Tahle putyka, stojící v ospalém městečku Newton Haven, je zajímavá snad jen tím, že má být cílem velmi odvážného pivního maratónu pětice kamarádů. Ti se ho pokusili „doběhnout" už před lety, ale tehdy na ně bylo tempo 12 piv – 12 hospod – 1 noc příliš zběsilé. Pak je osud zavál na všechny strany, než se Gary (Simon Pegg), který v životě nic nedokázal, rozhodl, že dokáže dokončit alespoň legendární tah po hospodách v Newton Haven. Přemluví ostatní kumpány (Nick Frost, Paddy Considine, Martin Freeman, Eddie Marsan) a společně se po letech vydají domů, aby se stali nesmrtelnými. Jenže Newton Haven je nevítá zrovna s otevřenou náručí. Stačí prvních pár piv a několik velmi bizarních příhod, aby si uvědomili, že v tomhle městě něco nebo někdo smrdí. Najednou nebojují jen o úspěšné strávení dalšího piva, ale i o vlastní krky. Cesta do hospody U Konce světa se zdá být najednou mnohem náročnější, než čekali. Jenže vy byste to vzdali, kdybyste si měli naplnit sen z mládí? A jen tak mimoděk přitom zachránili celé lidstvo? (CinemArt)

Bachy

No, tak tentokráte ani omylem. Dovedu si představit, že Pegg s partou přišel s tím nápadem o velkém pivním questu. Všichni byli nadšeni s tím, že ten humor tam pak nějak dodají. A ono to vůbec nevyšlo. Všechno, co se mi líbilo u Hot Fuzz se někam ztratilo. A Brosnan je pořád příšernej. ()

MiiRA

Hodně sci-fi komedie, ale bohužel jsem se skoro nezasmál, což je hlavní pro komedie. Herecky jsem neměl problém, ale příběh mě moc neoslovil. Bohužel zklamání! sry Simone 2-3* ()

SeBig odpad!

Už jak jsem viděl trailer na tento film jsem věděl, že příběh bude stát za hovno, ale čekal jsem aspon nějakou srandu. Toto nebylo ani vtipný, spíš trapný a příběh? Naprostá sračka s prominutím.. Wright mě hoodně zklamal. ()

klerik

Napokon musím dať štyri, ale z filmu už cítiť, že je tam toho priveľa. Hlavne postáv - aj keď chápem, že sa dalo ťažko odolať takémuto obsadeniu. Keď už divák pochybuje, že z toho rozprávania jednotlivých osudov dokáže Wright vykorčuľovať, príde fakt šialené finále a z filmu ostáva dobrý pocit. NIč to však nemení na tom, že omnoho jednoduchší a určite lacnejší VŠETKO, CO STE KEDY CHCELI VEDIET O CESTOVANI V ČASE bol rovnako dobrý ak nie lepší film... ()

Chrustyn

Přestože mám předchozí snímky režiséra Wrighta a dvojice Pegg-Frost opravdu rád, tento mi nějak unikl a nezjišťoval jsem si o něm žádné informace. Ze začátku se jedná o komedii, kdy se po letech setkává parta kamarádů, aby dokončili "tah", který jim v mládí unikl o jednu hospodu (doslova). V půlce se však přidá žánr sci-fi, akční i horor a film nabere úplně jiný směr. Důležité je, že film po celou dobu výborně baví a má všechny trademarky předchozích snímků již zmíněné trojice. Tentokrát navíc řada známých anglických tváří ve vedlejších rolí. Opět povedené i když trochu odlišné. ()

korbitch22

Očekávání byla asi až moc velká.Wright slábne čím dál víc na úkor toho, jak stoupá hvězda Simona Pegga.Jejich první společný film je nepřekonatelný, který byl dokonalý při prvním i stém promítání.Jednotka už to štěstí neměla, na poprvé překvapila, jenže nezraje, ale časem hnije a už při druhým sledování sem se vlastně dost nudil a myslim, že z pěti sem šel na 3*.Na konci světa přišlo moc pozdě, moc dlouho se čekalo a příliš moc se od něj čekalo.Příběh jako takový je naprosto fádní, lokace nudné a v čele unylého hereckého ansáblu hřeje u srdce prostě jedině Pegg, který je dokonalý od mluvy až po outfit.Film sice nabídne velkou dávku vtipů, bohužel se všechny začnou točit v kruhu stejně jako děj a když už vidíte po páte tu samou mizernou bitku v hospodě s emzáky, je to nuda jako prase.U mě na 4* a to dost slabou vyšvihl konec filmu, kdy mě po těch sterilních kýblech hoven úplně vypadlo, o čem film vlastně je a dokonale mě odboural....jestli to byl Wrightův záměr...těžko říct, rozhodně to ale tahle trojice uměla kdysi mnohem, mnohem lépe a jen obal od Cornetto nestačí.Možná, jak druhý díl hnije, bude třetí s dalším promítáním zrát, ale to se teprve uvidí.Malé plus které mi film dal, je boží kapela Sisters of Mercy, která mě jako bigbíťáka/metaláka/rockera minula a teď aspoň můžu tu hambu napravit. 70%. ()

mat.ilda

No nebyl Gary King nakonec ze všech kámošů tím nejšťastnějším? Rozhodně měl být oceněn nějakým metálem za ekologii, protože vystačit od střední s jedním tričkem, autem a audio kazetou, tomu se říká opravdu šetrný postoj k životnímu prostředí, neboť krom sebe nenadělal společnosti žádný odpad... První polovina se vyznačuje skvělou zábavou, která se odhalením vetřelců začne točit ve smyčce podivné bezradnosti, i tam ovšem dochází k vtipným momentům a dokonce i podnětům k hloubání - například je zajímavé, jak hladina alkoholu vyrovnává IQ, v momentě, kdy se pivní tažení blíží k svému cíli, se ti usedlí a životním stylem zmoudřelí gentlemani dostanou na Garyho úroveň, zatímco on zůstává neměnný a tudíž nezesměšnitelný, přitom stále zábavný, a proto - svět bez loserů? Nikdy! ()

VenDulin85

Jelikož mnozí komentující zmiňují zvýšenou chuť na pivo bezprostředně po zhlédnutí, učinila jsem bezpečnostní opatření (ano, dala jsem si pintu předem). A teď již ke snímku, který není v žádném případě hororem, ale komediální jízdou, ovládanou fantastickým zvířetem Simonem Peggem, fantasmagorem, kvůli kterému jsem do toho šla. Ne nadarmo jsem si Simona přidala do topky, tenhle chlap v každém novém snímku zúročí svoje schopnosti, je zárukou snadné lomivosti v pase (chudáci mí sousedi v minikině, snad o mě neměli velké obavy) a nejlepší je, že mu každé gesto věříte, on chce prostě obejít všech dvanáct hospod děj se co děj, roboti neroboti.. (oh díky Británie, že jsi nás vzpomněla, zase jsme byli na chviličku slavní ;-) Nečekala jsem od snímku nějaké hluboké úvahy, takže jsem nebyla rozčarovaná koncem, ale Martine, dabljů tý ef, what the fuck is it?? :-) Celou cestu z kina tudíž kolísám mezi čtyřmi* a pěti*, ale za ten obal od Cornetta, co se tam mihnul v závěru (líbí se mi smysl pro detail) sázím 5*. ()

heyda

Scénáristicky paráda. To Edgar Wright prostě umí. Zábava, akce taky super. Jediné přes co se nepřenesu, jsou ti modří emzáci. To mi dost vadilo a když se pak po městě procházel ten kovový panák, tak to taky působilo trapně. Chápu, že sci-fi žánr si může dovolit takovéto úlety, ale já jsem v tomhle asi moc přízemní. S hodnocením jsem na vážkách mezi 3 a 4 hvězdičkami. Tentokrát však zaokrouhlím směrem dolů. Wright má podle mě na víc! ()

mcb

Vrchol Wrightovy tvorby a rozhodně jeho nejvyspělejší film. The World's End je formálně sice nejkonvenčnější díl trilogie, který ale zároveň funguje nad rámec pouhé akční komedie/pocty sci-fi žánru díky psychologicky propracovaným postavám, brilantně vystavěnému příběhu a z něho pramenícího přesahu. Tímhle filmem Wright zkrátka překročil hranice svých předešlých fanouškovsky nahuštěných snímků, v nichž šlo především o zábavu, k mnohem dospělejší podívané, která se pod nánosem typických popkulturních avantýr, britského humoru a parafrází žánrových prvků sci-fi velmi zásadní způsobem dotýká společenských otázek i toho, že nechtít dospět může škodit vám i vašemu okolí. Dokonalé - navíc s nejinvenčněji natočenými akčními scénami posledních let a nejpohodovějším soundtrackem široko daleko. Pegg si navíc svým skvostným antihrdinou připisuje jednu z nejlepších rolí své kariéry. ()

evulienka3

Who the hell you think you are..! Me? They call me the King...Gary King a jeho stará partia sa po rokoch znovu stretávajú, aby prežily spolu jednu noc vo svojom rodnom meste. To však ešte netušia, že táto noc spred 23 rokov toto mesto zmenila úplne...Skvelá spŕška humoru, rôznych vtipných situácií a akčných scén, pri ktorých v závere zistíte že invázia mimozemšťanov je vlastne vhodným spôsobom návratu k bio životu a abstinencii. Dvojicu hlavných predstaviteľov v podaní Simona Pegga a Nicka Frosta výborne dopĺňajú všetci ostatní členovia partie v prvom rade však Martin Freeman, ktorý svoju postavu zvládol brilatne. Výsledok je teda zmesou skvelého humoru, správnej dávky napätia a výborných hereckých výkonov. ()

jojinecko

Videl som dva filmy. Ten prvý trvá prvú polovicu stopáže a je to správne ujetý party film, s anglickým humorom, zdravo politicky nekorektný, nápadito - nostalgický a človek má pri tom všetkom nenormálnu chuť dať si nejaké to anglické pivko:) Film, ktorý začína približne od druhej polovice stopáže je nejaká kŕčovitá podivná zmeska všetkého a ničoho, kde aj počiatočný skvelý nápad (naznačený v prvej polovici) vyznieva ako otravná repetícia. Až tak, že niektoré scény sú o tom, že "ideme všetkých naokolo vymlátiť" a lá Bud Spencer a Terence Hill (brať s nadhľadom!). Skrátka premárnený potenciál a divný paskvil, ktorý po vynikajúcom rozbehu zanechá skôr negatívny posledný dojem. ()

Flego

Ak by niekto čakal sviežu a ľahkú komédiu, bude na omyle. Hoci sa to sprvu tak javí a príbeh má všetky predpoklady na dobrý film, pribúdajúcimi minútami začína všetko škrípať a záver je viac ako rozpačitý. ()

BMW12

U Konce světa je o partě 5 kamarádů, kteří se po 20 letech sejdou v malém městečku a chtějí absolvovat Zlatou míli tzn. vypít 12 piv ve 12 hospodách. Ovšem po pár hospodách zjistí, že městečko už není takové jaké bývali před 20 lety a že se tam toho dost změnilo. A v tu chvíli nastává ta pravá zábava. Bitky a utíkání před robotama s inkoustem místo krve. Musím říci, že mě to bavilo, zajímavý nápad, přes pomalejší a nudný začátek se to pak hodně slušně rozjelo. A i když jsem se u toho nenasmál tolik jako u jiných komedií, i tak se mi to líbilo. ()

Ivoshek

Mnohem víc by mi to sedlo jako hořká komedie o návratu na "místo činu", než poloscifi o robotech. A vlastně jsem se ani moc při filmu nesmál. Shaun of the Dead mi sedlo mnohem víc. ()

anais

Přišlo by mi smysluplnější, zajímavější a bohužel i zábavnější, kdyby to fakt bylo jen o tom, jestli dokážou projít těch dvanáct hospod za jednu noc. To trhání hlav a stříkání modré krve je námět tak na pětiminutovou epizodu Velkovlaku, ne pro celovečerní film. ()

honajz

Tyhle britské hrátky se sci-fi žánrem mixnutým hospodským a pubertálním humorem sleduji již nějakou dobu, a občas se vydaří, častěji však nikoliv. Problém je v tom, že děj není důležitý, pro tvůrce jsou důležitější ty ozdobičky. Jenže ty jejich. A pokud není člověk naladěn na podobnou hospodsko-pubertální vlnu, pokud se posunul kousek dál, přijde mu to už jen trapné, a dokonce chvílemi povrchní. Mám ty kluky ušatý rád, Pegga, Frosta, Freemana, Brosnana, Rosamund Pike je krásná ženská, je vidět, že se skvěle bavili, ale já ne. 39 minut jsem nevěřícně čekal, oč půjde, jestli to třeba nebude mít zajímavou strukturu vyprávění jako první Pařba ve Vegas, ale dostalo se mi mišmaše, kde nakonec opilec ukecá vesmírnou entitu - a má to být vtipné. Hm, tak nějak nebylo. Nebo spíše, jak pro koho. Hezké triky, btw. ()

rikitiki

Nejutahanější díl trilogie o boji looserů s brakovým nebezpečím, v tomhle případě s invazí mimozemšťanů. Děj není tak vtipný jako v předchozích snímcích, ale konec je nádherně cynický a bezútěšný. Looser, který nikdy nic nedokázal, se stane vůdcem prázdných lidí. /17. 2. 15./ ()

Pítrs85

"Dabljů tý ef" zakončení mojí milované Cornetto Trilogy! Vím, že od Simona Pegga můžu čekat cokoliv, ale The World's End je nakonec ještě šílenější, než jsem tušil. A co se týče samotného Pegga, tak ten snad nikdy nebyl démoničtější (a to nejen díky svému looku), ten černej plášť byl fakt super :-) Filmu se dá vytknout hočico, protože ona je to ve skutečnosti opravdu taková kravinka (chlapi jdou do hospody, pomlátí pár robotů /btw díky za osvětu, kde se vzalo slovo robot/, jdou do další hospody, zase pomlátí pár robotů), ale minimálně dvě scénky z hlavy vytřesu hodně těžko (scéna za doprovodu "Alabama Song" od The Doors a pak ta "vždycky dopadnu na všechny čtyři", ta mě vážně rozsekala :-). Také potěšily odkazy na předchozí dva filmy. Mohla to být ještě větší prča, Soumrak mrtvých pro mě zůstává nepokořen, ale až zas někdy začnu chlastat (teda až zas někdy dostanu chuť na pivo), chci jít na pivo se Simonem "Gary Kingem" Peggem :-) ()

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (více)

Simon Pegg píše nový Star Trek

Simon Pegg píše nový Star Trek

22.01.2015

Britský komediální herec Simon Pegg dávno není jen komediálním hercem. K režii se ještě nedostal (a kdo ví, jestli o to má vůbec zájem), už ale stihnul nasbírat spoustu scenáristických zkušeností.… (více)

Konec světa bude!

Konec světa bude!

23.09.2013

I když se již zdálo, že se komedii U Konce světa nepodaří v ČR dostat na plátna kin, distributor Cinemart nakonec ohlásil její premiéru na 24. říjen 2013. „Při složitých jednáních o uvedení či… (více)

Spielbergova apokalypsa se blíží

Spielbergova apokalypsa se blíží

30.09.2012

Přesněji „robokalypsa“. Dlouhá léta připravované historické drama Lincoln je připravené na start v kinech (oficiální světová premiéra 16. listopadu) a Steven Spielberg se může zase pustit do něčeho… (více)