Ichi (Ayase Haruka) je slepá Goze, která aby přežila, vydělává si hraním na šamisen. Není však dobrá jen v hraní na šamisen, ale i v boji s mečem, který ji slouží jako slepecká hůl. Už několik let hledá jistého mistra Laidó, který ji nechal jako malou v domě Goze, aby se tam naučila hrát a zajistil ji tak nějakou budoucnost. Někdy ji navštěvoval a učil ji boji, ale Ichi se nikdy nedozvěděla, kdo to byl a jestli to třeba není její otec. Proto ho hledá, aby zjistila jeho pravý původ. Náhodou se dozví, že by se měl objevit ve městě Bitou. Jenomže čekat ve městě, které je zrovna terorizováno klanem Banki, není dvakrát bezpečné. Ichi bude muset využít své dovednosti, aby vůbec přežila, i když se jí snaží pomáhat jistý Toma (Osawa Takao), který ji náhodně potkal. Jenže i on má své problémy a jistý hendikep, kterého se bude muset, aby přežil, zbavit. (Kiyoshi)

Tamten

Ze začátku to vypadá jako další laciný východoasijský film s debilními dialogy a nesmyslným dějem. Tento pocit však během první půlhodiny přejde a jak se příběh rozvíjí, stává se zajímavý a poměrně propracovaný. A s postupem filmu také přibývá na kvalitě i kvantitě soubojů, které ze začátku jsou téměř nulové (jen podivné naznačení a soupeři padají mrtvý) a koncem se jedná o velká krvavá jatka s dobrou choreografií samurajských katan. ()

Nocturno culto

Je to moje první zkušenost s tímhle režisérem, vidím že spousta lidí tu odkazuje na jeho předchozí snímky ..líbila se mi výprava, atmosféra starého Japonska .. Decentně podaná rubanice s ušlechtilými meči..Celou dobu jsem věřil že se tomu handicapu Toma nepoddá a v pravou chvíli nabude sebevědomí a toho strachu se zbaví ..Ichi je moc krásná a navíc má krom vnitřní síly i velké znalosti v ovládání katany .. celé se mi to líbilo.. ()

Mik_e

Ayase Haruka jako terminátorka s mečem, porcující zloduchy o stošest. Tahle varice na moderního Zatoichiho nebyla zlá (na Haruku se dívá líp než na Kitana, to ne že ne...navíc filmu dost pomohla romantická zápletka), ale přeci jen, na svůj vzor dle mého nedosáhla. Děj se místy lehce vleče, absence humorných scén filmu taky moc nepomohla (nepočítáme - li tedy šíleně se šklebící padouchy, to by možná někdo za jistou formu humoru považovat mohl, nu, mě to tedy nestačilo) a celkově, v detailech, působí přeci jen méně propracovaně. Na druhou stranu herci fajn, hudba příjemná. Závěr nebyl zlý, uvažoval jsem o 4*, ale nebylo by to fér. nakonec tedy 3*, 75 %. Výborná jednohubka, ale podruhé v zásadě vidět nemusím. ()

Pauliee

Skutočne vydarený samurajský príbeh o pôvabnej mladej hrdinke menom Ichi. Tá už pár rokov hľadá jedného slepého samuraja a zatiaľ žiaľ bezúspešne. Ichi je celý život slepá a jedného dňa spoznáva šarmantneho samuraja Touma. Ten však nechce bojovať s katanou. neprezradím že prečo pretože všetko sa dozviete vo filme. Obaja prichádzajú do jednej malej dedinky, ktorú terorizuje nepriateľský gang. Motívom mi to pripomenulo legendárnych Siedmych samurajov . Nieje to len klasická samurajská rezačka, ale je to aj príbeh o osude a smutnom živote Ichi a jej znovunachádzaniu dôvery k ľuďom. Celý film prebieha príjemným pomalým tempom, čo mi pri väčšine filmov vadí, ale tu má to prišlo ako správne riešenie. Bolo tu síce pár menších chybičiek, ktoré by som odstránil, ale pre celkove vyznenie filmu to vôbec neprekážalo. Scény s katanou pre mňa žiaľ boli nedostačujúce. Mám rád poriadnu akciu a poriadne krvavé scény, ktoré tu absentovali. Aj keď pozitívne hodnotím veľmi realisticky vyzerajúcu digitálnu krv. Okrem toho, že tu bolo na celú stopa veľmi malo súbojov, tak boli také rýchle , že skončil ešte skôr ako začali. Toto má skutocne mrzelo. Inak tento film príjemné pohladiť dušu a srdce. Rozhodne odporúčam každému, ale kto by čakal nejaké krvavé jatka tak nech si zoženie iný film. ()

DJ Kritik

Príjemná šermiarska záležitosť, ale chýbalo mi tam niečo, čo by ma nejak upútalo. Nedá sa nespomenút že niektoré scény ma skutočne veľmi milo potešili, hovorím o povievajúcich vlasoch hlavnej hrdinky, je to úžasne natočené, spomalené a dáva to nádych krásy pohybu. Tak isto sú dojemne natočené flashbacky, ktoré dokresľujú hlavných hrdinov. Ale i tak sa mi Azumi páčila viac. Akcia: *** Vtiahnutie do deja: *** Hudba: *** ()

Vykuk

Taková ne moc povedená kopie Zatoichiho. Herečka fešná, scén s mečem sice bylo po skromnu, ale ušly, příběh.. no viděl jsem už lepší, ale i horší, Celý film jsem čekal na něco, co nepřišlo. Mužský hlavní hrdina trotl, nevadil by jeho handicap, kdyby to líp podali. Celkově zklamání, ale z těch posledních ptákovin, co jsem s podobnou tématikou viděl, je to lepší průměr. ()

Nathaniell

Podobné filmy máme s bratrem poslední dobou rádi. Ale tohle nás zklamalo oba. SPOILERY: Tak ona tvrdí, že nepozná, jestli vyšlo slunce nebo ne? Twl a co třeba kůží? A jak přesně se orientuje v boji, když nic nevnímá? "Jsem slepá. Nevím, co useknu." Byl výrok, kterému se měl divák zasmát. Co u mě probudilo opravdu hořký smích, byla přehnaně melodramatická hláška: "Nevím, jestli jsem naživu!!!" ... Achich ouvej, co to bylo?! Pokus o dojetí diváka? Do prdele, slepých bojovníků bylo celkem dost a každý z nich se naučil bojovat trochu jinak... Pokud tedy neví, jestli je naživu a je to tak strašný, tak proč bojuje?? ... Příběh kulhá i na nohy, které nemá, samuraj, který nedokáže tasit meč je pak jen vrcholem slepence podivností... Souboje jsou na druhou stranu fakt vydařené, herecké výkony nadprůměrné - sama Ichi, ztvárněná překrásnou Harukou Ajase je zahrána skvěle (i když s mizernými dialogy) a občas zazní i nějaká pěkná podmanivá skladba... Bohužel je celý film podprůměrný v tom, že mi bylo celkem jedno, jak dopadne, neměl jsem k hlavní hrdince žádný vztah a nemohl jsem se zbavit dojmu, že tenhle pseudo-příběh slepil poeta, který nezná nikoho slepého ani z vyprávění... Ačkoliv bych tedy rád, nemohu dát víc než 2*... ()

jack_scott

Film, který sám neví co vlastně má být. Není to ani komedie,ani prostý příběh,jakkoliv se o tu stylizaci snaží. Je to skutečně rozpačité, jakkoliv námět i scénář nejsou vyloženě špatné....spíš mi přijde špatná režie a produkce. Fumihiko Sori mne snímkem docela nepříjemně překvapil, Ichi prostě žádný Vexille není. Haruka Ayase je sice krásná, ale ačkoliv se moc snaží, film to skutečně nezachrání. A navíc, jedna herečka film nezachrání. koukat se na to sice dá,ale je to docela nuda, doporučit to skutečne nemohu. ** a 40%. ()

Aywes

Překrásný snímek doprovázený dokonalým soundtrackem na Shamisen, svižnými boji, ale převážně dojemným příběhem. Slepá dívka Ichi, která se ohání svou katanou (či slepeckou holí) opravdu bravůrně my téměř dokonale sedla. Její charakter by se dal krájet. Propracovanost postav v asijských snímcích mne nepřestane udivovat. Každá má většinou vlastní děj (abych uvedl v příklad americké hlavní hrdiny kde povětšinou po zapálení cigarety se tváří jak u náročné stolice, všechny postřílí a prohodí vtipnou prupovídku) a to se opravdu zvláště u toho snímku vemi cení. Dojemný snímek prorostlý oživujícímy boji se mi opravdu velmi líbil. " Lidé, kteří už jednou padly se už nevratí do normálního života. " ()

stanyko

Zacalo to zaujimavo, ale od polovice sa film motal okolo uz znameho a zacal nudit. Kym som to dopozeral, niekolko krat som zaspal a poslednu stvrtinu som uz pretacal pateticke sceny. Humor bol miestami fajn, ale detinskost hlavneho hrdinu mi prekazala. Jeho handikep mohli tiez stvarnit nejako rozumnejsie. Vizual dost zly, ako z 90. rokov. Myslim, ze 2* su na to co film ponuka az az. ()

HanzoBureshi

Jedná se o skromný a pohodový snímek, takže není to nic velkého. Je to totiž takový mix Azumi a Zatôichiho, který obsahuje možná lepší vizuál, ale za to příběh je naprosto přímý a jednoduchý, banda darebáků ukrádá vesnici, tak je třeba najít někoho, kdo se o ty darebáky postará, toť vše. Skrz ale tento jednoduchý příběh tu máme Ichi, která nám díky pěkné hudbě a vizualizaci vypráví svůj příběh o minulosti, což je docela dobré. Haruka Ajase je jako Ichi výborná. Snímek mě také naučil cizí pojmy jako jsou třeba Goze nebo Laido. Akce tu nějaká je, ale vždy se jedná o rychlou záležitost, nebo by to chtělo film o něco zkrátit. Jsou tu nějaké nedokonalosti, ale nijak mě to neurazilo. Mé hodnocení: 7/10 ()

morbit

Celý film na mě působily že všichni v Japonsku jsou hlupáci a idioti a jediná Ichi je ta správná. Efekty jak z 80 let minulého století. Celé dílo na mě působilo dost odfláknutě.... ()

martincan

...no, kto hľadáte film prešpikovaný ukážkami šermiarskeho umenia - toto pre vás asi nebude. Film je skôr akousi sondou do duše krásnej Goze, ktorá sa "mimochodom" naučila ovládať umenie Iaido. Navyše podľa mňa v špecifikácii žánru chýba "komédia", pretože aj o toto autorom nepochybne išlo. Dosť mi na celom filme vadilo stvárnenie postavy veliteľa klanu Banki. Ale celkovo sa na to dalo pozerať, možno aj vďaka peknej herečke v roli Ichi. Slabé 3*. ()

Kana

Docela zdařile dilko inspirovane legendárním Zatoichim ale chtělo by to lip zpracovány klan Banki a hlavně jeho vudce a ten jeji společník Toma mi tam už vůbec neseděl ()

BigJohn02

Příjemná, i když poněkud rozvleklá ženská verze Zatoichiho. Výše uvedený obsah poněkud zkresluje, když říká, že Toma se musí zbavit hendikepu, aby přežil... Mimochodem, po tolika letech, kdy Toma nedokázal tasit, musel být meč solidně zrezlý... Ale to jsou drobnosti - co mě nejvíc rozzuřilo bylo to, že trotlové z Vapetu opět vydali pouze verzi pro pologramotné (jen CZ dabing). Nebyly by titulky tisíckrát levnější než platit Ježkovou za její štěbetání? A japonsky teda fakt neumím... ()

Miikeho samurajská jatka

Miikeho samurajská jatka

13.05.2009

To zas půjdeme do kina v igelitových pláštěnkách a pod DVD přehrávače budeme strkat vědra, aby nám všechno nezacákala krev. Japonský úchyl/génius Takashi Miike po spaghetti-westerny inspirovaném… (více)