Tahle putyka, stojící v ospalém městečku Newton Haven, je zajímavá snad jen tím, že má být cílem velmi odvážného pivního maratónu pětice kamarádů. Ti se ho pokusili „doběhnout" už před lety, ale tehdy na ně bylo tempo 12 piv – 12 hospod – 1 noc příliš zběsilé. Pak je osud zavál na všechny strany, než se Gary (Simon Pegg), který v životě nic nedokázal, rozhodl, že dokáže dokončit alespoň legendární tah po hospodách v Newton Haven. Přemluví ostatní kumpány (Nick Frost, Paddy Considine, Martin Freeman, Eddie Marsan) a společně se po letech vydají domů, aby se stali nesmrtelnými. Jenže Newton Haven je nevítá zrovna s otevřenou náručí. Stačí prvních pár piv a několik velmi bizarních příhod, aby si uvědomili, že v tomhle městě něco nebo někdo smrdí. Najednou nebojují jen o úspěšné strávení dalšího piva, ale i o vlastní krky. Cesta do hospody U Konce světa se zdá být najednou mnohem náročnější, než čekali. Jenže vy byste to vzdali, kdybyste si měli naplnit sen z mládí? A jen tak mimoděk přitom zachránili celé lidstvo? (CinemArt)

Indiana

Třeba takovej Paul se mi líbil o dost víc, ale i tohle nebylo špatný. Ten nápad s obráženim místních putyk se mi líbil, protože s kámošema jednou za rok taky pořádáme Tour de Újezd, kde máme kolem 20 hospod a nikdy se nám nepodařilo dát v každý pivo, takže jsem si říkal že to bude bezva, ale pak nějak s příchodem těch mimozemšťanů jsem si chvílema říkal, proč to tam cpou, když to mohla bejt skvělá chlastací komedie sama o sobě. I takhle scifi linie měla pár světlejch momentů, ale prostě mi tam nějak neseděla. Každopádně nejvíc válel Nick Frost, fakt jsem se gebil, když chtěl zlitej odejít z hospy a prosklil u toho ty dveře.....podobně laděná Apokalypsa v Hollywoodu se mi líbila víc. ()

Beckett51

Vždycky když jsem si řekl, že tomu bez váhání dám čtyři hvězdy, nastala nějaká scéna, u který jsem ztrácel dech nebo mi odumírala bránice. Už proto si meněí hodnocení nezaslouží. (Boží závěr). ()

Ruut

Možná "nejslabší" film Edgara Wrighta ocení jen ten, kdo spolu s těmi filmy taky stárne jako hlavní hrdinové. ()

misterz

Po obstojnej Jednotke príliš rýchleho nasadenia a výbornom Súmraku mŕtvych prišlo veľké sklamanie. Simon Pegg bol skvelý to áno, ale duo Pegg-Frost tu proste nefungovalo. Alebo som neporozumel až príliš britskému humoru? O dutých porcelánových panákoch naplnených nejakou modrou brečkou ani radšej nehovorím. Celý príbeh je charakteristický jednou obrovskou nudou a kopcom vaty, ktorý sa zakladá na tom, ako chlapíci utekajú pred dutými prerastenými šmolkami zamaskovanými do podoby ľudí a pritom ešte stihnú navštíviť 12 krčiem a dať si pivečko. Tak to končí keď mám príliš veľké očakávania. 40/100 ()

HAL

Kvalitní zakončení Cornettové trilogie, i když naprosté geniality Hott Fuzz nedosahuje. Záplavu zběsilostí tu brzdí překvapivě až příliš seriozní a vážný přístup k problematickým charakterům postav, ale na druhou stranu ji nakopávají do výšin excelentně natočené akční scény (lépe řečeno hospodské bitky). 8/10 ()

pornogrind

Wright, Pegg, Frost potřetí. Moje obavy se naplnily. Tohle šlo totiž šlo úplně mimo mě. Vtipnejch scén je tady jako šafránu a samotnej děj snad ani nemá smysl komentovat. Simona Pegga mám rád, ale tady mě neskutečně sral. To samý v podstatě můžu říct i o Frostovi. Za mě je tohle nudná zbytečnost. ()

Omnibus

Disabled toilets for old men... Parádní pařba ze staré dobré Anglie a současně i velmi smutná komedie o tom, že návrat do barevného a úžasného světa našeho mládí už není možný. Tihle (bývalí) kamarádi sice mají na rukou krev (oprava, inkoust - jasný odkaz na to, jaké se z nich staly kancelářské krysy) a v žaludcích sice znovu žbluňká pár pint piva, ale v hlavách jim místo divokého mejdanu už jen spořádaně tancuje valčík, popřípadě šlape polku abiturientský večírek usedlých (skoro)abstinentů, na kterém se v pavučinách zaprášených vzpomínek jako výzdoba houpe místo světélkujících koulí už jen pár chcíplých netopýrů a cáry papírků z firemních skartovaček. Gary King se zoufale snaží kamarády zase jednou po letech rozparádit, trhá vetřelcům ruce, a jimi pak těm uvědomělým a přechytralým robotům rozmlátí hlavy na fialovou kaši, ale stejně už to není ta parádní pařba jako zamlada. Kdepak mimozemšťani – čas, to je ten největší kazišuk! Ten Garymu spláchnul mládí do hajzlíku. A pak čas trhnul oponou... a posadil Garyho na prdel. Na židli uprostřed kruhu Anonymních Alkoholiků. Cha, všimli jste si, že jich tam sedělo právě dvanáct? (Mimochodem, heslo AA zní: „Bože, dej mi sílu změnit to, co změnit mohu, odvahu unést to, co změnit nemohu a moudrost, abych jedno od druhého rozeznal.“ Což je velmi praktický přístup k problémům, stárnutí nevyjímaje.) The FIRST POST, The OLD FAMILIAR, The FAMOUS COCK, The Cross Hands, The Good Companion, The TRUSTY SERVANT, The TWO HEADED DOG, The MERMAID, The BEEHIVE, The KING´S HEAD, The HOLE in the Wall, The WORLD'S END. ()

InJo

Velmi chutné završení "cornetto" trilogie. A hlavně další potvrzení neskutečného talentu Edgara Wrighta. Zejména pak jeho nebývalého citu pro zběsilé tempo (miluju jeho videoklipový styl střihu), drsný humor a brilantně nasnímané akční scény. Herci výborní, Pegg přímo neodolatený (a to si dokážu celkem snadno představit, že by jeho postava v podání jiného herce mohla velice snadno působit otravně, ne-li rovnou nesnesitelně). Konec je sice trochu rozporuplný, ale i tak je tahle roztomile trhlá sci-fi komedie nadprůměrná zábava. 70 % ()

IQ Tiqe

Poprvdě řečeno, žádná sláva. Je to na mě ujetý až moc. Ale párkát jsem se zasmál; Pegg to drží nad vodou. A na Rosamund se dobře kouká. A v neposlední řadě mi to připomnělo pivní běh Plzní; třeba ho taky zopakujeme... # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 4 | hudba 7 | humor 2 | akce 6 | napětí 1 | pustil bych si znovu 5 ()

HoneyBunny

Pegg, Frost, Freeman, Edgar Wright... Všechny mám hodně ráda a Hot Fuzz a Shaun of the Dead patří k mým oblíbeným komediím. Ale U Konce světa bylo docela docela zklamání. Nesympatické a nedotažené postavy (ségra jednoho z hrdinů v podaní Rosamund Pike aj.), ke kterým si těžko najdete cestu, nudné anglické maloměsto a chlastačka coby ústřední motiv filmu... Emzáci jsou tady vedlejší a mimo posledních patnácti minut filmu se vlastně ani moc neřeší. Vlastně se před nimi jen utíká do další hospody, nebo se jim rozmlátí hlava půllitrem (na robotické mimozemšťany jsou překvapivě lehce zničitelní). Konec už je úplně wtf a jen korunuje sérii nelogičností (ano, i v rámci Wrightových komedií). Oceňuju ale několik hodně povedených vtipů ("starbuckizace" hospod!). 50 % ()

Jordan

najslabší film jednak edgara wrighta ako režiséra jednak autorskej dvojice wright & penn. síce možno tematicky naozaj najzrelší a najvážnejší, zrejme aj najosobnejší (verím, že veční chlapci pegg a wright tiež v súčasnosti aktuálne riešia - možno v menšej miere - podobné problémy), ale to nič nemení na tom, že to bola miestami naozaj nuda - čo je trestuhodné jednak vzhľadom na predošlú tvorbu (obzvlášť hott fuzz a shawn) a jednak na prítomnosť britskej hereckej komediálnej elity; efekty a akcia veľmi fajn, ale to sa od režiséra scotta pilgrima dá očakávať... možno som bol len unavený a možno ešte len prídem o pár rokov do štádia, kedy tento kúsok prehovorí priamo k môjmu srdcu (tiež som z malého mesta, ktoré som však vystriedal pred mnohými rokmi za veľkomesto a tiež odmietam dospieť...), no zatiaľ som mierne sklamaný; ()

Anderton

Ja by som povedal, že Na konci sveta disponuje asi najinteligentnejším scenárom z doterajších filmov týchto našich dvoch mešuge zlatíčok z ostrovov. Pri tomto filme nastal zvláštny prípad, keď posolstvá filmov parodovaného žánru sa zhodujú s posolstvom Na konci sveta. Je to zrejme úmyselné, ale na prvý pohľad sa zdá, že je to akosi samovoľné. Samozrejme sa nejedná o alegóriu na studenú vojnu, ako sme zvyknutí trošku mylne zo scifíčok 50tych rokov (tie boli nakoniec tiež viac o postavení jednotlivca v spoločnosti, atď.), ktorých akoby bol tento film súčasťou. Všetko je modernizované, singles tridsiatnici sa boja dospieť a nechcú sa častokrát stať súčasťou toho odporného dospelého sveta, plného kravát a prázdnych frází v nudnej práci a živote. Proste sa nechceme stať ďalšou obeťou systému, kde je pojem pracujúci synonymom robota, ktorý je zase synonymom otroka (a začína to už u teenagerov, ktorí boli vo filme umne ukázaní ako "roboti" prví). Pegg s Wrightom nezabudnú túto metaforu použiť ani v spojitosti so ženským svetom, ktorý sa nás, úbohých mužov, tiež snaží pretvoriť k obrazu svojmu. No a samozrejme k tomu množstvo pop-scifi-fantasy-kultúrnych odkazov, ktoré sú tu o niečo zmysluplnejšie vsunuté, ako napríklad v Paulovi. Len to mohlo byť o niečo vtipnejšie, čakal som, že sa aspoň raz zasmejem nahlas. ()

Frajer42

No, než do děje vstoupili inkousťáci, tak jsem se docela dobře bavil. Simon Pegg neměl chybičku a jeho přátelé mi příliš nevadili. Bohužel s postupem času jde film více a více do ztracena. Humor naprosto zmizí a až do závěrečných titulků se ničí duté hlavy, což je naprosto nezajímavé a nudné. Mezi tím vším je několik málo velmi pěkně napsaných dialogů. Koukatelný film bezesporu je, ale já čekal, že se budu smát až se budu za břicho popadat. No přiznávám, že jsem neměl nic popito. K tomuto filmu je zřejmě potřeba alespoň pět kousků pořádně vychladit. Vážně jsem velmi zklamán. První hodinka nebyla totiž vůbec špatná. Zbytek byl ovšem pohřben nevídaným způsobem. Chtělo by se napsat, že něco tak debilního snad ani nikdo nemohl vymyslet. Abych ovšem obvinil autora, tak bych ho musel jít hledat zřejmě do jiného filmu. Tady se urputně kopírovalo. Bohužel, převážně to špatné. Slaboučké 2*. ()

Dzeyna

Dobrá podívaná plná úžasných hlášek, které pobaví. Celé prostřední i postavy jsou vybrány skvěle, ale je to trochu přitroublé. Příběh je takový povrchní a nedospělý, což měl být asi účel, ale pro mě je to bohužel jen spleť slabších komediálních prvků. Možná, kdyby to bylo ztvárněno více dramaticky s napětím a něčím ohromujícím, bylo by to trochu na větší úrovni. ()

Kothy

Tak tohle mě opravdu zklamalo. Hodně slabé zakončení této trilogie. Přirovnal bych to k Sousedské hlídce. Dokud se neobjevili ti mimozemšťani, tak to bylo dobré. Ale pak to šlo z kopce. Všechny ty bitky mi přišly ujeté a divně udělané. Stejně jako celý děj vlastně. Ani herecké hvězdy to nezachránily. Simon Pegg se celou dobu chová jak puberťák. Aspoň mě potěšila přítomnost roztomilé Rosamund Pike. :) Spolier: Hlavně bych chtěl vidět, jak by se mimozemšťani tak snadno vzdali... A ten konec už vůbec nekomentuju. "Město je plné robotů." :D ()

swamp

Přestože hodnotím stejným počtem hvězd, je tahle britská komedie mnohem lepší než nedávný hollywoodský snímek podobného ražení - This is the end. Jedná se o třetí díl tzv. cornettovské trilogie režiséra Edgara Wrighta, kterou spojuje režisér, dvojice Pegg / Frost a samozřejmě Cornetto (tak trochu). Bohužel se mezi svými bratříčky - Shaun of the dead a Hot fuzz - nijak zvlášť nevyjímá a patří kvalitativně bohužel na třetí místo. I tak se ale jedná o neskutečně šílenou podívanou, které však ke konci výrazně dochází dech... ale to nevadí! ()

predators

Chtěl jsem s kámoši uspořádat podobnou akcičku...projít všechny městské hospody a v každé si dát jedno pěnivé. Bohužel, skončil bych přinejlepším někde v páté a to jich je u nás min. 20. U Konce světa se budu opakovat jako v případě mnoha dalších britských komedií...tihle angličané jsou prostě divní. Simon Pegg to jasně táhne, ale nestačí to. A když se připletou "mimozemšťané, jde to do háje uplně. Povedené byly bitky překvapivě od tlouštíka Nicka Frosta, kterému jedinému jsem opravdu fandil. 40% ()

PetrPan

Nick Frost jako wrestler, tak tahle scéna mi utkvěla v hlavě a pak taky ještě... no pak už skoro nic. Navíc teda my ,co jsme v mládí dali 25 kousků a odešli po svých, se můžeme zdejší "nepřekonatelné" Zlaté míli jen pousmát, hoši, hoši, hoši... ()

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (více)

Simon Pegg píše nový Star Trek

Simon Pegg píše nový Star Trek

22.01.2015

Britský komediální herec Simon Pegg dávno není jen komediálním hercem. K režii se ještě nedostal (a kdo ví, jestli o to má vůbec zájem), už ale stihnul nasbírat spoustu scenáristických zkušeností.… (více)

Konec světa bude!

Konec světa bude!

23.09.2013

I když se již zdálo, že se komedii U Konce světa nepodaří v ČR dostat na plátna kin, distributor Cinemart nakonec ohlásil její premiéru na 24. říjen 2013. „Při složitých jednáních o uvedení či… (více)

Spielbergova apokalypsa se blíží

Spielbergova apokalypsa se blíží

30.09.2012

Přesněji „robokalypsa“. Dlouhá léta připravované historické drama Lincoln je připravené na start v kinech (oficiální světová premiéra 16. listopadu) a Steven Spielberg se může zase pustit do něčeho… (více)