Predátoři

• USA Predators (více)

V novém pokračování série Predátor se Adrien Brody představuje v roli Royce, žoldáka, jenž se neochotně ujímá vedení skupiny elitních bojovníků, kteří se nedobrovolně ocitají na planetě pokryté džunglí. Když se ale tihle chladnokrevní “predátoři” s lidskou tváří ocitnou ve válce s novým druhem skutečných vesmírných Predátorů, začíná rozhodující utkání mezi lovci a jejich kořistí. (Magic Box)

morepower

Zábavný, s nápadem, klasicky odpočinkový. Pivko, kamarádi a vééélkáá televíze. Jeden z filmů, který patří do skupinové zábavy, kdy můžete s klidem pronést na vedlesedícího: "Týjo, viděls to?!" ()

PeteBuck

Po totálnych blbinách Votrelec vs. Predátor, bolo treba vrátiť vesmírnemu lovcovi jeho kredit, a tak vznikol tento film. Nebolo to zlé. Snažili sa nadviazať na jednotku, ale až tak sa to nepodarilo. Slušný film, ale Adriena Brodyho by som tam nedával. Aj keď neviem povedať, koho by som tam dal. Možno by nebolo od veci trochu doklepnúť scenár, aby to bolo trochu lepšie, ale inak sa dalo na to pozerať. ()

moriero

Hele lidi, tohle je náhodou moc povedená pocta originálu, která si na kult ani hrát nesnaží. Tuhle skvadru by si sice dal Dutch, Mac a aspol. k snídani, ale v naší urbanometrosexfeminopřejemnělé době ještě tihle chcípáčci ujdou. Zastoupeny všechny dvourozměrné archetypy, nutné pro militantní testosteronový výplach. Do poloviny filmu jsem viděl jasnou pětihvězdičkovou záležitost, která nevykrádala atmosférickou jedničku, jen jí neskrývaně vzdávala hold (výtečné použití stejných hudebních motivů při "paralelních" smrtích jako v originále). S příchodem Fishburna se to však zlomilo. Povahově se tam absolutně nehodil (jakoby vypadl z Fincherova Vetřelce 3). Ubral snímku hvězdičku, ale únik z jeho sídla a povedený konec ji zase vrátil na své místo. Já byl spokojen, i když jsem nedostal odpovědi na některé otázky (pojem "sezóna" asi nebude rok, když paragáni padali v nepravidelných intervalech i v průběhu filmu, když padali i na konci, asi měli přiletět i tři další Predátoři, ne?). Ale mně to celkový dojem nepokazilo... ()

LencaN

Brodyho znám jako vyzáblého pianistu a bohužel i tady jsem si pořád říkala, jak dokáže třeba unést i jen tu blbou pušku. Ano, pak se ukázalo, že v době natáčení byl majitelem slušné muskulatury, ale stejně... s pohledem smutného štěněte na mě moc jako hrdina nepůsobil. A co mě nejvíc vytočilo, byl ten otevřený konec. Opět strašně okatá zadní vrátka pro možné pokračování, přičemž ale netuším, co by na téhle lovecké planetce ještě chtěli vymýšlet. Taky mi trochu vadilo, že jsme se o postavách vlastně skoro nic nedozvěděli, hlavně o leader dvojce. A to byl největší průšvih, protože neznámý hlavní hrdina mě do křesla vážně nepřiková. ()

Tomko87

Robert Rodriguez správne investoval peniaze. Po kreténskych AVP úplne perfektný film. Tento počin hodnotím ako parádnu poctu prvému Predátorovi . V momente keď som započul prvé tóny Sílvestriho soundtracku tak moje srdce zaplesalo nostalgickým blahom. Herci sú dobre vybratý,. Od Brodyho cez Treja až po Graceho. Páčilo sa mi, zobrazenie Predátorov ako lovcov, aj lovených. Trochu prekombinovane a zbytočne mi tam prišiel Fishburne, ale to je len malá chybyčka krásy. Kiež by som sa dočkal pokračovania. ()

MAXIKILLER

O krok před AvP, o dva zpátky oproti prvním dvěma dílům. Mě asi tak zásadně nevadí Adrien Brody, i když přiznávám že mi chvíli trvalo než jsem vyhnal z hlavy asociaci na Pianistu, ale mám problém se zbytkem hereckého obsazení.Přece jenom rachitickej rádoby vrah a přestárlej mexickej mafián nejsou to nejlepší co se může dredařům z vesmíru postavit. A ani to tak nefunguje k té vzpomínce na původní komando v čele s Mr.Olympia. Za oldschool samurajskej souboj, filnální scénu, a soundtrack kloubouček, zbytek šedej průměr. Lepší 3* ()

PatrikP4

Akce si myslím v celku dobrá, zkazily to jen občas nudné scény u kterých jsem si říkal "vážně"? Elitní odstřelovač a netrefí se? Dobře i to se dalo... X granátů a výbuch jak po "petardě"? To byla celkem škoda... Navíc nějáká planeta? K tomu si myslím špatný casting, obzvlášť když se Brody slíknul, to mi přišlo jako parodie na Arnolda... Fishku tam hledají "10 sezón" a nenajdou ho, vážně? A najednou příjde partička a ta ho odhalí a predátoři ho konečně dostanou... Přece jen ale díky slušné akci z toho vylezl průměrný snímek... Ale pro mě Predátor bude jen jeden a to z roku 1987... ()

Ace.A.T.L.

No, paráda. Opravdu to je film, co má grády, má rychlost, má akce až na půdu a parádně to navrací atmosféru z predátora. Neni tam nic nepatřičnýho a celkově to je bomba. Za mě zasloužený 4* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

KorenGeorge

Pocta perfektnímu originálu? Ani v křeči. Politicky, rasově a genderově korektní slátanina, která je asi tak zábavná jako poslouchat někoho... Hodně nezábavného. Opraná hudba z originálu a stupidní scény, které na něj mají dát vzpomenout, představují vrchol trapnosti a neschopnost tvůrců látku lépe zpracovat. Akce nadmíru nudí, predátoři jsou zde naprostí nýmandi, které by udolalo i batole s dobře ořezanou tužkou. Na konec jsem ani nečekal a po smrti klasického predátora film vypnul. Počítám ale, že to přežil rachitický Brody a ta kočka se svědomím a společně odlítli v té predátoří lodi. Blbost. ()

pds

Po pozretí najnovšieho filmu s predátormi Evolúciu som si znova pozrel tento film. Musím povedať, že po pôvodnom diely z 1987 je toto druhý najlepší diel zo série. Má to atmosféru, napätie, akciu . Za mňa 75% ()

Scaevola

Souboj tentokrát pokračuje na cizí planetě, takže se divák může bez obav soustředit na vlastní vybíjenou beze strachu, zda přitom jedna i druhá strana ublíží nezletilým či omylem nezničí okolostojící město. A musím říci, že tak mi to vyhovuje, neboť "Predátor" byl vždy o nerovném souboji s mimozemským lovcem. Zajímavé rozvrstvení boje mezi vícero lidských (anti)hrdinů tak vnímám jako povedenou aktualizaci zápletky, která ale nijak původnímu konceptu nepřekáží, a A. Brody je nečekanou, leč o to vítanější castingovou volbou. ()

st4nford

Jedinou chybou tohoto filmu je, že se až moc podobá geniální kultovní jedničce. Nebo alespoň v kolizi a krizi. Přitom by stačilo to nastartovat občasnou dřívější optikou Nolanda. Jako samostatný díl bez ohledu na Predátora 1 a 2 je to perfektní. Každopádně těch 80% si to určitě za nové lidské postavy, nový typ predátorů i jiných mimozemšťanů + skvělou režii zaslouží. Tady by to zasloužilo jako dalšího scenáristu Shane Blacka, který se v Predátor: Evoluce až moc rozjel s fantazií, aby ve filmu narušil zaběhlá klišé. ()

PanPyzamo

Predátoři jsou zpět a to doslova. Dobrá zpráva pro mě je, že tentokrát už mimo město a film jde hezky zpátky do přírody. Ačkoliv si nemyslím, že by druhý díl byl špatný, tak prostě město mě tolik neoslovilo, jako právě džungle z prvního dílu. Zde už tomu ale tak není. Prostředí je za mě největší plus tohoto filmu. Nevím, co bych moc dodal. Hlavní postavy byly celkem fajn, ale nějak moc mě nezaujaly. Nejvíce jsem si užíval akční pasáže s Predátorem. Pokud máte rádi sérii, tak si myslím, že zhlédnutím filmu Predátoři neuděláte chybu. Mě film ani nijak extrémně nepřekvapil, ale na jednu stranu mě vůbec nezklamal. Za mě dobrý film, který můžu doporučit. 7/10 ()

JesterKruger

Občas jsem u takovýchto pokračování skeptický, ale toto pokračování rozhodně ostudu kultovní jedničce nedělá. Výborný film. Určen k tomu aby si ho člověk pustil vícekrát. ()

Chaloupek

Takové malátné a bez atmosféry. Casting zcela mimo. A na konci jak se ho ona zeptá jestli ho dostal? Ne ty vole, šel na záchod a pak máme druhý kolo. Nemůžu víc než dvě ()

Lilith03

Za mě skvělej predátor, jednoznačně lepší než dvojka. Určitě by šlo zapracovat na určitých věcech, ale podle mě se tvůrci předvedli skvěle a herci jak by smet. Baví mě především zápletka a scénář. Atmoška též fajn. ()

endrix

Je prima, že každý nový film přinese něco nového. Myšleno do série, ne do kinematografie. A tahle varianta na Živý terč nebyla tak zlá. Jasně, hrdinové jsou ta největší sbírka klišé. Snad až na doktora, u kterého je ale jasné, že se teprve vybarví. Jistě, logicky se nechová skoro nikdo. Tahle ostřílená skupina "zabijáků" nedokáže trefit skupinu kosmických psů o velikosti divokého prasete, čili mají mušku horší než čeští myslivci. Nevezmou si vybavení, ani když mají možnost. Jen ho postupně ztrácejí. Predátorům očividně stálo za to vytvořit si na cizí planetě čistě pozemskou džungli, ve které dovede doktor medicíny určovat bez klíče bylinky. Ale bylo tu pár ne zcela očekávaných zvratů, nový způsob jak oblbnout predátoří senzory (a rozhodně logičtější než v Predátor Prey) a konečně jsme dostali něco, co nám a především Billy Solovi tvůrci dluží už od prvního predátora. Férovka na zápěstní čepele a chladnou lidskou zbraň. Samozřejmě větší klišé než člen Jakuzy, co náhodou najde katanu, nemohlo být, a člověk si řekne, že s evolucí predátorů to asi nebude tak horké, když lovili už samuraje a nenaučili se proti jejich šermu bránit. Celkově ale prima oddychovka a v predátořím filmovém universu v té lepší půlce. ()

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

21.11.2020

Režisér Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10) je nejnovějším tvůrce, který slavného Predátora vyšle na další lov. Studio 20th Century oznámilo pátý film v populární akční sérii, jenž by měl opět… (více)

Predátora čeká další šance

Predátora čeká další šance

14.08.2015

Legendární scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) předloni natočil miliardového Iron Mana 3, takže záhy přehazoval mnoho režijních nabídek. Nakonec si vybral sedmdesátkový noir The… (více)

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel