Moc jsem od toho necekal a ackoliv rozhodne nejde o nejakej vyzivnej blockbuster, za me nakonec spokojenost. Zadnej moc komplikovanej dej, takze se film nikde moc dlouho nezdrzuje a porad se neco deje. Je sice fakt, ze vsechny nejlepsi akcni momenty uz byly videt v traileru, ale zas tak moc to nevadi. Sem tam tu mame nakej forek pro odlehceni, ale mohlo by jich bejt vic. Celkove ale myslim, ze se tvurci presne trefili do toho vyzneni filmu, ktery se k zelvam hodi nejvic. Jedinej problem mam tak vlastne se samotnejma zelvama a Triskou, ne ze by byly trikove nejak spatny, to ne, jen proste vypadaj divne, trochu humusacky, ale zaroven trochu smesne. Takze ackoliv nemam potrebu koukat na film znova, nemuzu rict, ze bych se od zacatku do konce nebavil a o to slo tvurcum asi predevsim, takze pod ctyri hvezdicky nepujdu a pripadny pokracovani s chuti skouknu.(27.6.2015)

Kdo přetrpí slabou první polovinu, tomu se dostane odměny. Akční scény totiž vůbec nejsou špatné. Liebesman je hodně zvláštní člověk, režíruje béčka s opravdu idiotským příběhem, ale akční stránku má jednoznačně v oku. Šnežnou scénu jsem si projistotu pustil hned 3x a ještě během ní jsem si občas některý kousek vrátil. Megan Botox je zde opravdu jen na okrasu, o nečem jako herecký výkon může snít dál. Želvy Ninja se povedly určitě více než poslední Spidey. Stopáž přesně taková jaká by měla v podobných filmech být. 55%(28.11.2014)

Vznik želv se mi víc líbilo v seriálové verzi, kde byl Hamato Yoshi. Co k tomu říct? Je to akční jízda, která vás nenechá se na chvíli zamyslet, hudba mi evokuje Avengers (nebo něco podobnýho) a v ději mi chybí právě ta chvilka, kdy zpomalí, všichni se zamyslí a dostane trochu větší hloubku. # příběh *** | hudba **** | humor * | akce ***** | napětí – | pustil bych si znovu ***(26.10.2014)

Z pozvolného rozjezdu příjemná zábava, ze sympatického vizuálu akční scény, u kterých jsem buď zatajoval dech nebo potichu fandil. A v závěru ten nejširší úsměv. Leo, Mikey, Don a Raph už sice svůj předobraz z před dvaceti let připomínají čím dál méně, ale díky želvímu hláškostroji a trefně obsazenému Arnettovi se to odpouští docela snadno. Vyslovená škoda je potom pozměněný origin Třísky a Trhače a s tím související dějové otazníky a absence jejich vzájemné rivality. Protože kdo ví, kam by potom výsledné hodnocení chtělo šplhat.(20.8.2014)

Kdybych neměl tak rád původní seriál, byl bych přísnější, ale musím uznat, že jsem se nemusel nasrat, jak u Transformers: Zánik. Svůj koncept si Mutant Ninjas naštěstí drží, takže i když by se dalo polemizovat o vhodnosti zfilmování nečeho podobného, nemám potřebu vyfuckovat tento film. Narozdíl od Megan Fox. 50%(29.10.2014)

• - Spoiler: Roku 2012 producent Michael Bay uvedl: „Tyto želvy jsou mimozemské rasy…“ O rok později popřel vlastní slova: „Byla tu řeč o tom, že z nich děláme vetřelce. Neděláme. Je to hnusná lež!“ Byla to svým způsobem pravda, jelikož mutagen pochází z jiné planety. (Zdroj: news.moviefone.com) (PauloZ)

• - Necelé 2 týždne po vydaní filmu stačili na to, aby producent Michael Bay dostal zelenú pre pokračovanie. (MikaelSVK)

• - Megan Fox (April) si počas nakrúcania zlomila malíček. (Laslo)