Nejsem žádný fanoušek Želvých Ninjů a ničeho takového. Tento snímek jsem si pustil jen z čisté zvědavosti. Zklamaný samozřejmě nejsem, protože jsem nic neočekával, ale také nejsem ani nadšený. Příběh a zápletka nikterak zajímavá, akční pasáže docela slušné, i když občas otravné. Jenže ze všeho nejotravnější byla Megera Foxová a i když se snažila působit vážně, nevěřil jsem jí ani slovo a potom nemluvím o závěru, to byl tak trošku úlet. Nakonec nejzábavnější ze všeho byly želvy a místy dokázaly i příjemně pobavit a odreagovat. Želvy Ninja nám nic moc neukáží, ale do nudného večera a průměru, se vejdou naprosto s přehledem .. 5/10 = 59%(4.11.2014)

Klasický dobrodružný film pro náctileté/pamětníky, z nichž ti druzí se můžou lehce nudit u scén, které nejsou určeny primárně pro ně. Já osobně jsem ocenil hlavně funkční příběh (vznik a důvod boje želv) a jejich výtvarné zpracování, akční scény byly standardní, občas jsem se i zasmál (rap ve výtahu). 70%.(1.9.2014)

Další blbost z produkce Michaela Baye. Kupodivu se mi to ale celkem líbilo. Už jenom samotný jejich vznik byl zajímavý. Souboje byly taky povedené. Megan Fox je jako April O'Neil pořádný kus. :) Akorát by už konečně mohla začít dostávat jiné role. Želví čtyřka společně s jejich mistrem Třískou bojují proti dvěma záporákům a to proti samuraji Trhačovi a proti vědci Saxovi. Nakonec samozřejmě všechno dobře dopadne. Hlavně závěrečný souboj na střeše je docela zajímavý. Každá ze želev je v něčem jiná. Místy to bylo i vtipné, třeba scéna ve výtahu. Ale přišlo mi divné, že by tak blízko New Yorku byky tak vysoké hory... "Pizza z 99-ti druhů sýra." :D(3.1.2015)

"Teenage Mutant Ninja Turtles" - štyri zmutované korytnačky, ktoré ovládajú bojové umenie ninjov. Žijú v kanalizačnom systéme pod New Yorkom. Majú veľkosť urasteného dospelého muža. Trénuje ich obrovský potkan. Vedia rozprávať. Mená majú ako talianski renesanční maliari (Leonardo, Donatello, Michelangelo, Raphael). Sú to klaďasi, čo chránia obyvateľov New Yorku pred mocným zločineckým gangom. Toto najnovšie filmové spracovanie z produkcie Michaela Baya je určené prioritne pre detského diváka. Keby som mal desať rokov čumel by som na to s otvorenou hubou a z kina išiel s blaženým úsmevom na tvári. Mám však už štyridsiatku na krku a preto tomu viac ako tri hviezdičky nedám. ***(6.4.2016)

• Tuxedo

Tam, kde nový seriál z roku 2012 boduje, celovečerák selhává. Želvy Ninja-postavy jsou neosobité, zaměnitelné, nehezké a trvá jim, než se vůbec ukážou. Želvy Ninja-film do vás hned v první minutě nahustí dobře známý origin, aby vás pak dobrou hodinu otravoval a mátl originem jiným, který se točí hlavně kolem prkenné „April“. Na filmu je znát, že se asi dost přetáčelo a přestříhávalo nebo min. nedávalo moc pozor (Shredder měl být zřejmě původně Fichtner; zmatek kolem úmrtí táty April; Tříska neví, jestli má syny nebo bratry atd.). Bohužel naprosto šablonovité postavy a dialogy tam zůstaly (April je ambiciózní reportérka, všichni se jí smějí, hahaha, Arnett je „úsměvný“ sidekick). Kdyby si ten film aspoň z toho dělal srandu a nebral se občas tak fatálně (Foot Clan terorizující reálný New York? Seriously?), mohl to být příjemný úlet, viz již zmiňovaný seriál. 3/10(22.8.2014)

• - Korytnačky majú mená slávnych talianskych renesančných umelcov – Leonardo (Leonardo da Vinci), Michelangelo (Michelangelo Buonarroti), Donatello (Donatello, vlastným menom Donato di Niccolò di Betto Bardi) a Raphael (Raphael, známy tiež ako Raffaello Santi). (YoZo8)

• - Na konci filmu zpívá Mikey, kterého hrál a namluvil Noel Fisher, píseň nazvanou „Šťastni spolu“ od rockové skupiny Turtles, tedy v překladu „Želvy“. (rudicz)

• - Spoiler: Roku 2012 producent Michael Bay uvedl: „Tyto želvy jsou mimozemské rasy…“ O rok později popřel vlastní slova: „Byla tu řeč o tom, že z nich děláme vetřelce. Neděláme. Je to hnusná lež!“ Byla to svým způsobem pravda, jelikož mutagen pochází z jiné planety. (Zdroj: news.moviefone.com) (PauloZ)