Videostop

(pořad)

Populární filmová soutěž, ve které tři soutěžící a tři hosté z řad herců, režisérů a známých osobností soutěžili nad ukázkami a tématy z československé kinematografie. Pilotní neveřejný díl moderoval Josef Dvořák, ale když se dozvěděl o pravidelném vysílání, z projektu odstoupil. Nahradil ho Zdeněk Tulis a s ním byl také odvysílán první díl. Brzy ho ale vystřídal Jan Rosák a s jeho osobou a Karlem Čáslavským v roli spolumoderátora-porotce má většina diváků soutěž spojenou. Pořad se vysílal až do roku 2000 a režírovali ho Pavel Vantuch, Petr Soukup a Ivo Paukert. O rok později se soutěž v pozměněné podobě na obrazovky vrátila jako Nový Videostop, nabídka filmů se rozšířila o zahraniční tituly a přibyla postavička animovaného Vlasty Buriana jako glosátora. Pro malý divácký ohlas byla však záhy z vysílání stažena. (berg.12)

Zagros

Další z pravidelných pořadů mého televizního dětství. Videostop byl rozhodně jedním z těch lepších a minimálně v podvědomí pokládal základy mé náklonnosti k filmům a jejich příběhům. Za to mu patří velký dík. Dvojice Rosák Čáslavský tomuto pořadu dala navíc punc klidu a jisté noblesy, což by v dnešní době již neuspělo, ale svého času to bylo to pravé. Docela by mě zajímalo, jak by pořad založený na stejném principu vypadal dnes. Někdo by to mohl zkusit. ()

Fary

Jedna z klasickych soutezi, ktere by i dneska pritahly divaka k televizni obrazovce. Spolu se soutezi Kufr melo tohle myslim si nejvic divaku (a tim myslim divaky a ne bandu hystericky jecicich pubertacek - viz Superstar a tomu podobne porady)... ()

Paity

Legendární zábavný pořad, která rozčeřil nudné a stojaté vody zábavy druhé poloviny 80. let. Jan Rosák ukázal, že moderátorsky se řadí mezi špičku a dokázal také, že zdánlivě banální pořad, či základy, na kterých je pořad postaven, nemusí znamenat, že jde o špatnou záležitost. Pro milovníky filmů šlo o opravdu velikou zábavu. ()

mirkaaa

Nejlepší soutěžní pořad z dob minulých. Jan Rosák byl v té době na vrcholu své kariéry a líbil se mi i Karel Čáslavský. Videostop jsem sledovala pokaždé.Škoda, že dnes už nikdo nedokáže natočit podobnou filmovou soutěž, která by dokázala pobavit a měla úroveň. ()

Sagara

pred mnohymi rokmi v taborovej verzii tejto sutazi som zotrel svojich dvoch superov. Uhadol som 9 z 10tich filmov a este aj doplnujuce otazky. :) Filmovy maniak sa nezaprie :) ()

petrfox

Soutěžních pořadů týkajících se filmu bylo a asi navždy bude jako šafránu... Karel Čáslavský je "King"... ()

mira007

Solidní zábavný pořad na svou dobu a taky asi jediný - celý pracující národ se vždy těšil na neděli aby shlédli svůj oblíbený pořad ( tenkrát ten slogan opravdu platil :-) ) Rosák a Čáslavský forever !!! ()

dalziel

Myslím že vstupný quiz tu na ČSFD so spravil aj vďaka Videostopu,ktorý ma naučil naozaj veľa o filmoch.Hlavne o tých starých. ()

hlína

Inteligentní poklidná soutěž, účiná předtím i poté co se Rosák zprofanoval v trapné loterii zvané Bingo... ()

DadysGirl

Karel Čáslavský a Jan Rosák... šlo jim to spolu skvěle a pořad patřil k mým oblíbeným... škoda, že tahle zábava už se dnes nenosí... ()

topi80

Pořad na poměry doby docela dynamický, na čemž má zásluhu pohotové moderování Jana Rosáka. Tři soutěžící nejprve odpovídali na otázku týkající se filmové ukázky (zpravidla z nějaké starší komedie), načež někdo z trojice hostů z řad tehdejších známých osobností musela prokázat značnou vynalézavost při vysvětlování významu nějakého zapomenutého slova. Většinou si museli vymýšlet, protože ty významy skoro nikdo neměl šanci znát. Každopádně zasloužený plný počet. ()

xxlch

Tohle byla super soutěž pro filmové fandy.Kolikrát jsem nervózně hudrala-jaký že to filmový barbar soutěží.Ale doma na křesle je každý generálem a to asi při jakékoliv soutěži. ()

macetoma

Ve své době zábavná televizní soutěž. Tehdy nikdo z nás ještě doma video neměl a pan Rosák krásně moderoval. Někteří sice vyhráli jen papuče, ale o to nešlo, hlavní byla zábava. Dávám 3 hvězdy. ()

MartyMcFly89

Jeden z nejlepších pořadů, které jsem viděl. Byla na něm vidět hezká staromódnost. V dnešní přeamerikanizované produkci se už těžko hledá. Nejlepší byl díl se Županičem, na ten si dobře pamatuji. ()