ako veľkorysé. ()

rikitiki

Docela dobře jsem se bavila. Jediné, co mi vadilo, byla smrtelná vážnost Nicolase Cage. Měl sice pár vtipnějších hlášek, ale nedoprovodil je patřičně ležérním nebo sebeironickým úsměvem. Na to prostě nemá, škoda. Ale jinak, úplně mi ulahodila scéna automobilové honičky a netradičně v ní použitá skleněná plocha. ____ Potěšily mě i četné filmové odkazy - nechci říkat vykrádačky A nejenom filmové - scéna s nezvládnutými košťaty v rukou učedníka věrně kopíruje Goethovu báseň. Ostatně ji už využil i Disney v ještě černobílém filmečku s Mickey Mousem. ___A ač tohle tvůrci jistě nezamýšleli záměrně, bylo zábavné - pro diváky z bývalého východního bloku - že to největší, nejhorší zlo bylo skryto v matrjošce.___ Prostě svižně plynoucí oddechovka. /30. 8. 2010/ ()

Roman.Ticka

No dobré to bolo, jak by řekl tatík z Moravy. Fešní ogaři a krásné roby tam byli, i kouzla a taky sranda. Zlý čaroděj i dobrý čaroděj a po tisící osmé boj o záchranu světa a lidstva. Teď vážně. Charisma Nicolase prýštila celým filmem a i kdyby jen zkoušel v Merlinově kruhu kvalitu důchodcovských bot, mě by to bohatě stačilo. 350 let starý kabát a čupr klobouk, včetně slušivého účesu a celkově image naprosto dokonalá. Asi jako sto let zrání archaického francouzského vína nebo chytání kapra na kancelářskou svorku. :-) Že nakonec stačí na zvrácení zkázy světa kopnutí do satelitu a obyčejné pometlo zničí velkou Morganu, mi dává naději do ještě reálné budoucnosti! Jo a říkala jsem si, blbé, kdyby si Baltazar po takové pauze s Veronikou, alespoň jednou neotřel... ()

jonyyy

Měl jsem chuť na nějaký lehčí žánr, tak jsem si vybral tohle. Celkem příjemná zábava, pro děti řekl bych naprosto ideální. Čekal jsem, že to bude vtipnější, ale je to mnohem záživnější než Harry Potter. 65% ()

Hledá se Deppův pistolnický parťák

Hledá se Deppův pistolnický parťák

29.04.2011

Adaptaci nadpřirozeného westernu The Lone Ranger (kdysi dávno rozhlasový seriál, později komiks, pak televize) chtěl Jerry Bruckheimer původně uvést už letos v květnu. Studio Disney si ale duplo a… (více)

Andy Serkis opět opičákem

Andy Serkis opět opičákem

02.07.2010

Cage potřetí na lovu pokladů

Cage potřetí na lovu pokladů

23.05.2010

Pokračování úspěšné série, která mixuje lekce z americké historie s honem za poklady a Cageovými psími pohledy, měl Jerry Bruckheimer v plánu už dlouho. Režisér Jon Turteltaub a jeho hlavní hvězda si… (více)

Fantasy na všechny způsoby

Fantasy na všechny způsoby

05.03.2009

Od dětské přes teenagerskou až po tu naditou sexem a násilím, tedy nejlákavější ;-). Chris Columbus se podobně jako filmového Harryho Pottera pokusí nastartovat i sérii o Percy Jacksonovi podle… (více)