rhobos

Akční pecka od začátku do konce, podbarvená PARADNÍ muzikou. Před výletem do kina jsem si shlédl "maratón" Šílených Maxů s Melem Gibsonem abych byl lépe v obraze. A i přesto, že se film nedržel svých "předloh", (nebyl ani pokračování ani restart starších dílů) nevadilo mi to. Tom Hardy v hlavní roli nezklamal a celkově palec nahoru za obsazení. V kině jsem se bavil a film si skvěle užil. Viděno v kině - 100% ! :) ()

hEROic

Naprostá povinnost každého post-apo milovníka a zároveň jeden z nejšílenějších zážitků za dlouhou dobu :) Tom Hardy rulluje a Charlize mu kráčí víc než zdatně po boku! Audiovizuální masakr z jiného světa, akční honička s takovým hardware, že člověk kolikrát nevěří vlastním očím. Spousta lidí to neskousne, ale my co víme, máme novou lásku :) George Miller po letech předvedl prvotřídní úlet, kterej opravdu funguje! 85% ()

Wargoo

Bezoddychová akčná jeba, ktorú musí absolvovať každý, kto je aspoň mierne vyšinutý... Hĺbavci, dajte si odchod, toto je jazda pre správnych "magorov" ! Originálne nápady, gytarista 100-ročia, autá od výmyslu sveta, krásne ženy, skvelé efekty ! FILM ROKA !!! 5***** a 89,223% ()

cmuchalprvni

Sluncem sežehnutá post-apokalyptická země, která je okupována velmi sebevědomou perfektní ústřední dvojicí Charlize Theron a Tomem Hardym v krásně brutální akční podívané! Mad Max je opravdu precizní řemeslně skvěle zvládnutý. Samozřejmě, co se týče konceptu, není úplně mystickým a složitějším dílem na přemýšlení, ale velmi okázale si dokáže udržet pozornost diváka, zahlcuje jeho mysl nespočtem podnětů a akčních scén, až mu z té zběsilé jízdy bere dech! ()

Luk Skywalker

Film o útěku nespokojených manželek a jejich cestě zpátky přes Falloutovskou Pustinu (nechtěl jsem to napsat, ale když to nazvou Wasteland s velkým W, tak to nejde jinak) se samo se opravujícím autem. Kdyby to dopadlo úplně naopak, tak by to bylo vítězství, za které by se nestyděl ani král Pyrrhos. Dále Max není šílený, ale pragmatický, Nux se vám taky po čase zalíbí (až dostane barvu a jde to i bez transfúze), manželky jsou celkem snaživé a pomáhají a Charlize to jen doplňuje. Za zmínku ještě stojí válečná kapela se čtyřmi bubeníky a jedním šílencem, která má dvojitou kytaru, takže rocku zdar. ()

Warlukyn

Synchronizace hudby a akčních scén je špička, navíc správný záporáci, kterejm tu kulku fakt přeješ, na dvojku musim do kina! ()

skeptic

Mad Max: Fury Road nie je dokonalý film, no miestami (často) geniálny najmä svojou akciou ktorá je nastavená na 110% a tak keď sa cca niekde v polovici filmu nachvíľu zastaví aby nabrala dych je to ako z iného sveta, je to veľký kontrast a zprvu to tam nesedí, no potom si uvedomíte že je to dobre, lebo nie len film ale aj divák potrebuje nabrať dych na ďalšiu spektakulárnu akciu. Príbeh je úplne jednoduchý, priamočiary (to nie je výčitka) , proste sa len treba dostať z bodu A do bodu B a naopak (a minimálne prežiť). Minulosť hlavných postáv je len zľahka načrtnutá, a tak sa dozvedáme o ich motiváciach či povahových vlastnostiach, len ich sledovaním pri vypätých situáciách. Dej sa nesústreďuje na nejaké odbočky, nezaoberá sa veľmi minulosťou, jednoducho nás a aktérov hodí do postapokalyptického sveta a sústreďuje sa na prítomné okamžiky z, ktorých sa snaží vytiahnuť maximum (a že mu to ide). Niektoré scény, zábery, postavy pôsobia fakt divne, komicky (alebo trochu brakovo? :)), až afektovane napr. "gitarista"(skvelý nápad! a zároveň úplne wtf). 90% ()

Kulda24

Nejlepší film roku. Audiovizuálně je to lahůdka, kterou si vychutnáváte každou scénou. George Miller odvedl parádní práci a jeho poctivost ve tvoření scén je na filmu neskutečně vidět. Všechno do sebe zapadá. Rychlé tempo střihu a hudby jenom doplňuje už tak vydařený film. Tohle všechno podtrhávají vynikající herecké výkony Toma Hardyho a Charlize Theron. Asi můj neoblíbenější film za posledních pár let. 5 hvězd a spoustu oscarů. ()

helloween93

Hodně intenzivní akční jízda. Miller se po více jak třiceti letech vrátil k postapokalyptickému světu Mad Maxe a nemá se za co stydět. Když mně bylo kolem třinácti, byl Max Rockatansky mojí oblíbenou postavou, o čtvrtém díle se mluvilo dlouho, ale nakonec se přeci jen zrealizoval a za to jsem rád. Připadáte si totiž jako v osmdesátkách, tónování do oranžové, výborné honičky a typicky madmaxovská brutalita a charismatický záporák Immortan Joe. Nejlepší letní blockbuster roku 2015. 4* ()

Rathalos

Obrovske prekvapenie,stokrat lepsie ako original s Melom Gibsonom,nadupana akcna sci-fi pecka,ktora urcite nenudi,stale sa nieco deje,nechyba napatie,vyborne herecke vykony,obzvlast u Charlize Theron,triky su perfektne,jednoducho nema tento film chybu...:-) ()

Folky

Nejlepší akční film této dekády. Dějově jednoduchý, ale neuvěřitelně poutavý a v akčních scénách naprosto strhující. A už dlouho jsem neviděl film, který by tak moc potřeboval kino. ()

panvasik

Upřímně, jsem nečekal s tím, že uvidím ještě dobrý film s Mad Maxem a ještě k tomu, když vím, že to točil George Miller, jsem tomu už vůbec nedával větší váhu a ještě větší naději, ale kurva tohle jsem FAKT nečekal!!! Tak nabušenou a zběsilou akční podívanou, jsem snad ani nedoufal. Tom Hardy byl neskutečný a za mě drsnější a šílenější než právě Mel Gibson. Nechápu, jak se Miller dokázal, tak udržet ze řetězu a upřímně se divím, že mu to všechno prošlo. V nejbližší době dnech to MUSÍM vidět znova!!! 9,5/10 ()

JohnnyKladno

Naprosto strhující podívaná a nejsem si jistý, jestli jsem někdy viděl lepší akci. Od začátku totální jízda. Post-apo sci-fi, kde v nádherném vizuálu Charlize Theron jako imperátorka Furiosa unese svému vládci to nejcennější co má, rodičky, aby je zachránila od krutého osudu. Tom Hardy jako Max se k tomuhle incidentu náhodně připlete a zběsilá jízda může začít. Perfektní auta, velmi sympatické dívky, skvělé nápady, detaily. Závěr filmu na mě sice úplně nezapůsobil, ale jako celek a čistě akční zábava, je to super. Nemůžu se dočkat na další kousek z tohoto světa. 90% ()

Navi01

Děj by se dal shrnout asi takhle: Jedni neustále utíkají a druzí je neustále pronásledují. Mezi tím pár "zbytečných" scén. Kdo má rád žvatlání a nějakou hloubku, tak ať se Maxovi obloukem vyhne. Každopádně je to parádní akce s výbornými kostýmy a skvělou hudbou. Zkrátka šílená jízda. ()

bararich8

Kurevsky nadupaná akční nálož ve vymazleném světě. Všechno to skvěle vypadá, všechno se to nádherně hýbe a neustále se něco děje a navíc to má šmrnc. Hardymu tyhle role nemluvných týpků vážně sedí. A že zde podle některých hraje druhé housle? Ani náhodou. Občas akce probíhá na několika místech zároveň a místy dá celkem práci námahu to všechno sledovat, ale taky to má něco do sebe. Příběh je dost strohý, ale jako nosná konstrukce plně dostačuje. Jen jsem čekal větší masakr, když se to honosí Rkem, dvojka v tomhle byla drsnější/brutálnější. Plus přidejte skvěle padnoucí a udernou hudbu, Junkie holt umí. Mazejte do kina, stojí to za to. V8! V8! V8! 5* ()

Filmoví velikáni v Cannes budí rozpaky

Filmoví velikáni v Cannes budí rozpaky

21.05.2024

Vyjma hokejových komentátorů jsou v těchto dnech nejzaměstnanějšími pracovníky v celé Evropě nejspíš ti šťastlivci, kteří v Cannes drží stopky a měří, jak dlouho po skončení filmu trvají které ovace… (více)

Další Šílený Max je v přípravách

Další Šílený Max je v přípravách

02.05.2024

Již za pár týdnů nás v kinech čeká návrat do dynamického světa stvořeného vizionářem Georgem Millerem (Šílený Max). Furiosa: Sága Šíleného Maxe dorazí na plátna 23.5., tedy celých devět let poté, co… (více)

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi