Reklama

Reklama

Epizody(7)

Obsahy(1)

Cyklus dobových komedií s hereckými výkony, které vás potěší. (Česká televize)

Recenze (19)

pOne 

všechny recenze uživatele

První díl byl z přivřením očí za *** - vcelku svěží historka s výhrou ve sportce. Druhý tak za ** - děda se rozhodl vzít osud výhry do vlastních rukou - pořád se na to dalo ještě koukat. Ale třetí díl je odpad! Laciná agitka bez nápadu. Mažu položku z timeru mého PVR. Další díly budou zřejmě ztrátou času. ()

Untentrauer 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Povedená a úsměvná rodinná/maloměstská taškařice, která ale obsahuje i tvrdě pravdivé sekvence ze kterých přímo mrazí. A to jak z hlediska politického, tak z toho lidského. Na tehdejší dobu to byl takový průměr naplněný propagandou. Na dnešní dobu to je nadprůměr s přidanou hodnotou ve formě právě té propagandy, která nám krásně ukazuje tehdejší společnost. Nesmím zapomínat ale na fakt, že nadprůměr tomu dávají i některé herecké výkony - to se srovnávat s dnešními “celebritami” opravdu musí a jak krásně to bije do očí! ()

Reklama

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Pro mě až doposud neznámá ale o to více takové milé, ranní, odpočinkové a zábavné překvapení. Viděl jsem právě dnes úplně náhodou jeden díl a sice "Ženich hraje na lesní roh" (4) a celkem jsem se bavil hlavně tedy při hereckým výkonech (pokud to tak šlo vnímat) Miroslava Moravce, Stanislava Třísky nebo Josefa Větrovce. Takové dobové příběhy z menšího městečka..Koukatelné to ale je. ()

Drom 

všechny recenze uživatele

Teda u vás doma to vypadá. Hlavní motivací k tomu dejchat jsou pro všechny prachy a nebo funkce. A kdo nekrade tak alespoň pomlouvá a intrikuje. No rodinka i celá vesnice k pohledání. V první části se pohádají o výhru v loterii. Ve druhém to rozsekne senilní děda, kterej prachy ukradne a koupí nejdražšího a nejvošklivějšího čokla, co sežene. Všichni se následně těší, jak si namastí kapsy na kšeftu s nebohýma štěňatama. Ve třetí části mistní kronikář a traktorista natočí, jak vidláci říkají pravdu. Jelikož je to filmařský talent od přírody (ví, jak držet kameru, dokonce zapnutou), chce jeho brilantní záběry televize. Tak zoufalá byla před vynalezením telenovel. Tim pádem ale hrozí, že to někdo uvidí a tak se to musí zarazit. Ve čtvrté části je potřeba oženit jednu vlezlou bábu, protože má zbytky slušnosti. Jenže tupej hornysta nechápe, že má opar a tak všechno vytroubí do světa. V pátem pokračování se hospodskej stane profesionálním zlodějem... teda kapitalistou a hned si přidá zářez za nekalou soutěž, zmanipulovanou zakázku a podvod. Šestý díl pojednává o rozkrádání kulturních památek. Vidláci najdou na zahradě mrtvolu a zlato. O artefakt se pohádají, mrtvolu nenahlásí a naleziště před archeology zatají. No a poslední díl vypráví o černé stavbě, tlačence a úplatcích. Ovšem nejkouzelnější na tom střídmějším odvaru Slunce, seno... je, že nikdy nikoho nepotrestají. Ani toho zloděje trubek, asi proto, že se (zcela nečekaně) neudal sám. ()

LadyPupu 

všechny recenze uživatele

Kdybych musela žít mezi takovými lidmi, tak si radši podřežu žíly. Ale koukat na to je parádní záležitost. První díl byl sice lehce hysterickej, druhej o ho*ně, ale od třetího dílu je to jízda králů a některé hlášky jsou neuvěřitelné :-) rozhodně je to zábavnější, než většina dnešní seriálové produkce. Za mě spokojenost. ()

Galerie (28)

Zajímavosti (2)

  • Natáčení probíhalo v obci Kyjovice. (Warden75)
  • V epizodě „Případ Gertrudy del Galderone“ si v závěru odvážejí cizinci štěnata. Když si odváží štěně Angličan, nasedá do vozu s anglickou státní poznávací značkou, avšak s volantem na levé straně. (pávek)

Reklama

Reklama