Dobové drama přináší pravdivý příběh problémového dětství Johna Lennona. Malý John je bystrý, ale jízlivý kluk, žijící v 50. letech v Liverpoolu se svou tetou Mimi a strýcem Georgem. Johnův otec opustil rodinu a přestože jeho matka Julie stale žije, byla jeho výchova svěřena Mimi. Přestože Mimiina pedantská povaha často koliduje s Johnovou neukázněnou osobností, mají se zjevně rádi, domácnost se ovšem po Georgeově náhlé smrti ocitá vzhůru nohama. Na pohřbu se dospívající John setká s Julií a překvapeně zjistí, že bydlí jen pár bloků od Mimi. Její osobnost je Johnovi daleko bližší než Mimiina a Julia podporuje jeho lásku k psaní a hudbě a učí ho hrát na banjo. Johnův oživený vztah k Julii ale přináší řadu nezodpovězených otázek a vyvolává mezi Johnem a Mimi napětí . A když se rytmem dne stává rokenrol, John se do téhle drzé hudby zamiluje a spřátelí se mladíkem, který by chtěl založit skupinu – s Paulem. (oficiální text distributora)

pakobylka

Spíš rodinné drama nežli životopisný film o zrodu legendy - vysoce nadprůměrné jako fiktivní příběh fiktivního hrdiny, leč ne zcela uspokojivé jako vyprávění o začátcích kariéry geniálního muzikanta. Snad i proto, že nedokážu akceptovat Johna FILMOVÉHO jakožto Johna REÁLNÉHO. Nicméně každodenní vnitřní zápasy hlavního hrdiny i všech důležitých postav z jeho blízkého okolí jsou podány velice autenticky - a dávají snímku tolik potřebnou sílu a dynamiku ... veličiny, které určují jeho výslednou hodnotu. ()

campix

Bohužel jde o poměrně nudný a neosobní popis životní kapitoly Johna Lennona. Pokud by všechno nebylo zastřešené jeho jménem, tak jde o klasické hudební drama. S osudy bouřlivého mladíka, které by mohly pasovat téměř na půlku Británie. Je tu lehký náběh na feel good drama plné dobré hudby. Zůstává však u té dobré hudby. Zbytek nemůžu nijak výrazně vychválit. Určitě to není nic hrozného, jenom nevidím nic, co by dokázalo Nowhere Boy ozvláštnit od zbytku pelotonu. Pokud pominu velké jméno hudební historie, dle nějž bylo inspirováno. ()

Juto

Film zachytáva mladistvé roky Johna Lennona. Johnov svet, ktorý vychovávala jeho teta Mimi, sa obrátil naruby, keď do jeho života znova vstúpila jeho slobodomyseľná matka Julia, ktorá ho roztrhla a vytiahla jeho umenie, ako aj bolesť, hnev a frustráciu. 6/10 ()

Icefist

Nic moc extra. Líbila se mi hezky zachycená dobová atmosféra, ale jinak jde vlastně jen o celkem průměrný příběh dospívajícího jedince, který je vláčen nahoru a dolů slastmi a strastmi lidského života. Herecky mě nikdo nijak zvlášť neuchvátil, a tak kdyby nebyl snímek spjat se jménem takto slavným, bylo by to ještě o deset procent míň. 70 % Oblíbená část- scéna s Johnovou hrou během týdne za školou ()

majo25

Toto má byť životopisný dokument? tak to vďaka, ale nie. Takmer všetko to padá na fušerskom scenári a nepodstatných veciach, ako sú rodinné vztahy a kto kde bude bývať. Ani hlavný predstavitel do filmu nezapadol. 1* za pesničky. 40% ()

nineweh

Skvělý výkon Aarona Johnsona. Jinak je ten film takový zvláštní... (a nikdo z Beatles v tomhle filmu nevypadá ani přibližně podobně pravým Beatles... ) ()

smrt.ka

Bývala bych dala tři hvězdice - totiž průměrné hodnocení, protože obecně podle mého nejde o nějak nadprůměrný film, ačkoli herecké výkony a gradace některých situací je dobrá, je dramatická. Ale za netradiční přístup a pojetí přidávám tu čtvrtou. Je fajn, že se točí biografické filmy i jinak, méně pateticky a tradičně. ()

andrii

... who is only looking for and after all finds, fortunately for us, fans, the music - the time of a joy. The joy of his life. Baby, the battle has been won. Z falešného sirotka pravý muzikant. Potěšila účast dámy Kristin S. T. alias "Mama Mimi." ()

bubun

Nuda, málo muziky + uměle vyvolaná dramata. (Navíc, pokud si pamatuju správně, tak Julii srazila tramvaj, ne auto.) Představitel McCartneyho byl k smíchu. Pořád ho vidim v tý Lásce nebeský a vytáčel mě už tam. Podprůměrný film, kterému jeho jediná "dramatická scéna" snad ještě přihoršila. ()

uiu

Pubertální léta Johna Lennona, seznámení se s Paulem McCartneym a Georgem Harrisonem, problémy v rodině. Člověk si uvědomí, že i legendární členové "Brouků" bývali lidi jako vy nebo já, chodili do školy nebo za školu a neměli to doma lehké. Aaron Johnson překvapí hlavní rolí všechny, kdo ho znají jen jako Kick-Asse, Kristin Scott Thomas odvádí jako vždy skvělý výkon. ()

terunka003

Britské, dramatické, rockenrolové, životopisné. Ty 4 hvězdy jsou spíš za to, že to bylo britské, skromné, a prostě ne americké. Taky za vynikající výkony, a za Kristin Scott Thomas. Celý film se nese spíš jako takové komorní rodinné drama o dospívajícím životě Johna Lennona. Zajímavý film. ..teda jako poslední půlhodina filmu byla dost slušná.. ()

lennyd

John Lennon byl vždycky ta trochu rebel. Sice velmi inteligentní, ale jak šlo o nějakou kulišárnu, tak byl první. Možná to souviselo se s tím, že byl vychováván u tety a strýce. Když po smrti strýce na pohřbu uvidí ženu, kterou nikdy dříve nepotkal - vše mu dojde. Jeho matka existuje, nežije ani nikterak daleko od něj - a celý jeho dosavadní život je náhle obrácen naruby. Teď stojí před velkým dilematem - kdo je vlastně jeho pravá matka - ta biologická, která jej však odložila nebo ta, která jej vychovávala. Každá jiná, ale obě milující ... U závěrečných titulků jsem prožil obrovské zklamání. Těšil jsem se, že tento filmeček bude mapovat celý život Johna Lennona, jedné z hudebních legend 20. století - ale to byl omyl. Film se zabývá jen Lennonovým dospíváním - ruku na srdce, to - že hlavní představitel je John Lennon - je jen pro nalákání diváků. Klidně to mohl být Karel Vomáčka - a film by nebyl ani lepší, ani horší. Po herecké stránce však není co vytknout představitelé všech tří hlavních rolí zapadají skvěle - z počátku jsem měl trochu problém s Aaronem Johnsonem, ale velmi rychle jsem si na něj zvykl.. ()

Pavlínka9

Skvělí herci, dobře vytvořené prostředí 50.let v Anglii, výborné téma :) John Lennon je převážně znám jako ten, který potom narušil kapelu Beatles s Yoko Ono (také na to mám určitý názor), ale zde můžeme vidět, jaký byl jeho život před kapelou :) Člověk, který moc nerozuměl tomu, proč žije se svou tetou a ne s matkou - rozumím, proč měl osobní problémy, jelikož se cítil určitým způsobem nechtěný a přitom za to nemohl...Konec filmu, kdy se vše tváří, že je ok a bude to v pohodě, je jen zdání, které bohužel klame...Aaron Johnson zde odvedl výborný výkon a doufám, že to s ním půjde ještě dál. ()

venison

Spíše nekomerční snímek o začátcích hudební kariéry Johna Lennona, za které se schovává výborná vztahovka.. Herec Aaron Taylor-Johnson jako mladý John byl fakt šlápnutí vedle.. Nejvíce se mi (jak herecky, tak i příběhově) líbily Lennonova matka a její sestra v podání Kristin Scott Thomas a Anne-Marie Duff.. Film zaujme, neznalce překvapí, ale rychle upadne v zapomnění.. ()

LEGACY

The Beatles je skupina, které nic nezazlívám, ale společný celosvětový poprask bohužel nesdílím, můj názor na tuto kapelu je dá se říct dost neutrální. Jelikož ale žiji v Liverpoolu a o skupině se na každém rohu byť nechtěně dozvím novou a novou věc, říkám si, že by bylo poněkud ostudné nevědět alespoň základní fakta o tomto příběhu, no a když už nic tak se alespoň podívám na scenérie Liverpoolu. Kupodivu je film dost svižný a ani mě (tedy člověka s lhostejností a předpojatostí) nenudil ani trošku, a jen žasnu nad dalším příběhem odpadlíka, který se vzchopil, našel tu jednu věc, která mu dávala smysl, vášen, probudila zaschlé pocity, zahojila všechny rány a rozdal následně svou lásku do celého světa. Zrovna zítra mám zámířeno na židovský hřbitov, abych našel hrob pana Epsteina a říkám vám, že to hluché místo, které jsem si pod pojmem Beatles před pár lety představil nahradil údiv a uznaní ... a s těmito lads já nyní vesměs sympatizuji, protože dobyli svět. ()

Autogram

Životopisný film Johna Lennona takmer bez Beatles a musím sa priznať, že aspoň jeden ich veľký hit mi vo filme chýbal, aspoň v záverečnej pasáži. Viac som sa dozvedel o jeho mladosti a detstve, charaktere jeho dvoch matiek, z ktorých určite viac sympatickou bola práve tá bezprostredná a poplašená. Pokiaľ nebola na scéne, tak film trochu tápal a mierne ma nudil, na hudobný film príliš málo hudby. –––– Keď chceš plakať, choď do svojej izby. Zostali sme dvaja a musíme si poradiť. ()

XdanteX

Utahaná...téměř bezpředmětná s*ačka s výpovídající hodnotou rezavého barelu od piva...Dalo to zabrat abych se dodíval do konce. Tohle ukázat někomu kdo neví nic o Lennonovi potažmo Beatles tak si řekne: "Ten Lennon to musel být slušnej kretén co?" ...bože můj. Zajímalo by mě co na tohle řekl Paul nebo Yoko....a ještě k tomu to pokrytecké červené hodnocení a ceny pro film. Ale vlastně já tomu vůbec nerozumím...vždyť to je přece JOHN LENNON....Jo....krásný příklad toho jaký má na publikum vliv jméno slavné "značky" ...Chudák John se musí obracet v hrobě.... ()

Witta

Tohle mi vůbec nesedlo- herci jak z ochotnickýho divadla, úplně bez chemie, bylo mi v zásadě naprosto jedno jak to dopadne, hlavně ať to netrvá dlouho. Naštěstí netrvalo.. ()

HonzysKISS

Podle hodnocení jsem se bál, že to bude mnohem horší. Ve skutečnosti je to víc než dobrý. Nemusíte být ani vůbec znalci The Beatles, aby vás to bavilo. Na pohled je tohle jako by film o obyčejném klukovi, co chce založit rockovou kapelu. Jasný, chybí tomu sice drogy a hudba, ale překvapivě mi to moc nevadilo. Opravdu mě zajímal celkově příběh. Jenom škoda, že herci se na Brouky absolutně nepodobají. Aspoň že herečka Lennonovi mamky je v tomhle snímku pěkná milfka. 80/100 ()