V ulicích New Yorku se na hranici zákona snaží balancovat dva neohrožení, ale velmi drsní policisté Danson a Highsmith. Zná je už celé město, jedni jimi pohrdají, jiní je obdivují. Jejich pravým opakem jsou kolegové Terry Hoitz a Allen Gamble, kteří se ale kvůli papírování do ulic prakticky nedostanou. Oba se stávají terčem každodenních posměšků a všichni jimi otevřeně opovrhují. Když během policejní akce Danson a Highsmith tragicky umírají, rozhodne se Terry, že je s Allenem nahradí. Terry se zbraní v ruce přinutí Allena, aby vstal od psacího stolu a vyrazil s ním do akce. Krátce poté dojde k přestřelce mezi překupníky kokainu. Terry Allena vyprovokuje k riskantní jízdě, a tak se Allen vřítí na místo činu, rozmetá zabavený kokain a přejede tělo zastřeleného překupníka. A na problémy je hned zaděláno... (TV Nova)

Orthank

Ja vlastne ani neviem, čo si mám o tomto filme myslieť...Katastrofa "reznutá" genialitou, v ktorej sa akosi nezhodol scenárista s režisérom. Ako absurdno-ironická prehliadka prehnitého amerického systému a nepochopiteľných finančných transakcií by táto šialenosť ešte fungovala, ale ako komédia s vkusnými narážkami len biedne škrípe. Nuda bez poriadnej hudby, dynamiky a slušných akčných scén samozrejme nefunguje, keď vám niekto do očí vtĺka ešte aj nepochopiteľný dej plný nelogických situácií, ktoré majú byť akože vtipné. Po zaujímavom hviezdnom úvode, nasledujú už len dobé hlášky, ktoré by zneli o dosť lepšie v nejakej rozhlasovej hre. Medzi Willom Ferrellom a Markom Wahlbergom nefunguje absolútne žiadna chémia, ktorá by dodala filmu trochu priateľskejší rozmer. Mark Wahlberg do komédie jednoducho nesedí, no až príliš často sa o to pokúša. Niekto sa pravdepodobne nedokázal rozhodnúť medzi paródiou, komédiou a výškou rozpočtu. Inak si neviem vysvetliť, prečo z tak pomerne dobrých gagov a vtipných charakterov dokázali tvorcovia vytrieskať len poväčšine trápne momenty a minimum dobrej akcie. Verím, že pre istú, dozaista menšinovú skupinu ľudí, nezabudnuteľné dielko, no pre ostatných len WTF záležitosť bez "ladu a skladu", pri ktorej sa chaoticky striedajú rozporuplné pocity medzi akčnou komédiou a strelenou paródiou. Takú škodu napáchanú na vynikajúcich gagoch, aby človek pohľadal... ()

Free_player

Nechapu jak se tohle mohlo někomu líbit a připadat vtipné . Za celej film jsem se zasmál tak jednou a to ještě na začátku .... a musim ještě dodat že Will Ferrell předvedl jeho snad nejslabší výkon , no prostě slabota .... ()

divak84

neuvěřitelné zklamání pro mě... začatek 100/100, "somebody called 91 holly shit ?" mě naprosto rozsekalo, technická stránka honičky super, ale po nástupu dvojice ztroskotanců jsem měl pocit že se divám na stejnou nudu jako v případě "policajt ze sámošky".. film vykrádá sám sebe. milionkrát jsem svědky stejném formátu "jeden traged zesměšnován jinými, jeho parťák je nasranej, že nic nedělá a mentoruje svého kolegu, aby se stal pořádným chlapem". pořád dokola. žádný ucelený příběh, obě postavy mají neobvykle velký prostor a wahlberg mě jednoznačně přesvědčil, že není hercem pro komedie. nečekal jsem zázraky, ale abych se začal po 20 minutách nudit a mít sto chutí to dokončit přeskakováním po 5 minutách, to jsem teda nečekal. jedna hvězda za úvod a technickou stránku. ()

noby

Kolem a kolem příjemné překvapení, film o dost chytřejší, než jsem očekával. Ale zase ne chytrý, nebojte. ()

Litvicek

Slabému hodnocení nerozumím a to z toho důvodu, že já mám tento film v oblibě a to díky především výraznému humoru, který zaručeně pobaví. Film je nutno vidět v originálním znění, aby jste z něho měli dobrý pocit a aby splnil učel. Čeština tady bohužel dabingem zesrala film, proto jsem si nechal originál a tuhle nádheru raz za čas osvěžím. Za sebe dávám hvězd. ()

dopita

Komedie, nebo spíše asi parodie. Ovšem parodie plná humoru, kterej mě většinou nepřipadá vtipnej. Navíc v hlavní roli dvě hovada, který fakt nemusím. Děj je o hovně a akční scény jsou zcela průměrný. ()

Rendiss

Wahlberg má na daleko lepší filmy, tohle bych přirovnal, podle mého gusta, k propadáku. Ale jde jen o můj vlastní názor. ()

iampatrik

55% Snad každá minuta filmu obsahovala hned několik vtipů, hlášek, vtipných (směšných) scén. A dívat se či poslouchat pořád to samé v bledě modrém dokola? Na mě toho bylo až příliš. Sice ano, byly tu i scény, kde jsem se hlasitě zasmál (hra na hodného a zlého poldu) nebo pousmál (úvod se Samuelem L. Jacksonem, D. Johnsonem; bezdomovci apod.), ale to bohužel nestačí. Skoro dvě hodiny řešit případ, který kdyby byl sestříhán dohromady, byl by tak na 20 minut a zbytek již zmiňované humoreskní scény. A akční stránka filmu byla tím vším ztlačena na úvod a závěr... Když srovnám Benga v záloze a Cop Out (dva skoro stejné filmy, vydané nedávno), raději bych doporučil shlédnout Cop Out. ()

Prochy38

Tak tohle bylo více než příjemné překvapení. Čekal jsem tuctovou americkou komedii, která bude dělat z NYPD bandu idiotů. Sice to k tomu nemělo vůbec daleko, ale nasmál, že až. Dvojice hrdinů ještě v podání S. L. Jacksona a D. Johnsona mě fakt pobavila hodně! "miř na to křoví....plesk" :D. No a dvojice, která po nich převzalůa iniciativu v podání M. Wahlberga a W. Ferella... Dobrá, dobrá sranda! S. Coogan tomu ještě přidal. Škoda E. Mendes, která mi tam fakt nesedla. Jinak ale vřele doporučuju!' ()

FARGO

Styl humoru mě dost potěšil a Ferrell i Wahlberg jsou parádní, škoda jen přetažené stopáže, ve které hodně vyniknou hluchá místa. ()

ThomasCrown

Tento film má jeden veľký problém a to označenie komédia. Pokiaľ by bol celý robený štýlom scény po záverečných titulkoch, bola by to sakra sranda. Takto je to film o dvojici polišov čo riešia prípad a akokoľvek sa Ferrell snaží byť vtipný, nejde mu to. Oceňujem, ale jeho šťastie na sexi kočky a fajn scénku s Priusom. Škoda, že sa na scéne dlhšie nezdržali Jackson s The Rockom, ich demolácia mesta so skvelými hláškami nemala chybu. Čo však stojí za zmienku je samotný námet, ktorý ostáva tak trochu bez povšimnutia a uvedomil som si ho až počas skvele spracovaných záverečných tituliek a pri oči otvárajúcom prejave postreleného chlapíka o korporáciách pred koncom filmu. Dobre zakomponovaný odkaz, len kto ho pochopí a niečo s tým začne robiť. Verím, že sa aspoň zopár "other guys" nájde. ()

unagi

Benga v záloze ma milo prekvapil svojim humorom. Čakal som niečo prehnené a blbo bláznivé avšak, dovolím si tvrdiť, že ksicht a obsadenie zachránil Will Ferrell. To je taký vtipný ujo, ktorí kde príde tam to zahŕa tak príjemne hlúpo...proste mu to tak seke ( možno zvyk z Noc v Roxbury). Prekvapivý "odchod" dvoch hercov v hlavnej úlohe, čo ma kúsok dostalo :D ! Pozerané v kine pri otvorenom pivku a chrupkách kúpených v tescu za 2,90 kč ! Možno aj ten pocit pohody vo mne vyšponoval taký nečakaný úspech tohoto filmu :) ()

Harapes

Nápad filmu je takový omšelý a místy ani nepřekvapí,ani nepotěší a navíc trapný Will Farrell,který snad hraje v každém svém filmu stejného ňoumu,jako v tomto snímku. ()

Crackonosc

Vcelku neškodná průměrná komedie s pár povedenými momenty a hrstkou geniálních vtipů, kterých ale není až tolik, aby bylo nutné ji vidět celou. ()

Hanes88

Asi takhle....pokud by bylo místo kdyby 15 minut nebyla vtipná hláška dával bych míň. Neříkám, že jsem se popadal za břicho, ale bylo to velice milé odreagování. Uvažoval jsem o 4 hvězdách, ale pak když jsem si uvědomil, jaké filmy normálně takto hodnotím, musel jsem dát "jen" tři. ()

Phorbo

Kombinace neskutečně nezáživné ironie s neskutečně dementní a skvělou ironií. Přeberte si to jak chcete ale až vám vznětlivý Hoitz zmlátí pár frajerů na počkání nebo zatančí balet a pan Gamble projede autem město jako nejlepší drifter budete asi vedět o cem mluvím když vemete v potaz začátek filmu. RATM na konci jsou nepřekonatelní... takova nostalgie z matrixu :D ()

TheKiw

Vše zde již bylo napsáno. Většina (dost povedených!) vtipů si opravdu dává na čas, než dorazí na scénu. Záleží už na konkrétním divákovi, jestli u něj převáží pocit zdlouhavosti, nebo dobrý dojem z povedeného humoru. U mě sice vyhrálo to druhé, ale na 4 hvězdy se film nevyškrábal ani tak. ()

Náhrada za Benga v záloze

Náhrada za Benga v záloze

06.11.2014

Mark Wahlberg zůstává drsňákem

Mark Wahlberg zůstává drsňákem

07.10.2009

Momentálně natáčí akční krimikomedii Other Guys po boku Willa Ferrella, pak se přesune do temnějších (a citelně chladnějších) vod. Zahraje si totiž v remaku loňského islandského zázraku režiséra… (více)

Policejní tým snů?

Policejní tým snů?

28.09.2009

Začíná z toho být trend, že se někteří tvůrci snaží narvat do svých filmů co největší počet hvězd. V mnoha případech padlých, ale na plakátech to stejně vypadá dobře. Po Tropické bouři, The… (více)