Dr. Martin Harris s manželkou Liz přijíždí do Berlína na vědeckou konferenci. Po příjezdu do hotelu Martin zjistí, že jeho kufřík zůstal na letišti. Vezme si taxík, ale cestou na letiště mají nehodu, auto skončí v řece. Martin je v bezvědomí, řidička Gina ho vytáhne na břeh, pak ale musí zmizet, protože je v zemi ilegálně. Z kómatu se probudí až za čtyři dny. Hned se vrátí do hotelu, zjišťuje, že ho manželka nezná a je doprovázena neznámým mužem, který se za něj vydává. Martin si není jistý, jestli se po nehodě zbláznil, nebo jestli je obětí nějakého obrovského spiknutí. Úřady, které mu nevěří, ho naprosto ignorují. Pronásledují ho tajemní nájemní vrazi a on je sám, unavený a na útěku. S pomocí nečekaného spojence, řidičky Giny, která ho zachránila, se po hlavě vrhá do řešení záhady. Začíná pochybovat nejen o své příčetnosti a identitě, ale i o tom, jak daleko je schopný zajít, aby odkryl pravdu. (TV Nova)

pepa3rd

Solidní thriller, který ovšem i přes slušně odvedenou práci, jen těžko někoho překvapí. Variace na dané téma tu již byla mnohokrát. Velmi svižný úvod střídá poněkud rozvleklá střední část, která se pomalu přesouvá k akčnímu finále, aniž by příliš vysvětlovala. Film na jedno sobotní odpoledne. Přes to všechno se ale jedná o naprůměrný akční snímek. 65 % ()

mutace

Tento film jsem viděl asi před 3mi měsíci a mám problém s i vzpomenout očem to vlastně bylo. Už když jsem šel z kina jsem měl tento problém. Patrně mě to moc nezaujalo. ()

kersten

Celková atmosféra nieje zlá, hlavne prvú polovicu. Zvyšok som sa už nudila. Herci veľmi dobrý, námet pomerne obstojný aj keby bolo treba na ňom ešte popracovať a zlepšiť detaily. Koniec som čakala viac šokujúcejší, prekvapivý. Jednoducho film by si zaslúžil aj lepšie spracovanie. Liam Neeson je skvelý herec, určite by zvládol aj oveľa náročnejší film, preto s hodnotením nemôžem ísť vyššie. ()

Jakubik

Velmi sympatické herecké obsazení v tomhle slabším odvaru Bournea. Vůbec to není špatné ba místy i vynikající hlavně při jedné z těch větších automobilových honiček, která působí tak surově až z toho běhá mráz po zádech. Liam Neeson je klasicky v hlavní roli fakt borec a tyhle role mu náramně seděj. To vše ale po celkovém hodnocení někde mezi ¾… ()

Mukunda

V zásadě je to pěkně natočené, i když v dnešním světě Bourneovských filmů možná trochu ohrané. Co mi ale vadilo, byl ten konec. Po celou dobu filmu jsme mohli s hrdinou sympatizovat coby s člověkem, kterému je ukraden svět, který se snaží získat zpět, a na konci zjistíme, že hrdina je trouba, který zkazí kšeft všem okolo. Škoda... ()

Lucas87

To je přesně ten typ filmů, kde si uděláte vlastní úsudek o konci a přitom ten děj s vámi házi ze strany na stranu a vy se cítíte totálně omámeni. Diane Kruger nezklamala !! ()

VerenaLord

Tohle bych přirovnala na úroveň Prokletého ostrova (2010). Sice se jednalo o značně jiný příběh, ale tematicky se dají nalézt podobné rysy. Liam Neeson hrál perfektně, velice se klaním jeho hereckému umění a jsem zvědavá na jeho další počiny, mám dojem, že jeho herecké kvality zrají s věkem jako víno. ()

frbulka

I když akční thrillery s Liamem Neesonem mají hodně společného a vlastně nejsou ani příliš originální, baví mě na nich asi právě Liam Neeson, precizně odměřená dávka napětí a akce a navrch zajímavé rozuzlení...prostě někdy člověk potřebuje vyplout na rozbouřené moře, aby se pak na své bárce rád vrátil na to klidné a rozjímavé:-) ()

Stíba

Podceňovaný sofistikovaný film, který má skvělý drive a člověku nedá na chvíli vypnout. Neesona a jeho charisma lovce mám čím dál tím radši. ()

papaguy

Žánrově netradičně pojatý film, obsahující, podle mě, jednu z nejlepších automobilových honiček stříbrného plátna... ale jakoby tam ani nepatřila. Překombinované, se zbytečnými mlátičkami. Pokud by to nechali více v té chladné thrilerové rovině, líbilo by se mi to mnohem více. ()

KafuR

Na to, že jsem od filmu nic převratného nečekal, jsem byl příjemně překvapen. Sympatické herecké obsazení v kulisách moderního Berlína a do toho všeho ta nejistota, kdo je vlastně kdo, kdo je tím, kým si myslí, že není a kdo není tím, kým by měl být, prostě jednoduše fikaná mystifikace, kterou můžete buď baštit i s navijákem anebo zapnout mozek a tím však na konci zjistit, že film vlastně není tím, čím podle vás měl být. Je otázka, jestli to je důsledek celkové sofistifikovanosti děje anebo jenom tím, že tempo filmu dává silničním pořádkovým službám v Berlíně pořádně zabrat a vám nezbývá nic jiného než se přizpůsobit. ()

Ihuj

Poměrně zajímavé, nápadité, zvrat mě překvapil. Bohužel jsem se u filmu moc nebavil. SPOILER: Zajímavostí je, že falešné jméno druhé identity/krytí je Carmichael. Toto jméno používá jako své krytí Chuck Bartowski v seriálu Chuck. ()

Sgt.Cliffer

Velice kvalitní špionážní podívaná, která vám podstatu opravdu až na konci. Celou dobu fandíte Neesonovi, ale opravdu si to zaslouží? Velký plus za zakomponování "klaďase" ze Stasi, která byla jistě plná záporáků. Metráž neunavý, prostě celkově skoro samá plus. ()

anitae

Akční story, mrtvol hory...tak jsem buď viděla tento film nedávno a úplně jsem na něj zapomněla a nebo to byl podobný film ... a vlastně je to jedno. 3* ()

Gixian

Fajn zahraný thriller se super obsazením a pár dobře vymyšlenýma twistama, který se bohužel ke konci stopáže zvrhnou do podivného čehosi. Jako dalo se, ale ten závěr měli vážně vymyslet lepší. ()

Porp

Keby tam nehral tatko Liam, asi by som to hneď prepol. Keďže som vyrastal bez otca a on je to taký ten otcovský typ, vydržal som kukať o čosi dlhšie, až som zistil, že ma to celkom baví. Ku koncu prichádza veľké rozuzlenie a film potom ponúkne ešte jeden zaujímavý zvrat. Chvalabohu, že som si predtým nečítal recenzie, tu na ČSFD, pretože skoro všetky sú jeden veľký spoiler! ()

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

31.12.2011

„Neznámí“ tvůrci směřují do první ligy

„Neznámí“ tvůrci směřují do první ligy

16.07.2011

Přestože se thriller Neznámý dočkal spíše vlažných recenzí, při 30-milionovém rozpočtu vydělal sympatických 130 milionů a jeho tvůrci mají o hollywoodskou budoucnost postaráno. Nepřekvapí to hlavně u… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak

10.02.2011

V obležení krásných mladých blondýnek

V obležení krásných mladých blondýnek

27.10.2009

...se ocitne hyperaktivní Liam Neeson v thrilleru produkční společnosti Dark Castle a studia Warner Bros. Unknown White Male. Pro producenta Joela Silvera film natočí Jaume Collet-Serra, který po… (více)