Paralelní světy

Paralelné svety

Fantasy / Sci-Fi / Romantický / Drama

Kanada / Francie, 2012, 107 min

• choze

Pohádka, která je úchvatné vizuálně, dějově už výrazně míň.(30.3.2014)

• -bad-mad-wolf-

Překrásná galerie kýčovitých obrázků. Fajn detaily a hrátky s gravitací (gravitacemi). Až je škoda, že se všechna tahle paráda ztrácí vedle přeslazeného a hlavně absolutně dementního příběhu.(27.5.2014)

• Tsuki

Zajímavý námět, ale výsledek je bohužel naprostý nesmysl. Víc nelogičností v jednom filmu jsem snad ještě neviděla. Po chvíli sledování, když to člověku dojde, pak už jen čeká, jaký další nesmysl objeví v následující scéně. No vážně, to nemohli tvůrci tenhle "paralelní" svět trošku víc promyslet? Ve výsledku to byla jen kopa nelogičností plus vcelku nezajímavý a ohraný romantický příběh. Ani sympaťák Jim Sturgess tomu nakonec moc nepomohl. Když se na konci pár konečně sešel při happy endu a došlo na větu "I am pregnant!", tak mi v hlavě proběhl sled předchozích událostí, kdy se tahle dvojice ve skutečností setkala jen párkrát a většinou dost v rychlosti, přičemž většinu času utíkali před nepřáteli, a zbývalo mi jen si říct: "Sakryš, kde tam vůbec měla příležitost s ním otěhotnět??!!!" Konec bylo gigantické klišé, což bych od takového filmu a takového námětu v podstatě nečekala. Nedá se jinak než protočit oči v sloup. ~(2,2)~(10.4.2013)

Zapomenu na posledních 10 minut a dávám 5 hvězd.. :) (15.1.2013)

Dva rozdielne svety. Tí hore a tí dole. Vrch predstavuje moc, peniaze, hojnosť, spodok zase rozklad, kriminalitu, chudobu. Nepriepustné a zároveň neprípustné je prenikanie jedného sveta do druhého. Kastovníctvo a sila pôvodu púta k sebe silou gravitácie. No láska dokáže divy. Spolu s neprispôsobením sa uniformite. Rozdelenie slúži vykorisťovaniu. Poznanie je jasné: dva rozdielne svety sú a predsa je len jeden. Kryštalicky jasné posolstvo o zmiernení majetkových antagonizmov silou srdca odeté do dnes populárneho new ageového hávu fantastického príbehu. Myšlienka? Originálna! Vyústenie? Pozitívne! Vizuál? Skvelý! Herci? Mňam! Samé pozitíva a predsa celok pôsobil ako článok v magazíne s lesklými stránkami a skvelým dizajnom. Neobvykle a novo informujúcim o fungovaní spoločnosti. Po prečítaní však zanechávajúcom pocit minimálneho myšlienkového obohatenia, pretože zase šlo len o atraktívne podanie dávno známych právd.(13.2.2013)

• - Lanovka ve filmu, která vede do klubu, byla inspirována systémem lanovek v Gruzii. (fcapab)

• - Natáčanie filmu začalo v Montreale v roku 2010. Tvorcovia mali v pláne natáčať vo Francúzsku, lenže výška daní rýchlo zmenila ich rozhodnutie. (Greenpeacak)

• - Francúzska produkčná spoločnosť Studio 37, ktorá chcela s filmom preraziť, sa najprv obrátila na Hollywood, ktorému sa scenár celkom pozdával. Nakoniec však z toho zišlo kvôli kultúrnym rozdielom medzi Francúzskom a USA. (Greenpeacak)