Nahoru a dolů

• USA Eastbound & Down
Komedie / Sportovní
USA, (2009–2013), 13 h 56 min (Minutáž: 26–31 min)

Danny McBride, Steve Little, Katy Mixon, Elizabeth De Razzo, John Hawkes, Andy Daly, Ben Best, Tim Heidecker, Ken Marino, Efren Ramirez, Ana de la Reguera (více)

Série(4) / Epizody(29)

Kenny Powers (hraje ho spoluautor scénáře Danny McBride) býval baseballová jednička a hrál v první lize, ale do cesty mu vstoupily dvě věci: pokles formy a nesnesitelná povaha. Poté, co jeho skvělá kariéra pohasla, mimo jiné i proto, že byl nařčen z užívání steroidů, se Kenny vrátil domů do rodného města v Severní Karolíně, kde s nechutí nastoupí jako záskok za učitele tělocviku. Bydlí u svého bratra Kevina, ale i když je na dně, vydoluje v sobě odhodlání udělat všechno pro to, aby se vrátil... (HBO Europe)

KlonyIlony

Do tohoto hořce komického seriálu jsem se okamžitě zamiloval. Kenny Powers je vždy větší dick, než jste si dovedli představit.____3. série trochu zesitcomovatí. První dvě série bych nazval "quality television" (něco jako Perníkový táta, Odpočívej v pokoji...), o třetí sérii to platí o něco míň. Škoda. Hlavní rys seriálu - ostetntativní capm style - je pořád stejně dotažený. ()

P1tr

Až na poslední epizodu první série jsem velice spokojený. Radost, odhodlání a zábava ze seriálu je cítit na každé minutě stopáže. Parta tvůrců kolem Eastbound a Down se sešla naprosto ideálně a těžko byste hledali slabé články. Pro mě osobně se nepříliš vyvedl šestý díl, ale předchozích pět je velice povedených. Uvidíme, co nás čeká dál. Zatím spokojené čtyři. ()

ZkuKol

Ano Kenny Powers je neuvěřitelný kretén, s neuvěřitelným sebevědomím a s tím souvisejícím pohledem resp. názorem na život. Jenže těch 6 půlhodinek je s ním docela nuda, ano občas se člověk pousměje, ale to je tak všechno. A že bych měl někdy u sitcomu pocit, že těch 26 minut je nějak dlouhých, to jsem též dlouho nezažil. Hodně sprostý, ale málo vtipný buranský komediální seriál, ve kterém si sahá Will Ferrell na své osobní dno...25% ()

bloodvomit

Neuvěřitelná hovadáž! Kenny Powers je pompézní postavička, je tak připitomělej a dementní, až je směšnej (směšnej, ne vtipnej... povětšinou). Séroš je to zvláštní, připadá mi, že trochu jako Napoleon Dynamit čerpá z potenciálu dementa postavenýho na osvětlenej stupínek, scénář nic moc, celý se to dost táhne a vlastně je to dost slabota, PAK ale přijde nějakej joke co vás totálně rozseká a shodí ze židle... takže, hmmm kontraverzní snůška směšnejch klišé ;) ()

Tjaden

Další seriálová pecka od mistrů z HBO. Kenny Powers (Danny R. McBride byla nejlepší možná volba) si přes všechny své životní pády zachovává svoji hvězdnou obhroublost a aroganci. Namistrované hlášky, které vypouští do éteru, by zanechaly v němém úžasu i Chucka Norrise. Zajímavostí je, že na soundtracku se podílejí i skladby Ennia Morriconeho. Těším se na 3. sérii, ve které by měl Kenny konečně dostat šanci bojovat o návrat zpátky na vrchol. ()

Devadesát Dva

-Zhypnotizovala mě má největší sláva, má mýtická síla, moje neuvěřitelné ego, myslel jsem si, že jediný způsob, jak žít, je vyhrávat. Teď si uvědomuju, že prohrávat je někdy taky cool. -Jak to myslíš? -Třeba mít rodinu. Asi plně nerozumím té sofistikaci, repektive proč má tenhle seriál tak dobrou kritiku, když je tak průměrný. Je to jen sem tam drtivě silnou hlášku pronášející záležitost (dejme tomu 6 hlášek za tři série), která se spíš postupně zvrtává v drama s hrdinou, který sám sobě neustále lže a Kenny Powers, přiznejme si, je z hlediska činů jedna z nějvětších a nejsprostších sviní, se zlatým srdcem... připomněl mi Rimmera. Stejně se musíte smát, jak se dostává z průseru jen proto, aby spadl do dvou dalších. ____ Eastbound & Down je seriál nekorektní, jako cholerickej dlaždič. Danny McBride má svůj nezaměnitelný humor, jak už jsem si z pár filmů všiml - sebeparodizující vlastní chlapské ego, přehnaně a násilně vulgární, bez zbytečných efektů, až si někdy říkám, jestli to nemyslí vážně. Jednou, dvakrát za díl se tam objeví něco, u čeho se někdy musím fakt hlasitě smát a to se mi u "chytřejších" seriálů nestane za celou sérii, jenže je to málo. ____ Navíc je seriál prudce jedovatě nevyvážený, očekával jsem, že první série byla rozjezdová, ale ta druhá byla zase tak nudná, že se na to ani nedalo dívat. Třetí vypadá nadějně. Obvyklý pád kvality tedy nastal děsně brzo (už v druhé sérii, to vidím poprvé), která je vážně nudná a nebál bych se ji označit za vůbec nejhorší a nejnudnější sérii, co jsem kdy z hlediska seriálové tvorby zaměřené na humor kdy viděl. Není to ani tak otravné, jako poslední série Přátel, Zlatých sedmdesátých nebo Krok za krokem, ty byly pro mě doteď nejslabší. Ale i přesto, skvělej konec. ____ "Víš, jednoho dne takhle odstartoval mor. Je z jednoho malýho nechutnýho koupadla z něčího dvorku, kde v něm krysy šoustaly s ptákama a vytvořily úplně novej typ AIDS." // "There is no 'I' in 'team', but there is 'U' in 'cunt'." // -You've got a child in the bagpack? -Yes, he's resting. // "Stal se ze mě nejlepší otec, co kdy existoval - arogantní, sobecký, ignorující a absurdní. " S1/ 65%; S2/ 50% S3/60% ()

Roman.Caesar

Po dvou dílech bych tomu zatím víc než 60% nedal. Holt mi trapnější humor uznávaný v USA není tak sympatický jako kvalitní britský. ()

passat

Seriál, který má svůj osobitý neotřelý styl v čele s králem světa Kenny Powersem a jeho úžasným smýšlením a hláškami. 75% ()

Bukk

Dost váhám, jestli si to opravdu zaslouží 5 hvězd...uvidím po dokoukání všech dílů. Z toho co jsem zatím stihla, tak mi to vychází jako naprosto senzační "tragi"komedie, která řeže zatáčky s plynem na podlaze, dá-li se to tak nazvat. Další dilema nastává při tom, jestli si Kenny zaslouží náš soucit nebo naopak, aby mu bylo sráno na hlavu ještě víc. Každopádně prozatím jeden z nejlepších pokusů o nekompromisní nářez na obrazovkách televize. ()

Olík

Kenny Powers býval profi baseballistou, tváří z titulních stran, hvězdou divokých mejdanů a miláčkem davů. Jak šel čas, tak kariéra šla tam kam Kennyho osobnost. Okolnosti ho nakonec přivedou zpět do rodného městečka a donutí příjmout volné místo učitele tělocviku. Komediální seriál z produkce HBO Nahoru a dolů je přesně takový jaké jsou skoro všechny role Danny McBrida – pokud jste vyznavači vulgárností, sexismu, primitivnosti , arogance, buranství a dalších Dannyho specialitek, otevřete pivko, posaďte si na klín lehkou děvu a nechte se bavit. ()

Skleni

Nezapomenutelné hlody ako Everybodey wants a piece of my shit... To a herecký výkon Danny-ho McBride-a sú hl. žahákmi tohoto seriálu. Príbeh je tak tupý, ako hl. hrdina sám. A to je ešte lepšie:-D... Vedlajšie postavy ako retardovaný učiteľ hudobnej a feťák barman, sú nenormálne perly tohoto seriálu a určite to tréba vidieť. 83% ()

Hulk Hogan

Neskutečná buranovina s ještě neuvěřitelnějšim buranem v hlavní roli. Určitě se ale jedná se o dost vtipnej seriál, i když s trošičku drsnějším humorem :D ()

Jajar

Humor Frat Packu jde většinou mimo mě a tentokrát to bylo tak půl na půl. Will Ferrell každopádně absolutně na zabití. Končím po druhé sérii. ()