Mladá reportérka April O'Neilová sleduje zločiny, které má na svědomí obávaný Foot Klan. April je svědkem útoku klanu v metru, kde bojovníci v čele s hlavou klanu Trhačem zadrží řadu rukojmí. Jejich útok však přeruší čtyři maskovaná stvoření. April je sleduje a z dálky si pořídí jejich fotografii. Ukáže se, že se jedná o čtyři zmutované želvy-teenagery Leonarda, Donatella, Michelangela a Raphaela. Želvy vymažou paměť Aprilina telefonu a zmizí do podzemní stoky, kde žijí se svým krysím nevlastním otcem Třískou. April si mezitím vzpomněla, že se s těmito želvami již viděla, když ještě byly malé a sloužily k laboratorním pokusům jejího otce dr. O'Neila a jeho kolegy Erica Sackse v rámci projektu Renesance. April se se Sacksem, ze kterého se mezitím stal milionář, spojí, ten jí však řekne, že projekt Renesance byl ukončen po požáru laboratoře, při němž zahynul její otec. Když Tříska zjistí, s kým se želvy setkaly, vyšle je, aby April znovu vyhledaly, protože jí hrozí nebezpečí. Želvy přivedou April do stoky, kde se setkává s Třískou. Ukáže se, že se oba znají. Tříska všem začne vyprávět příběh o skutečném průběhu požáru laboratoře. Sacks spolupracoval od počátku s Trhačem, s jehož pomocí vyvíjel nebezpečnou chemickou zbraň, se kterou chtěli zamořit celý New York. Mutagen, který Sacks testoval s O'Neilem pak chtěl O'Neil prodat vládě jako protilátku, za kterou by dostal zaplacenou obrovskou sumu. Sacks zabil O'Neila a Tříska s malými želvami se zachránili jen díky tomu, že je malá April vypustila do stoky. Zde Tříska želvy vychoval a je i sebe trénoval ve východních bojových uměních. Trhač a jeho bojovníci vniknou do stoky, kde Leonarda, Donatella a Michelangela unesou a Třísku zbijí. Raphael, April a její kolega Vern se vydávají unesené vysvobodit a zároveň zabránit Trhačovi, aby uskutečnil svůj plán... (TV Prima)

Trailer 3

Tosim

Klasický dobrodružný film pro náctileté/pamětníky, z nichž ti druzí se můžou lehce nudit u scén, které nejsou určeny primárně pro ně. Já osobně jsem ocenil hlavně funkční příběh (vznik a důvod boje želv) a jejich výtvarné zpracování, akční scény byly standardní, občas jsem se i zasmál (rap ve výtahu). 70%. ()

T2

Rozpočet $125miliónovTržby USA $191,204,754Tržby Celosvetovo $493,333,584Tržby za predaj Blu-ray v USA $67,866,173 Tržby za predaj DVD v USA $37,456,311║ nakoniec úplne v pohode popcorňák, kde počítačovo animované korytnačky znesú akékoľvek normy, jednouchý dej šlape ako hodinky a nenudí ani na chvíľu, občas nejaký ten zaujímavý nápad v rámci scénok poteší, akcia prevažne prehľadná a svižná, infatelné scény v znesiteľných medziach a hlavne krasotinka Megan Fox pekne spríjemní pozeranie, takže všetko tu splní účel ale srdcovky z 90.rokov(Korytnačky ninja (1990)+Korytnačky ninja II. (1991)) ostávajú nezdolané /videl v kine: 60%/ ()

Cervenak

Štyria zelení černosi verzus japonský transformer, neopísateľne otravná Megan a odporný vizuál s asi najhnusnejšími trikmi, aké ste kedy videli v letnom hollywoodskom "blockbusteri". Do toho Tyler púšťa recyklát z marveloviek. Uf. Bavila ma len akcia na snehu (napriek ohavnému prevedeniu) a beatbox vo výťahu, zvyšok je totálny grc. ()

Cival

Nebylo to úplně zlý. Být mi deset, asi jsem v extázi. Liebesmanovy režijní schopnosti jsou ale zhruba na úrovni soudnosti Megan Fox, co se týče plastických operací, ale jako béčková infantilní popcornovka akceptovatelné: Design i trikové podání postav celkem fajn a práce s mytologií nebyla tak trapná, jak obvykle bývá nejen u bayovin. ()

Enšpígl

Mně ten film přišel jako otevřený váček na penízky, aby producenti měli zase o pár stříbrňáků víc na kafíčko, tak zkoušej, zda by nemohla vzniknout nějaká další výdělečná série. Obrazově je film v pořádku i když mně přišlo, že při natáčení vedle Jonathana sedával pan producent Miša Bay a kafral a kafral. Nejsilnější stránkou filmu je zábavné pojetí želviček, hlavně oranžová a fialová korytnačka dokáže nastartovat smíchovody. Meganička zase u pánské části dokáže nastartovat něco jiného. Jenom škoda, že zádní záběr na fotící Mega Fox netrval alespoň 30 minut, jako divák z kategorie muž obecný chci pro svý oči vždy to nejlepší. Navíc u Foxy Megan nemám dojem, že je až tak hrozná herečka, jak zde prezentuje zdejší kinder elite. Jasně Meryl Streep to není, ale v podobných filmech, jako jsou nindžácký želváci rozhodně nic nekazí a mrzí mě, že podle posledního rozhovoru kvůli dalšímu dítěti dočasně přerušila kariéru. Samozřejmě Želvy Ninja nejsou jen o Mega Fox, ale krom ní vidím ve filmu už jen dvě snahy, vydělat a pobavit. Jak vyjde ta první snaha netuším, ale ta druhá snaha se celkem vydařila. ()

• Okrem New Yorku, kde prebiehala väčšina natáčania, navštívil filmový štáb aj štáty Alabama a Kalifornia. (MikaelSVK)
  • Film měl mít premiéru 16. května. První číslo komiksu o nindža-želvách vyšlo 5. 5. 1984. (Zdroj: collider.com) (Stoka)