Nosí jména slavných italských renesančních umělců, ovládají zbraně japonských ninjů a zbožňují pizzu. Želvy Ninja jsou obrovským fenoménem, který se zrodil přesně před třiceti lety jako černobílý komiks. Producent těžkotonážních akčních velkofilmů Michael Bay se rozhodl, že právě teď nastal čas, aby tihle specifičtí bojovníci se zlem opustili stránky časopisů a televizní seriál a konečně s plnou parádou vpadli na filmové plátno. Podobně urputně Bay kdysi prosazoval první Transformers, s nimiž vstoupil do elitního klubu nejúspěšnějších filmových ság současnosti. A historie se může opakovat... Město New York zoufale potřebuje hrdiny. Ovládá ho totiž strach a všehoschopný Trhač, jehož pozice vládce podsvětí je zcela neotřesitelná, dokud se v městské kanalizaci vinou nepodařeného genetického experimentu neobjeví čtyři bojovníci v krunýři a s mimořádnými schopnostmi. Tam, kde jsou Michelangelo, Donatello, Leonardo a Raphael, nesmí pochopitelně chybět ani zvědavá reportérka April (Megan Fox). Společně odhalí Trhačovy děsivé plány na rozšíření jeho impéria a rozhodnou se je vlastními výrazně vylepšenými silami překazit. (Cinemart)

DannyBurino

Film není žádný masterpiece, ale je to lehce nadprůměrný ( podle mýho ). Nejvíc mi tady vadí že akce je tady slabá a taky mi vadí jak jsou želvy absurdně obrovské ( jinak s jejich podobou nemam problém ). Taky mi vadí jak moc tady změnili minulost želv a třísky, poravdě nepřátelství mezi třískou a trhačem nemá skoro žádný smysl, a připomene mi někdo trhačův plán? Vůbec netuším k čemu mu to všechno je? Jenom tomu druhýmu to trochu k něčemu bylo jinak jeho plán prakticky nedává smysl. ()

Pythonator

Megan Fox je kočička k pohledání. Želváci ale zklamali. Vyrostl jsem na těch animovaných a ti tak otravní nebyli. Noví želváci připomínají spíš čtyři rapující negry v krunýři. Nejsem rasista, ale ti zelení jsou opravdu odporní. Chybělo mi tam prase s nosorožcem a trochu víc zábavy. Na tak ujetý námět mohli vymyslet víc srandy, ať už ta ptákovina stojí za to. ()

M.Hynecek odpad!

Takže jako mutagen vynalezli lidé? Tříska se musel bojové umění napřed naučit sám z knížky? Donatelo musí nosit brýle? atd., atd. Strašná blbost! ()

gezko

Transformers 24 = malo to krásnu Megan, všetci vkuse niekde behali, kričali a vkuse sa mastili. Len robotov nahradili korytnačky. V 90.tych rokoch TMNT komix a animáky boli pre mňa pecka. Teraz už len spestrenie cesty RegioJet busom. Je smutné, že v dobe prevratnej CGI, vyrobia gumového Splintera, ako keby zaspali 20 rokov. Korytnačky ušli, Shreder s tými futuristickými nožmi skôr nasmiech. Transformers 1 bola pecka, toto slabota. Vďaka aspoň za tú Megan. ()

Ja.Malachi

náhodou ..parádne korytnačky ako z komixu čo som čítal ako malý..:).už som si to pozrel nikolký krát ..a stále sa dá..efekty výborné -korytnáky zapracované super do prostredia..:) ()

Mistr119

Pěkný akční filmeček, ale vlastně jenom přefilmování toho, co už bylo a ještě trošku s posunem (původní April prý byla blondýna, Trhačovi šéfoval ještě Krang,...). Ale pěkná akčňovka. :) ()

soukyd33

Hlavní důvod, proč vidět film? Megan Fox! 👍 Tahle kráska roli Apríl zvládla velmi dobře. Není to špatné, ale spíše nám to nové hrdiny představí. Akce téměř žádná. Hvězdiček 3 ()

Sopholojong

Moje najvacsie guilty pleasure " transformersko-g.i.joeovskej" ery (cca. 2007-2015). A, ze to boli skvele casy. Michael Bay bol kral a len tak pomimo si producentsky otvoril vysnene projekty s odovzdanym reziserskym zezlom vacsim rutinerom (toho je trochu skoda). Toto po rokoch prve (vlastne rebootovane) vystupenie legendarnych zelenych potvor je najlepsie zmaknute (hlavne po akcnej stranke) hrane predstavenie zo vsetkych doterajsich pokusov (devatdesiatkova verzia strasne zostarla). Splinter vs. Shredder (fight roka s megaepickou hudbou), bent over Megan, snowboarding kamionu, rapovanie vo vytahu, "Kawabonga", charizmaticky Arnett, coolove mrakodrapove finale s vyznanim (LOL)... Stominutova nostalgicka radost s tonou odkazov a tym hlavnym, preco milujem filmy. Zabavou... ktora mi privodi ten debilny usmev stastia. ()

flyer.nick

Takové moderní pojetí, které ale nepřináší nic nového. Vlastně jsou to do puntíku okopírovaní Transformeři, akorát s krunýřema, Megan Fox je standardně sexy a zbytek je standardně digibordelový. ()

SimcaJB

Na co se tak těšít s Želvami Ninja? Na nové CGI želvy, krátký příběh o tom, jak vůbec vznikli? Ale také na to, že sexi April běhá, zachraňuje a je zachraňována. Návrat k 80. letům v moderní době se podařil. Je to, dle mně, jedna z nejpovedenějších retro letní hitovka, kterou bude znova mládež milovat. Ninji, pizzu a samozřejmě malé želvičky, které se nám geneticky upravili. Je to sice letní hit, ale nikdo si za pár měsíců na ní ani nevzpomene, samá akce, samé vtipné, až cool povídání o mezidruhovém vztahu. Asi jsem moc náročný, ale Jonathan Liebesman dostal peníze Michaela Baye a natočil lehký a humorný popkorn, který se tak hodí do letního kina. Co si dát k letnímu popkornu? Samozřejmě předraženou kolu a popkorn. ()

mpet

Výborné zpracování mých oblíbených hrdinů z dětství. Parádní kostýmy, svižný a akční děj naplněný skvělým humorem. Výborný bitky a vůbec celý audio-vizuální efekty byli skvělý. Chybělo tomu jen málo a už bych to považoval téměř za dokonalé. Jediné co tomu chybělo k dokonalosti byl trochu lepší děj a méně přiblblej plán záporáků na ovládnutí města. Jinak prostě bomba. ()

batuzekk

Pardon, ale co tohle proboha je ?!?! :-O Tenhle film absolutně likviduje to, proč jsem jako malej TMNT miloval. Proč proboha drtivá většina dnešních remaků úplně přeskupuje děj ? (Zrod postav, jejich záměr,...) Jeden z mála fimů, které jsem vážně nedokoukal,... 99% toho co zapnu/vidím v kině, dokoukám už jen proto, že jsem to rokoukal, ale tenhle snímek je výjimkou. Trhač tady vypadá jako robokop s prvky predátořího brnění s rukama přebranýma od Alexe Mencera ze hry Prototype... První hvězdu dávám jen za M. Fox,... Druhou za krásnou práci grafiků na želvách a Třískovi (Ovšem pouze z grafického hlediska a zpracování - výsledné vyobrazení všech "nařachaných" želv mi vážne nesedlo). ()

Milabusek

Teď jsem přišel z kina a .... Začátek mi spíš připomínal mega velkou reklamu na Friut Ninju ale pak jse to zmněnilo na film založený na komiksu, a podle mně se drží docela dobře .... Je tam oprvadu docel dost povedencýh scén třeba v tom kamionu kde se megan pěkně předklonila .. oo to byla celkem rajcovní scéna ... ale škoda že byla jen cca. 8 sc. .. jinak bych velmi rád za tuto podívanou zmněnil hodnocení o jednu hvězdu .. :DD ( kdyby to bylo asoň 15 sec. ) Ale nejvíce cool želva pro mně neustále je Leonardo ... a ikdyž zde neřekl moc super cool hlášky ale to jak to umí s katanami to je prostě ještě víc cool než ty hlášky které tam přvážně řiká Mikelangelo s Donatellem ( čili oranžový s fialovým .. :) ). .. A o efektech ani nemluvě jsou tu vzkutku delikátní a pro mé oči naprosto fascinující až tak že bych tento film stavěl klidně vedle Serie transfomers .. ( ano ikydž TF má lepí efekty, ale co ..:D ) Prostě na těchto efektech stavím moje hodnocení čtyř hvězd ... čili konečný verdikt 75%. ()

Stolker

Na film jsme se vydal až v premiérový den a všechny recenze které jsem o něm četl mě připravily na to že půjde o podprůměrný film s dobrým zpracováním. Vzhledem k nízkým očekáváním mě film velmi příjemně překvapil, charaktery želv jsou vybarveny dle očekávání (myšleno v dobrém smyslu slova), akce je zpracovaná slušně a dej je vcelku přímočarý a ale na to jsme byl připraven. největší mínus filmu mi tak přijde jednak "rodová" provázanost Megan a želváků. dále vysvětlení jakým způsobem se "želvy naučily bojová umění (nemluvě o tom kde sebraly zbraně). Celkově jsem čekal špatný film se želvami a dostal jsem dobrý (70%) film s želvami (+15%) a potřebnou dávkou humoru (+10%) ()

Arnien

Nemůžu si pomoct, ale Tříska mi vzhledově dost připomínal Mandarina v Iron Manovi 3 :D Jinak nejlepší dvě scény z filmu: želvy "zfetovaný" adrenalinem a beatbox ve výtahu. M.C. Mikey rullezz! Vizuálně super zpracovaný efekty, Megan Fox už nám taky trochu vyspěla, humor byl inteligentní, ale jinak mi ten zbytek přišel tak nějak... trapný. Přistupovala jsem k tomu naprosto bez jakéhokoliv očekávání a předsudků, ale bohužel mi tam něco zásadního chybělo. Hrozně promrhaný potenciál podle mě. Je to sice pořád lepší než poslední Transformers (hlavně snesitelnou délkou), ale znovu to vidět nepotřebuju. Navíc ten robotický ninja nebo samuraj nebo co to bylo... mě bohužel nudil už ve Wolverinovi (připadalo mi to trochu jako vykrádačka). ()

Želvy Ninja se vrací do akce

Želvy Ninja se vrací do akce

23.03.2015

Loňský reboot Želv Ninja vydělal skoro půl miliardy dolarů. April s tváří Megan Fox (Transformers) se tak samozřejmě vrátí, a s ní i čtyři ústřední zelení hrdinové. Premiéra druhého dílu nás čeká 3.… (více)

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

10.01.2015

Michael Bay kdysi založil firmu Platinum Dunes, která produkuje především malé horory. Loni ale zrebootovala Želvy Ninja a byl z toho její zatím nejvýdělečnější film, takže není divu, že se vrhá na… (více)

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie

31.08.2014

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

11.08.2014

Ve studiu Paramount Pictures si do poslední chvíle nebyli jistí, jestli budou mít nové Želvy Ninja úspěch nebo ne. Zámořští kritici film strhali a ostatní reakce také nejsou zrovna nadšené, o platící… (více)