Paralelní světy

Paralelné svety

Fantasy / Sci-Fi / Romantický / Drama

Kanada / Francie, 2012, 107 min

• Tsuki

Zajímavý námět, ale výsledek je bohužel naprostý nesmysl. Víc nelogičností v jednom filmu jsem snad ještě neviděla. Po chvíli sledování, když to člověku dojde, pak už jen čeká, jaký další nesmysl objeví v následující scéně. No vážně, to nemohli tvůrci tenhle "paralelní" svět trošku víc promyslet? Ve výsledku to byla jen kopa nelogičností plus vcelku nezajímavý a ohraný romantický příběh. Ani sympaťák Jim Sturgess tomu nakonec moc nepomohl. Když se na konci pár konečně sešel při happy endu a došlo na větu "I am pregnant!", tak mi v hlavě proběhl sled předchozích událostí, kdy se tahle dvojice ve skutečností setkala jen párkrát a většinou dost v rychlosti, přičemž většinu času utíkali před nepřáteli, a zbývalo mi jen si říct: "Sakryš, kde tam vůbec měla příležitost s ním otěhotnět??!!!" Konec bylo gigantické klišé, což bych od takového filmu a takového námětu v podstatě nečekala. Nedá se jinak než protočit oči v sloup. ~(2,2)~(10.4.2013)

• Slarque

Když si vymyslíte vlastní, fyzikálně nesmyslný svět, můžete z toho vykřesat slušné množství vizuálně působivých záběrů. Ale když do něj nezasadíte příběh, který by stálo za to vyprávět, byla vaše práce přece jen marná. Výsledek je přinejlepším průměrný a dolů s hodnocením jdu kvůli tomu, že film nedodržuje ani fyzikální zákony, které si sám vymyslel.(13.11.2014)

Veľmi dobre sa na to pozerá, je to pastva pre oči, pekné vizuálne efekty. Dej je zaujímavý dostatočne aby udržal divákovu pozornosť, aj keď by som uvítal trocha viac akcie a napätia. A tiež treba uznať, že je to niečo nové, originálne, čo tu ešte nebolo. Ja som celkom spokojný. Neviem však presne čo, ale niečo mi bráni dať plný počet.(23.9.2013)

Nepříjemné rozdělení společnosti z Vyměřeného času je tu dotaženo do černobílého absurdna dvou gravitačně obrácených světů. Vizuální stránka je v ulicích světa Nahoře a la Shadow Warrior, komplexní náhled pak CGI, ale ve 3D bude vypadat dobře. Rozpočet (60 mil dolarů?) se zdá být přemrštěný, romantika zcela kazí zážitek.(5.1.2013)

Krucinál, tenhle film by potřeboval velkou bandu nových scénáristů a střihačů. Začátek rychlý, prostředek rozvláčný a konec tak strašlivě uspěchaný a nelogický? Jak říkala moje přítelkyně, člověk má po zkončení neuvěřitelné množství otázek. Konec byl neskutečně rychlý a SPOILER je pro mě absolutně nepochopitelné, že obrovská, všemuvelící korporace, která stojí za vším zlem, která v podstatě kontroluje policii a právě kvůli níž jsou lidé zavíráni za styky s druhým světem, nakonec dojede na to, že si někdo jiný nechá patentovat převratný vynález, který dokáže spojit oba světy. Musím říct, že ve chvíli, kdy se Adam a Eden sešli na konci filmu v záři slunce a ona mu sdělila, že je těhotná, tak trochu jsem doufal, že se nakonec ukáže, že Adam (nebo Eden) byl umučen téměř k smrti a tohle je jeho poslední sen - zkrátka, že to skončí jako Brazil, jehož konec mě ovšem štval. Tenhle film měl obrovský potenciál a spousty vizuálních a příběhových nápadů, ovšem ten potenciál zůstává kvůli konci, s nímž si tvůrci nevěděli rady, nevyužitý. Pro mě cca 55-60%.(28.12.2012)

• - Slečna Mooreová (Kirsten Dunst), která pochází z Horního světa, se křestním jmenuje Eden, což v překladu znamená „Rozkoš“. Hořejšek je vlastně taková Rajská zahrada. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Projektu předcházela vize, kterou režisér Juan D. Solanas popsal takto: „Viděl jsem horu s klukem koukajícím se nahoru, a jinou horu s dívkou dívající se dolů.“ (Zdroj: collider.com) (Dalfor)

• - Natáčanie filmu začalo v Montreale v roku 2010. Tvorcovia mali v pláne natáčať vo Francúzsku, lenže výška daní rýchlo zmenila ich rozhodnutie. (Greenpeacak)