Exmanželka za odměnu

• Austrálie

The Bounty Hunter

Akční / Komedie / Romantický

USA, 2010, 106 min

Exmanželka za odměnu (což je opravdu debilní název, mimochodem) je mým pátým zhlédnutým filmem od Tennanta. A čím více jeho filmů vidím, tím více se utvrzuju v tom, že je to rutinář, který nerad mění své zvyky a točí komedie, které jsme v různých obměnách viděli už mockrát. Nicméně, tentokrát si k tomu přizval jednoho velkého sympaťáka (aneb Butler zachraňuje, co jde) jednu řekněme dobrou herečku (podle traileru jsem si myslel, že Aniston je už hodně stará maškara, nicméně ve filmu se zdála hodně, hodně sexy, takže se jí zde omlouvám) a jednu lepší herečku v menší roli (ale že si tu roličku Christine Baranski vychutnala :-)). Na rovinu, není zde nic, co byste neočekávali už dobrou půlhodinu předtím, než se to skutečně stane, nicméně (moc) to nenudí a uběhne to vcelku rychle. Čekal jsem průser (jak říkám, trailer mě spíše odradil, než navnadil) ale dostalo se mi stravitelného filmu (záměrně neříkám komedie, zasmál jsem se asi třikrát). Nicméně pochybuju, že budu mít někdy chuť si tenhle film zopakovat. Ale na jedno zkouknutí, když večer není co dělat a vy fakt nechcete přemýšlet… proč ne.(28.6.2010)

• Němi

Po všech stránkách tak strašně standardizované dílo bez kouska osobnosti a kouzla, s do krve vydřenou story a každou vedlejší postavou, že sledovat v něm tak sympatické a dobré herce jako jsou Butler a Jennifer Aniston, mu spíš paradoxně ubližuje než přidává. Pocit, že ti dva si zasloužili daleko lepší film je prostě o moc silnější, než snaha radovat na 'Bounty Hunter' alespoň z něčeho.(12.4.2010)

Taková oddychová komedie s trochou akcí a o něco více romantiky. Exmanžel hodí svoji exmanželku, postupem se znovu sbližují a i když se neustále předhánějí, kdo koho vyfakuje lépe, na konci se znovu políbí. Jak jinak to může být v takových to komediích. Mě se na tom všem líbily právě ty urážky, které dodávaly filmu pestrost. No a dvojice Butler (který se mi poslední dobou páčí ve všech rolích) a Aniston byli skvělí. Ano, je to velká nelogická ptákovina, ale já se příjemně a hlavně po celý film bavil.(15.8.2010)

• nash.

Buttlerovi se jako romantickému komediantovi moc nevede a Jennifer Aniston taky působí jako by nebyla tak úplně jistá jak se s rolí Nicole popasovat. Na pomoc jim bohužel nepřišel ani scénárista ani režisér, a tak je výsledkem zdlouhavá bezradná nuda bez humoru, bez svižných dialogů, bez zajímavé zápletky i zábavných zvratů.(7.2.2012)

• Skip

Jediný dobrý nápad v tomto filmu měl ten sedmnáctiletý řidič rikši, když řekl Jennifer Anistonové, aby mu ukázala kozy místo placení. Bohužel nebyl realizován. A tak tu máme jednu docela zdlouhavou romantickou komedii, v níž to mělo pořádně jiskřit, ale nejiskřilo, a nečím, čemu se říká vtip, se pořádně šetřilo. Holt jaksi impotentní scénář nenabídl moc zábavy. A přitom ti dva vůbec nebyli špatní, jen kdyby měli co hrát.(10.4.2011)