• PetrPan

Původní animovaný seriál bavil svou hravostí, lehkostí a vtipem, želváci byli sympatičtí hláškující chlapíci, Mistr Tříska uhlazený guru a April krásné a milé děvče. Liebesmanovo filmové zpracování je načančaná srágora pro americký fakany prosycená vtíravým "vtipem" o dvě generace staršího muže mezi chichotajícími se lolitkami. Želváci alias gangsta tlustí čuráci tlačí na pilu své infantilnosti takovou silou, že "pičo, vole, matka je kráva" bude po tomhle filmu pro Vás balzám na uši. Mistr Tříska s vizáží Roberta de Nira bez make-upu dává všemu téměř korunu. Téměř proto, že královnou a hřebíčkem do odpadové rakve je samosebou Megan Fox, ke které se dá říct jen jedno: Zase piču neukázala, ale aspoň ji zahrála. Už jen třešničkou na dortu je Optimus Trhač Megatron. Nikdy víc.(9.12.2014)

Celkem vtipný pilot, kde mi ale chyběl trochu širší kontext (jako třeba u Spidermana nebo Supermana, asi až v druhém díle. A Megan Fox po těch úpravách vypadá hodně tragicky, s Arnettem mi k sobě ani trochu neseděly a Fichtner měl dostat více prostoru. Jeho Eric Sacks je k pláči šablonovitý.(21.2.2016)

• Slasher

Děkuju CSFD projekci za to, že jsem nemusel platit za takový hovno. Na želvy se nedalo dívat jak nechutně je někdo nadesignoval, ale to je jen ta moje největší námitka... Vlastně ani nejsem způsobilý tu něco hodnotit a komentovat, poprvé v životě jsem v kině usnul a hned asi na třetinu filmu. Vraťte mi je zpátky animovaný.(19.8.2014)

[ČSFD projekce] Kreslený seriál o těchto ninja korytnačkách jistě všichni známe z dětství. Alespoň já, jako malý kluk, jsem hltal jejich příběhy s nadšením. S nimi půvabná reportérka kanálu 6, April O'Neilová, která se jim neustále pletla pod nohy a neustále ji někdo unášel. No zkrátka idyla pro prepubertální mládež. Vstupem na veliké plátno v hrané verzi ovšem trochu přestřelili. Bylo to zábavné, ale místy až trapně. Byly tam pěkné akční scény, ale mnohdy až nesmyslné. Byly tam vcelku slušné dialogy, ale často přecházely v totální bláboly. Zkrátka a jednoduše, je to takový čistý průměr, ze kterého nebudete ani nadšení, ani zklamaní. Řeknete si "Ale jo, občas jsem se zasmál a ty nesmysly se dají prominout. Vždyť jsou to Želvy ninja.." 50%(20.8.2014)

• Jara.Cimrman.jr

"Oba jsme už dospělí, oba dobře vypadáme, ty možná líp, to můžeme probrat, ale jde o to, že si nemusíme vymejšlet, abysme mohli bejt spolu." No jo, někteří chlapi zkrátka na pohádky o bojovných želvách nevěří, ale já bych reportérce April O'Neilové věřil snad i tu autech, co se mění v roboty. Krásné ženy se zkrátka mají poslouchat, protože za to jednak může být odměna a taky se může stát, že mají pravdu. Vraťme se však ke vztyčeným plazům s krunýřem. Ti mě bavili jen při pobroukávání ve výtahu, protože jejich hlášky byly na želvy poměrně suché, šavlovačky s předem daným výsledkem mne trošku nudí a z tradičních závěrečných keců o rodině se spontánně osypávám.(21.3.2016)