poster

Zlatá šedesátá (TV seriál)

 • anglický

  Golden Sixties

Dokumentární

Česko, 2009, 39x57 min

Hrají:

Miloš Forman, Otakar Vávra, Juraj Herz, Věra Chytilová, Hynek Bočan, Ladislav Helge, Jiří Menzel, Juraj Jakubisko, Jan Kačer, Jan Švankmajer, Drahomíra Vihanová, Jan Schmidt, Lubor Dohnal, Jan Němec, Eduard Grečner, Karel Vachek, Jiří Krejčík, Stanislav Milota, Ivan Balaďa, Vojtěch Jasný, Dušan Hanák, Ivan Passer, Vít Olmer, Miroslav Ondříček, Albert Marenčin, Igor Luther, Milan Lasica, Pavel Landovský, Iva Janžurová, Marián Bielik, Ivan Palúch, Oľga Šalagová, Jana Plichtová, Karel Mareš, Theodor Pištěk ml., Ivan Popovič, Jiřina Lukešová, Karel Černý, Juraj Šajmovič, Ivan Šlapeta, Václav Šašek, Jiří Stránský, Karol Sidon, Arnošt Lustig, Vladimír Páral, Jiří Suchý, Pavel Hobl, Dušan Trančík, Miloslav Luther, Antonín Kachlík, Andrej Barla, Ladislav Smoček, Zdeněk Mahler, Jaromír Šofr, Jiří Blažek, Zdeněk Lstibůrek, Peter Solan, Marta Kubišová, Jaromír Hanzlík, Jan Lukeš, Jiřina Bohdalová, Michael Havas, Ivan Vyskočil, Táňa Fischerová, Ladislav Mrkvička, Jan Klusák, Ján Kadár (a.z.), Elmar Klos (a.z.), Karel Kachyňa (a.z.), František Vláčil (a.z.), Štefan Uher (a.z.), Pavel Juráček (a.z.), Elo Havetta (a.z.), Antonín Máša (a.z.), Ester Krumbachová (a.z.), Jaroslav Papoušek (a.z.), Evald Schorm (a.z.), Jaromil Jireš (a.z.), Jan Bernard, Ivan Klimeš, Stanislava Přádná, Vladimír Skalský, Ivan Vyskočil, Hana Jirešová, Michal Pavlata, Tomáš Škrdlant, Luděk Munzar, Magda Vášáryová
(další profese)
 • HenryS.
  ****

  Snad jedině škoda že tvůrci neplánují uvést Případ pro začínajícího kata Pavla Juráčka, NEJLEPŠÍHO režiséra české nové vlny bych si nedovolil opomenout v tomhle projektu!! (no nepočítám mj. spoluúčast na scénáři k uvedeným filmům od Schmidtta, Chytilové, Bočana a ostatních)... doufám že si to někdo rozmyslí a vyšťárá někoho kdo se na tom podílel, stejně jako je v plánu uvést GENIÁLNÍ film Den sedmý, osmá noc Evalda Schorma, jeden z mých dvou nejoblíbenějších českých filmů ever!(15.1.2009)

 • Kulmon
  ****

  Česká televize konečně připravila projekt, který má smysl! Půl roku budeme moci sledovat autory, kteří se zásadním způsobem zapojili do tzv. československého filmového zázraku, který se zjevil v 60. letech, v době uvolňování komunistické moci. První díl nám představil Miloše Formana a ten hodnotím jasně 100%. A ty další vesměs taky :-) Po čase ubírám jednu hvězdu na 4.(10.5.2009)

 • klúčik
  *****

  Je sranda, že režisér hraných filmov a niektorých aj dosť dobrých a ohodnotených sa dá na dokument. Býva to často opačne. Ale už po prvých dvoch dieloch musím priznať, že tento dokument ma dosť baví. Už sa teším na ďalšie diely a filmy, ktoré budú dávať ako pokračovanie. Výborný projekt ČT. 100%.(17.1.2009)

 • Matty
  ****

  Kdyby ti lidé vyprávěli o čemkoliv jiném než o filmech, jdu s hodnocením dolů. Apendix: (rovněž s přihlédnutím k množství a kvalitě materiálu, jenž řeč doprovází) Miloš Forman 5/5; Juraj Herz 4/5; Věra Chytilová 4/5; Hynek Bočan 3/5; Jiří Menzel 3/5; Stanislav Milota 4/5; Jan Kačer 3/5; Jan Švankmajer 4/5; Drahomíra Vihanová 2/5; Jan Schmidt 4/5; Zdeněk Mahler: 5/5; Jan Němec: 4/5; Karel Vachek 3/5; Igor Luther: 2/5; Juraj Jakubisko: 3/5; Vít Olmer: 3/5, Ivan Passer: 4/5. 80%(15.3.2009)

 • topi
  *****

  Miluji československé filmy z 60. let a tento projekt je skvělá práce! Spousta zajímavých a nikdy nezveřejněných informací o zůčastněných tvůrcích, doplňující fotografie a komentované filmy od našich předních filmových historiků, jako jsou Pavel Taussig, Jan Lukeš a mnoho dalších, to je nádhera a mnou obdivující práce všech zůčastněných publicistů, včetně rodiných příslušníků ať už žijících nebo nežijících osobností o kterých je tento precizní dokumentární zázrak československé Nové vlny 60. let. A jsem moc rád, že vznikl i pokračující cyklus Zlatá šedesátá II, projekt, který vzdává hold již nežijícím tvůrcům z oné zlaté filmové doby 60. let. Obrovský dík a poklona všem, kteří se na tomto jedinečném a unikátním materiálu podíleli. Tisíceré díííííííky!!!!(5.12.2015)

 • - První natáčecí den proběhl 29. 10. 2003 s Otakarem Vávrou, zatím poslední natáčecí den 25. 6. 2008 s Vojtěchem Jasným. (ZDROJ: Ofic. stránky projektu) (DaViD´82)

 • - Celý projekt vznikal více než deset let. Celkem se uskutečnilo 33 natáčecích dnů v osmi etapách, a to v Praze na FAMU, v ateliéru na Vinohradech, v La Fabrice, v ateliéru Vachler Art Company a ve Slovenském filmovém ústavu v Bratislavě . [Zdroj: Festival nad řekou] (hippyman)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace