Tahle putyka, stojící v ospalém městečku Newton Haven, je zajímavá snad jen tím, že má být cílem velmi odvážného pivního maratónu pětice kamarádů. Ti se ho pokusili „doběhnout" už před lety, ale tehdy na ně bylo tempo 12 piv – 12 hospod – 1 noc příliš zběsilé. Pak je osud zavál na všechny strany, než se Gary (Simon Pegg), který v životě nic nedokázal, rozhodl, že dokáže dokončit alespoň legendární tah po hospodách v Newton Haven. Přemluví ostatní kumpány (Nick Frost, Paddy Considine, Martin Freeman, Eddie Marsan) a společně se po letech vydají domů, aby se stali nesmrtelnými. Jenže Newton Haven je nevítá zrovna s otevřenou náručí. Stačí prvních pár piv a několik velmi bizarních příhod, aby si uvědomili, že v tomhle městě něco nebo někdo smrdí. Najednou nebojují jen o úspěšné strávení dalšího piva, ale i o vlastní krky. Cesta do hospody U Konce světa se zdá být najednou mnohem náročnější, než čekali. Jenže vy byste to vzdali, kdybyste si měli naplnit sen z mládí? A jen tak mimoděk přitom zachránili celé lidstvo? (CinemArt)

D.Moore

Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdami, a to je nakonec jedno z největších překvapení, jež mi film U konce světa přinesl. Těmi dalšími jsou, že SImon Pegg je podobný Tomáši Hajíčkovi ze skupiny Krucipüsk, že Nick Frost hraje alespoň ze začátku úplně, úplně, úplně jinou postavu než jakou byste čekali, a že Edgar Wright asi zanevřel na své typické kulometné záběry, nebo se je přinejmenším snaží omezovat, protože jich znatelně ubylo. Nedá se asi říct, že bych byl úplně zklamaný, ovšem faktem je, že U konce světa se mi líbilo o dost méně než předchozí dva snímky, přišlo mi příliš dlouhé a zbytečně akční (první potyčka s ufony byla výborná, ale další ji pouze opakovaly - a ne v tom vtipném smyslu "déja vu"). Pochvala patří hudbě (neodolatelná scéna s Whiskey Bar od The Doors) a všem hercům, a moc se mi líbil epilog. Až jsem si říkal, jaká je škoda, že se první polovina filmu neodehrávala "před" a druhá "po". Tři a půl hvězdy prozatím s těžkým srdcem zaokrouhluji dolů a počkám si na DVD reprízu.__P.S. Jak moc film bavil ostatní diváky, nevím, v kině jsem byl sám. ()

kulyk

To je... prostě tak - buď se Vám orosí reprodukční orgány radostí z fucktu, že se výkvět britské kinematografie zase jednou sešel, plivl si do dlaní a měl se čile k dílu, nebo budete hledat vši, muňky, filcky a jiný hravý hmyz. A že ho tam je. Netuším, zda se World´s end změní v kultovní záležitost, odhadl bych, že spíše ne. Ale mně ku štěstí stačí dostatečně ujetý příběh a pár mých milovaných držek, jak by pravil pan Svatý. Dnes ano. ()

PinokKio

Rok co rok pořádáme vánoční desítku (tedy 10 hospod, 10 piv, start v 10.10) a ta naše výprava mi přijde rozhodně o dost veselejší než tohle chaotické putování až na Konec světa .. ()

Spooner

Edgar Wright opět jede na plný plyn a ještě ke všemu přidává čím dál lepší a vyspělejší režii. Zde totiž funguje naprosto všechno na 100%. Nezapomenutelných hlášek sice nabídnul Hot Fuzz o trochu více, ovšem i tak jde o humorem přetékající sci-fi poctu. Přehlednější akci tento rok nikde nenajdete (nečekal jsem, že tohle napíšu u britské komedie) a díky zběsilému tempu a nekončící porci nápadů se prostě člověk nenudí. Navíc to má skvělý konzistentní scénář s výtečně napsanou psychologií postav (jo, u tohohle jsem také nečekal, že to napíšu u britské komedie) a jako vždy sympaticky sehranou hereckou partou. Simon Pegg tu zase řádí v plné formě, Nick Frost rozbíjí jednu emzáckou hlavu za druhou a Rosamun Pike snad nikdy nebyla sympatičtější. Prostě komediální vrchol roku, k němuž se budu vracet stejně rád jako Peggův hrdina k milovanému půllitru. ()

MMR

Simon byl jediný, kdo to prožíval a kdo to pořádně rozjel. Britové opět ukázali cit pro komedii a smíchání s žánrem scifi to působí na povrch příjemně. Dívám se, že odsud zmizel žánr horor, který se tam stejně nehodil. ()

Wacoslav1

Asi zhruba na podobný úrovni jako Apokalypsa v Holywoodu a v podání jiných herců. Možná o něco slabší, ale zábavné dostatečně i když možná se z toho dalo vytřískat o něco víc, ale i tak jsem se slušně pobavil. Zbytečný nechutnosti co v komediích moc nemusím si tu odpustili Apokalypsa zase měla přímočařejší tah na branku a lepší konec. Takže tyto dva filmy bych viděl tak nějak zhruba nastejno. U prvního jmenovaného přidává něco navíc ďábelský cameo Chaninga Tatuma. Takže tady to bude o něco míň, ale i tak velmi solidních 80% ()

Davies182

Naprosto výjimečné. Šel jsem na komedii - tam tam pochopitelně je, k ní ale navíc Wright servíruje zdaleka nejvypiplanější, nejpřehlednější, no prostě nejzábavnější choreografii akčních scén, jakou jsem v kině neviděl od... od... Jo, asi od Scotta Pilgrima. Fuck! W-T-F a koukám jako blázen, vážně. Lepší film, po němž si s kamarády velice rádi zajdete na několik pivsonů, neexistuje. Jak to má člověk bez uslintání se xmrti dokoukat, když tam hraje tolik litrů piva? P.S. Tento komentář je čiré popsání faktů, žádné přehánění. ()

Tom_Lachtan

Simon Pegg se s Nickem Frostem vrací, sebou berou Bilba Pytlíka, toho divnýho poldu z Hott Fuzz a chlápka, kterého sem snad nikdy neviděl. A někteří se vrací v neskutečně nadupané formě, ve které by sejmuli Hulka a stačilo by jim k tomu pár piv. A nejen díky chlastu předvedou v kině akci brutálně zábavnou, totálně dokonalou a i bez všudypřítomné nadsázky by Snyderovo Supermana strčila do záchodové mísy Toi toiky po třídenínm, black metalovém festivalu a vymáchala by mu v něm hlavu. Jen velká, převelká škoda, že se tahle cesta Velkého Tria uzavírá a U konce světa je jejím koncem, ale končit se má v nejlepším, pro mě na roveň Soumraku Mrtvých a lepší Hot Fuzzu. !!_ Varování: tento film způsobuje kurevskou chuť na pivo_!! .._.._.._.._.._ A distributore, dík, žes to dal do kina. I když sme v něm byli jen dva. ()

Xmilden

Přestože se jedná o nejvyspělejší Wrightův film, tak se mě více líbily předchozí dva. Nicméně, aby si to někdo nevyložil špatně, stále stedujeme nadstandartní komediální podívanou, která svou originalitou strká do kapsy většinu produkce poslední doby. Rozhodně tleskám že se nám Simon s Frostem představují ve zcela jiných rolích než jsme je mohli spatřit v minulosti. Což hlavně u Frosta považuji za veliké plus. Příběh je promyšlený, zajímavý a kdo z nás kluků něco podobného neabsolvoval je vnitřně mimo. Vtip je v tom že Zlatou míly zde zdolávají skoro čtyřicátníci.... ()

darkrobyk

Mládí v hajzlu a do důchodu daleko, řekl si nejspíš v duchu Gary a svolal zbytek bandy, aby ten chlastací maratón, co tehdy nedoběhli, nyní dokončili. A protože se jedná o komedii, není jistě náhodou, že na záchodcích jedné z putyk v Newton Haven zjistí, jak se věci mají. Městečko je ve spárech mimozemšťanů, kteří z obyvatel nadělali robotické duplikáty. Tak trochu Lupiči těl, něco ze Stapfordských paniček a také ze Saint-Tropez. Místo krve modrý inkoust a místo násilné invaze mírumilovné splynutí. Jenže o to Gary a jeho kamarádi vůbec nestojí. Nevyrovnaný snímek, který mě chvíli bavil a chvíli ne, jako na vlnách. Drama lidí procházejících krizí středního věku se promění v taškařici, když dojde na bitku, při níž létají hlavy, ruce i nohy. „Andy, chci tě cítit uvnitř."„Tak jo!" Obstojný průměr se skvělou muzikou - The Doors, The Sisters of Mercy, Inspiral Carpets, Pulp, Blur, Primal Scream, Happy Mondays, The Stone Roses, Suede, The Charlatans... ()

Ampi

Viděno v kině Atlas 24.10. v příjemné společnosti s přidanou hodnotou anglického smíchu. Nick Frost umí běhat, vzhledem ke své postavě, velmi slušně a mohl by klidně hrát v další verzi Hulka hlavní roli. Děkuji společnosti CinemArt za uvedení filmu do českých kin. ()

juta

Podobný postup jako u Apokalypsy v Hollywoodu - začátek, který nikoho neohromí, který se postupně změní na skvělou jízdu plnou napětí, vtipných situací a dalšího "dobrého" svinstva. Dobrý nápad hoši! "Táhni k čertu ty lampo!" ()

DJ_bart

Definice underrated filmu. Za mě je U konce světa důstojný završení Cornetto Trilogie. Edgar Wright prostě ví jak natočit vizuálně podvratnou zábavu která si uvědomuje svoji bizarnost a nebere se jakkoliv vážně. ()

lamps

Opět nezklamali. Nejenže znovu diváka zahltili po dobu 110 minut výbušným, nekompromisním a nespecifikovaným humorem, ale také velmi úspěšně navázali na svůj trend odvážné parodie na všechno, co se jim při psaní scénáře v hlavách namane. Již si vzali na paškál zombie horory a akční kriminálky, aby tentokrát nakopali do zadku všechny "revoluční" tvůrce science-fiction, jejichž příběhy už dobrých pár let často nemají s originalitou nic moc společného. První půlka coby čistokrevná komedie funguje výborně především zásluhou notně svérázného Peggova Garyho, který skrze vyprázdněné pivní půllitry atakuje pozici nejlepší Simonem vytvořené postavy vůbec, zatímco ta druhá ve znamení mimozemského spiknutí, robotů s modrou krví a stálé přítomnosti ohromného nadhledu a skvělých gagů je již dokonalou žánrovou jízdou, kterou snad každý od tria Wright-Pegg-Frost netrpělivě očekával. Udělat si ze všeho srandu a dávat absurdní rozměry i samo o sobě absurdním věcem se ne vždy vyplácí a má to pochopitelně svoje mouchy, ale zabaleno do pivního maratonu a zahráno pěticí nesmírně sympatických ožralů to prostě nemohlo dopadnout špatně :D A taky že nedopadlo.. 80% ()

Pepinec

Jak mě film nepobavil, tak mi prokázal dobrou službu, protože těchhle pět mušketýrů udělalo hospodám všeho druhu tak špatnou reklamu, že vážně nehrozí, aby se ze mě stal výčepní notor. ()

Big Bear

Uh co to? Tahle dávka (snad) britského humoru šla zcela mimo mně. Nápad se zlatou cestou a dvanácti hospodama dobrej i to vzpomínání na bujará léta pastířská. Sice to už ve filmech několikrát bylo, ale proč ne a proč ne po anglicku. Ale jakmile došlo k první akci na záchodě nebyl jsem si jist, zda jsem omylem nepřepnul ovladač na něco jiného. A toho pocitu jsem se nezbavil až do konce. Pegga i Frosta mám rád, nevadili ani ostatní mušketýři, ale jak říkám tohle nebyl můj šálek Earl Greye. Ke konci mi z těch stále se rozbíjejících porculánových hlav, hajlujících rukou a modré barvy už svrběl ukazovák a neustále jej to nutilo k tlačítku se dvěma šipkami vpřed... Poslední dobou je nějak problém zakopnout o komedii u níž by se člověk smál. Za mně je to jen jedna sodovka. * ()

JohnnyD

7/10 Dobrý casting, super casting a výborný námet so solídnou dávkou humoru. Ale neviem, či by nebolo lepšie nechať to ako chlapácku dramedy na pôdoryse cesty po 12tich krčmách v rodnom meste. Sci-fi dejová rovina síce prinesie dosť zábavných momentov, ale ten príbeh veľmi nemá kam ísť a výsledok snahy udržať sa v koncepte pub-crawl je dosť krkolomný. A koniec s konfrontáciou "zla" s tým dlhočizným "moralizačným" dialógom je už len veľký kŕč. Doslov je určite nečakaný a originálny, ale radšej by som si dal priamočiarejšiu jednohubku. ()

Madsbender

Briti vbiehajú do finišu a... ja takmer nemám výhrad. Nestotožňujem sa s tvrdením, že je to z cornettovej trilógie najslabší kúsok, i keď o poznanie, ako to povedať... no, jednoducho je kvalitatívne niekde medzi geniálnym Hot Fuzz a Úsvitom mŕtvych, ktorý ma akosi nechytil. Najviac si film jednoznačne užijete, ak ste príslušník mužského pohlavia v strednom veku, radi obrážate miestne krčmičky a prenikavá farba zlatistého moku je vašim Svätým grálom, ste otvorený Wrightovým skvostným nápadom a odkazom a dokážete sa pri jeho úletoch so starou známou bandou (doplnenou o nemenej skvostného Considina a Marsana, ale zasa mi tu chýbal tradičný Nightyho štek) skutočne skvele baviť. V Na konci sveta sa Wright už neinšpiruje a neparoduje len iné filmy, ale dokonca svoje vlastné - šup akcia a preskakovanie plotov z Hot Fuzz, šup trochu hororových prvkov z Shaun of the Dead tam. A je toho viac. Dokonca ešte primiešava Asimovovskú esenciu bytostí, ktoré sa vlastne !!!SPOILER!!! snažia o naše blaho, ale spôsobom nie práve všetkým príjemným. Lenže drsný Gary nemá v pláne podrobiť sa vesmírnym šmejdom. Takže čo? VYLIŽTE SI!!! !!!KONIEC SPOILERU!!! Verdikt: 80% ()

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (více)

Simon Pegg píše nový Star Trek

Simon Pegg píše nový Star Trek

22.01.2015

Britský komediální herec Simon Pegg dávno není jen komediálním hercem. K režii se ještě nedostal (a kdo ví, jestli o to má vůbec zájem), už ale stihnul nasbírat spoustu scenáristických zkušeností.… (více)

Konec světa bude!

Konec světa bude!

23.09.2013

I když se již zdálo, že se komedii U Konce světa nepodaří v ČR dostat na plátna kin, distributor Cinemart nakonec ohlásil její premiéru na 24. říjen 2013. „Při složitých jednáních o uvedení či… (více)

Spielbergova apokalypsa se blíží

Spielbergova apokalypsa se blíží

30.09.2012

Přesněji „robokalypsa“. Dlouhá léta připravované historické drama Lincoln je připravené na start v kinech (oficiální světová premiéra 16. listopadu) a Steven Spielberg se může zase pustit do něčeho… (více)