Pokud máte původní želváky rádi, tak se dočkáte přesně toho, co čekáte s upgradem na 21. století ... tuna popkulturních narážek included. Nejtěžší na filmu je přežit úvodní 20minutovku, kde hlavní roli má Megan Fox, v ne-sexy hadrech... takže se dočkáte akorát toho nejvíce prkenného herectví, které je opravdu na facku (ale money shot v podobě vyšpuleného zadku si naštěstí Liebesman neodpustil, což ME, being dolňák jak hovado kvitovalo se spokojeným předením). Naštěstí potom přebírají hlavní roli želváci a těm jedou huby stejně jako všechny jejich ostatní končetiny a na téhle vlně se to táhne až do samotného konce. Osobně doufám, že se z TMNT stane podobně úspěšná značka jako TF, bo kurva COWABUNGA !(22.8.2014)

Takový šup sem, šup tam. Poněkud chaotický a špatně se v tom člověk orientuje. Zpracování mi v tomhle případě nesedlo. Většinou u filmů kritizuju to, když se začátek okecává a trvá dlouhou dobu, než se něco začne dít, ale tady jakoby se naskočilo rounou do rozjetého vlaku. Jako kdyby to už bylo pokračování Želvy Ninja 2. Chybělo mi to objevování, jenže tady se zřejmě počítalo s tím, že Želvy již známe jako své boty, takže se s představováním nebudeme muset zabejvat...(22.12.2014)

Nedávalo to smysl a tvůrci se očividně nesnažili. Přesto lepší než jsem čekal, hlavně v akčních scénách želváci válí. Jízda po zasněženém kopci nebo finále s Trhačem špica. Tylerova hudba do toho ještě k tomu parádně burácí. Main Theme se zase jednou hodně povedlo. Megan Fox jako April sice působí divně - i když jí roli psali očividně "na tělo", ale ne tak otravně (možná je to dabingem). Želváci jsou ale fajn a to tak že hodně. Jak osobnostně tak vizuálně, nechápu ty zlostné glosy ohledně vzhledu. Nejvíce mě mrzela změna původu Mistra Třísky, z toho se dalo vytřískat mnohem víc. Doufám, že pokračování dostane do rukou trochu jiná parta a odstraní nedostatky. A to jsme chtěli použít králíky.(24.8.2014)

Kolik kokainu musíte vyšňupat, abyste natočili toto? Lajnu? Gram? Kilogram? Středně velký turistický kufr? Cisternu? Sklad Sámera Issy? Kolumbijské rezervy? A co děti, mají si kde hrát? Samozřejmě vím, že studenokrevní plazi se speciálním špionážním výcvikem jsou letitým, nezpochybnitelným hitem, avšak mě v dětství nějak minuli, neboť jsem se jakožto nadprůměrně inteligentní dítě, směle bilancující na hranici geniality, věnoval činnostem s reálným podkladem, které by mohly být světu prospěšné. Sice se mi nikdy nepodařilo vynalézt rekombinantní vakcínu pro barbie panenky, ale zase jsem nasměroval na správou životní cestu spoustu Kenů. V dnešní době chodit na letní blockbustery, to je jako prcat šlapku z dálnice; člověk od toho nic moc nečeká a když mu neupadne péro, tak se i trochu pobaví. Jako jo, má to nespočet digitálních fíčurinek a občas i nějakou tu akcičku, ale jakou to má vypovídací hodnotu, když scénku s ucházejícími filmovými efekty dnes dokáže spatlat dohromady i negramotný slepý autista na svém GameBoyi? A za zmínku stojí samozřejmě mamča Megan, kterou drží při životě pouze scénář. Já nevím, proč ji do těch filmů furt cpou. Jasně, je to každopádně šukatelná kost, nad kterou slintá kdekterý obtloustlý panic bydlící ve svém zatuchlém world of warcraft sklepení, ale to je v podstatě jediná její vlastnost, kterou se může chlubit. "Jéééj, jsem šukatelná kost, hou hou, a člověk co rád šuká kosti bude asi nekrofil, jéééj jou hou". Megan Fox s hereckým výkonem vypeckované nektarinky je prostě špatná volba. Tady máte její kachnu a už s ní palte, prosím pěkně, do prdele. Děkuji. A nyní mě omluvte, jen co vymažu ze slovníku všechny kundy a kokoty, půjdu na film sepsat erudovanou recenzi se slovními obraty typu "...variabilita exaktní paralely děje...", pro ty kundy a kokoty, co mě za to platí.(16.8.2014)

Kdybych neměl tak rád původní seriál, byl bych přísnější, ale musím uznat, že jsem se nemusel nasrat, jak u Transformers: Zánik. Svůj koncept si Mutant Ninjas naštěstí drží, takže i když by se dalo polemizovat o vhodnosti zfilmování nečeho podobného, nemám potřebu vyfuckovat tento film. Narozdíl od Megan Fox. 50%(29.10.2014)

• - Korytnačky majú mená slávnych talianskych renesančných umelcov – Leonardo (Leonardo da Vinci), Michelangelo (Michelangelo Buonarroti), Donatello (Donatello, vlastným menom Donato di Niccolò di Betto Bardi) a Raphael (Raphael, známy tiež ako Raffaello Santi). (YoZo8)

• - První hraný film o nindža-želvách, v němž byla použita technologie snímání pohybu – tzv. MoCap – a který byl uveden ve 3D. (starblade)

• - Okrem New Yorku, kde prebiehala väčšina natáčania, navštívil filmový štáb aj štáty Alabama a Kalifornia. (MikaelSVK)