poster

Paralelní světy

 • Kanada

  Upside Down

 • slovenský

  Paralelné svety

Fantasy / Sci-Fi / Romantický / Drama

Kanada / Francie, 2012, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Morien
  odpad!

  Původně jsem tenhle film nechtěla hodnotit, protože jsem ho viděla vlastně "omylem", ale nakonec se mi to rozleželo, protože mě vždycky naštve, když se utrácí spousta peněz za filmy, které se ani neobtěžují se scénářem (a o to horší to je, když nějaký slibný nápad by tam byl) a snaží se všechno zachránit kýčovitými obrazy a dojemnými kecy. Tím, jak tvůrci rezignovali na logiku nebo filmové prostředky, mě vyloženě nasměrovali k tomu, abych to interpretovala jako film o ženách, které si po celé generace předávají tajemství k ovládnutí gravitace a vyřešení všech mezisvětových problémů,a jediné, k čemu ho používají, je výroba létajících palačinek. A potom musí přijít chlapec a vzít to konečně pořádně do rukou. Hells yeah. Také mě neskutečně iritoval reklamní vzhled obou světů, v každém záběru nahoře zapadá slunce, v každém dole se točí mlha ve víru, to si strčte někam. A osobně mám také averzi k filmům (scifíčkům), které se snaží zachránit svět. Vždycky jako příklad filmu, který se maximálně povedl, používám Gattacu. Ta je v mých očích tak dobrá právě proto, že se nesnaží zachránit svět. Jistě, je příběh o člověku, který se chce dotknout hvězd, ale je to osobní příběh viděný střízlivou perspektivou, nezapomíná na realitu a její né-tak-rozjásané aspekty, přijímá a vzývá MELANCHOLII, neřeší všechny problémy jedním mávnutím kouzelného proutku. Tenhle film se ke všemu staví přesně obráceně a tím je mi odporný.(19.9.2013)

 • GeusX
  **

  Fantastické romantické drama s hezkou vizuální složkou. Hudba dodává příběhu až komorní nádech. Fantaskní-fantastický svět je zajímavý, ale nesmí se o něm moc uvažovat neboť je pro logiku děravý jak cedník a takto jednoduše by 'cestování' horem-dolem nešlo. Láska už nejen že hory přenáší, ale už i gravitaci porušuje. Pěkný příběh, ale tempo mi připadalo nevyvážené, místy uspěchané a závěr jsem nečekal tak jednoduše zakončený. S hodnocením váhám, nakonec se přikláním k nižšímu, neboť mne k opětovnému shlédnutí nic neláká.(26.5.2015)

 • M.a.t.t.
  ***

  Poznáte ten pocit, keď si nejaký film ak napriek menším výhradám užívate a potom príde záver, ktorý váš divácky zázitok schladí? Záverečná 15 minútovka Upside Down je svojou neuveriteľnou skratkovitosťou a povrchnosťou exemplárnym príkladom toho, ako neuzatvárať príbeh s tak silným námetom a mnohými potenciálne zaujímavými vedľajšími líniami. Vzhľadom na to, že do tej doby ide o veľmi príjemnú rozprávku s fantastickým vizuálom to jemne mrzí. 70%(23.12.2012)

 • Tsuki
  **

  Zajímavý námět, ale výsledek je bohužel naprostý nesmysl. Víc nelogičností v jednom filmu jsem snad ještě neviděla. Po chvíli sledování, když to člověku dojde, pak už jen čeká, jaký další nesmysl objeví v následující scéně. No vážně, to nemohli tvůrci tenhle "paralelní" svět trošku víc promyslet? Ve výsledku to byla jen kopa nelogičností plus vcelku nezajímavý a ohraný romantický příběh. Ani sympaťák Jim Sturgess tomu nakonec moc nepomohl. Když se na konci pár konečně sešel při happy endu a došlo na větu "I am pregnant!", tak mi v hlavě proběhl sled předchozích událostí, kdy se tahle dvojice ve skutečností setkala jen párkrát a většinou dost v rychlosti, přičemž většinu času utíkali před nepřáteli, a zbývalo mi jen si říct: "Sakryš, kde tam vůbec měla příležitost s ním otěhotnět??!!!" Konec bylo gigantické klišé, což bych od takového filmu a takového námětu v podstatě nečekala. Nedá se jinak než protočit oči v sloup. ~(2,2)~(10.4.2013)

 • Slartibarkfast
  ***

  Dva světy, spojeny jako siamská dvojčata. Přesto je nemožné, aby cokoli z jednoho světa mohlo žít ve světě druhém. Až do okamžiku, kdy potká Adam Evu. Velmi přeslazená romantická zápletka byla nakonec celkem příjemným doplňkem v jinak nelogickém filmu (pohádce?) o tom, jak láska překoná všechny nástrahy a fígle. Mám rád Kirsten Dunst, takže jsem byl velmi zvědavý, jak se ukáže. Bohužel tento snímek není příliš o hereckých výkonech, ale o vizuální stránce a trikových scénách. Myslím, že tohle téma bylo vcelku nadějné a zajímavé, ale jeho potenciál nebyl plně využit. Slabší průměr a nenáročná kulisa pro chvíle, kdy se chcete k někomu tulit. 55%(26.5.2014)

 • - Projektu předcházela vize, kterou režisér Juan D. Solanas popsal takto: „Viděl jsem horu s klukem koukajícím se nahoru, a jinou horu s dívkou dívající se dolů.“ (Zdroj: collider.com) (Dalfor)

 • - Natáčanie filmu začalo v Montreale v roku 2010. Tvorcovia mali v pláne natáčať vo Francúzsku, lenže výška daní rýchlo zmenila ich rozhodnutie. (Greenpeacak)

 • - Lanovka ve filmu, která vede do klubu, byla inspirována systémem lanovek v Gruzii. (fcapab)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace