Milá April, ty jsi fakt blbka...njn, měla to ve scénáři, ale i tak mi je Foxová protivná. Já bych uvítal ty lítací hlavy a rudé fontány, ale chápu, že film je točený pro děti. Klasický modelový příběh o padouchovi, co chce ovládnout svět, a hrdinech, co ho musí zastavit. Stejně jsem se díval kvůli akci, která je vydařená. Sice místy pixely až příliš bijí do očí (eskapády na sněhu či bitka na věži), ale nechť. Jestlipak si někdo troufne na původní undergroundovou předlohu?...ne, nejspíš ne...(22.11.2015)

"Teenage Mutant Ninja Turtles" - štyri zmutované korytnačky, ktoré ovládajú bojové umenie ninjov. Žijú v kanalizačnom systéme pod New Yorkom. Majú veľkosť urasteného dospelého muža. Trénuje ich obrovský potkan. Vedia rozprávať. Mená majú ako talianski renesanční maliari (Leonardo, Donatello, Michelangelo, Raphael). Sú to klaďasi, čo chránia obyvateľov New Yorku pred mocným zločineckým gangom. Toto najnovšie filmové spracovanie z produkcie Michaela Baya je určené prioritne pre detského diváka. Keby som mal desať rokov čumel by som na to s otvorenou hubou a z kina išiel s blaženým úsmevom na tvári. Mám však už štyridsiatku na krku a preto tomu viac ako tri hviezdičky nedám. ***(6.4.2016)

Byl jsem velice zvědavý, jak tentokrát dopadne další film, ve kterém se objeví tihle čtyři zelení bojovníci se zlem. Tentokrát v produkci Michaela "buch-buch-hláška-hláška-buch" Baye. Tenhle osmdesátkový seriálový hit jsem totiž jako malý neskutečně žral a je pro mě něčím opravdu kultovním. Upravený "vznik" zmutovaných želviček mi nevadil, ale docela mě štvala Megan Fox v roli April. Kašlu na její zadek - úplně mi tuhle postavu znechutila svým "herectvím", jakákoliv rádoby dojemná scéna s ní byla k nevydržení (navíc je její postava úplně blbá a naivní). Jinak se ale tyhle korytnačky docela povedly - až na pár nelogičností (novodobá bluetooth kamera ve flashbacku z minulosti je spíš omyl, než hi-tech výdobytek doby), ale ty lze odpustit - musíte ovšem spadat právě do kategorie lidí, kteří na Želvy ninja vzpomínají s nostalgickou slzou v oku. Můžete se pak těšit na super 80s atmosféru s geniálními hláškami Michelangela (MC Mikey ve výtahu mě dostal:D) a padoušskými chromovanými udělátky s různými hadičkami, kterými proudí všemožné radioaktivně vyhlížející tekutiny, zabírají půl místnosti a lze na nich samozřejmě spustit odpočet, po kterém vše vybuchne - prostě řádný oldskul, ale správně odvedený.(20.8.2014)

Želvy Ninja jsou po bilionté zpět a tentokrát spíš než želvy připomínají čtyři mini Hulky a pro pobavení publika si sebou táhnou kopec infantilního humoru, který se letos tak osvědčil už ve Strážcích vesmíru. A taky je tu sexy Megan Fox a 3Dčko, obojí moc pěkné, to druhé se předvede především ve 3/4 stopáže při zimních radovánkách, což je část filmu, která je v obohacení o prostor zatraceně luxusní. Jinak je tenhle film jednorázovka, přesně jako ty humorný hajzlík knížečky, sem tam se pobavíte, sem tam nahodíte výraz trapnosti, sem tam zapomenete dřív, než otočíte stránku a nakonec to všecko stejně pošlete jedním tahem splachovadla do kanálu. A tam si želvičky přece ták lebeděj. 50%(2.12.2014)

• hirnlego

Aby nedošlo k nějaký zbytečný mejlce, bylo by dobrý opravit název na "Jak hluboko do krunýře jdou zarazit Rafaelovy koule?", to to vystihuje mnohem líp (a zrovna ty jeho jsem mívala nejradši, takže nedík dvojnásob). Vtip začal a skončil zhruba s Batmanem, pak to až na pár světlých chvilek spíš bolelo (mongoloidní negr Michelangelo). Ke konci už to byly normální jatka mýho skvěle vytříbenýho vkusu, který zachraňoval jen Fichtner v upnutym černym trikotu (to by vůbec měla bejt povinná výbava každýho pánskýho šatníku). ___ Přistupovala jsem k tomu naprosto bez předsudků, třebaže kluci jsou digitální (já chci maso v kostýmu) a točil to ten pičus nešikovnej Liebesman, ale ani zdaleka to nestačilo. Tak nasrat.(20.8.2014)

• - Megan Fox (April) si počas nakrúcania zlomila malíček. (Laslo)

• - Okrem New Yorku, kde prebiehala väčšina natáčania, navštívil filmový štáb aj štáty Alabama a Kalifornia. (MikaelSVK)

• - Keď sa korytnačky, April O´Neil (Megan Fox) a Vernon Fenwick (Will Arnett) dokĺžu potrubím do Sacks Tower, všetci sú suchí napriek tomu, že potrubie bolo plné vody. (Laslo)