Nosí jména slavných italských renesančních umělců, ovládají zbraně japonských ninjů a zbožňují pizzu. Želvy Ninja jsou obrovským fenoménem, který se zrodil přesně před třiceti lety jako černobílý komiks. Producent těžkotonážních akčních velkofilmů Michael Bay se rozhodl, že právě teď nastal čas, aby tihle specifičtí bojovníci se zlem opustili stránky časopisů a televizní seriál a konečně s plnou parádou vpadli na filmové plátno. Podobně urputně Bay kdysi prosazoval první Transformers, s nimiž vstoupil do elitního klubu nejúspěšnějších filmových ság současnosti. A historie se může opakovat... Město New York zoufale potřebuje hrdiny. Ovládá ho totiž strach a všehoschopný Trhač, jehož pozice vládce podsvětí je zcela neotřesitelná, dokud se v městské kanalizaci vinou nepodařeného genetického experimentu neobjeví čtyři bojovníci v krunýři a s mimořádnými schopnostmi. Tam, kde jsou Michelangelo, Donatello, Leonardo a Raphael, nesmí pochopitelně chybět ani zvědavá reportérka April (Megan Fox). Společně odhalí Trhačovy děsivé plány na rozšíření jeho impéria a rozhodnou se je vlastními výrazně vylepšenými silami překazit. (Cinemart)

limalama

Už dlouho jsem se u filmu takhle nepobavil. Ty masky, to je prostě boží, akce úžasná, nuda vůbec žádná. Musím jen pochválit a ta kamera a zpomalované záběry šupa. Prostě nemůžu jinak 80% ()

Digi_cz

Kde je ta doba animovaných želv. Kde je ta doba, kdy šlo víc o samotné želvy než o nějaký Mutagen (peníze, moc). Pustil jsem si želvy před spaním a sledoval jak si mi přátele poradí se zaporákem, který chce celý NY zámořít nějakým toxinem a jeho kumpán připravuje jako protilátku použít právě Mutagen, který je obsažen v zelenáčich a tím shrábnout penízky. Do toho ze všech stran lichotkami zavalená Apríl snažící se všechny z novin přesvědčit, že má trhák jenže ji nikdo nevěří. Měl jsem párkrát problém číst titulky a přitom se nepodívat na Fox, ale k věci .Na co jsem se těšil? Na želvy a s želv mě bavil asi nejvíc Miki. Jak Vernonemu odpálil to nové auto. Pobavil mě a Apríl nejspíš také. Co říct závěrem? Vybavuje se mi hitovka... http://m.youtube.com/watch?v=gIoZ_Q5387g ()

Final

Příjemná akce ve stylu Transformerů. Megan Fox vypadá skvěle, efektům a animacím není co vytknout a akční scény typu OMG působí dobře. Nové pojetí želv není zase tak špatné. Pravda, že scénář je trochu jednotvárný a chybí podstatné příběhové prvky, bez kterých je film skutečně jen akční jízdou na hodinu a čtyřicet minut. Ale pro mě nové Želvy Ninja splnily přesně to co jsem od nich čekal. ()

elurein

Hrozná blbost, kterou jsem zhlédla jen kvůli nostalgickým vzpomínkám z dětství - což jsem ovšem neměla dělat. Tu jednu hvězdu dávám za jedinou skutečně vtipnou situaci, a to rap ve výtahu. ()

bizal odpad!

Uřvaná, předigitalizovaná blbost. Z dětského komixu vznikl akční film plný výbuchů z kterých bolí oči. Nehledě na to, že želvy vypadají jako E.T. Samozřejmě "nesmí chybět" speciální schopnosti hlavních hrdinů, jako neprůstřelnost, síla Supermana. Byl jsem znechucen z tohoto filmu. Prostě komerční blockbuster na který se už nikdy nechci podívat. ()

r3musko

trochu som sa "bál" tohto filmu, pretože som si najskôr prečítal komentáre tu. Nakoniec to dopadlo lepšie ako len dobre, vďaka príjemnej stopáži, pekným efektom a pár vtipným hláškam som sa dobre bavil ()

BobSenClar

Původně jsem nechtěl psát komentář,ale jak tady čtu ty hromady negativních ohlasů,rozhodl jsem se podělit o svůj trochu pozitivnější dojem z tohoto filmu.Kdysi jsem měl hromadu komixů s želvákama a hltal je jako náboženství,dokonce jsem viděl i původní návrhy.Temné a strašidelné postavy byly z komerčních důvodů a rozšíření segmentu čtenářů předělány na veskrze zábavné a ulítlé puberťáky.Tohle se tvůrcům snímku podařilo dodržet.Nejde si nevšimnout,že je to v produkci Baye o tom žádná,ale přesně tahle šablona želvákům sedne jako záplata na prdel.Osobnosti želváků jsou si věrné.Leonardo je stále nejistý,až přehnaně zodpovědný vůdce.Donatelo zvládá dokonale pokročilé technologie.Rafael největší tvrďák,nejsilnější a zároveň stále utíkající ze čtveřice.Michelangelo ulítlý skejťák,největší puboš.Musím uznat,že Megan Fox si je sama sobě podobná asi jako Julia Roberts,jako by ty jejich ksichty předělali podle jedné šablony.Naštěstí nám ji ukázali i z opačné strany,takže dojem se vyvážil.Vůbec mi nevadí,že z trhače udělali takové obrněné monstrum,museli trochu vyvážit síly a vytvořit dost drsného záporáka.Počítám stím,že s rozšířením negativních postav v dalším pokračování nebudou tvůrci mít velký problém.Očekávat od tohoto bijáku cokoli jiného než vypnutí mozku od denodenních starostí a kochání se digitálními triky je najivní.Proto vnímám tento film jako dobrý start a navnadění k dalším možným pokračováním.75% ()

PORTER44

Průměrná fantazy komedie,želví masky byli docela dobrý,akční scény taky docela ušly sem tam i dobrá hláška nebo vtipná scéna,herecký výkony průměr pro jednou se to nechalo. ()

murinvm

Po druhém shlédnutí musím uznat že se jedná o velice příjemnou podívanou...prostě Teenage Mutant Ninja Turtles ()

leiin

Je až s podivem, jak se dá na tak snadném a vděčném tématu jako Želvy Ninja zkazit snad vše, co šlo. V první řadě bylo až obtěžující, že želvy, jsou ztvárněný jako černoši, a to jako retardovaný tak i kriminálník. Nejlepší byla snad jenom Megan Fox, která po Transformers neměla, asi do čeho píchnout tak šla do tohohle .Dávám jenom jednu hvězdu a to jenom kvůli efektům a jedné hlášce jinak by jsem dal odpad. ()

neo101

hvězda za fór s Batmanem a druhá za zpracování želv. Zbytek je totální hovadina. Scénář o ničem, souboje dobré jen někde, robooblek trhače mi připomněl Wolverina a byl blbej už tam, takže i tady. To, že se nevychází z originálu mě taky vytočilo. Tříska a trhač mají mít taky jiný vztah. Pokusy o vtipy zůstaly pokusy a netušim, co je vtipnýho na pitvoření. Megan je hrozivě asexuální v porovnání s jinými filmy. ()

hdraf odpad!

Tak tento film je těžká blbost! Seriál byl v mém dětství super, ale tento film byl kromě Megan Fox naprostá debilovina a po vzhlédnutí si zasloužil tlačítko DELETE. Bohužel. ()

sun.eagle

Pro náctiletého usmrkance který jako dítě žral kreslené želváky sTrhačem, Technodromem, Roxteedym a Krankem apod. by to bylo se samotného vzrušení na uchcávání do trenýrek, náctileté období je už však dlouho za mnou a tak to beru jako nepříliš vydařenou pohádku mířící na specifickou cílovou skupinu. Alespon že tam pro nás dospěláky byla ta paní Lišková. ()

Vlaidmar

Ako maly chlapec som korytnacky zboznoval, ale toto bolo celkom sklamanie. Z celeho filmu iba jedna dobra scena? o hviezdu vyssie som dal len kvoli Megan Fox, na tu fesandu sa da stale pozerat... 40% ()

Lighthammer

Jasně, že to je kolosální píčovina...ono to ani o moc líp udělat nejde: zmutovaní želví teenageři s obstarožní krysou coby mentorem, z toho by smysluplnej příběh nevytřískal ani Nolan s Cameronem dohromady. Že to je celý jeden velkej digitální bordel je taky pravda, někdo snad čekal uvěřitelný chlápky v kostýmech, klasický loutky, nebo snad jakoukoliv realističnost? Já tedy určitě ne. Ve filmech jako G.I. Joe nebo Amazing Spiderman mě tenhle přepálenej digipřístup sral do nebes, ale sem to prostě patří. Dostal jsem přesně to, co jsem od filmu chtěl: totálně bezmyšlenkovitou zábavu, přepálenou akci, svoje oblíbený dětský postavičky v cool provedení, slint element jménem Megan Fox (malí fanoušci se rozplývají nad tou úžasnou tvářičkou, my obstarožní úchylové zas nad tou úžasnou prdýlkou...well played, Mr. Liebesman) a stopáž trefenou přesně tak, že film nestihne začít nudit ani otravovat. Při sledování jsem sám sebe několikrát načapal s debilním úsměvem na ksichtě a tak mi závěrem nezbývá nic jiného, než konstatování: ano, byla to píčovina, ale krásná. Balancuje to mezi 3 a 4 (zaokrouhlím dolů, občas mě vytáčela nepřehledná kamera). ()

Va33ek

Pokud pominu absurditu celého příběhu, debilní Megan Fox, která mě srala jen otevřela hubu a zmrvení klasických želvy ninjů, které si pamatuju z dětství, tak mě alespon občas rozesmály přiblblé hlášky korytnaček :D. ()

Želvy Ninja se vrací do akce

Želvy Ninja se vrací do akce

23.03.2015

Loňský reboot Želv Ninja vydělal skoro půl miliardy dolarů. April s tváří Megan Fox (Transformers) se tak samozřejmě vrátí, a s ní i čtyři ústřední zelení hrdinové. Premiéra druhého dílu nás čeká 3.… (více)

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

10.01.2015

Michael Bay kdysi založil firmu Platinum Dunes, která produkuje především malé horory. Loni ale zrebootovala Želvy Ninja a byl z toho její zatím nejvýdělečnější film, takže není divu, že se vrhá na… (více)

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie

31.08.2014

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

11.08.2014

Ve studiu Paramount Pictures si do poslední chvíle nebyli jistí, jestli budou mít nové Želvy Ninja úspěch nebo ne. Zámořští kritici film strhali a ostatní reakce také nejsou zrovna nadšené, o platící… (více)