Po třech letech strávených za mřížemi, Mitchel (Colin Farrell) opouští věznici s dobrými úmysly. Ale když potká starého přítele Billyho (Ben Chaplin), gangstera, který se zrovna ohlíží po nějaké práci, Mitchel se k němu připojí, výměnou za místo k bydlení. Když se znovu zaplete se svou minulostí, je vtažen do života Charlotty (Keira Knightley), filmové hvězdy která se schovává před hordou fotografů a reportérů. Přitahován její krásou a zranitelností, rychle se ujímá role jejího ochránce. Začínají spolu plánovat nový život v Los Angeles, ale plány jim zkříží gangový boss Gant. Mitchelovi je jasné, že před Gantovým hněvem není v bezpečí nikdo z jeho blízkých a rozhoduje se vyřešit věci mezi nimi jednou provždy. (oficiální text distributora)

Aluska88

Řekla bych, že oproti mým očekáváním, která nebyla díky zdejšímu hodnocení nikterak přehnaná, mně Londýnský gangster docela překvapil. Obsazení je výborné, od Colina, kterému to zde v kvádru náramně sekne, přes Keiru, až po Davida Thewlise coby umělce a Eddieho Marsana coby komisaře, který jde Colinovi po krku. Silná stránka tohoto filmu tkví především ve skvělém scénáři i dialozích. Ten, kdo by zde však hledal nějakou velkolepou, osudovou romanci mezi Colinem a Keirou, nenašel by. Děj by se mohl rozdělit na dvě části. Na tu, která se odehrává mezi gangstery a na tu, v níž se odvíjí vztah mezi Mitchelem a Charlotte. Jejich vztah však v příběhu zastává jen velmi málo prostoru a postrádá větší hloubku i jeho rozvinutí. Chemie zde funguje dobře, ale co s toho, když pouto mezi bývalým gangsterem a slavnou herečkou nedostane ani patřičný prostor, aby se více rozvinulo. Občas to během děje vypadalo, jako by tvůrci pozapomněli, že je zde taky ještě "ten příběh s Keirou" a řekli si, že to takto stejně stačí, a nechali, aby se rozvíjel kdesi na pozadí. Možná chtěli, aby to tak bylo a možná jim prostě už nezbylo místo. Každopádně si myslím, že i tak je celý příběh budován zdařile. Funguje, tak jak má, po všech stránkách, a až na tu polovičatou "love story", která zde je dost možná jen proto, že gangster, který vypadá jako Colin Farrell, prostě musí mít nějakou ženskou, která vypadá jako Keira Knightley:), se jedná o poctivý přídavek do daného žánru. ()

Madison

Divák by očakával, že keď sa na plátne mihnú také herecké esá ako sú Colin Farrell a Keira Knightley, tak film musí zanechať aspoň nadpriemerný dojem, ale prekvapivo sa tak nestalo. London Boulevard sa bezmocne snaží ísť v šlapajach svojich omnoho schopnejších bračekov, ale v žiadnom prípade sa mu to nedarí. Na jednej strane v ňom absentuje sarkastický nadhľad pravých štipľavých gangsteriek, na strane druhej sa bezvýsledne snaží diváka strhnúť jednak postavou nevyrovnaného Farrella a jednak Keirou, ktorá je ostro sledovaná dotieravými novinármi - no v podstate je psychológia hlavných hrdinov nevyrovnaná, slabá .... a nezaujímavá. Čo na to povedať? Divák sa teší na tarantinovsko-ritchieovské krvavo-mafiánske dobrodružstvo a dostane neucelený komplot povrchnej romantiky a ,,gangsterčiny". ()

StarsFan

Komplexností příběhu trochu jako Casino od Scorseseho, založením hlavního hrdiny trochu jako Carlitova cesta a poslední půlhodinou trochu jako obojí dříve zmíněné. Ještě předtím ale člověka čeká na první pohled možná složitý děj, kde nikdo nevysvětluje, co a proč se děje nebo jakou roli zaujímá která postavička ve světě hlavního hrdiny. Víc než plynulý pospojovaný příběh tak člověk sleduje zdánlivě ledabyle za sebou naházené scénky, jejichž důležitost často vyplyne až několik minut potom, co skončí. Neodpustím si ještě vychválit výborný soundtrack, hezky stylové vizuální zpracování a sympatické úvodní i závěrečné titulky. Vše, co jsem doteď napsala, možná vysvětluje, proč se na tento film časem s radostí podívám znovu, je tu ale ještě jeden důvod tak učinit; mám takový pocit, že London Boulevard napodruhé, podobně třeba jako některé filmy dříve zmíněného Scorseseho, docením ještě víc než na první pohled. Nedůležitá poznámka na závěr: Udělat si z lebky popelník jako jedna z postav tohoto filmu je ještě stylovější než jí recitovat "Být či nebýt." ()

3DD!3

Zasraní fotbalisti. Divné. LONDÝNSKÝ GANGSTER nemá spád. Má obrovský potenciál, skvělé herce, solidní zápletku, ale místy strašně ztrácí dech. Keira Knightley je jinak úžasná, dlouho jsem ji v ničem neviděl, ale i na tom malém prostoru mě znovu uhranula. Jinak výběr hudby se povedl jako už dlouho ne. Geniální soundtrack. ()

Le_Chuck

Skvelá kamera (bokeh rula), štavnatí herci, strávitelná storka a na druhej strane arytmické peklo korunované retardovaným finále z ríše Bolla. Škoda preškoda, sympatické to je. 55% ()

Spiker01

Jednou větou bych Londýnského Gangstera mohl definovat jako děsná nuda. Za celou dobu jsem nepochopil, o čem ten film vlastně je. Knihu jsem samozřejmě nečetl. Ve filmu nebyla ani pořádná přestřelka, aby diváka navnadila. Tři hvězdičky si film zaslouží jen kvůli Colinu Farrellovi a Keiře Knightley, bez nich byla to byla ještě větší slabota, hold angličani...45% ()

viperblade

Docela povedená gangsterka se skvělým Colinem, dokonalou Keirou a krásnou Annou. Sice In Brugges je jiná liga, ale i tak je tenhle film v pohodě. Mít to trochu větší spád, mohlo by to být i za víc, než 80 %. ()

castor

William Monahan předkládá hru, která vůbec nemá mantinely a hlavně vůbec neví, jak na diváka. V druhé polovině jsem tak už spíš přemýšlel nad tím, zda je Monahan v tomhle případě horší scénárista nebo režisér. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale ona bezradnost je z plátna totálně cítit. Příběh se zbytečně tříští, přitom by stačilo, že jistý Mitchell opouští vězení a že dostává nabídku na ochranu filmové hvězdičky Charlotty, do které se zakouká a že ho jeho kriminální minulost stejně dostihne. Jenže vedlejší linie jsou otravné, bez hlubšího opodstatnění. Monaham se tváří, že má kapsy plné trumfů, ale nedokáže nic dotáhnout do pořádného konce (ani tu blbou romantickou linii). Motivace postav jsou absolutně mimo, stejně jako opravdu početné množství dialogů, ani u hlavního hrdiny netušíme, proč jeho kroky směřují tam či onam. A hlavně to začíná být velmi brzy otravné a na gangsterku absolutně nenapínavé. Přitom solidně naštvaný Farrell v luxusním kvádru prostě musí fungovat, ale s chatrným a nijakým scénářem to jaksi nejde. Pro mě zcela nepochopitelný film!! A jedno velké rozčarování.. ()

D.Moore

Tedy musím říct, že pod tíhou dosti drsných hodnocení, která Londýnskému gangsterovi přiřkli někteří zdejší uživatelé a uživatelky, jejichž názoru si vážím, jsem čekal leccos. Že se ale z filmu vyklube tak zábavná věc, to ani ne. Scénář sice žádná sláva, předvídatelně spojuje hlavně nepřekonatelnou Carlitovu cestu a Costnerova Bodyguarda, nicméně britská šmrncovní atmosféra a spousta sympatických herců (kromě ústředního dua především Ray Winstone a David Thewlis, bylo by ale nefér opomenout slizouna Bena Chaplina a přeroztomilou Annu Friel) mě nakonec nenásilně přiměly na klišé zapomenout, dívat se, bavit se, poslouchat parádní soundtrack a nepřemýšlet, kde už jsem tohle hernajs viděl. ()

Hild

Film, který se určitě snažil zařadit mezi klasiku gangsterských filmů, jenže tohle zkrátka vůbec nevyšlo. Monaghan jakoby od začátku nevěděl, co od filmu vlastně sám chce, nebo kam chce celý film směřovat, celé to pak působí strašně chaoticky. Na mě celý film působí jako slátanina scén bez většího smyslu, scénář se zkrátka moc nepovedl a nad některými dialogy jsem se musela vážně pousmát. Ve filmu navíc absolutně nezafungovala romantická linie mezi Keirou a Colinem, vlastně je tady úplně zbytečná a v příběhu bezvýznamná. Největším kladem filmu je pak bezesporu obsazení, Collin Farrel se role zhostil na výbornou, stejně tak David Thewlis a Ray Winstone. Londýnský gangster je tak další film, který brzy upadne v zapomnění, protože zkrátka na filmovém poli je mnoho daleko lepších gangsterek, které si vždy (a určitě ne jen já) pustím raději. ()

Spooner

Nudný a zmateně natočený patvar, ve kterém se přes hodinu nic neděje a na konci se nesmyslně všichni postřílej. William Monahan to celé natočil ve velice pomalém tempu a s cílem natočit cool gangsterku s nadhledem. To se však moc nedaří a Monahan navíc tentokrát zklamal i jako scénarista, protože děj je docela chaotický. Výsledek tak vypadá, že Monahan z knihy zadaptoval každou 10 stránku a moc to nedává smysl. Herci se docela snaží a hrají svůj standart, ale oni vlastně nemají moc co hrát, protože jejich postavy nejsou vůbec zajímavé. Jediný, kdo dokáže pořádně zaujmout je tak David Thewlis, jehož postava a herecký výkon je tak wtf, až to ve vás prostě nějaký dojem zanechá. Jinak ale zklamání, které nesahá ritchieovkám ani po kotníky. 50% ()

Davies182

Největší zápor? Vše už tu bylo několikrát k vidění!, včetně rádoby "WTF cool konce" (zdravíme Carlitovu cestu). O to více je překvapivé, že ač není Londýnský gangster ničím jiným, než žalostným slepencem několika fungujících scén a hlášek ze starších slavných gangsterských filmů, jako celek vlastně funguje více než obstojně. Sympatická stopáž netrpí na moderní neduhy nudy a stereotypu, charisma dvou hlavních představitelů je příjemně osvěžující. Pak už jen stačí, aby Keira nasadila roztomilý kukuč anebo Colin udělal drsňáka, a rázem je o zábavu postaráno. To vše zamíchané v chutné omáčce fungující režie a postupně dávkovaného napětí potom nemůže zklamat nikoho, kdo čekal slabší krimi s nejslavnějším irským hercem 21. století... ()

Xmilden

Předem se omlouvám všem kterým se tento film líbil. Mé hodnocení je možná dost příkré, ale opravdu jsem si tohoto Gangstera moc nevychutnal. Směs gangsterky a romantiky mě nebrala, Colin nenavázal na své předchůdce v podobě Stathnama nebo Butlera z filmů Guye Ritchieho. Nesahal jim dokonce ani po kotníky. Hodně se ve filmu mluví, nějaké vtipné historky u kterých člověk civí s otevřenou pusou, taky nikde. Ray Winstone byl neškodným koťátkem v porovnání s Tomem Wilkinsonem. A tak bych mohl donekonečna srovnávat. Williame Monahane, přestaň opisovat a raději natoč něco pořádného. ()

Real Tom Hardy

"IF I CAN POISON A PRODUCER WITH HIS OWN QUAALUDES, I SHOULD SAY I'M EQUAL TO JUST ABOUT ANYTHING." ------------- Mám rád tie ofinky, tu ich bolo dosť, mám rád Colina & Keiru, tu boli obaja, nemám rád Londýn, Ritchieove počiny a ani deriváty utvorené z nich, zvládol som. Sterilný rutinný priemer, ktorý vôbec ničím neprekvapí, dialógy bez šťavy, Monahan teraz píše Cocaine Cowboys, ak to bude také suché a nudné ako tu a v jeho neskorších výtvoroch, tak sa obesím. Antagonista Winstone – slabý ako čaj. ()

Hunt

Hudba: Sergio Pizzorno. Příběhová linka (která téměř není) stále jen kmitá mezi několika více či méně nezáživnými (často i zbytečnými) mini scénkami. Je mnoho lepších filmů s podobnou atmosférou a daleko lepším scénářem a režii. ()

Shakers

Nenudil som sa. Bavil ma Farrell keď bol na scéne, keď tam nebol tak tomu niečo chýbalo, ale ako celok fajn. Zaujímavý príbeh a postavy a predovšetkým ma upútal soundtrack a skladba Heart Full Of Soul od The Yardbirds, ktorá tomu dodávala fakt zaujímavý šmrnc. V rámci žánru Londýnsky gangster nie je nič moc, ale ako som hovoril, nenudil som sa a za soundtrack, Farrella a záverečnú scénu si ja jednu * pridám. 75% - 4* ()

burina

Film, na ktorom stojí za niečo len posledná pätnástminútovka, zvyšok je tak zlý až to miestami fyzicky bolí. Popravde, už dávno so nevidela nič tak zle zrežírované. ()

Big Bear

Aby bylo jasno, mám rád Keiru, sedí mi Colin a mám rád Thewise a Winstona. A taky mám rád gangsterky. Anglické gangsterky. Ačkoliv řada znalců tu právem namítá, že vše co ve filmu viděli tu už někdy bylo (a mají pravdu) a že film je prachsprostou vykrádačkou jiných gangsterek (opět mají trochu pravdu) nemohu si pomoc , mě se to líbilo a to sakra! Pravda ve scénáři byly opravdu díry a chování některých postav jsem moc nechápal (např. vyhořelého hipíka Thewise v závěru nebo jen pro rvačku na 3 roky zavřeného Colina, který si to po návratu z lochu rozdá s mafiány o deset levelů hustčími a nebo ježdění v RR Ghoustu jen tak po městě... ) přesto to s klidem přecházím. Mně se ta dějová zápletka i postavy samotné moc líbila. Ano takových filmů, kdy zločinnec jde z kriminálu s dobrou vírou, že si najde byt, šichtu a za minulostí udělá čáru a kdy jej najdou staří známí nebo dostihne minulost - těch je spousta. Ale jen pro to, že někdo s tím příšel první se to nemá používat už navždy? Líbila se mi i ta romantika a láska ke Keiře v dávném anglickém venkovském sídle... Akorát tedy Keiro, to že co se týče vnad to není nic moc, to my tvoji fanoušci víme od pradávna, ale tady musím souhlasit s verbalem, ta vychrtlost byla až nezdravá. Ta žebra prokukující kůží dekoltem... Doufám, že Keira nemá opravdu nějaký problém s anorexií. Ale abych se vrátil k filmu samému. Nenudil ani minutu. Amíci nám naservírovali čistokrevnou anglánskou záležitost a to tak, že tam z toho nejsou vůbec cítit. Vše spojuje a umocňuje dokonalý a skvěle sestavený soundtrack, kdy v závěru jsem opravdu ani nedutal. Už dlouho jsem u filmu nezažil takhle skvělej doprovodit hudbou a to se ani nejedná o nic symfonického ale povětšinou jsou to staré dobré hity, které tu opravdu sedly jak hrnec na prdel. Hlavně skladby britských Kasabian. Fakt jsem si to užil a nenechte se odradit nízkým hodnocením! 4 obrazy řvoucích papežů. * * * * ()

playboxguest

Buď to měla být další jednoduchá a čistá gangsterka, kterých je dneska na plackách kopec, nebo to měla bejt komedie o napravenym gangsterovi, kterej dostane po návratu z lochu na starost rozmazlenou, na pěst zralou pipku, kterou postupem času usměrní a třeba i přefikne. Ať už by si tvůrci vybrali tak nebo onak, pořád by to byl určitě lepší výsledek, než jakým tenhle splácanej guláš bez formy je. 40% ()

Madsbender

Osudy metropolitného gangstra a.k.a. život nie je krásny a.k.a. ja chcem byť druhý Ritchie. Guy Ritchie. S trochou predstavivosti by to mohlo byť jeho vykastrované dvojča. "Zápletka" (postrádajúca aspoň pokus o gradáciu) rozhadzuje siete do viacerých žánrových vôd a postranných motívov naraz, machruje s hereckými esami dosadenými do plytkých postáv podliehajúcich priamočiaremu scenáristickému konštruktu akcia - reakcia a majúcich v každej jednej scéne presne jeden cieľ, jednu motiváciu a jeden problém, ktorý treba vyriešiť. Monahan má problémy s udržaním jasného tempa a umelo operuje s povrchnou (rovnako ako zbytok filmu) romantickou líniou, ktorá akoby do zvyšku filmu vôbec nepatrila. Snaha rozohrať viacero postranných motívov a dejových odbočiek končí u nesúdržnosti, nedotiahnutosti a nepochopiteľnosti konania hlavnej postavy, ku ktorej sa vďaka absencii emočnej hĺbky a ponorenia sa do jej vnútra, aby ho divák lepšie spoznal, nedá vytvoriť iný, než flegmatický vzťah, čo sa ani príliš nebije s flegmatizmom a apatiou väčšine charakterov vlastných. Oldschoolovému feelingu sa to ani neblíži a Monahanove pokusy o efektné prestrihy a prechody na ďalšie sekvencie ústia iba v opakovanú neschopnosť ukončiť scénu, ktorá vo výsledku vyznieva trápne. Vágne, plytké, nezaujímavé. 45% ()

Colin, Keira a londýnský bulvár

Colin, Keira a londýnský bulvár

26.01.2009

Nebojte, nebudeme tady vytahovat žádné klepy a lechtivé nechuťárny. Ani se nezrodil další suprehvězdný pár. Tak se prostě bude jmenovat film, ve kterém se spolu objeví čerstvý držitel Zlatého glóbu… (více)