V ulicích New Yorku se na hranici zákona snaží balancovat dva neohrožení, ale velmi drsní policisté Danson a Highsmith. Zná je už celé město, jedni jimi pohrdají, jiní je obdivují. Jejich pravým opakem jsou kolegové Terry Hoitz a Allen Gamble, kteří se ale kvůli papírování do ulic prakticky nedostanou. Oba se stávají terčem každodenních posměšků a všichni jimi otevřeně opovrhují. Když během policejní akce Danson a Highsmith tragicky umírají, rozhodne se Terry, že je s Allenem nahradí. Terry se zbraní v ruce přinutí Allena, aby vstal od psacího stolu a vyrazil s ním do akce. Krátce poté dojde k přestřelce mezi překupníky kokainu. Terry Allena vyprovokuje k riskantní jízdě, a tak se Allen vřítí na místo činu, rozmetá zabavený kokain a přejede tělo zastřeleného překupníka. A na problémy je hned zaděláno... (TV Nova)

Wladimir78

Komedie s brutalním nástupem, leč v druhé půli trpící ztrátou gradace (s neodbytným pocitem, že kdyby film o 20 minut zkrátili, rozhodně by to prospělo), kdy finále ja nemastný neslaný a druhá půlka filmu je celá taková poslabší .... ovšem úvodní scéna s Rockem a Jacksonem aneb jump neměla chybu. Lepší dvě. ()

Hans07

Dávám s radostí lepší 3 hvězdičky! Myslel jsem, že se jdu kouknout na úplnou blbost, které sotva budu moci dát s čistým svědomím hvězdičku. Naštěstí jsem se koukal sice na úplnou blbost, ale velmi vtipnou. Takže dávám 70%. ()

seefoo

Mno...Will Ferel skvělý jako vždy. Mark Wahlberg průměrný. L. Jackson a Johnson jsou jako dvojka dobří, myslím si, že by se tito dva mohli objevit ještě někde. Jinak průhledný a suchý humor, který dokresluje očekávaný příbeh. Přijde mi to z hlediska dialogů "nedodělané". ()

dacit

Nemůžu se zbavit pocitu, že kdyby byl tento film natočen jako akčňák se Samuelem a Rockem v hlavních rolích, dopadne to mnohem lépe než tato málo vtipná pseudokomedie.. ()

vofo

Skvely a vtipny zacatek je to nejlepsi z celeho filmu. Po "zmizeni" dvojky Jackson a The Rock z platna ztraci film na tempu a zabavnosti. ()

MorraEddie

Adam McKay je můj oblíbený režisér a tímto filmem mě nijak nezklamal. Je to o dost slabší než jeho "veledílo" Bratři z donucení,ale i přesto se jedná o povedenou akční komedii ve které se navíc objevuje řada známých holywoodských es. ()

Carnosaurus

Absolutně odvázaná komedie, která ze začátku působí rozpačitě, ale to si jen oťukává diváka před brutální smrští hlášek a zvláštního humoru, který hraničí až s absurditou. To vše ale nepřekračuje hranici dobrého vkusu, právě naopak, tvoří si svou vlastní. Postavy jsou sympatické a nelze s nimi nesympatizovat. Will Ferrell v nejlepší formě a Mark Wahlberg mě mile překvapil, jeho potenciál nezná hranic. Jako výbušný detektiv si svou roli vyloženě užívá ()

superzurda

První půlhodina člověka navnadila na pořádný hláškový nářez, ale pak se to nějak zamotalo a vše vyšlo tak nějak naprázdno ()

wray

ano, v podstate taka lahka akcna komedia ktorej na prvy pohlad nic nechyba. to co mi vsak na druhy pohlad chybalo asi najviac bolo ze vsetky herecke hviezdy ostali nevyuzite :( mark wahlberg je proste (podla predoslych uloh) akcny frajer a v tejto ulohe mi naozaj nepasoval. dalsim problemom je humor. resp - jeho nedostatok. mozno ok pre nenarocneho divaka, a snad aj ja som sa par krat zasmial ale ked teraz (film hodnotim cca po 2 mesiacoch) nad tym premyslam, na ziadnu "kultovu" scenu ci hlasku si neviem spomenut. akoze, urcite si to divaka najde, len - mna to az tak neoslovilo. nebolo to vyslovene zle, ale - odporucit mozem iba ak ozaj ozaj nie je moznost vyberu ineho filmu ()

DansteR

Slušná blbost před kterou se občas divákům musí tajit dech. Některé scény jsou někde mezi žánry Akční/Komedie/Blbost...např. skákání na chodník :-D...Mark a Will jsou celkem dobrá dvojka, Samuel a Dwayne zase akčně pobaví a na Evu Mendes se taky dá koukat :-)...no prostě stupidní Hollywoodská akční komedie za 3* ()

Xter

Člověk u toho sedí, kouká, kouká a v půlce filmu zjistí, že už stačil vymyslet 73 lepších způsobů, jak využít čas svého života. Koukali jsme na to 3 a nikdo už jsme v půlce filmu nechtěli pokračovat. Doufám jen, že filmu nekřivdím a druhá půle není stokrát lepší než první, ale i kdyby byla, nevím jestli by mi dokázala vynahradit co jsem viděl. ()

WoodoX

Dosť neprehľadné, čo sa týka základného motívu toho filmu. Najviac ma bavili asi tie záverečné titulky, ktoré to objasnili. ()

MiniRecenze

Start filmu má ve Vás vyvolat pocit, že jde o nadprůměrnou podívanou, bohužel jak zjistíte později (asi po 20min) je to omyl. Snímek začne samo o sobě slábnout a sem-tam nabídne záběr, který Vás má probudit. Setkáte se s docela velkým množstvím vulgárních slov. Navíc doprovodné vyprávění působí spíše parodicky než zábavně. NEPOVEDENÉ!!! ()

vera.r

Myslela jsem, že to bude komedie s hvězdným obsazením, opak byl bohužel pravdou. Snažilo se to napodobit Smrtonostnou zbraň a Mizery, jenže těmto super akčním komediím to nesahá ani po kotníky. Nic tak trapného jsem dlouho neviděla. ()

kelet

Hneď na začiatku treba povedať, že ak čakáte komédiu, kde sú hlavní hrdinovia z plagátu Samuel L. Jackson a Dwayne Johnson hviezdami, nenechajte sa oklamať. Je tu síce náhrada v podobe Marka Wahlberga a Willa Ferrella, no tým zas kazí povesť samotný film. Je to snaha o komédiu typu, stratíme hrdinov, nájdeme nových medzi magormi. Nápad, ktorý tu už bol x krát a v lepšom prevedení. Pár vtipných momentov tu je, ale celé to je akési nasilu. Takže ako zabitie času odporučím, no nečakať zázraky aby ste neboli sklamaný. Je to presne ten typ filmu, ktorý svoj nápad a dej skrýva za trblietavými menami účinkujúcich, no ale ani tí nespravia zázraky, keď samotný film nemá čo ponúknuť. Hodnotenie: 40% ()

Tuty

Bohužel. Nesmál jsem se, nebavil. Další tuctová americká rádoby komedie u který mě to mrzí víc díky zajímavému námětu a vyjma Ferella i díky hereckému obsazení... ()

karnifex

Několik scén bylo vtipných, ale více spíše trapných. A hlavně mnoho vulgárních a nechutných, což výrazně snižuje moje hodnocení. ()

Náhrada za Benga v záloze

Náhrada za Benga v záloze

06.11.2014

Mark Wahlberg zůstává drsňákem

Mark Wahlberg zůstává drsňákem

07.10.2009

Momentálně natáčí akční krimikomedii Other Guys po boku Willa Ferrella, pak se přesune do temnějších (a citelně chladnějších) vod. Zahraje si totiž v remaku loňského islandského zázraku režiséra… (více)

Policejní tým snů?

Policejní tým snů?

28.09.2009

Začíná z toho být trend, že se někteří tvůrci snaží narvat do svých filmů co největší počet hvězd. V mnoha případech padlých, ale na plakátech to stejně vypadá dobře. Po Tropické bouři, The… (více)