Mně ten film přišel jako otevřený váček na penízky, aby producenti měli zase o pár stříbrňáků víc na kafíčko, tak zkoušej, zda by nemohla vzniknout nějaká další výdělečná série. Obrazově je film v pořádku i když mně přišlo, že při natáčení vedle Jonathana sedával pan producent Miša Bay a kafral a kafral. Nejsilnější stránkou filmu je zábavné pojetí želviček, hlavně oranžová a fialová korytnačka dokáže nastartovat smíchovody. Meganička zase u pánské části dokáže nastartovat něco jiného. Jenom škoda, že zádní záběr na fotící Mega Fox netrval alespoň 30 minut, jako divák z kategorie muž obecný chci pro svý oči vždy to nejlepší. Navíc u Foxy Megan nemám dojem, že je až tak hrozná herečka, jak zde prezentuje zdejší kinder elite. Jasně Meryl Streep to není, ale v podobných filmech, jako jsou nindžácký želváci rozhodně nic nekazí a mrzí mě, že podle posledního rozhovoru kvůli dalšímu dítěti dočasně přerušila kariéru. Samozřejmě Želvy Ninja nejsou jen o Mega Fox, ale krom ní vidím ve filmu už jen dvě snahy, vydělat a pobavit. Jak vyjde ta první snaha netuším, ale ta druhá snaha se celkem vydařila.(20.8.2014)

• Cervenak

Štyria zelení černosi verzus japonský transformer, neopísateľne otravná Megan a odporný vizuál s asi najhnusnejšími trikmi, aké ste kedy videli v letnom hollywoodskom "blockbusteri". Do toho Tyler púšťa recyklát z marveloviek. Uf. Bavila ma len akcia na snehu (napriek ohavnému prevedeniu) a beatbox vo výťahu, zvyšok je totálny grc.(28.11.2014)

• choze

Želví nindžové byli vždycky jen přiblblou oddechovkou pro děcka, ale přiblblou oddechovkou pro děcka plnou zábavných, okázale bizarních a absurdně blbých nápadů. Pomineme-li samotné netradiční ústřední hrdiny (kterými byli jedny z nejpomalejších zvířat na zemi pasovány na nindža bojovníky), měli jste tu drsňáka Trhače vtipně ponižovaného živým mluvícím mozkem z jiné dimenze, dále zmutované kance a nosorožce se samopaly, robonindži, které želváci kosili po stovkách, aniž by přitom musela ukápnout jediná kapka krve, obří Technodrom-Hvězdu smrti vesele kočující newyorskou kanalizací, želváckou technododávku... v želvím vesmíru se zkrátka mohlo stát cokoli, pokud to bylo náležitě střelené. A tady abyste byli rádi, že oproti kinoanimáku z roku 2007 tu je aspoň ten Trhač a technododávka se mihne až v uplném závěru. Příběh mi byl ukradený, překopaný origin mi moc nefungoval, akce soustředěná do druhé půlky byla slabá, Tříska působil spíš slizce než sympaticky a fungovaly jen ty pěkně nadesignované a občas i vtipné želvy.(28.10.2014)

• hirnlego

Aby nedošlo k nějaký zbytečný mejlce, bylo by dobrý opravit název na "Jak hluboko do krunýře jdou zarazit Rafaelovy koule?", to to vystihuje mnohem líp (a zrovna ty jeho jsem mívala nejradši, takže nedík dvojnásob). Vtip začal a skončil zhruba s Batmanem, pak to až na pár světlých chvilek spíš bolelo (mongoloidní negr Michelangelo). Ke konci už to byly normální jatka mýho skvěle vytříbenýho vkusu, který zachraňoval jen Fichtner v upnutym černym trikotu (to by vůbec měla bejt povinná výbava každýho pánskýho šatníku). ___ Přistupovala jsem k tomu naprosto bez předsudků, třebaže kluci jsou digitální (já chci maso v kostýmu) a točil to ten pičus nešikovnej Liebesman, ale ani zdaleka to nestačilo. Tak nasrat.(20.8.2014)

Ale jo, i mě jako člověka, který na animovaném seriálu vyrůstal a ujížděl to trošku oslovilo. Místy nudné, trapný humor....prostě klasika teenage movie. Silikonová Megan se mohla snažit jak chtěla, jen žlutá bunda nestačí, animované April nesahá ani po kotníky. Kavabunga :)(26.10.2014)

• - Herec Taran Killam, jenž ztvárňuje McNaughtona, považuje komiksy o nindža-želvách, které vydalo nakladatelství IDW, za svůj nejoblíbenější majetek. (Zdroj: pastemagazine.com) (Stoka)

• - Spoiler: Eric Sacks (William Fichtner) zní podobně jako Oroku Saki – pravé jméno Trhače (Tohoru Masamune). Díky tomu vznikla domněnka, že Eric a Trhač jsou jedna a ta samá osoba. (Zdroj: slashfilm.com) (Shadowspark)

• - Eric Sacks se – stejně jako jeho představitel William Fichtner – narodil na vojenské základně. (JohnSmith)