Jste-li dítě nebo dětina, který navíc na Želvách Ninja vyrostl, myslím, že s tímhle filmem žádný velký problém mít nebudete. Já sice k Želvám nikdy přehnanou náklonností netrpěl (ale coby děcko jsem samozřejmě figurku jedné měl a na seriál se díval), ovšem nechal jsem se nalákat vidinou oddechové záležitosti, při níž se snad pobavím a budu mít na co se dívat. Splnilo se mi to hlavně díky svižným akčním scénám a sympatické Megan Fox (mnohem přirozenější než v Transformers). Jenže humor se nekonal - a když, tak cílil na diváky o dvacet a více let mladší. Titulní želvy se trikařům od ILM povedly a působily myslím tak uvěřitelně, jak jen to u dvoumetrových humanoidních plazů jde, Tříska dopadl hůře. Škoda také, že velmi dobrý soundtrack Briana Tylera nevynikl tak, jak by zasloužil - například při souboji Třísky a Trhače, což je jedna z nejlepších skladeb alba, byl slyšet jen vzdáleně a zvukové efekty ho hravě přehlušily.(25.8.2014)

Byl jsem velice zvědavý, jak tentokrát dopadne další film, ve kterém se objeví tihle čtyři zelení bojovníci se zlem. Tentokrát v produkci Michaela "buch-buch-hláška-hláška-buch" Baye. Tenhle osmdesátkový seriálový hit jsem totiž jako malý neskutečně žral a je pro mě něčím opravdu kultovním. Upravený "vznik" zmutovaných želviček mi nevadil, ale docela mě štvala Megan Fox v roli April. Kašlu na její zadek - úplně mi tuhle postavu znechutila svým "herectvím", jakákoliv rádoby dojemná scéna s ní byla k nevydržení (navíc je její postava úplně blbá a naivní). Jinak se ale tyhle korytnačky docela povedly - až na pár nelogičností (novodobá bluetooth kamera ve flashbacku z minulosti je spíš omyl, než hi-tech výdobytek doby), ale ty lze odpustit - musíte ovšem spadat právě do kategorie lidí, kteří na Želvy ninja vzpomínají s nostalgickou slzou v oku. Můžete se pak těšit na super 80s atmosféru s geniálními hláškami Michelangela (MC Mikey ve výtahu mě dostal:D) a padoušskými chromovanými udělátky s různými hadičkami, kterými proudí všemožné radioaktivně vyhlížející tekutiny, zabírají půl místnosti a lze na nich samozřejmě spustit odpočet, po kterém vše vybuchne - prostě řádný oldskul, ale správně odvedený.(20.8.2014)

Nedávalo to smysl a tvůrci se očividně nesnažili. Přesto lepší než jsem čekal, hlavně v akčních scénách želváci válí. Jízda po zasněženém kopci nebo finále s Trhačem špica. Tylerova hudba do toho ještě k tomu parádně burácí. Main Theme se zase jednou hodně povedlo. Megan Fox jako April sice působí divně - i když jí roli psali očividně "na tělo", ale ne tak otravně (možná je to dabingem). Želváci jsou ale fajn a to tak že hodně. Jak osobnostně tak vizuálně, nechápu ty zlostné glosy ohledně vzhledu. Nejvíce mě mrzela změna původu Mistra Třísky, z toho se dalo vytřískat mnohem víc. Doufám, že pokračování dostane do rukou trochu jiná parta a odstraní nedostatky. A to jsme chtěli použít králíky.(24.8.2014)

• viperblade

Zhlédnuto v kině. Po hodně dlouhé době se mi stalo, že jsem v kině usínal. Na tenhle film jsem šel s tím, že mě může jen překvapit, chtěl jsem jen něco, co bude barevné a zabaví mě to na hodinu a půl. Nestalo se, vtipy nefungovali, želvy vypadaly docela zvláštně (nechci říct špatně, ale zatímco želvy z původní filmové série vypadaly vesele a přátelsky, tyhle vypadaly jako že zabijí vše, co se hýbe a že jedou na steroidech) a Megan Fox byla obrovská castingová chyba (speciálně když jsem se dozvěděl, že tuhle roli mohla hrát Anna Kendrick, který by tu roli pozvedla na nový level) a hodně levný způsob, jak na to dostat více lidí. Díky bohu za Williama Fichtnera a za fakt, že to uběhlo rychle. 40 %.(28.11.2014)

• Djoker

Pěkně to tady kurvíte, pane Bay. Společně se svým židovským kámošem jste značně pošramotili příjemné vzpomínky mojí generace na dětství ve společnosti želvích Ninjů. Z Michelangela se musel stát rapující nigga, aby se film zavděčil i barevné části USA a pro losery je tady zase nerd Donatello s pěti dioptriemi. Proč je tady Megan, nevím, ale z toho množství botoxu mi je blbě ještě teď. Ta holka už fakt není pěkná a vrcholem její kariéry tak zůstává rozcvička u kapoty Camara v Transformers. Celou dobu není jasné, zda mělo jít o epickou poctu komiksové legendě, tuto domněnku reprezentují postavy, které se celou dobu berou smrtelně vážně (April, Sacks, Tříska, Trhač), či mělo zůstat pouze u zábavné taškařice pro celou rodinu plné infantilního humoru, což reprezentují Želvy Ninja a blb Vernon, jediná postava, která mě trošku pobavila a zároveň jsem se u jejího počínání nechytal za hlavu. Naneštěstí při obou svých tvářích je film nepřesvědčivý a nepřehledná kupa akce tomu guláši dává korunu.(6.12.2014)

• - Herec Taran Killam, jenž ztvárňuje McNaughtona, považuje komiksy o nindža-želvách, které vydalo nakladatelství IDW, za svůj nejoblíbenější majetek. (Zdroj: pastemagazine.com) (Stoka)

• - Herecké trio Megan Fox (April O'Neil), Will Arnett (Vernon Fenwick) a Johnny Knoxville (Leonardo) sa priznalo, že pri rozhodovaní o ich účinkovaní v tomto filme zohrali veľkú rolu ich deti - veľkí fanúšikovia Ninja korytnačiek. (MikaelSVK)

• - Na post režiséra byl zvažován Brett Ratner. (Zdroj: turtlepedia.wikia.com) (Cheeker)