Nulová očekávání jsou cenná komodita. Tady jsem nečekal lautr nic, jelikož mám Liebesmana zafixovaného jako člověka, který z průměrných projektů dělá podprůměrné (druhý Souboj Titánů), nebo bezmála příšerné (Světová invaze). A ono to šlo! Přepálená videoherní jednohubka s prvotřídními efekty sice často zadrhává a rozhodně není chytřejší, než průměrná želva (nezmutovaná), nicméně baví relativně vydatně, má funkční mytologii a působí kompaktním dojmem. Nigga želváci nevadili, odfláklí klišé záporáci jo. Upřímně jsem zvědavý, co přinese další díl.(23.3.2015)

Korytnačí mužíci majú v mojich spomienkach a infantilnom guilty pleasure špeciálne miesto a tak som nepochyboval o návšteve kina ani po triezvom úsudku vlažných trailerov. Film ako taký je nepochybne len štúdiovou jednohubkou, ktorá so štedrým rozpočtom namiešala zvláštny mix humorne ladeného príbehu, kvalitnej akcie a extrémne coolového vizuálu. Týmpádom neútočí na nostalgické spomienky priaznivcov pôvodného seriálu, ale skôr sa snaží získať na svoju stranu mladé publikum, ktoré potrebuje Shreddera na spôsob Transformera a hi-tech vychytávky na tej najvyššej úrovni. Škoda, že tvorcovia sa viac nezamerali na staršieho diváka a boli si vedomí, že s príbehom sa vôbec nemusia trápiť, ved dnešný detský divák je aj tak vymletý darca dolárov. Nám stačili vtipy o pizzy, bohatá nádielka mutantích monštier a stará dobrá Cowabunga! Ale akciou sa rozhodne nešetrilo, rozumná stopáž prináša síce aj nejaké hluché miesta, ale v takýchto filmoch sa s tým jednoducho ráta. Megan Fox filmu takisto neublížila, dokonca by som povedal, že jej participácia filmu pomohla, minimálne aspoň propagácii a niektorým scénam. Filmu najviac uškodil tretí rozmer, ktorý bol zase raz totálne zbytočný a vyslovene rušivý. Ale ak sa má táto séria ujať, tak by bolo načase. Dookola štartovať s týmto istým príbehom (zrod tajomných pancierovaných ninjov a O'Neilovej objavenie ich tajomstva) už nieje zaujímavé. Podľa tržieb všetko naznačuje ďalšej časti, ak sa však nezmení tvorcovská základňa, tak návštevu kina zamietam vopred. 70%.(21.8.2014)

|| Scenár: Josh Appelbaum, Andre Nemec, Evan Daugherty / Predloha: Peter Laird, Kevin Eastman (Charaktery) | Hudba: Brian Tyler | Distribúcia: Paramount Pictures | Štúdio: Nickelodeon Movies, Platinum Dunes | Rozpočet: 125 miliónov $ | Tržby: 185,265,383 $ || Nostalgická struna sa rozvybrovala minimálne na 400Hz, bavil som sa skvelo, ako na starom predchodcovi, na ktorom som bol v kine ešte s otcom. Film sa našťastie vôbec neberie vážne, tak isto, ako ani scenár a režisér neberie vážme postavu Megan Fox, a využíva ju ako komediálny element, spolu s purbertálnymi korytnačkami. Výborná zábava na jedno vydenie, nasmerovaná na detské publikum. 70% | Kino Atlas Praha, 19.8.2014 |(19.8.2014)

Za poslednú dobu mi aspoň tento remake, reebot, či re-už ani neviem koľko toho je, no skrátka aspoň tento film mi prišiel ako ta správna volba natočiť ho znova. A ako fanúšik korytnačiek nemôžem povedať, že som sklamaný, pretože som zhruba vedel čo čakať, ale ani nie som nadšený, pretože korytnačky nám už veľa krát predviedli, že majú čo ponúknuť a tu nám toho zas tak veľa neponúkli. Po rokoch keď na plátne vidíte a počujete tie známe mená sa cítite na chvíľku fajn, prvý kontakt s korytnačkami tiež celkom v pohode (vtip samozrejme nechýba) no najväčší problém vidím v tom nevýraznom príbehu a nevýrazných záporákoch. Nečakal som niečo prevratné a ten príbeh povedzme si nieje zlý, ale režisér Jonathan Liebesman nedokáže divákom podsunúť niečo viac a už vôbec nie nejaké emócie. Na tie tam brnká len fajn hudba Briana Tylera. Takže s celkového hľadiska je to fajn film, ktorý vás dokáže zabaviť vtipnými korytnačkami aj keď majú iným vzhľad. Taktiež aj Bayovský (Transformerovský) vizuál a akcie sú fajn. Na Megan sa fajn pozerá a Brian sa fajn počúva. Korytnačky síce ničím moc neprekvapia, ale dokážu zabaviť a navyše tempo filmu ide rovnakým tempom ako korytnačky na svahu v predposlednej akcii. Drobné zmeny v príbehu nevadia, skôr miestami nelogické veci, ale tu na nich ohľad vlastne ani netreba brať. Keď to tak zhrniem, lepší priemer ja som sa bavil, ale na hranú verziu s 90-tých to nemá. Obľúbené soundtracky: Teenage Mutant Ninja Turtles, Brotherhood, TMNT March. 60% - 3*(26.8.2014)

Vznik želv se mi víc líbilo v seriálové verzi, kde byl Hamato Yoshi. Co k tomu říct? Je to akční jízda, která vás nenechá se na chvíli zamyslet, hudba mi evokuje Avengers (nebo něco podobnýho) a v ději mi chybí právě ta chvilka, kdy zpomalí, všichni se zamyslí a dostane trochu větší hloubku. # příběh *** | hudba **** | humor * | akce ***** | napětí – | pustil bych si znovu ***(26.10.2014)

• - Film měl mít premiéru 16. května. První číslo komiksu o nindža-želvách vyšlo 5. 5. 1984. (Zdroj: collider.com) (Stoka)

• - Ve filmu se původně měl objevit nejen Afroameričan-Bebop-prase a Árijec-Rocksteady-nosorožec, ale i mozek Krang z Dimenze X. Bulharský 3D umělec Tsvetomir Georgiev vytvořil dokonce návrhy dle původního seriálu (od r. 1987). (Zdroj: comicbookmovie.com) (JORDY)

• - Kevin Eastman, jeden ze dvou autorů původního komiksu, řekl, že filmy Pěst legendy (1994) a Zátah (2011) měly vliv na bojový styl, který nindža-želvy ovládají. (Zdroj: comicbookmovie.com) (Stoka)