Nulová očekávání jsou cenná komodita. Tady jsem nečekal lautr nic, jelikož mám Liebesmana zafixovaného jako člověka, který z průměrných projektů dělá podprůměrné (druhý Souboj Titánů), nebo bezmála příšerné (Světová invaze). A ono to šlo! Přepálená videoherní jednohubka s prvotřídními efekty sice často zadrhává a rozhodně není chytřejší, než průměrná želva (nezmutovaná), nicméně baví relativně vydatně, má funkční mytologii a působí kompaktním dojmem. Gangsta želváci nevadili, odfláklí klišé záporáci jo. Upřímně jsem zvědavý, co přinese další díl.(23.3.2015)

Milá April, ty jsi fakt blbka...njn, měla to ve scénáři, ale i tak mi je Foxová protivná. Já bych uvítal ty lítací hlavy a rudé fontány, ale chápu, že film je točený pro děti. Klasický modelový příběh o padouchovi, co chce ovládnout svět, a hrdinech, co ho musí zastavit. Stejně jsem se díval kvůli akci, která je vydařená. Sice místy pixely až příliš bijí do očí (eskapády na sněhu či bitka na věži), ale nechť. Jestlipak si někdo troufne na původní undergroundovou předlohu?...ne, nejspíš ne...(22.11.2015)

Za poslednú dobu mi aspoň tento remake, reebot, či re-už ani neviem koľko toho je, no skrátka aspoň tento film mi prišiel ako ta správna volba natočiť ho znova. A ako fanúšik korytnačiek nemôžem povedať, že som sklamaný, pretože som zhruba vedel čo čakať, ale ani nie som nadšený, pretože korytnačky nám už veľa krát predviedli, že majú čo ponúknuť a tu nám toho zas tak veľa neponúkli. Po rokoch keď na plátne vidíte a počujete tie známe mená sa cítite na chvíľku fajn, prvý kontakt s korytnačkami tiež celkom v pohode (vtip samozrejme nechýba) no najväčší problém vidím v tom nevýraznom príbehu a nevýrazných záporákoch. Nečakal som niečo prevratné a ten príbeh povedzme si nieje zlý, ale režisér Jonathan Liebesman nedokáže divákom podsunúť niečo viac a už vôbec nie nejaké emócie. Na tie tam brnká len fajn hudba Briana Tylera. Takže s celkového hľadiska je to fajn film, ktorý vás dokáže zabaviť vtipnými korytnačkami aj keď majú iným vzhľad. Taktiež aj Bayovský (Transformerovský) vizuál a akcie sú fajn. Na Megan sa fajn pozerá a Brian sa fajn počúva. Korytnačky síce ničím moc neprekvapia, ale dokážu zabaviť a navyše tempo filmu ide rovnakým tempom ako korytnačky na svahu v predposlednej akcii. Drobné zmeny v príbehu nevadia, skôr miestami nelogické veci, ale tu na nich ohľad vlastne ani netreba brať. Keď to tak zhrniem, lepší priemer ja som sa bavil, ale na hranú verziu s 90-tých to nemá. Obľúbené soundtracky: Teenage Mutant Ninja Turtles, Brotherhood, TMNT March. 60% - 3*(26.8.2014)

"Teenage Mutant Ninja Turtles" - štyri zmutované korytnačky, ktoré ovládajú bojové umenie ninjov. Žijú v kanalizačnom systéme pod New Yorkom. Majú veľkosť urasteného dospelého muža. Trénuje ich obrovský potkan. Vedia rozprávať. Mená majú ako talianski renesanční maliari (Leonardo, Donatello, Michelangelo, Raphael). Sú to klaďasi, čo chránia obyvateľov New Yorku pred mocným zločineckým gangom. Toto najnovšie filmové spracovanie z produkcie Michaela Baya je určené prioritne pre detského diváka. Keby som mal desať rokov čumel by som na to s otvorenou hubou a z kina išiel s blaženým úsmevom na tvári. Mám však už štyridsiatku na krku a preto tomu viac ako tri hviezdičky nedám. ***(6.4.2016)

• Cervenak

Štyria zelení černosi verzus japonský transformer, neopísateľne otravná Megan a odporný vizuál s asi najhnusnejšími trikmi, aké ste kedy videli v letnom hollywoodskom "blockbusteri". Do toho Tyler púšťa recyklát z marveloviek. Uf. Bavila ma len akcia na snehu (napriek ohavnému prevedeniu) a beatbox vo výťahu, zvyšok je totálny grc.(28.11.2014)