• viperblade

Zhlédnuto v kině. Po hodně dlouhé době se mi stalo, že jsem v kině usínal. Na tenhle film jsem šel s tím, že mě může jen překvapit, chtěl jsem jen něco, co bude barevné a zabaví mě to na hodinu a půl. Nestalo se, vtipy nefungovali, želvy vypadaly docela zvláštně (nechci říct špatně, ale zatímco želvy z původní filmové série vypadaly vesele a přátelsky, tyhle vypadaly jako že zabijí vše, co se hýbe a že jedou na steroidech) a Megan Fox byla obrovská castingová chyba (speciálně když jsem se dozvěděl, že tuhle roli mohla hrát Anna Kendrick, který by tu roli pozvedla na nový level) a hodně levný způsob, jak na to dostat více lidí. Díky bohu za Williama Fichtnera a za fakt, že to uběhlo rychle. 40 %.(28.11.2014)

Jste-li dítě nebo dětina, který navíc na Želvách Ninja vyrostl, myslím, že s tímhle filmem žádný velký problém mít nebudete. Já sice k Želvám nikdy přehnanou náklonností netrpěl (ale coby děcko jsem samozřejmě figurku jedné měl a na seriál se díval), ovšem nechal jsem se nalákat vidinou oddechové záležitosti, při níž se snad pobavím a budu mít na co se dívat. Splnilo se mi to hlavně díky svižným akčním scénám a sympatické Megan Fox (mnohem přirozenější než v Transformers). Jenže humor se nekonal - a když, tak cílil na diváky o dvacet a více let mladší. Titulní želvy se trikařům od ILM povedly a působily myslím tak uvěřitelně, jak jen to u dvoumetrových humanoidních plazů jde, Tříska dopadl hůře. Škoda také, že velmi dobrý soundtrack Briana Tylera nevynikl tak, jak by zasloužil - například při souboji Třísky a Trhače, což je jedna z nejlepších skladeb alba, byl slyšet jen vzdáleně a zvukové efekty ho hravě přehlušily.(25.8.2014)

• Pepinec

Pane jo... Po shlédnutí tohoto mutagenem postihnuvšího filmu se musím sám sebe ptát, jak je možné, že ze mě vyrostl takový božan bez následků, když jsem přitom byl odkojen právě příběhy čtyř želv, jedné krysy a Aprílem...? Asi jsem měl tu kliku, že v mém období Pánů kluků ještě Míša Bájů běhal na škole za klukama, takže neměl čas dělat z hodných a zábavných želv odporná testosteronová monstra, z Třísky Kmen, z April fiflenu a Trhačovi nikdo nenavrhoval brnění s kouzelnou mocí, která jeho nositeli umožní namísto čínsky mluvit plynulou angličtinou. Jsem na sto procent přesvědčený, že kdybych býval v těch svých šesti letech koukal na tohle a viděla to moje máma, vyhodí televizi z okna a osobně zajede na Pláž omlátit mu hlavu o krunýř.(21.6.2015)

"Teenage Mutant Ninja Turtles" - štyri zmutované korytnačky, ktoré ovládajú bojové umenie ninjov. Žijú v kanalizačnom systéme pod New Yorkom. Majú veľkosť urasteného dospelého muža. Trénuje ich obrovský potkan. Vedia rozprávať. Mená majú ako talianski renesanční maliari (Leonardo, Donatello, Michelangelo, Raphael). Sú to klaďasi, čo chránia obyvateľov New Yorku pred mocným zločineckým gangom. Toto najnovšie filmové spracovanie z produkcie Michaela Baya je určené prioritne pre detského diváka. Keby som mal desať rokov čumel by som na to s otvorenou hubou a z kina išiel s blaženým úsmevom na tvári. Mám však už štyridsiatku na krku a preto tomu viac ako tri hviezdičky nedám. ***(6.4.2016)

Byl jsem velice zvědavý, jak tentokrát dopadne další film, ve kterém se objeví tihle čtyři zelení bojovníci se zlem. Tentokrát v produkci Michaela "buch-buch-hláška-hláška-buch" Baye. Tenhle osmdesátkový seriálový hit jsem totiž jako malý neskutečně žral a je pro mě něčím opravdu kultovním. Upravený "vznik" zmutovaných želviček mi nevadil, ale docela mě štvala Megan Fox v roli April. Kašlu na její zadek - úplně mi tuhle postavu znechutila svým "herectvím", jakákoliv rádoby dojemná scéna s ní byla k nevydržení (navíc je její postava úplně blbá a naivní). Jinak se ale tyhle korytnačky docela povedly - až na pár nelogičností (novodobá bluetooth kamera ve flashbacku z minulosti je spíš omyl, než hi-tech výdobytek doby), ale ty lze odpustit - musíte ovšem spadat právě do kategorie lidí, kteří na Želvy ninja vzpomínají s nostalgickou slzou v oku. Můžete se pak těšit na super 80s atmosféru s geniálními hláškami Michelangela (MC Mikey ve výtahu mě dostal:D) a padoušskými chromovanými udělátky s různými hadičkami, kterými proudí všemožné radioaktivně vyhlížející tekutiny, zabírají půl místnosti a lze na nich samozřejmě spustit odpočet, po kterém vše vybuchne - prostě řádný oldskul, ale správně odvedený.(20.8.2014)

• - Okrem New Yorku, kde prebiehala väčšina natáčania, navštívil filmový štáb aj štáty Alabama a Kalifornia. (MikaelSVK)

• - Necelé 2 týždne po vydaní filmu stačili na to, aby producent Michael Bay dostal zelenú pre pokračovanie. (MikaelSVK)

• - První hraný film o nindža-želvách, v němž byla použita technologie snímání pohybu – tzv. MoCap – a který byl uveden ve 3D. (starblade)