Dr. Martin Harris s manželkou Liz přijíždí do Berlína na vědeckou konferenci. Po příjezdu do hotelu Martin zjistí, že jeho kufřík zůstal na letišti. Vezme si taxík, ale cestou na letiště mají nehodu, auto skončí v řece. Martin je v bezvědomí, řidička Gina ho vytáhne na břeh, pak ale musí zmizet, protože je v zemi ilegálně. Z kómatu se probudí až za čtyři dny. Hned se vrátí do hotelu, zjišťuje, že ho manželka nezná a je doprovázena neznámým mužem, který se za něj vydává. Martin si není jistý, jestli se po nehodě zbláznil, nebo jestli je obětí nějakého obrovského spiknutí. Úřady, které mu nevěří, ho naprosto ignorují. Pronásledují ho tajemní nájemní vrazi a on je sám, unavený a na útěku. S pomocí nečekaného spojence, řidičky Giny, která ho zachránila, se po hlavě vrhá do řešení záhady. Začíná pochybovat nejen o své příčetnosti a identitě, ale i o tom, jak daleko je schopný zajít, aby odkryl pravdu. (TV Nova)

Keytt

Napětí, herecké výkony, neotřelé prostředí mrazivého Berlína, tohle všechno tu funguje. Ovšem strhávám jednu * kvůli za vlasy přitaženému vyvrcholení a za nepříliš zajímavý soundtrack. ()

hony23

Celkem dobrý thriller, který trochu doplácí na nelogičnosti ve scénáři. Na druhou stranu charismatický Liam Neeson odvádí dobrou práci, Diane Kruger to sekne a film nemá vyloženě hluché místo, kdy by se divák nudil. ()

Nerajohn

Solidní kombinace několika filmů funguje. Viděl jsem v Bourna, Tajemný let, 48 hodin v Paříži nebo 96 hodin a všechno do sebe krásně zapadalo. Plus body za Ganze a Langellu. ()

Delmondo

Můj dobrý známý Liam Neeson je sice už starší pán a nemusel by ty akční scény už moc zvládat jenže on není prachobyčejnej akční hrdina, on je totiž něco víc a to charakterní akční hrdina kterej se ještě umí otáčet a mlátit gaunery, ochraňovat Diane Kruger a zjišťovat svou identitu to vše v nadmíru atmosferickém zimním Berlíně. Velice dobrá akční parádička se zajímavými vedlejšími rolemi obsazenými hvězdami Quinnem, Langellou, Kochem, veteránem Bruno Ganzem a Stockingerem Markovicsem. ()

gpx

Poměrně zábavná podívaná, která ale trpí standardní bolestí podobných filmů. Posledních 30 minut filmu je lepší nevidět. ()

Sethiel

Přesně opačný dojem než z většiny podobných akčňáků. Scénář a hlavně základní nápad velice solidní a vydal by na lepší film než na jaký jsem se nakonec díval. Průměrné zpracování dobrého nápadu. ()

Kozlowski8

Doktor Martin Harris přilétá společně s manželkou do Berlína na vědeckou konferenci. Když se vrací taxíkem z hotelu zpět na letiště pro zapomenutý kufřík, dojde k dopravní nehodě jeho taxíku. Od tohoto okamžiku se okolo něj začínají dít podivné věci... Pevný a kvalitní základ je velice důležitá součást každé stavby. Je to ale stále jenom základ, který není tolik vidět, jako to ostatní nad ním. Tento film má velice dobrý základ, to jest zajímavý námět a myšlenku. Filmoví stavbaři však nedokázali využít potencionálu, který se nabízel. Režisér nedokázal pozvednout už tak velice špatný scénář. Akční pasáže, jako automobilové honičky, působily velice nenápaditě a lacině, scény, které měly způsobovat mrazení, byly nemastné - neslané. Navíc ani jedna z nejkrásnějších a nejlepších hereček současnosti Diane Kruger a velký sympaťák Liam Neeson nedokázali ze svých rolí vyždímat maximum. Film ale určitě pobaví a chápu i ty, kteří jej ocení absolutním hodnocením. U mne však pouze na pomezí 3 a 4 *. 65%. ()

TonoM

Jaume Collet-Serra ještě nenatočil špatný film,tendle jen potvrdil jeho kvality skvělý a napívavý Thriller,a Liam Neeson ten samozdřejmě nezklamal! Myslím , že roku 2011 se nenatočil lepší Thriller. ()

Dášenka

Co na to říct.Snad jen Liam Neeson.Jen z úcty k němu jsem film dokoukala.Zvláštní efekty vůbec nebyly zvláštní.Zřejmě nízký rozpočet,protože z každého výbuchu nebo autonehody čouhala jen "práce" na PC.A to ještě hodně slabá.Myslím,že se během natáčení neublížilo žádné zápalce a nevypotřeboval plyn v zapalovači. Podobnost s Jasonem Bournem čistě náhodná?Těžko. Proč jeden z padouchů třem lidem,kteří se bránili, trhne vazem,ale pro našeho hrdinu,který je upoutaný na lůžko a bránit se nemůže ,chystá smrt tak zdlouhavou,že bych si během té doby stihla dojít nakoupit ?? Samozřejmě,že jsem viděla i horší filmy,ale s Neesnem byl tenhle nejhorší. ()

rytir1

Charismatický Liam a překrásná Diane, dva z mých oblíbenců, skvělá zápletka, na ten film jsem se od počátku těšil. A patřičně si jej taky užil. Jak řek někdo jiný, Liam je prostě bourák co v dnešních akčních borcích nemá konkurenci. Co film to skvost. Jsem zvědav kdy jej Sly pozve do Expendables :-D ()

Goumen

Čekal jsem trochu přímočařejší thriller, ale bylo to fakt vymakaný a dobře vymyšlený. I když jsem se snažil dost předvídat, tak rozuzlení mě hodně překvapilo. Sice to bylo méně akce než u mého oblíbeného Taken, ale napínavý to bylo od začátku do konce ()

Saxos

Vcelku slušně akční, napínavé a společně s nesmrtelným Liamem Neesonem utváří zamotanou a zajímavou podívanou. ()

zigy

Tentokrát Liam Neeson neztratil dceru, ale pamět...:) přirovnání s filmem 96 hodin je namístě, je to podobně napínavá záležitost, i když zde méně akční a více mysteriozní. Závěrečnou pointu neodhalíte ani omylem, tomu nevěřím, tvůrcům palec nahoru za skvělý scénář, i když místy až moc zastřený, některé scény je nutné vidět dvakrát pro pochopení. Výběr známých herců z jiných filmů je úžasný - od Hitlera přes Stockingera až po Šakala....Frau Kruger to rozhodně nekazí...prostě inteligentní film, plno překvapivých zvratů a napětí, lze jen doporučit! P.S.: ale 96 hodin je ještě lepší, tam je totiž Neeson ještě větší frajer. V tomhle ohledu to pointa trochu pokazila. ()

tomino28

Další a několikátý pokus o napodobení úspěchu Taken. V tomto případě jsou autoři na míle vzdáleni, ať už samotnou kostrou příběhu, nevěrohodností některých činů hlavních postav, nebo několikrát opakovanými žánrovými klišé. Pokud vás ještě nestihl unavit Liam Neeson jako tajný agent/nečekaný akční hrdina, doporučuji dát přednost novějšímu kousku Non-Stop. Odpověď na otázku, jak dlouho ještě bude trvat, než se Liam vymaní ze škatulky zvláštního agenta, ovšem zůstává Unknown. ()

MadyDollar

Jako nějaký extremní trhák mi to úplně nepříjde. Ale film je to dobře natočený, dobře zahraný i dobře napsaný a když se skloubí tyto prvky dohromady, vzniká z nich i pěkná podívaná. Neesona i January Jones mám rád a Diane Kruger tomu dává jen perličku. :) Mně se jen ne příliš zalíbil ten konec.. Dal bych tomu nějaké víc "thrillerovitější" rozuzlení. ()

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

31.12.2011

„Neznámí“ tvůrci směřují do první ligy

„Neznámí“ tvůrci směřují do první ligy

16.07.2011

Přestože se thriller Neznámý dočkal spíše vlažných recenzí, při 30-milionovém rozpočtu vydělal sympatických 130 milionů a jeho tvůrci mají o hollywoodskou budoucnost postaráno. Nepřekvapí to hlavně u… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak

10.02.2011

V obležení krásných mladých blondýnek

V obležení krásných mladých blondýnek

27.10.2009

...se ocitne hyperaktivní Liam Neeson v thrilleru produkční společnosti Dark Castle a studia Warner Bros. Unknown White Male. Pro producenta Joela Silvera film natočí Jaume Collet-Serra, který po… (více)