Reklama

Reklama

Nosí jména slavných italských renesančních umělců, ovládají zbraně japonských ninjů a zbožňují pizzu. Želvy Ninja jsou obrovským fenoménem, který se zrodil přesně před třiceti lety jako černobílý komiks. Producent těžkotonážních akčních velkofilmů Michael Bay se rozhodl, že právě teď nastal čas, aby tihle specifičtí bojovníci se zlem opustili stránky časopisů a televizní seriál a konečně s plnou parádou vpadli na filmové plátno. Podobně urputně Bay kdysi prosazoval první Transformers, s nimiž vstoupil do elitního klubu nejúspěšnějších filmových ság současnosti. A historie se může opakovat... Město New York zoufale potřebuje hrdiny. Ovládá ho totiž strach a všehoschopný Trhač, jehož pozice vládce podsvětí je zcela neotřesitelná, dokud se v městské kanalizaci vinou nepodařeného genetického experimentu neobjeví čtyři bojovníci v krunýři a s mimořádnými schopnostmi. Tam, kde jsou Michelangelo, Donatello, Leonardo a Raphael, nesmí pochopitelně chybět ani zvědavá reportérka April (Megan Fox). Společně odhalí Trhačovy děsivé plány na rozšíření jeho impéria a rozhodnou se je vlastními výrazně vylepšenými silami překazit. (CinemArt)

(více)

Videa (16)

Trailer 1

Recenze (922)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $125miliónovTržby USA $191,204,754Tržby Celosvetovo $493,333,584Tržby za predaj Blu-ray v USA $67,866,173 Tržby za predaj DVD v USA $37,456,311║ nakoniec úplne v pohode popcorňák, kde počítačovo animované korytnačky znesú akékoľvek normy, jednouchý dej šlape ako hodinky a nenudí ani na chvíľu, občas nejaký ten zaujímavý nápad v rámci scénok poteší, akcia prevažne prehľadná a svižná, infatelné scény v znesiteľných medziach a hlavne krasotinka Megan Fox pekne spríjemní pozeranie, takže všetko tu splní účel ale srdcovky z 90.rokov(Korytnačky ninja (1990)+Korytnačky ninja II. (1991)) ostávajú nezdolané /videl v kine: 60%/ ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Klasický dobrodružný film pro náctileté/pamětníky, z nichž ti druzí se můžou lehce nudit u scén, které nejsou určeny primárně pro ně. Já osobně jsem ocenil hlavně funkční příběh (vznik a důvod boje želv) a jejich výtvarné zpracování, akční scény byly standardní, občas jsem se i zasmál (rap ve výtahu). 70%. ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Mně ten film přišel jako otevřený váček na penízky, aby producenti měli zase o pár stříbrňáků víc na kafíčko, tak zkoušej, zda by nemohla vzniknout nějaká další výdělečná série. Obrazově je film v pořádku i když mně přišlo, že při natáčení vedle Jonathana sedával pan producent Miša Bay a kafral a kafral. Nejsilnější stránkou filmu je zábavné pojetí želviček, hlavně oranžová a fialová korytnačka dokáže nastartovat smíchovody. Meganička zase u pánské části dokáže nastartovat něco jiného. Jenom škoda, že zádní záběr na fotící Mega Fox netrval alespoň 30 minut, jako divák z kategorie muž obecný chci pro svý oči vždy to nejlepší. Navíc u Foxy Megan nemám dojem, že je až tak hrozná herečka, jak zde prezentuje zdejší kinder elite. Jasně Meryl Streep to není, ale v podobných filmech, jako jsou nindžácký želváci rozhodně nic nekazí a mrzí mě, že podle posledního rozhovoru kvůli dalšímu dítěti dočasně přerušila kariéru. Samozřejmě Želvy Ninja nejsou jen o Mega Fox, ale krom ní vidím ve filmu už jen dvě snahy, vydělat a pobavit. Jak vyjde ta první snaha netuším, ale ta druhá snaha se celkem vydařila. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Štyria zelení černosi verzus japonský transformer, neopísateľne otravná Megan a odporný vizuál s asi najhnusnejšími trikmi, aké ste kedy videli v letnom hollywoodskom "blockbusteri". Do toho Tyler púšťa recyklát z marveloviek. Uf. Bavila ma len akcia na snehu (napriek ohavnému prevedeniu) a beatbox vo výťahu, zvyšok je totálny grc. ()

Cival 

všechny recenze uživatele

Nebylo to úplně zlý. Být mi deset, asi jsem v extázi. Liebesmanovy režijní schopnosti jsou ale zhruba na úrovni soudnosti Megan Fox, co se týče plastických operací, ale jako béčková infantilní popcornovka akceptovatelné: Design i trikové podání postav celkem fajn a práce s mytologií nebyla tak trapná, jak obvykle bývá nejen u bayovin. ()

Galerie (212)

Zajímavosti (24)

  • Kevin Eastman, jeden ze dvou autorů původního komiksu, řekl, že filmy Pěst legendy (1994) a Zátah (2011) měly vliv na bojový styl, který nindža-želvy ovládají. (Zdroj: comicbookmovie.com) (ČSFD)

Související novinky

Želvy Ninja se vrací do akce

Želvy Ninja se vrací do akce

23.03.2015

Loňský reboot Želv Ninja vydělal skoro půl miliardy dolarů. April s tváří Megan Fox (Transformers) se tak samozřejmě vrátí, a s ní i čtyři ústřední zelení hrdinové. Premiéra druhého dílu nás čeká 3.… (více)

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

10.01.2015

Michael Bay kdysi založil firmu Platinum Dunes, která produkuje především malé horory. Loni ale zrebootovala Želvy Ninja a byl z toho její zatím nejvýdělečnější film, takže není divu, že se vrhá na… (více)

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie

31.08.2014

Zatímco Michael Bay (Transformers: Zánik) stále neodhalil, co hodlá do budoucna režírovat, jeho producentská kariéra nabírá další a další projekty. Po letošních Želvách Ninja a thrilleru Očista:… (více)

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

11.08.2014

Ve studiu Paramount Pictures si do poslední chvíle nebyli jistí, jestli budou mít nové Želvy Ninja úspěch nebo ne. Zámořští kritici film strhali a ostatní reakce také nejsou zrovna nadšené, o platící… (více)

Reklama

Reklama