Dr. Martin Harris s manželkou Liz přijíždí do Berlína na vědeckou konferenci. Po příjezdu do hotelu Martin zjistí, že jeho kufřík zůstal na letišti. Vezme si taxík, ale cestou na letiště mají nehodu, auto skončí v řece. Martin je v bezvědomí, řidička Gina ho vytáhne na břeh, pak ale musí zmizet, protože je v zemi ilegálně. Z kómatu se probudí až za čtyři dny. Hned se vrátí do hotelu, zjišťuje, že ho manželka nezná a je doprovázena neznámým mužem, který se za něj vydává. Martin si není jistý, jestli se po nehodě zbláznil, nebo jestli je obětí nějakého obrovského spiknutí. Úřady, které mu nevěří, ho naprosto ignorují. Pronásledují ho tajemní nájemní vrazi a on je sám, unavený a na útěku. S pomocí nečekaného spojence, řidičky Giny, která ho zachránila, se po hlavě vrhá do řešení záhady. Začíná pochybovat nejen o své příčetnosti a identitě, ale i o tom, jak daleko je schopný zajít, aby odkryl pravdu. (TV Nova)

Ondrew

Unknown je klasicka variacia na stokrat prevarenu temu. Najdeme tu vsetko: akciu, zahadnu stratu pamati, naslednu stratu identity, dalsiu akciu, patranie po vlastnom ja, opat akciu, nuz a... napokon nejaky ten dejovy zvrat, hoci v konecnom dosledku nevelmi prekvapivy. Co sa tyka hereckych vykonov a obsadenia, nemam ziadne vyhrady, prave naopak. Ak od tejto snimky necakate prilis vela, ste na spravnej adrese. V zasade je to -- v ramci zanru -- skor oddychovka, ktora vsak celkom pohodovo ubieha, takze sa clovek nenudi. Hodnotenie vnimam na 65%. ()

hlob

Prve dve tretiny slabsi odvar 48 hodin v Parizi od Polanskeho, samozrejme s modernejsou zapletkou. Posledna tretina je sklznutie do sveta rozpravky a melodramy, co prudko ubera na kvalite filmu. Skvele herecke obsadenie prevovsetkym v roli Bruna Ganza. ()

SelfishMan

V momentech kdy Serra nedává divákovi vydechnout (a hlavně ho nenechá přemýšlet) a pálí tam akční nebo nervydrásající a kulervoucí scény jsem neměl prakticky co vytknout. V ostatních pasážích nic převratného, nic nového a nic originálního. Na průměrné (okopírované a poslepované) zápletce a jednoduchém stylu jejího podání, aby to pochopili i ti méně inteligenčně nadaní, dokázal ale konec konců hlavně asi díky borcovi Liamu Neesonovi obstojně pobavit a ty bez mála 2 hodinky nepovažuju za promarněné. Ich bin ganz zufrieden. 75% / S drobným odstupem musím říct že úvod a prostřední část filmu měly celkem něco do sebe, závěr ten slušný dojem ale neskutečně zabíjí (bráno s pohledem na zápletku, neberu v úvahu akční stránku věci, kde si konečně Neeson i vzpomněl jak se to má vlastně dělat.) A na to, že se celá ta polízanice odehrává v Berlíně, tak jedinou výraznější německou postavou jest bývalý východoněmecký soudruh rozvědčík, jinak se nám tu vystřídá banda američanů, afričan, balkánka a šejk z Arábie. (holt německo jest multi-kulti, ještě tam zapomněli hodit pár turků a třeba rusáky)/ ()

burton-ka

Stále stejná písnička těchto filmů, cizí město, autonehoda hlavního hrdiny, ztráta paměti, veškeré jeho doklady jsou nenalezeny, přesto v kapse přes 120 Euro, náhody a štěstíčko, které nahrávají událostem. Konec filmu zjištění, kdo vlastně Dr. Martin Harris ve skutečnosti je a postavení se na tu správnou stranu...Liam Neeson i Diane Kruger body do plusu...jinak teda body do mínusu! ()

Obenny

Liam dokazuje že patří mezi kvalitní herce a připomíná se touhle skvělou rolí. Na filmu je opravdu krásné že není příliš jednoduché přijít na to jak je to opravdu s naším hlavním hrdinou vážné a pokud se chytíte toho co chce Jaume Collet-Serra tak Vás dokonce dostane v závěru do pěkného klišé, no a samozřejmě můžeme se těšit na skvělou zápletku obětí, vrahů, mafie a tajné služby. Prostě perfektní film na nedělní odpoledne ;) . ()

RJDio

Hlavne prvá polovica má grády, druhá polovica skôr v rovine štandardného akčného thrilleru. Ale stále nadpriemer. ()

Fenri

Takový žánrový průměr. Film má to, co se od něj očekává, to jest akce, nečekaný zvrat děje a sympatická žena v hlavní roli. Ale v přehršeli podobných filmů prostě nevyčnívá ničím. ()

Matrix007

Přišlo mi to trošku pomatené (hlavně ty hodinky), ale velmi dobrá akční pecka. Tým herců skvěle sestavený...... Avšak na 5* to asi nebylo, Liam Neeson je na tyhle typy filmů jak dělanej, ale 96 hodin rozhodně lepší........ 80% ()

gezper

Pohodová nenáročná záležitost s pokulhávající logikou ovšem v příjemném technickém provedení. Co tu máme dále: charismatického tahouna Neesona; skvělého Stasi vysloužilce Ganse, který ani v důchodu neztrácí nic na důvtipu; pěknou bosenskou imigrantku Kruger s balkánským přízvukem, které to sekne i v seprané mikině; a také se nám do toho připlete stará škola Langella zatřesouc s celým dějem. První část slibně rozjetá, pak to v určitém bodu začne polevovat. Avšak jako no-brain (vykrádá to okatě co může!) zábava je to stále dobré. Původně jsem chtěl dát jen 60, ale nezaslouží si to. [70%] ()

Kada80

Skvělá jízda,ve které mě bohužel chybělo víc akce a dal bych plný počet. A četl jsem zde od některých uživatelů,že to nemá logiku? Tak někdy zapojte mozky magoři! !!! 80% ()

aannemer

L. Neesona můžu skoro vždycky. Má neskutečný charisma. Po druhém zkouknutí s odstupem dvou let bych rád ještě jednu hvězdu přidal, pět je však maximum. Je to parádní thriler! ()

MFA

Celkem zábavný akční thriller avšak dost neuvěřitelná a děravá zápletka se spoustou WTF okamžiků. Kvůli překvapivému zvratu to celé působí dost nesmyslně a našroubovaně. ()

DansteR

"I don't know who this man is but you have to arrest him or many people will die!"...tak trochu netradiční "agentovský" film, aneb amnestie by nasral* i Jamese Bonda. Jinak v první půlce jsem se trochu nudil, ale ta druhá to dostatečně dohnala. Dobrá zábava pro nudný večer, ale že bych to musel vidět víckrát se říct nedá...75% ()

Muf911

Výborný propacovaný a zamotaný scénář s velice působivým zvratem. Perfektně navozená atmosféra zimního Berlína. Žluté taxíky jsou likvidovány jak na běžícím páse a akční honičky nenechají diváka ani na chvilku vydechnout. Mimochodem velice zajímavá kladná postavička StBáka a bývalého východoněmeckého špiona. Už jsme se dostali do doby, kdy takovéto charaktery stojí na "hodné" straně? Za mně 4.5 hvězdy a velké překvapení. ()

The_God

Ta automobilová honička byla vážně bída. Ale jinak strhující film, kdy pravda, kterou znáte, se pár dějovými zvraty mění a pak znova až do výborného finále. Neesona mám čím dál raději a v tomhle filmu předvede své herecké nadání od "hloupého" botanika až po chlapa schopného všeho. Tenhle film mě překvapil hodně příjemně svým promyšleným dějem do posledích detailů, abyste netušili, jak to vlastně dopadne. Je to ten typ filmu, který už mi dlouho scházel. ()

HennessyVSOP

Velmi dobré, Liam Neeson odvádí již klasicky perfektní výkon a hodně dobrou roli si střihl i Bruno Ganz. Dějově velmi slušné, především celkem nápaditá zápletka jejíž rozuzlení není průhledné už od začátku a neobsahuje logické díry. Trochu horší je to už ale s tempem filmu. Druhá polovina už byla jednoznačně slabší a celkově film nesahá např. 96hodinám v akčnosti ani po kotníky. I tak, slušný film, který mne potěšil. ()

Zelda knihkupec

Tady fakf netušim, kdybych si neprojížděl co jsem viděl z roku 2011 a nenarazil tam na mé tříhvězdičkové hodnocení tohoto filmu tak ani nevim že jsem ho již viděl... Za to že ve mě nezůstal ani ždibet pocitu či nějaká výrazná scéna dám o hvězdu méně... Postupně se mi film vybavuje ale je to až takovej nemastnej neslanej...ani nevim co, že by pokus o jiného Bourna? Holt nevýrazná žánrovka... ()

MiniRecenze

Film "Neznámý" se řadí do krimi-thriller kategorie.Nechci moc o snímku moc prozrazovat,když se vezme v potaz,že film neměl moc velký rozpočet,tak příběhová línie si Vás Udrží před TV po celou dobu jeho trvání.Jaké to je,když Vás neznají lidé,kteří Vás znali? ()

kolodej1

v některých momentech dobrý film, slušná akce, kladem je určitě výkon Liama Neesona, budování napětí, záporem pak na můj vkus místy překombinovaný děj a přitom současně film jede ve vyjetých kolejích tohoto žánru. 65% ()

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

31.12.2011

„Neznámí“ tvůrci směřují do první ligy

„Neznámí“ tvůrci směřují do první ligy

16.07.2011

Přestože se thriller Neznámý dočkal spíše vlažných recenzí, při 30-milionovém rozpočtu vydělal sympatických 130 milionů a jeho tvůrci mají o hollywoodskou budoucnost postaráno. Nepřekvapí to hlavně u… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak

10.02.2011

V obležení krásných mladých blondýnek

V obležení krásných mladých blondýnek

27.10.2009

...se ocitne hyperaktivní Liam Neeson v thrilleru produkční společnosti Dark Castle a studia Warner Bros. Unknown White Male. Pro producenta Joela Silvera film natočí Jaume Collet-Serra, který po… (více)