Epizody(16)

Xpat

Abych to dal tak do kupy, tak si myslím, že je to opravdu bílá ovce v rodině jménem debilní seriály televizí. Ovšem žádná sláva! ()

KacHnAop

Kdo má rád fotbal, spokojenost ho bezpochyby nemine. Na české poměry opravdu vtipná a herecky slušně obsazená záležitost. ()

Jamall

Tohle tu chybělo. Od dob Hospody nevysílali české televize žádný seriál, kde se mluví lidově a kde je to navíc ještě vtipné. Každé pondělí mi nastávala tímto seriálem příjemná půlhodinka. ()

mFranta

Slabší rozjezd, ale velmi dobrý konec. V českých vodách rozhodně nadprůměr. Normálně by to bylo za tři *, ale jelikož jsem z vesnice, která po dlouhé době postoupila z okresu do kraje (a po půl roce jí zase hrozí sestup zpátky do okresu), tak musím dát za 4*. ()

superzurda

Vzpomínám jak jsme jako kluci chodili sledovat TJ Sokol Jabkenice a smáli se všem těm strejcům, co pobíhali po hřištích či hulákali od výčepu a mysleli si, že budeme úplně jiní. Léta se s léty sešla a kopu hanspaulku a každé takové dílo jako je Kožené slunce či Okresní přebor vítám s otevřenou náručí, protože mi nevadí zasmát se sám sobě. Fotbal miluju, však produkce Tv Nova mi naháněla trochu strachu, který byl s prvními díly překonán. Při pondělcích jsem usedával u televize a sledoval jak Slavoj Houslice bojuje o postup do kraje. Tým má vše co potřebuje: horlivého kapitána, špílmachra flákače, mladou krev i nadšené fotříky, kteří si nesmí vypůjčit auto na výjezd do Újezda. Nejvíce mě bavila epizoda s Trojanem, kde se amatérská kopaná konfrontuje s profesionálními manýry. Po prvním tréninku by většina hráčů asi nehrála ne proto, že je to nebaví, ale že by to museli dotovat. Všichni nadšeně o výkonu Ondřeje Vetchýho. Nic proti, pro mě možná trochu přehrával. Avšak Vetchý byl tady smazán svým předsedou Luďkem Sobotou, který po čtyřiceti letech dokázal, že je taky herec a ne koktající debil. Ani postava Ády Větvičky mi přes úvodní nesympatie nepřišla trapná a aspoň jednou za díl jsem se jí od srdce zasmál. Nakonec celého seriálu se objevili titulky, které poslali pana Hovorku tam, kam podle mě bezpochyby patří. ()

@nthr4X

Tak to je pjekejní situace co mám k tomu napsat ?!! Nova opravdu překvapila a vyplodila konečně originální komediální seriál z prostředí - jak my říkáme pralesní ligy. ()

Davemix

Nejlepší českej seriál všech dob a p. Vetchý neboli Jiřina se nám prostě překonal a ukázal nám ve stylu Roberta De Nira, že i u nás se dá naprosto bez kompromisů oddat roli a převtělit se prostě do úplnýho psychopata :-) Zdaj a zase někdy třeba v kině u celovečeráku nazdaj... 95% ()

lisma

Bezpochyby jeden z nejlepších seriálů z produkce oné televize. Nekoukám se na to co zrovna běží v kouzelné skříňce , protože je to vesměs brak, a to napříč kanálovým spektrem. Okresní přebor jsem si zváben pozitivní kritikou pustil online a věru musim přiznat, že velkou chybu jsem neudělal. Dílo, které má svoji kvalitu, duši, i osobitou "poetiku". Málo vídaná záležitost s humorem,který není prvoplánový a trapný. Především je nutno pochválit herecké obsazení v čele s Ondrou Vetchým. Žádné křeč a milé překvapení. A Jirka Luňák by měl trénovat repre. Citace na závěr : "Tak jak ? - Kříž, a u tebe ? - Prohra domácích. Docela slušnej mač to byl - Jo ? Tady taky. Já myslim že jsem to zvládnul docela dobře - Já taky myslim, že jsem předvedl určitou kvalitu.... " ()

TheMe

Hluboká úklona scénáři a režisérům. Záměrně říkám scénáři, nikoli scénáristům, protože do scénáře mohli herci mluvit a upravit si ho (rozhovor s Davidem Novotným). Tenhle chlapík je také jeden z důvodů, proč ten seriál mám opravdu moc rád a proč se mi líbil. Ale to hlavní je, že ten seriál je vlastně úplně obyčejný. Každý vesnický klub potřebuje nadšence, jako je Jirka Luňák a předseda. Každý má i své primadony jako je Jarda Kužel. Seriál se odehrává v prostředí, kterým si prošlo mnoho a mnoho pánů, proto si myslím, že získal takové množství fandů. Svým humorem a kouzlem navíc přitáhnul i nežné pohlaví - tohle se jen tak někomu nepodaří naráz. Navíc vždycky když vidím sezení v hospodě, radost po výhře, problém s tím se sejít, trénovat nebo agresivitu na hřišti, tak si vybavím nějaký okamžik, který jsem na stejné úrovni na hřišti či u piva sám zažil. Prostě srdeční záležitost!!! ()

Movie Maniak

Hodně milé překvapení. Začátek sice rozpačitý, ale každým dalším díle kvalita roste. Prostředí vesnického fotbalu je vykresleno velmi realisticky. Ondřej Vetchý ve své roli kouče, kapitána a fotbalového nadšence exceluje. Luděk Sobota konečně v normální roli, kde ze sebe nedělá debila, je také sympatický. ()

Wladimir78

přestože některý díly sou veskrze průměrný (což samo o sobě na českej seriál je až neuvěřitelný), tak seriál je ucelenej finále krásně graduje a ty hlášky .) .... když sem se bavil s jedním svým známým z jedné dědiny na pomezí vysočiny a jižních čech, kde fotbal je samozřejmě sport jediný, tak mě ujistil, že ten seriál je naprosto přesnej :) (jo, a ten klub z tý dědiny se taky menuje Slavoj - no nevidět to sám, něvěřím :D). Za odvahu natočit pro českýho seriálovýho diváka seriál, kde herci opravdu hrají a fungujou, kde se lidi baví povětšinou tak jak ve skutečnosti (a kurvujou o sto péro) prostě musím dát 5. ()

tomino28

Ke sledování tohoto seriálu z prostředí českého vesnického fotbalu jsem přistupoval s velkou mírou nedůvěry a musím se přiznat, že mi pár dílů trvalo, než jsem se ztotožnil a sžil s jeho hrdiny. S každým dalším dílem jsem byl více a více nadšen hereckými výkony protagonistů SJ Houslice, zejména pak Ondřeje Vetchého, kterého jsem poznal úplně z jiné stránky než dosud a jeho epizody v seriálu mě neskutečně bavily. Nemusíte mít zrovna velkou představivost, abyste skutečně uvěřili tomu, že takto nějak skutečně náš okresní fotbal vypadá! ()

kritikfilm

Český fotbalový seriál, hlavně se mi líbí velké nadšení všech fotbalistů. Perfektně vystihuje české prostředí fotbalu nižších soutěží. ()

Bauch

dal bych 5 hvězdiček, ale nemůžu kvůli nápadu scénáristů, aby Áda neuměl řikat R, což mi přijde jako naprosto stupidní a nepochopitelný jak se to může někomu líbit.. ()

O_Peki

Každej vidlák (jako já) a každej kdo někdy hrál pralesní ligu (jako já) se musí bavit (jako já). Okresní přebor jako středobod vesmíru a životní styl vesnických nadšenců ()

paddy35

Fotbal nemá logiku. Ale tento vynikající seriál taky ne, zato překypuje plnou náručí kvalitního humoru. Ondřej Vetchý je fantastický, ale i postarší Luděk Sobota nemá chybu. Už se těším na celovečerní film! ()

othoson

Dlooooouho jsem nic takového v českých luzích a hájích neviděl.... Velice vtipné, sem tam i dojímavé... Rozhodně nejlepší seriál, který Nova natočila... Co říci na závěr? Snad už jen: VÍCE TAKOVÝCH SERIÁLŮ NA ČESKÝCH OBRAZOVKÁCH!!!!! ()