Epizody(16)

Aladdin590

Asi nejlepší český seriál za hodně dlouhou dobu. Překvapil nejen vtipem, který až na pár výjimek ve většině epizod zůstává příjemný, ale také zvládnutím vážnějších zápletek ve své druhé půli. Charaktery ač archetypální, nepřekračují hranice uvěřitelnosti, a herecké výkony jsou ve většině případů velmi povedené. ()

tijst

Jeden z nejlepších českých seriálu co sem kdy viděl. Koresponduje stím co se opravdu na venkovském fotbale děje (s nadsázkou i když věřím že i někdy to je přesně takto), Dle mě jedna z něj rolí pana Vetchého (život pod psa) jeho výkon táhne celý seriál je to o emocích, věrnosti a trochu bláznostvím. Kdo přetrpí slabší první díl a bude dál koukat veřím že najde pobavení, celá serie je vyvážená a každý díl dá šanci někomu z té party vyniknout a s uměvem na rtech budete chtít vidět další díl. Jen škoda že jich je tak málo a následující celovečerák který dobově je před seriálem je o dost slabší a lidi co viděli ten film dřív než seriál si ten seriál nejspíš nepustí což je velká škoda. Prostě kdo viděl tak 9 z 10 si to zamilovalo :) Aneb "dobjej" ()

TeeToTaller

Ojedinělá výjimka, která převyšuje o několik levlů všechny ty stupidity valící se na náš každý den permanentně z televize. Ondra Vetchý se opravdu vyřádil... Kde že ty dávné časy Chalupářů jsou? Klasický český venkovský humor nezklame a můžeme být rádi, že něco takového vůbec vzniklo. Kdo si ale myslel, že si z úspěchu Okresního přeboru vezmou tvůrci dalších seriálů příklad - mýlil se. BOHUŽEL. A proč? Dneska je prostě jednodušší natočit klasickou "vymejvárnu", která už po pár dílech vaří celá další léta z vody a zaujímá hlavní časy televizního programu. Dejme tomu pár desítek let a třeba si někdo uvědomí, že ta kritika valící se na českou tvorbu ze všech stran není nedůvodná. Je mi z toho špatně!... 85% ()

Zaruba odpad!

Když jsem si četl komentáře, nejprve jsem byl v šoku z toho, že zde mnozí uvádějí tento seriál jako jeden z nejlepších, co kdy v Česku vznikl.... Ale pak mi došlo, že to je jinak - že se zde často píše o divácky nejúspěšnějším seriálu, jaký udělala komerční TV stanice - a to už tak šokující není. Nejúspěšnější neznamená nejlepší. Nejúspěšnější znamená, že seriál zaujal nejvíce diváků. Komerční televize se snaží zaujmout všemi prostředky a zde uspěla se zbraněmi nejtěžšího kalibru - sprostou mluvou a hospodským humorem. Její úspěch tkví v tom, že se jí povedlo vsugerovat lidem, že to je typické pro všechny, kdo se pohybují kolem fotbalu v nižších soutěžích... Znám se se spoustou lidí, co se kolem fotbalu pohybují, ale sprostě z nich takhle hodně nemluví nikdo, nevím, kdo přišel na takový nesmysl. Ale lidi se baví a věří tomu.... Jako otec dvou dětí ale nemůžu nikdy souhlasit, aby se podobné seriály vysílaly před 22.hodinou. Nikdy totiž nebudu souhlasit s tím, že mluvit sprostě je správné a normální. Možná je to dnes běžné a hodně rozšířené, ale to neznamená, že by to mělo být ve filmech a seriálech vyzdvihováno jako cosi vtipného, báječného a následováníhodného. Ne, nejsem žádný flanďák, a nedělá mi problém si ulevit sprostým slovem, ale čeho je moc, toho je příliš. I sůl, která je nad zlato, může ve velkém množství udělat z polévky nepoživatelnou kaši. A právě v takovou nepoživatelnou kaši se změnil jinak snad docela kvalitní Okresní přebor poté, co do něj tvůrci přimíchali těch vulgarismů více, než kolik jich běžný člověk uslyší za celý život a běžný fotbalista za sezonu. ()

katjaaa

Tak zde konečně zase Nova investovala své peníze do něčeho smysluplného. Serial plný skvělých hlášek z fotbalového prostředí u kterého se nebudete nudit. Není to sice dokonale ale 80% si zaslouží ()

sun.eagle

Sonda do jednoho okresního "velkoklubu" kde je fotbal posvátnější než v Brazílii. Některé scénky jsou fakt na roztrhání bránice. ()

neo101

Naprosto jedinečná záležitost. Seriálová tvorba v česku není nic moc. Vadné pokusy o nekonečné seriály, o regeneraci nemocničních seriálů, o sitcomy... to vše v lepší kvalitě nabízí zahraniční produkce, ale Okresní přebor, to je jiná. Vetchý je dokonalost sama. On se pro tu roli narodil. Vždycky patřil k nejlepším hercům a tady dokazuje, že cholerika fanatika zahraje jako nikdo. Oni nám rozklíží celej tým Běž se zahřát ! Teda rozběhat! ...ale ať to nedělaj přede mnou Ty debile albínskej! No řekni mi Jirko, co děláš jinýho kromě fotbalu?No, spoustu věcí , tak třeba.....nohejbal. Všechny díly jsou něčím zajímavý, vtipný,pro někoho možná někde i slabší. U mě vede Na váhu , kde zvedá kvalitu vynikající Trojan. U toho až člověk brečí smíchy. Pak taky díl o naší menšině, ten nemá chybu a rovněž zápas s pískajícím neúplatným Ditrichem. Všechny vedlejší role jsou také super. Marcel, Boss, Gólman Kohák... Chci další sérii, to se přeci u úspěšných seriálů dělá, ale obávám se nejhoršího...změní se lidi a upadne kvalita a zničí mi to tenle majstrštyk. Bál jsem se toho i u filmu, ten ale ostudu neudělal, spíš naopak., nekecám, fakt, čestně. ()

melica

U každého dalšího dílu se čím dál víc řežu smíchy. Díl "Konvoj" mě složil zatím nejvíc a táhne mé hodnocení nahoru i za díly méně záživné. Vetchý a Novotný jsou naprosto skvělí, miláček je samozřejmě "Áda", a soukromě mám slabost pro Jarmilka alias L. Hampla, jak se tam klátí s věčnou kapucí přes kšiltovku (ačkoliv marijánu nemůžu ani cítit). ()

Miisha24

Na podobný projekt čekali všichni fandové českého fotbalu jako na smilovaní. A nutno podotknout, že čekání se opravdu vyplatilo. Režisér Jan Prušinovský za pomoci kolegy Jakuba Koháka vymysleli velmi důvěryhodný obraz vesnického fotbalu, ve kterém se drtivá většina diváků našla. Česká televize zaváhala, naopak soukromá Nova se může smát, tohle se jí opravdu povedlo. Ondřej Vetchý, David Novotný a další se do rolí skutečně vžili, jejich hlášky a výkony nemají chybu. Výbojnej sejiál! ()

Houmi10

Ve skutečnosti OKRESNÍ PŘEBOR není taková žumpa, jaká se prezentuje v tomto seriálu, ne každý by ho mohl hrát a také to není ta nejnižší soutěž, pod ním je ještě třída třetí a čtvrtá, a myslím, že právě do té čtvrté třídy by tým Houslic zapadl :-)) Ale i ta je to pro mě nejlepší seriál za posledních x let. Vetchý nemá chybu a jsem rád, že takový seriál vznikl, určitě dávám ***** ()

kubyczech

Zdá se mi v dnešní době naprosto neuvěřitelné, ale český národ dokáže natočit velice koukatelný seriál. Zamiloval jsem si ho ihned po prvním díle. Fotbal, chlast, smradlavý pot, debilní chlapský kecy z klubové šatny .. no nádhera .. opravdu ze života .. jeden z mála seriálů, který neustále dokola neřeší ty sračky o lásce, porozumění, kdo s kým jak a kde bude šukat atd ... ()

Critical odpad!

Stačil mi jeden díl. Čekal jsem, že to bude celkem sranda, ale fakt tam kecali vyloženě o h***ě a jestli tam řekli něco rádoby vtipnýho, tak já se teda nesmál. ()

JackUp

Suprovní seriál vykreslující že co Čech, to fotbalista. A navíc krásně vykresluje atmosféru na vesnici. Touha vítězit a dostat se z pralesní ligy do kraje za každou cenu. Pokladník je gamblerem a prošustruje všechny prachy na chod klubu, trenérem se stal fotbalový nadšenec Ondřej Vetchý, který neumí bez fotbalu žít, charakterní roli si zahrál Luděk Sobota jakožto předseda klubu. Co díl, to perla. Za mě 5 hvězdiček. Jen škoda, že seriál má jen 16 dílů... ()

Sasancca

Jak se takhle skvělý seriál dostal zrovna Novu netuším, ale asi tam někoho osvítilo a pro změnu odvysílali vynikající český seriál. A Vetchý tomu všemu kraloval na celé čáře. ()

kreyson13

Tohle je takový pecka, že se na to se mnou koukala i moje polovička, ač fotbal bytostně nesnáší. A některý hlášky u nás i zdomácněly. Pár dílů je slabších, ale celkově je to famózní dílo. A kdo mně dostal, tak to byl Sobota v charakterní roli, kde nemečí a nedělá ze sebe debila a já mu tu postavu fakt věřím. Jinak Vetchý, Novotný, Noha a další jsou prostě úžasný. ()

DavidAAAA

Seriálová bomba, viděl jsem už 3 x a neokouká se. To nejlepší, co TV Nova za celou svoji historii stvořila. Ondřej Vetchý je naprosto neuvěřitelně přesvědčivý, ale to vlastně všichni herci. A vidět Luďka Sobotu ve vážné roli je požitek. Víc popisovat netřeba, seriálových 95% ()