Exmanželka za odměnu

The Bounty Hunter

Akční / Komedie / Romantický

USA, 2010, 106 min

• D.Moore

Tak pověsti nelhaly… Exmanželka za odměnu je opravdu hodně, hodně nepovedený film. Jde o další komedii, ve které chybí vtipy, a která měla lákat hlavně známými jmény. Jenže co jsou známá jména platná, když jedním z nich je Gerard Butler, člověk, který by se měl držet mlácení Peršanů po hlavách a podobných rolí, a do komedií by se rozhodně pouštět neměl. Jeho prkenný projev zabíjí i ty sebemenší příležitosti k vytvoření vtipu, jež by z partnerství s Jennifer Aniston dokázal vytěžit někdo jiný… Někdo s komediálním talentem. Bohužel.(25.6.2012)

Exmanželka za odměnu (což je opravdu debilní název, mimochodem) je mým pátým zhlédnutým filmem od Tennanta. A čím více jeho filmů vidím, tím více se utvrzuju v tom, že je to rutinář, který nerad mění své zvyky a točí komedie, které jsme v různých obměnách viděli už mockrát. Nicméně, tentokrát si k tomu přizval jednoho velkého sympaťáka (aneb Butler zachraňuje, co jde) jednu řekněme dobrou herečku (podle traileru jsem si myslel, že Aniston je už hodně stará maškara, nicméně ve filmu se zdála hodně, hodně sexy, takže se jí zde omlouvám) a jednu lepší herečku v menší roli (ale že si tu roličku Christine Baranski vychutnala :-)). Na rovinu, není zde nic, co byste neočekávali už dobrou půlhodinu předtím, než se to skutečně stane, nicméně (moc) to nenudí a uběhne to vcelku rychle. Čekal jsem průser (jak říkám, trailer mě spíše odradil, než navnadil) ale dostalo se mi stravitelného filmu (záměrně neříkám komedie, zasmál jsem se asi třikrát). Nicméně pochybuju, že budu mít někdy chuť si tenhle film zopakovat. Ale na jedno zkouknutí, když večer není co dělat a vy fakt nechcete přemýšlet… proč ne.(28.6.2010)

• JJ.Gibson

Po nepříliš podařeném Love Happens, přichází Bounty Hunter, který se také zrovna dvakrát nepovedl. Největší slabinou filmu je scénář, snaží se toho spojit moc dohromady, takže se z toho stává přeplácaný mišmaš, ze kterého se vytratil humor, dynamčnost a napětí. Je mi líto, ale více než dvě hvědičky dát nemohu...(18.4.2010)

Naprosto neškodná a v rámci možností poměrně vkusná banalitka, která se sice ani na moment nevymaní z přihlouplé škatulky, ale dovede být poměrně zábavná (místy poměrně velmi). Celé to samozřejmě táhne Butler, kterému Anistonová relativně zdatně přihrává, potěší ještě Christine Baranski, kdokoliv další je v tomhle filmu v podstatě navíc. Trapnost se dostaví jen v minimálním počtu případů a jako celek to prošumí jedním okem dovnitř a druhým ven naprosto jako po másle. Ale berte v potaz, že jsem si to pustil jako intelektuální klistýr po ne příliš dobře sednuvší Bílé stuze, což taky může hrát roli :))(10.6.2010)

Taková oddychová komedie s trochou akcí a o něco více romantiky. Exmanžel hodí svoji exmanželku, postupem se znovu sbližují a i když se neustále předhánějí, kdo koho vyfakuje lépe, na konci se znovu políbí. Jak jinak to může být v takových to komediích. Mě se na tom všem líbily právě ty urážky, které dodávaly filmu pestrost. No a dvojice Butler (který se mi poslední dobou páčí ve všech rolích) a Aniston byli skvělí. Ano, je to velká nelogická ptákovina, ale já se příjemně a hlavně po celý film bavil.(15.8.2010)

• - Nicole Hurley (Jennifer Aniston) sarkasticky označí svého partnera za Kojaka. Hereččin kmotr Telly Savalas ztvárnil tohoto oblíbeného detektiva v seriálu Kojak (od r. 1973). (Mr.Hudson)

• - Námět na film Exmanželka za odměnu vzešel při obyčejném sousedském rozhovoru. Těmi sousedy byli producent Neal H. Moritz a režisér Andy Tennant, kteří spolu v minulosti vyrobili film Holka na roztrhání (2002). (darek kartac)

• - Kvôli úvodnej scéne divokých osláv Dňa nezávislosti, kde hlavný hrdina Milo prenasleduje zločinca na chodúľoch, museli na niekoľko týždňov zablokovať tri newyorské bloky. Natiahli po nich hustú sieť drôtov a káblov a so stovkami komparzistov nacvičovali komplikovanú akciu. (Very_kuul)