Exmanželka za odměnu

• Austrálie

The Bounty Hunter

Akční / Komedie / Romantický

USA, 2010, 106 min

Překvapivě to není tak špatné, jak by se mohlo zdát. Scénář možná postrádá jakékoliv překvapení, protože jak to bude dál, by muselo dojít i červotočovi, přesto ale nabízí pár pěkných scén. Třeba škodolibou radost Gerryho Butlera, když zatýká svou exJenn. Škoda, že jiskření a škádlení po hodině vyprchá a na řadě je obvyklá romance, kterých byly natočeny stovky. Přesto jde o solidní podívanou, kterou táhnou nahoru Gerardovy svaly a půvabná Jen.(12.8.2010)

• ainny

IMHO je to Pták na drátě, ale ouplně jinak a ouplně blbě. Aniston nemusím, ale kvůli Butlerovi jsem si to pustila. Kéž bych to neudělala - do komedie to mělo asi tak daleko jako já do Sandry Bullock. Akce mi přišly jak z pokusu amatérů prorazit na filmovém poli. A romatika? Ona tam nějaká byla?(25.2.2012)

• Psema

Jak ukrást nevěstu pro rok 2010... nevtipné, hloupé a především neskonale nudné a utahané. Tennant už je asi senilní. Kdo nevěří, ať si sežene soundtrack. Bizarnější volbu hudebního podkladu jsem naposledy zaznamenal v Bollově Dungeon Siege, kde vyhrávala německá dechovka. Účast Butlera a Aniston je irelevantní, tohle by nespasila ani účast řízků z Expendables.(17.4.2010)

• kaylin

Jako že mám Gerarda Butlera rád, tak tenhle film mi ani trochu nesedl. Těšil jsem se na něj do kina, s přítelkyní jsme na něj šli, ale nějak nebylo celou dobu čemu se smát. Kdyby tam nebyla ona linie v tom smyslu, že on je lovec odměn, tak je to opravdu o ničem. Jeden z důvodů, proč nemám rád Jennifer Aniston. Tím dalším je většina jejích ostatních rolí.(7.2.2014)

Exmanželka za odměnu (což je opravdu debilní název, mimochodem) je mým pátým zhlédnutým filmem od Tennanta. A čím více jeho filmů vidím, tím více se utvrzuju v tom, že je to rutinář, který nerad mění své zvyky a točí komedie, které jsme v různých obměnách viděli už mockrát. Nicméně, tentokrát si k tomu přizval jednoho velkého sympaťáka (aneb Butler zachraňuje, co jde) jednu řekněme dobrou herečku (podle traileru jsem si myslel, že Aniston je už hodně stará maškara, nicméně ve filmu se zdála hodně, hodně sexy, takže se jí zde omlouvám) a jednu lepší herečku v menší roli (ale že si tu roličku Christine Baranski vychutnala :-)). Na rovinu, není zde nic, co byste neočekávali už dobrou půlhodinu předtím, než se to skutečně stane, nicméně (moc) to nenudí a uběhne to vcelku rychle. Čekal jsem průser (jak říkám, trailer mě spíše odradil, než navnadil) ale dostalo se mi stravitelného filmu (záměrně neříkám komedie, zasmál jsem se asi třikrát). Nicméně pochybuju, že budu mít někdy chuť si tenhle film zopakovat. Ale na jedno zkouknutí, když večer není co dělat a vy fakt nechcete přemýšlet… proč ne.(28.6.2010)

• - Námět na film Exmanželka za odměnu vzešel při obyčejném sousedském rozhovoru. Těmi sousedy byli producent Neal H. Moritz a režisér Andy Tennant, kteří spolu v minulosti vyrobili film Holka na roztrhání (2002). (darek kartac)

• - Nicole Hurley (Jennifer Aniston) sarkasticky označí svého partnera za Kojaka. Hereččin kmotr Telly Savalas ztvárnil tohoto oblíbeného detektiva v seriálu Kojak (od r. 1973). (Mr.Hudson)

• - Kvôli úvodnej scéne divokých osláv Dňa nezávislosti, kde hlavný hrdina Milo prenasleduje zločinca na chodúľoch, museli na niekoľko týždňov zablokovať tri newyorské bloky. Natiahli po nich hustú sieť drôtov a káblov a so stovkami komparzistov nacvičovali komplikovanú akciu. (Very_kuul)