Epizody(16)

Omanomet

Tento seriál vtipně vystihuje poměr ve vesnickém fotbale. Kopec srandy :) Ronaldo je tlustej jak prase - Jako ty Jajdo!! ()

NikoKovac

Novácká produkce překvapila. Comeback byl takovej výstřel do tmy, ne vyloeně špatnej, ale taky ne hvězda, takže po seriálu Hospoda je Okresní přebor to nejlepší, co Nova vytvořila. Vetchý a Jarda Kužel mi tam připomínají Kožené slunce, tam si taky zahráli spolu a taky fotbalovou tematiku, taky mi přijde, že tenhle seriál pomohl restartovat hereckou kariéru Pavla Kikinčuka, ten je jako Ludva neskutečnej. Jediné, co mi tam nesedí, je Leoš Noha, já toho chlapa prostě nemusím. Tady mu dali roli, která se nezapomíná, ale jinak prostě ne, ale to je můj boj. Zapomenout nemůžu ani na úžasnou Táňu, ta holka má šmrnc. Celkově je Okresní přebor něco, co se pomalu stává kultem, ať už hláškama, nebo třeba tím, že Slavoj Houslice je teď synonymum pro totální fotbalovej prales a žumpu. Skvěle vymyšlené, skvěle napsané, skvěle zahrané. ()

Petrval

Každý fanoušek sportu a fotbalu zvlášť musí tenhle seriál milovat. Dění v okresním přeboru kde občas chybí míče, zajede se jinam, rozhodčí to tam občas řeže jak ..., nadchne fotblovè srdce. Povedený casting a humor,scénky. Překvapivá produkce Novy kdy sem se těšil na každý další díl. Za mě špica... 5* ()

P4PRIK4

Ondřej Vetchý (Jirka) kdyby mohl, tak by měl dostat oscara, za jeho osobité vtělení se do samolibého, egoistického fotbalisty z vidlákova z určitou mírou vztahovačnosti... Ostatní herci nezůstávají pozadu. Tento séroš je prostě kultovní! ()

Jirkacek

Seriál Okresní přebor jsem si jako bývalý hráč fotbalu a jeho současný pozorovatel a kritik nemohl nechat ujít, zvláště když takových kopacích seriálů je jako šafránu na hřišti. Byl jsem zvědavý, jakou formou autoři Jan Prušinovský, Jakub Kohák a Petr Kolečko zvolí, čili jestli se děj bude věnovat pouze fotbalu nebo i jiné problematice života na vesnici. Po shlédnutí všech šestnácti dvacetiminutových dílů musím konstatovat, že to vlastně bylo tak nějak napůl, i když i třeba taková svatba přímo s kopáním do míče souvisela. A myslím si, že se seriál povedl na výbornou co se týče odlehčené zábavy, jisté logiky a objasnění toho, jak to v takovém vesnickém fotbale chodí, i když vše bylo hodně směřováno do komediální formy. Bohužel více se seriál už chválit nedá, bylo to právě jen o té legraci na fotbalovém pozadí, ale to mně vůbec nevadilo, jen to nestačilo na lepší hodnocení. Přál bych si nějaký seriál, který by ukázal opravdové praktiky ve fotbale i z té vážné stránky, ale zase tak, aby to bavilo i nezasvěcené diváky. Co se týče okresního přeboru, sledovali jsme volnou formou celou jednu sezónu, během níž se tým Slavoj Houslice snažil probojovat do krajské soutěže. Důležitou osobou byl Luděk Sobota jako předseda klubu Václav Orel, tohoto herce bych v takové roli nečekal a byl fakt dobrý. Pavel Kikinčuk si střihl pokladníka klubu Ludvíka Hovorku, který paradoxně propadl hraní automatů, za to bych ho asi už dávno poslal do háje a ne do kabiny klubu. Leoš Noha, jehož opravdu moc nemusím, byl zase Adolf Větvička aneb zdravotníkem a miláčkem žen, což tedy nechápu. V týmu měla jednoznačně největší slovo hned dvojice fotbalistů. Jeden z nich byl pochopitelně kapitán mužstva Jirka Luňák, jehož si zahrál opravdu dokonalým způsobem Ondřej Vetchý, fanatický stárnoucí fotbalista, který si na stará kolena chtěl za každou cenu kraj zahrát. Druhým pak byl Jarda Kužel, ztvárněný Davidem Novotným, což byl poněkud obtloustlý třicátník, vymlouvající se v úvodu sezony na zranění prstu a deprese a pak se stal nejlepším střelcem mužstva. Z dalších rolí se hlavně ke konci seriálu ukázaly jako důležité hlavně Antonie Hnátková, vdova po trenérovi mužstva, kterého v seriálu nahradil Jirka Luňák. A druhou byla její neteř Ilona, kterou si zahrála Tatiana Wilhelmová - jen ten účes jí tedy vůbec neslušel, bože...Ve své roli hospodského, majitele jatek a sponzora klubu Luboše Matějky mne nezklamal holohlavý Pavel Nečas,ten mne bavil už ve Vinařích. Platným členem fotbalového týmu se stal i Doan Gia Bao, který si zahrál hráče jménem Fun Din Dung a při náboru mne bavil svými povídačkami. V některých dílech se v seriálu objevili hosté - perfektní byl Ivan Trojan jako nekompromisní trenér či Petr Nárožný jako dozorčí z kraje před startem nové sezony. Tu jsme však už neviděli, protože ta krajská mohla být také zajímavá. Suma sumárum, přál bych si více takových sportovních seriálů, ale třeba se ještě dočkám. Každopádně ode mne Okresní přebor získal tři hvězdy přeboru ***. ()

vw.cobra odpad!

Fotbalový humor spolu s humorem hospodských povalečů jde naprosto mimo mě a považuju to za jednu obrovskou trapnost. ()

kopy123

Zelená je tjáva, fotbal to je hja a ten míč kulatý, věc je záludná, tak si každý z nás na něj pozoj dej, po zemi ho pěkně podávej. Píšťalka až na nás zavolá, kouzelnou sílu má, dnes tak jak zítja i za týden, náš tým je pjipjaven. HEY! Zelená je tjáva, fotbal to je hja a kdo góly dává, jen ten vyhjává, objánče na nás si pozoj dej, jychlá klička a jseš ztjacenej. Dnes je ta nálada sváteční,pokjik zní vítězný,tisíce sjdcí již hojí jít ,tou vášní spojtovní Hej! TOP ČESKÝ SERÍÁL. ()

P3rcy

Opravdu nesnáším fotbal, banda modelek a hereček, jejichž slovo je víc než slovo trenéra, 90 minut čeká na to, až se jich někdo dotkne, aby se mohly složit na trávník, a vynutit si penaltu ... O to víc mě překvapilo, když jsem zjistil, že je Okresní Přebor nejlepší český seriál, jaký kdy TV Nova odvysílala. O fotbal tu jde asi stejně, jako jde v M*A*S*H o válku ... Politicky celkem neutrální, občas trošku přehnaný ale stále v rozumných mezích. Herci hrají velice dobře, místy hrají dokonce skvěle. Příjemné vesnické prostředí, ale z vesničanů se tam nedělají debilové a vidláci. Výborně zvolená hudba - klasické, skoro až lidové písničky, které jdou přesně v duchu seriálu. Obyčejná a lidská zápletka, kterou bych téměř přirovnal ke starým dobrým českým komediím (Hoří má panenko, Slavnosti sněženek, Homolkovi). Jediné co bych vytknul jsou poslední dva díly, ve kterých byla velká snaha až moc všechno zdramatizovat, což se mi opravdu nelíbilo. TV Nova bych vzkázal, jak se dnes (po shlédnutí první řady Mandaloriana) říká "This is the way". ()

Ewtio

Okresní přebor patří mezi nejznámější a nejoblíbenější české komedie. Proto asi nikoho nepřekvapí, že jsem se u seriálu opravdu bavil. Skvělý scénář a skvěle napsané postavy doplňují geniální čeští herci, ať už ti více známí, tak i ti méně, kteří se třeba proslavili až zde, vyzdvihnout bych chtěl určitě Ladislava Hampla. Okresní přebor je určitě jedna z těch komedií, která dokáže člověku vždy zvednout náladu, bez ohledu na to, jestli už daný díl viděl desetkrát. ()

madpepek

skvělý seriál.. Vetchý se v Báječná léta pod psa nedokázal trefit do míče a tady je kapitán a trenér v jedné osobě... a jak řekla Vilhelmová - Luňák? to je fanatik, to já nedělám... :-) ()

Daky

Super seriál. Herci výborný nemám slov. Ale je náhoda že moje nejoblíbenější dva díly natočil Kohák a je to náhoda, protože natočil z celého seriálu jenom dva díly. No a ty jsou moji nejoblíbenější. Za mě 5 hvězdiček ()

Bradley

Tenhle seriál je prostě pecka. Vybrané herecké osazenstvo skvěle pasuje do svých rolí a sednou i k sobě navzájem. Je to tak dobrý, že se občas se mnou koukala i moje žena, přestože jí fotbal absolutně nezajímá. Žádnou reprízu si nenechám ujít. ()

Trnavsky

Zdaleka nejlepší seriál, který kdy Češi vytvořili. Kdo se někdy v tomto prostředí nižších fotbalových soutěží pohyboval mi dá za pravdu. Samozrejmě se najde pár slabších epizod, ale těch výborných je o hodně víc. Herci, prostředí, náměť, scénář a kostými z tohoto seriálu udělali bezchybné dílo. ()

behunka

Opravdu povedené. I když už to vidím poněkolikáté, vždycky si najdu něco nového a vždycky se od srdce zasměju.  Jsou tam i slabé chvilky, které přeskakuju, ale ty hlášky.... "Nedělej nám tady ježky Jarmile", " Ty vole Jirko, vždyť máš vysokou školu" " Nebyl by tu ještě nějaký nonstopek?? Už nás nech bejt." atd. Vůbec díl s Bóžou je nejlepší.  Ale to je Ivan Trojan, ten nezklame.  Luděk Sobota  jako Václav je taky výborný. Vlastně je to jediná role pana Soboty, kde né jen že mi nevadí, ale dokonce ho úplně žeru. Vždycky když tak zkousne rty a loupne očima... Vlastně celé herecké obsazení je povedené ()

Cudlimil

Když nad hospodskou debatou o popelu zesnulého zazní kongeniální Prudilův text Blues o touze létat (hrají Poutníci, zpívá Zdeněk Kalina), pochopíte, že tohle je velmi propracované dílo. Ostatně celý seriál potěší srdce countrymana nejedním hudebním kouskem. Pjoč? Pjoto! Ale pořád tam nějak nemůžu přijít na chuť paní Dykové. ()

andy60

Výborný seriál z prostředí vesnického fotbalu, který je skutečně vtipný. Spousta výborných postav - nejvíc se mně líbil asi Kikinčuk (čestně), i když takového pokladníka bych fakt nechtěl. Dobří jsou ale i Novotný, Nečas, Noha, Hampl... ()