Kolik kokainu musíte vyšňupat, abyste natočili toto? Lajnu? Gram? Kilogram? Středně velký turistický kufr? Cisternu? Sklad Sámera Issy? Kolumbijské rezervy? A co děti, mají si kde hrát? Samozřejmě vím, že studenokrevní plazi se speciálním špionážním výcvikem jsou letitým, nezpochybnitelným hitem, avšak mě v dětství nějak minuli, neboť jsem se jakožto nadprůměrně inteligentní dítě, směle bilancující na hranici geniality, věnoval činnostem s reálným podkladem, které by mohly být světu prospěšné. Sice se mi nikdy nepodařilo vynalézt rekombinantní vakcínu pro barbie panenky, ale zase jsem nasměroval na správou životní cestu spoustu Kenů. V dnešní době chodit na letní blockbustery, to je jako prcat šlapku z dálnice; člověk od toho nic moc nečeká a když mu neupadne péro, tak se i trochu pobaví. Jako jo, má to nespočet digitálních fíčurinek a občas i nějakou tu akcičku, ale jakou to má vypovídací hodnotu, když scénku s ucházejícími filmovými efekty dnes dokáže spatlat dohromady i negramotný slepý autista na svém GameBoyi? A za zmínku stojí samozřejmě mamča Megan, kterou drží při životě pouze scénář. Já nevím, proč ji do těch filmů furt cpou. Jasně, je to každopádně šukatelná kost, nad kterou slintá kdekterý obtloustlý panic bydlící ve svém zatuchlém world of warcraft sklepení, ale to je v podstatě jediná její vlastnost, kterou se může chlubit. "Jéééj, jsem šukatelná kost, hou hou, a člověk co rád šuká kosti bude asi nekrofil, jéééj jou hou". Megan Fox s hereckým výkonem vypeckované nektarinky je prostě špatná volba. Tady máte její kachnu a už s ní palte, prosím pěkně, do prdele. Děkuji. A nyní mě omluvte, jen co vymažu ze slovníku všechny kundy a kokoty, půjdu na film sepsat erudovanou recenzi se slovními obraty typu "...variabilita exaktní paralely děje...", pro ty kundy a kokoty, co mě za to platí.(16.8.2014)

• GilEstel

Každý snad ví už od začátku 90. let, že Tříska není zmutovaná krysa z kanálu. Kdo vyrůstal v 90. letech moc dobře ví, že byli 2 mistři ninjutsu. Hamato Yoshi (Tříska) a Oroku Saki (Trhač). Tahle kolosální neznalost autorů filmu vypovídá o jejich neprofesionalitě. Kam se tento film hrabe na legendární animovaný seriál, na kterém vyrůstala moje generace. Jediný vtipný moment: BEATBOX ve výtahu. Ale na víc než 1 hvězdu to ve výsledku není.(5.9.2014)

• Beckett51

Čekal jsem, že to nebude více než dobré, ale že to bude až takhle špatné? Co na tom, že Trhač je borec, když celej film je sbírka trapných scén (po každé rádoby ftipné želví hlášce a scéně se mi sevřely půlky, polil mě studený pot a nastal těžký pocit trapnosti, že tuto debilotinu sleduji), postavy maj osobnost asi tak velikou jako napíchnutá skřetí hlava na kůlu a akční scény jsou šíleně nepřehledné, bez dynamiky, či jakéhokoliv nápadu. Nejhorší natom je, že Liebesmanova režie je opět obstojná, ale totálně všechno posrali scénáristi. Zkráceně - Překombinované, nudné, nezábavné, neftipné, nesympatické, nahovno. (30.10.2014)

Za poslednú dobu mi aspoň tento remake, reebot, či re-už ani neviem koľko toho je, no skrátka aspoň tento film mi prišiel ako ta správna volba natočiť ho znova. A ako fanúšik korytnačiek nemôžem povedať, že som sklamaný, pretože som zhruba vedel čo čakať, ale ani nie som nadšený, pretože korytnačky nám už veľa krát predviedli, že majú čo ponúknuť a tu nám toho zas tak veľa neponúkli. Po rokoch keď na plátne vidíte a počujete tie známe mená sa cítite na chvíľku fajn, prvý kontakt s korytnačkami tiež celkom v pohode (vtip samozrejme nechýba) no najväčší problém vidím v tom nevýraznom príbehu a nevýrazných záporákoch. Nečakal som niečo prevratné a ten príbeh povedzme si nieje zlý, ale režisér Jonathan Liebesman nedokáže divákom podsunúť niečo viac a už vôbec nie nejaké emócie. Na tie tam brnká len fajn hudba Briana Tylera. Takže s celkového hľadiska je to fajn film, ktorý vás dokáže zabaviť vtipnými korytnačkami aj keď majú iným vzhľad. Taktiež aj Bayovský (Transformerovský) vizuál a akcie sú fajn. Na Megan sa fajn pozerá a Brian sa fajn počúva. Korytnačky síce ničím moc neprekvapia, ale dokážu zabaviť a navyše tempo filmu ide rovnakým tempom ako korytnačky na svahu v predposlednej akcii. Drobné zmeny v príbehu nevadia, skôr miestami nelogické veci, ale tu na nich ohľad vlastne ani netreba brať. Keď to tak zhrniem, lepší priemer ja som sa bavil, ale na hranú verziu s 90-tých to nemá. Obľúbené soundtracky: Teenage Mutant Ninja Turtles, Brotherhood, TMNT March. 60% - 3*(26.8.2014)

• Chermy

Že je režisér netalentovaný patlal víme. Přesto to tady se scénáristy doprasili opravdu velkolepě. Chtěl jsem málo.. ale Liebesman neumí vygradovat žádnou scénu. Upřímně nechápu, že studia stále sází jen na sílu značky. Strážci Galaxie jasně ukázali, že když je film dobrý, nikoho nezajímá jestli jsou hlavní hrdinové mýval a strom a celý film se honí za svítivou koulí. Vadí mi ten trend, že dnes dovolí točit film i cvičené opici. Protože tohle mohla být opravdová akční sranda s nostalgií v zádech. Chci Trhače s charismatem a aby ho ovládal obří mozek Crank a chci aby želvy ukázaly co nejvíc z jejich dojo kanálů. Ne aby lídr Leonardo dostával furt jen na prdel a aby se všechna akce odehrávala v duchu King Kongova CGI festu od Petera Jacksona. Méně je často více. Radši uhlazenou a přehlednou akci, něco co si rádi pustíte znova..... a ne digitální bordel, který ve vás nevyvolá absolutně nic.(1.9.2014)

• - První hraný film o nindža-želvách, v němž byla použita technologie snímání pohybu – tzv. MoCap – a který byl uveden ve 3D. (starblade)

• - Na post režiséra byl zvažován Brett Ratner. (Zdroj: turtlepedia.wikia.com) (Cheeker)

• - Megan Fox (April) si počas nakrúcania zlomila malíček. (Laslo)