Exmanželka za odměnu

The Bounty Hunter

Akční / Komedie / Romantický

USA, 2010, 106 min

• Hal_Moore

Poslední dobou vidím asi až nezdravě mnoho upoutávek na akční filmy s romantickou zápletkou. Žánrové spojení, které mně osobně nejde dohromady. V těchto případech je totiž zhola nemožné, aby jedna a jedna daly dohromady dvě. Tak jsem si řekl, že vyzkouším alespoň jednu rychlou jednohubku. Dostal jsem nejspíš to co jsem očekával. Málo záživnou akci a nepřesvědčující chemii mezi ústřední dvojkou. Butler by měl raději zakotvit buď v plně akční poloze nebo v plně romantické, Aniston má taky na víc, což nejednou ukázala. Skoro vůbec jsem se nebavil, nejvtipnější postavou byl Jason Sudeikis (kolega Jennifer), který byl na scéně žalostně krátkou dobu. Ostatní (včetně režiséra či scénáristy) jim příliš nepomáhají. Celý film je vlastně o utíkání. Buď utíkají hlavní představitelé před všemi ostatními, nebo Jennifer před Gerardem. Nevím, zda-li tvůrci šli s oním utíkáním tak daleko schválně, jen aby většina diváků z kina také utekla, neboť já vzal málem nohy na ramena. Po hodině jsem byl unavenější než jakákoli postava, která zrovna koukala z plátna, unaven z veškerého dění. Ničím výjimečný zážitek, ale přežil jsem jej bez úhony.(12.10.2010)

• IQ Tiqe

Tenhle film mě nějak nechytnul. Celou dobu jsem si říkal, že to neni až tak zlý, našlo se pár vtipných momentů, ale přese všechno jsem čekal, že přijde něco navíc, co přebije kýčovité romantické scény, že kriminální rovina něco přinese. Ale konec jen podtrhl, o jak jednoduchý film šlo, čimž mi hodně ulehčil rozhodování a můžu dát 2* s klidným srdcem.(26.6.2010)

Je otázka, zdali umím být objektivní, pokud hodnotím film s mou velice oblíbenou herečkou Jennifer Aniston. Opět se mi totiž potvrdilo, že účast této herečky v mých očích pokaždé zvyšuje kvalitu filmu, vždy když v nějakém filmu vidím tuto krásku, tak zpozorním a užívám si její přítomnost. A to se mi opět potvrdilo i u tohoto filmu. Samozřejmě nechci nijak snižovat zásluhy Gerarda Butlera na kvalitách tohoto filmu, je to bezesporu sympaťák a svou roli loosera, který velice rád předá svou bývalou manželku do rukou policie, ztvárnil naprosto dokonale a bezchybně. A dohomady s Jennifer Aniston pak vytvořil velice zajímavý a sympatický, ale hlavně vtipný pár, se kterým jsem se opravdu nenudil. Pár věcí se zde opravdu povedlo a já se parádně bavil. Což ale není pouze zásluha hlavních herců, svůj podíl na tom totiž má i zajímavý a pro mě neotřelý děj, u kterého jsem opravdu nevěděl, co mohu čekat v další minutě, bylo zde mnoho zvratů a i díky tomu si dokázal tento film udržet mou pozornost až do konce. Já jsem si to zkrátka báječně užil a času s tímto filmem stráveným rozhodně nelituji. Mé hodnocení je tři a půl hvězdy, v tomto případě zaokrouhluji dolů na celkové tři hvězdy.(20.4.2011)

Jennifer má tak krásný nohy, že se měla narodit jako stonožka, abych si to pořádně užil. Jediný co mě na filmu mrzí, krom absence sexu samozřejmě, že komediální rovina z první části se pomalu proměňovala v rovinu akčnější a ještě k tomu víc a víc fasovala romantickou příchuť. Ty tři hvězdičky jsou z odřenýma ušima a můžou děkovat za mou slabost pro Jennifer.(4.4.2011)

• VenDulin85

Těžko říct, jestli to je synonymum pro "absolute disaster" či nikoli. Mělo to být vtipné, ironické, místy romantické, ale chemie mezi hlavními představiteli nějak nezafungovala a taky mě nudila ta gangsterská zápletka, kterou řešila Aniston.. Přitom Gerard Butler je skvělý a Jennifer nestárne, nevím čím to. Na konci se mi chtělo brečet, ale ne tou uměle navozenou dojárnou, ale vzteky, že jsem se na to dívala... Ani se nedá říct, kdo má být cílový divák, kterého by Exmanželka za trest pobavila a kdo by z fleku dal 5*. Možná skalní fandové obou herců.(12.4.2012)