• Wacoslav1

No je to přesně jak jsem se obával a proto jsem furt trochu váhal jestli se na to podívat nebo ne. Bál jsem se totiž jestli se oproti původním filmům který jsem v dětství žral to kouzlo nevytratilo. A ono se bohužel vytratilo ne teda úplně neříkám, že bych při sledování vyloženě trpěl to zase ne dokonce jsem chvílemi přemýšlel i o třetí hvězdě ono to totiž jako zábavná jednohubka neurazí, ale do kvality originálu to má bohužel pořád dost daleko.45%(6.9.2014)

Pokud máte původní želváky rádi, tak se dočkáte přesně toho, co čekáte s upgradem na 21. století ... tuna popkulturních narážek included. Nejtěžší na filmu je přežit úvodní 20minutovku, kde hlavní roli má Megan Fox, v ne-sexy hadrech... takže se dočkáte akorát toho nejvíce prkenného herectví, které je opravdu na facku (ale money shot v podobě vyšpuleného zadku si naštěstí Liebesman neodpustil, což ME, being dolňák jak hovado kvitovalo se spokojeným předením). Naštěstí potom přebírají hlavní roli želváci a těm jedou huby stejně jako všechny jejich ostatní končetiny a na téhle vlně se to táhne až do samotného konce. Osobně doufám, že se z TMNT stane podobně úspěšná značka jako TF, bo kurva COWABUNGA !(22.8.2014)

Mně ten film přišel jako otevřený váček na penízky, aby producenti měli zase o pár stříbrňáků víc na kafíčko, tak zkoušej, zda by nemohla vzniknout nějaká další výdělečná série. Obrazově je film v pořádku i když mně přišlo, že při natáčení vedle Jonathana sedával pan producent Miša Bay a kafral a kafral. Nejsilnější stránkou filmu je zábavné pojetí želviček, hlavně oranžová a fialová korytnačka dokáže nastartovat smíchovody. Meganička zase u pánské části dokáže nastartovat něco jiného. Jenom škoda, že zádní záběr na fotící Mega Fox netrval alespoň 30 minut, jako divák z kategorie muž obecný chci pro svý oči vždy to nejlepší. Navíc u Foxy Megan nemám dojem, že je až tak hrozná herečka, jak zde prezentuje zdejší kinder elite. Jasně Meryl Streep to není, ale v podobných filmech, jako jsou nindžácký želváci rozhodně nic nekazí a mrzí mě, že podle posledního rozhovoru kvůli dalšímu dítěti dočasně přerušila kariéru. Samozřejmě Želvy Ninja nejsou jen o Mega Fox, ale krom ní vidím ve filmu už jen dvě snahy, vydělat a pobavit. Jak vyjde ta první snaha netuším, ale ta druhá snaha se celkem vydařila.(20.8.2014)

Velmi vkusná, zábavná a svěží želví jízda. Natočeno je to velmi stylově a přehledně, o zábavu se stará Mickey svými vtipnými hláškami, potěší i svůdná Megan Fox a epická akční scéna ve sněhu, která je vizuálně dech vyrážející. Zde není potřeba nad ničím uvažovat, já tyhle filmy miluji, je to skvělá oddechová zábava a já se bavil výtečně. Podobné guilty pleasure jako Hercules. 80%(26.10.2014)

[ČSFD projekce] Kreslený seriál o těchto ninja korytnačkách jistě všichni známe z dětství. Alespoň já, jako malý kluk, jsem hltal jejich příběhy s nadšením. S nimi půvabná reportérka kanálu 6, April O'Neilová, která se jim neustále pletla pod nohy a neustále ji někdo unášel. No zkrátka idyla pro prepubertální mládež. Vstupem na veliké plátno v hrané verzi ovšem trochu přestřelili. Bylo to zábavné, ale místy až trapně. Byly tam pěkné akční scény, ale mnohdy až nesmyslné. Byly tam vcelku slušné dialogy, ale často přecházely v totální bláboly. Zkrátka a jednoduše, je to takový čistý průměr, ze kterého nebudete ani nadšení, ani zklamaní. Řeknete si "Ale jo, občas jsem se zasmál a ty nesmysly se dají prominout. Vždyť jsou to Želvy ninja.." 50%(20.8.2014)

• - Eric Sacks se – stejně jako jeho představitel William Fichtner – narodil na vojenské základně. (JohnSmith)

• - Spoiler: Želví dodávka, která se objeví na úplném konci filmu, vypadá podobně jako ta z původního seriálu (od r. 1987). (DEXTER099)

• - Film měl mít premiéru 16. května. První číslo komiksu o nindža-želvách vyšlo 5. 5. 1984. (Zdroj: collider.com) (Stoka)