Reklama

Reklama

Nosí jména slavných italských renesančních umělců, ovládají zbraně japonských ninjů a zbožňují pizzu. Želvy Ninja jsou obrovským fenoménem, který se zrodil přesně před třiceti lety jako černobílý komiks. Producent těžkotonážních akčních velkofilmů Michael Bay se rozhodl, že právě teď nastal čas, aby tihle specifičtí bojovníci se zlem opustili stránky časopisů a televizní seriál a konečně s plnou parádou vpadli na filmové plátno. Podobně urputně Bay kdysi prosazoval první Transformers, s nimiž vstoupil do elitního klubu nejúspěšnějších filmových ság současnosti. A historie se může opakovat... Město New York zoufale potřebuje hrdiny. Ovládá ho totiž strach a všehoschopný Trhač, jehož pozice vládce podsvětí je zcela neotřesitelná, dokud se v městské kanalizaci vinou nepodařeného genetického experimentu neobjeví čtyři bojovníci v krunýři a s mimořádnými schopnostmi. Tam, kde jsou Michelangelo, Donatello, Leonardo a Raphael, nesmí pochopitelně chybět ani zvědavá reportérka April (Megan Fox). Společně odhalí Trhačovy děsivé plány na rozšíření jeho impéria a rozhodnou se je vlastními výrazně vylepšenými silami překazit. (CinemArt)

(více)

Videa (16)

Trailer 3

Recenze (928)

Djoker 

všechny recenze uživatele

Pěkně to tady kurvíte, pane Bay. Společně se svým židovským kámošem jste značně pošramotili příjemné vzpomínky mojí generace na dětství ve společnosti želvích Ninjů. Z Michelangela se musel stát rapující nigga, aby se film zavděčil i barevné části USA a pro losery je tady zase nerd Donatello s pěti dioptriemi. Proč je tady Megan, nevím, ale z toho množství botoxu mi je blbě ještě teď. Ta holka už fakt není pěkná a vrcholem její kariéry tak zůstává rozcvička u kapoty Camara v Transformers. Celou dobu není jasné, zda mělo jít o epickou poctu komiksové legendě, tuto domněnku reprezentují postavy, které se celou dobu berou smrtelně vážně (April, Sacks, Tříska, Trhač), či mělo zůstat pouze u zábavné taškařice pro celou rodinu plné infantilního humoru, což reprezentují Želvy Ninja a blb Vernon, jediná postava, která mě trošku pobavila a zároveň jsem se u jejího počínání nechytal za hlavu. Naneštěstí při obou svých tvářích je film nepřesvědčivý a nepřehledná kupa akce tomu guláši dává korunu. ()

Cival 

všechny recenze uživatele

Nebylo to úplně zlý. Být mi deset, asi jsem v extázi. Liebesmanovy režijní schopnosti jsou ale zhruba na úrovni soudnosti Megan Fox, co se týče plastických operací, ale jako béčková infantilní popcornovka akceptovatelné: Design i trikové podání postav celkem fajn a práce s mytologií nebyla tak trapná, jak obvykle bývá nejen u bayovin. ()

Reklama

Slasher 

všechny recenze uživatele

Děkuju CSFD projekci za to, že jsem nemusel platit za takový hovno. Na želvy se nedalo dívat jak nechutně je někdo nadesignoval, ale to je jen ta moje největší námitka... Vlastně ani nejsem způsobilý tu něco hodnotit a komentovat, poprvé v životě jsem v kině usnul a hned asi na třetinu filmu. Vraťte mi je zpátky animovaný. ()

TeeAge 

všechny recenze uživatele

|| Scenár: Josh Appelbaum, Andre Nemec, Evan Daugherty / Predloha: Peter Laird, Kevin Eastman (Charaktery) | Hudba: Brian Tyler | Distribúcia: Paramount Pictures | Štúdio: Nickelodeon Movies, Platinum Dunes | Rozpočet: 125 miliónov $ | Tržby: 185,265,383 $ || Nostalgická struna sa rozvybrovala minimálne na 400Hz, bavil som sa skvelo, ako na starom predchodcovi, na ktorom som bol v kine ešte s otcom. Film sa našťastie vôbec neberie vážne, tak isto, ako ani scenár a režisér neberie vážme postavu Megan Fox, a využíva ju ako komediálny element, spolu s purbertálnymi korytnačkami. Výborná zábava na jedno vydenie, nasmerovaná na detské publikum. 70% | Kino Atlas Praha, 19.8.2014 | ()

RedAK 

všechny recenze uživatele

Kolik kokainu musíte vyšňupat, abyste natočili toto? Lajnu? Gram? Kilogram? Středně velký turistický kufr? Cisternu? Sklad Sámera Issy? Kolumbijské rezervy? A co děti, mají si kde hrát? Samozřejmě vím, že studenokrevní plazi se speciálním špionážním výcvikem jsou letitým, nezpochybnitelným hitem, avšak mě v dětství nějak minuli, neboť jsem se jakožto nadprůměrně inteligentní dítě, směle bilancující na hranici geniality, věnoval činnostem s reálným podkladem, které by mohly být světu prospěšné. Sice se mi nikdy nepodařilo vynalézt rekombinantní vakcínu pro barbie panenky, ale zase jsem nasměroval na správou životní cestu spoustu Kenů. V dnešní době chodit na letní blockbustery, to je jako prcat šlapku z dálnice; člověk od toho nic moc nečeká a když mu neupadne péro, tak se i trochu pobaví. Jako jo, má to nespočet digitálních fíčurinek a občas i nějakou tu akcičku, ale jakou to má vypovídací hodnotu, když scénku s ucházejícími filmovými efekty dnes dokáže spatlat dohromady i negramotný slepý autista na svém GameBoyi? A za zmínku stojí samozřejmě mamča Megan, kterou drží při životě pouze scénář. Já nevím, proč ji do těch filmů furt cpou. Jasně, je to každopádně šukatelná kost, nad kterou slintá kdekterý obtloustlý panic bydlící ve svém zatuchlém world of warcraft sklepení, ale to je v podstatě jediná její vlastnost, kterou se může chlubit. "Jéééj, jsem šukatelná kost, hou hou, a člověk co rád šuká kosti bude asi nekrofil, jéééj jou hou". Megan Fox s hereckým výkonem vypeckované nektarinky je prostě špatná volba. Tady máte její kachnu a už s ní palte, prosím pěkně, do prdele. Děkuji. A nyní mě omluvte, jen co vymažu ze slovníku všechny kundy a kokoty, půjdu na film sepsat erudovanou recenzi se slovními obraty typu "...variabilita exaktní paralely děje...", pro ty kundy a kokoty, co mě za to platí. ()

Galerie (213)

Zajímavosti (24)

  • Ve scéně, kdy Tříska (Danny Woodburn) nabízí Leonardovi (Pete Ploszek) meč, říká, že jde o katanu. Katana je ale ve skutečnosti meč samurajů a nikoliv nindžů. Správně by mělo jít o typickou zbroj nindžů, meč šinobigatana, jinak známá také jako nindžató či nindžaken, která má kratší čepel a lépe se tak hodí pro boj zblízka. (CANNIBAL)
  • Korytnačky majú mená slávnych talianskych renesančných umelcov – Leonardo (Leonardo da Vinci), Michelangelo (Michelangelo Buonarroti), Donatello (Donatello, vlastným menom Donato di Niccolò di Betto Bardi) a Raphael (Raphael, známy tiež ako Raffaello Santi). (YoZo8)

Související novinky

Želvy Ninja se vrací do akce

Želvy Ninja se vrací do akce

23.03.2015

Loňský reboot Želv Ninja vydělal skoro půl miliardy dolarů. April s tváří Megan Fox (Transformers) se tak samozřejmě vrátí, a s ní i čtyři ústřední zelení hrdinové. Premiéra druhého dílu nás čeká 3.… (více)

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

10.01.2015

Michael Bay kdysi založil firmu Platinum Dunes, která produkuje především malé horory. Loni ale zrebootovala Želvy Ninja a byl z toho její zatím nejvýdělečnější film, takže není divu, že se vrhá na… (více)

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie

31.08.2014

Zatímco Michael Bay (Transformers: Zánik) stále neodhalil, co hodlá do budoucna režírovat, jeho producentská kariéra nabírá další a další projekty. Po letošních Želvách Ninja a thrilleru Očista:… (více)

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

11.08.2014

Ve studiu Paramount Pictures si do poslední chvíle nebyli jistí, jestli budou mít nové Želvy Ninja úspěch nebo ne. Zámořští kritici film strhali a ostatní reakce také nejsou zrovna nadšené, o platící… (více)

Reklama

Reklama