Dobové drama přináší pravdivý příběh problémového dětství Johna Lennona. Malý John je bystrý, ale jízlivý kluk, žijící v 50. letech v Liverpoolu se svou tetou Mimi a strýcem Georgem. Johnův otec opustil rodinu a přestože jeho matka Julie stale žije, byla jeho výchova svěřena Mimi. Přestože Mimiina pedantská povaha často koliduje s Johnovou neukázněnou osobností, mají se zjevně rádi, domácnost se ovšem po Georgeově náhlé smrti ocitá vzhůru nohama. Na pohřbu se dospívající John setká s Julií a překvapeně zjistí, že bydlí jen pár bloků od Mimi. Její osobnost je Johnovi daleko bližší než Mimiina a Julia podporuje jeho lásku k psaní a hudbě a učí ho hrát na banjo. Johnův oživený vztah k Julii ale přináší řadu nezodpovězených otázek a vyvolává mezi Johnem a Mimi napětí . A když se rytmem dne stává rokenrol, John se do téhle drzé hudby zamiluje a spřátelí se mladíkem, který by chtěl založit skupinu – s Paulem. (oficiální text distributora)

Rozjimatel

"Do you know what it means, rock'n'roll? Sex."     Zaujímavá životopisná dráma z mladosti Johna Lennona (výborný Aaron Taylor-Johnson, inak celkom slušná podoba), kedy bol John ešte len takým chuligánom a o hudbe zatiaľ toho veľa nevedel. Film sa zameriava hlavne na Johnov vzťah s dvoma dôležitými osobami jeho života, tetou Mimi a matkou Juliou (výborné Kristin Scott Thomas a Anne-Marie Duff). Skvele je vykreslený kontrast medzi oboma sestrami (sú dokonalé protiklady, ako oheň a ľad), čo je niečo, čo Johna formovalo. Filmu sa zároveň  krásne podarilo zachytiť aj doslova magické okamihy vzniku legendárnej kapely (prvé objavenie sa Paula a Georgea).     "You don't seem like the rock'n'roll kind of guy." "You mean I don't go round smashing things up and acting like a dick?" "Yeah" "No, it's the music. That's it, it's just music. Simple." ()

Pawlisman

Větší očekávání, zklamání, ani ne tak zpracování. Ta drobná životní etapa před slávou. Z toho se asi nedalo vycucat více. Divák stále však čeká na nějaký ten velký succes na konci, první velký koncert, první velká hitovka - trochu jsme zůstali ošizeni o nějaké ty citovky na konci. Jako rodinné drama (ani vlastně nemuselo jít o Beatles) však dobré. 6,5/10 ()

BOURQUE

Ani J. Lenon nemal jednoduché detstvo. To sme tušili. Odpovede na otázky „Prečo? Čo sa stalo? Ako sa spoznali s P. McCartney?“ sa nám snaží dať práve tento film. Presvedčivý výkon od S. Taylora-Johnsona. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

Eluin

Film na který jsem se hodně těšil a který z velké části má očekávání naplnil. Mladý Paul mi sice moc "pod nos" nešel, ale po čase jsem si na něj zvykl :). ()

Tamten

Průměrný film po všech stránkách. Nenudí, nenadchne. Možná není úplně dobrý nápad totič film o životě člověka (třeba slavného) z části jeho života, která zas až tak zajímavá není. ()

mira.l

72%?? Já nevím, já z toho mám takové smíšené pocity. Částečně takové, že J. Lennon byl zamlada pěknej spratek a částečně takové, že ten film spěje tak nějak odnikud nikam. Tři dávám snad jen za pár hudebních čísel. Jinak mě to nikterak nezaujalo. Navíc mi to připadá, že s představitelem hlavní role se do Lennonova typu zrovna moc netrefili. ()

neo93

Zajímavý filmový příběh o dospívání Johna Lennona. Neznal jsem mládí zakládajícího člena Beatles, proto byl pro mě snímek velmi poutavý. Především po stránce rodinné, kdy John od svého útlého dětství vyrůstal na předměstí Liverpoolu u své tety Mimi, ačkoli jeho vlastní matka bydlela téměř za rohem. V tomto ohledu musím vyzdvihnout obě dvě herečky, jak Kristin Scott Thomas v roli tety Mimi,   tak méně známou Anne-Marie Duff jako matku Julii. Ovšem film jako takový je samozřejmě o bouřlivém mladíkovi, ale také talentovaném hudebníkovi, který objevuje své nezpochybnitelné nadání. A tady se mi zase velmi líbil Aaron Taylor-Johnson. Jeho ztvárnění Johna Lennona, jak po stránce fyzické, tak i charakterové mi přišlo hodně vydařené. A co by to byl za film o Lennovi, kdyby v něm nehrála skvělá hudba. Ta v něm je výborná a proto klidně přidám čtvrtou hvězdu. ()

vojtik

Předem upozorňuji, že co se týče fenoménu The Beatles jsem jasný analfabet. Jediné co vím je, že existuje nějaká píseň Yesterday a jistojistě vím, že členové této skupiny museli pobláznit mnoho vlhkem prostydlých dívek. O alkoholických a drogových eskapádách ani nemluvě. Ale odkaz, který tady po nich zbyl a stále přebývá musí cítit snad každý alespoň základně gramotný pozemšťan. No, ale důležité je, že o tomhle tento film není. Je to životopisné drama o jednom z nejuznávanějších hudebníků minulého století - Johnovi Lennonovi. Podíváte se na jeho chlapecká léta a jeho problematický přechod z chlapce v muže. Příběh je to zájímavý, ale v mém případě nikoliv jedinečný nebo něčím vyjímečný. Kolik z nás zažilo ne-li stejné nebo dokonce šílenější mládí? Je přece předem známé, že v každém mladém člověku je rebel a každý má na své rebelství tu méně tu více neobyčejných vzpomínek. V tomto případě film jasně staví na tom, že ten rebel je pan John Lennon, a tak z toho musíme udělat něco megalomansky osudového a jedinečného. Určitě je to věc názoru, ale v mém případě tento fakt jasně zasahoval do výsledného dojmu. Naštěstí nepochybuju, že každý fanoušek The Beatles nalezne svou dávku uspokojení. Jinak jediné co mi z toho vyvěrá v paměti je poctivá dobová atmosféra a silný dojem uctivosti na konci. Jinými slovy ztráta času to nebyla, ale raději bych uvítal pořádný životopisný film v plném obsazení a s větší hudební kadencí zacílené nejen na fanatické hudební posluchače této revoluční skupiny. ()

Fafyna

Neurazí, ani nepobaví.. Taková hezky barevná a stylová vata, která si hraje na psychologickou a životopisnou sondu do života slavného hudebníka. Je to škoda, mohlo by to mít potenciál, životopisné filmy mám docela ráda. Ale tohle mě upřímně zklamalo. O to víc, že jsem na to shlédla díky doporučení kamarádky.. ()

MirkaP

Film věnovaný především Lennonovu rodinnému zázemí, hudba zde není prioritní. Poněkud nedomrlé. Přesto na konci se manžel sháněl po pokračování. ()

curil

Já, jakožto zavilý fanda Beatles (už nejméně 55 let) a zejména Johna Lennona, tenhle film miluju. Je málo podobných příběhů, které se stylizují do životopisných faktů a se skutečností nemají nic společného. Kdoví, jak je to zde... Ale mně se to zamlouvá, je to zábavné a hlavně muzika je uchvancancující. ()

Blazis34

Film popisující těžký mladý život Johna Lennona a počátky kapely The Beatles. Život Johna byl od počátku ovlivněn tragédiemi v rodině a tak jeho mládí nebylo lehké. O to víc dojemná je jeho cesta ke slávě a penězům. Měl štěstí na dobré lidi a kamarády kolem sebe a ti naopak měli štěstí, že se poznali právě s Johnem, který je vzal do kapely a spolu s nimi se stali jednou z nejúspěšnějších kapel všech dob. Doba rock'n'rollolu byla těžká, ale hudba, jaká se hrála, bude navždy spojená s právě takovými esami jako byli Beatles či Elvis Presley. Trochu mi tam chyběl závěr, příchod Ringo Starra a nějaké počátky liverpoolské kapely. Aby bylo vidět, že Beatles změnili svět i hudbu. Nějakým známým hitem bych taky nepohrdl. Jinak Nowhere Boy mi doplnil řadu poznatků a informací ohledně této kapely a hlavně Johna Lennona. Nejen za to dávám lepší tři hvězdy - 65%. ()

maniacxl

Nemám rád Beatles a nenávidím LIVERPOOL!!.Ale objektivně říkám,že si příběh o Johnu Lennonovi zasloužil lepší zpracování.Chtělo by to asi pokračování.Aaron Johnson zahrál na jedničku,i když podoba s nejslavnějším Broukem mi tu chyběla,stejně tak i u dalších herců.Jako drama průměrný,jako hudební drama slabý!55% ()

kuduka

Intenzivní náhled do začátků one and only Johna, jeho komplikovaného dětství a rodicí se hudební vášně. Aaron Tylor-Johnson Johnem dýchá, zuří, miluje, rebeluje, jde si za svým. Silný prožitek nejenom díky skvělým hercům, kteří odpovídají svým předlohám vizuálně i akusticky velmi věrohodně. ()

AAVATARR

Dráma na úrovni o čo sa postarali všetci zúčastnení a celkový dojem to môže nezanechať len v ľuďoch z duševnou deformáciou s nezvratným rozšírením. Napriek tomu, že podobnou diagnózou trpím odjakživa: nerozplače ma odchod E.T.ho ani ma nerozveselí mačka na lyžiach, ktorá vymňauká americkú hymnu a na ramenách ma opicu, ktorá búcha arytmicky na čineli, ale tento film mnou skutočne pohol. Hudobné drámy len málokedy dokážu potešiť tak ako práve Nowhere boy. silných 5 hviezd pre Taylorovsko-Johnsonovské duo :) ()

djcremo

Na takéhoto priekopníka v hudbe akým John Lennom bol, by som čakal lepšie spracovanie životopisu jeho mladosti. Nie žeby boli zlé herecké výkony, len mi chýbal vo filme zápal a energia, aká ide s jeho hudby. A dosť mi to prišlo také ako keby to bolo nasilu. Za ďalšie mi vadilo, že niektoré dôležité momenty z jeho života boli brané ako z rýchliku. ()

BarVo

Lennon ako krásavec, Oidipus v plnej zbroji, melodramatické výlevy prejdú do všeobjímajúceho klišé, hudby jako šafránu. Asi som čakala niečo iné. ()