poster

Paralelní světy

 • Kanada

  Upside Down

 • slovenský

  Paralelné svety

Fantasy / Sci-Fi / Romantický / Drama

Kanada / Francie, 2012, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tsuki
  **

  Zajímavý námět, ale výsledek je bohužel naprostý nesmysl. Víc nelogičností v jednom filmu jsem snad ještě neviděla. Po chvíli sledování, když to člověku dojde, pak už jen čeká, jaký další nesmysl objeví v následující scéně. No vážně, to nemohli tvůrci tenhle "paralelní" svět trošku víc promyslet? Ve výsledku to byla jen kopa nelogičností plus vcelku nezajímavý a ohraný romantický příběh. Ani sympaťák Jim Sturgess tomu nakonec moc nepomohl. Když se na konci pár konečně sešel při happy endu a došlo na větu "I am pregnant!", tak mi v hlavě proběhl sled předchozích událostí, kdy se tahle dvojice ve skutečností setkala jen párkrát a většinou dost v rychlosti, přičemž většinu času utíkali před nepřáteli, a zbývalo mi jen si říct: "Sakryš, kde tam vůbec měla příležitost s ním otěhotnět??!!!" Konec bylo gigantické klišé, což bych od takového filmu a takového námětu v podstatě nečekala. Nedá se jinak než protočit oči v sloup. ~(2,2)~(10.4.2013)

 • Slarque
  **

  Když si vymyslíte vlastní, fyzikálně nesmyslný svět, můžete z toho vykřesat slušné množství vizuálně působivých záběrů. Ale když do něj nezasadíte příběh, který by stálo za to vyprávět, byla vaše práce přece jen marná. Výsledek je přinejlepším průměrný a dolů s hodnocením jdu kvůli tomu, že film nedodržuje ani fyzikální zákony, které si sám vymyslel.(13.11.2014)

 • misterz
  ****

  Veľmi dobre sa na to pozerá, je to pastva pre oči, pekné vizuálne efekty. Dej je zaujímavý dostatočne aby udržal divákovu pozornosť, aj keď by som uvítal trocha viac akcie a napätia. A tiež treba uznať, že je to niečo nové, originálne, čo tu ešte nebolo. Ja som celkom spokojný. Neviem však presne čo, ale niečo mi bráni dať plný počet.(23.9.2013)

 • dopitak
  ***

  Nepříjemné rozdělení společnosti z Vyměřeného času je tu dotaženo do černobílého absurdna dvou gravitačně obrácených světů. Vizuální stránka je v ulicích světa Nahoře a la Shadow Warrior, komplexní náhled pak CGI, ale ve 3D bude vypadat dobře. Rozpočet (60 mil dolarů?) se zdá být přemrštěný, romantika zcela kazí zážitek.(5.1.2013)

 • Ištván87
  ***

  Krucinál, tenhle film by potřeboval velkou bandu nových scénáristů a střihačů. Začátek rychlý, prostředek rozvláčný a konec tak strašlivě uspěchaný a nelogický? Jak říkala moje přítelkyně, člověk má po zkončení neuvěřitelné množství otázek. Konec byl neskutečně rychlý a SPOILER je pro mě absolutně nepochopitelné, že obrovská, všemuvelící korporace, která stojí za vším zlem, která v podstatě kontroluje policii a právě kvůli níž jsou lidé zavíráni za styky s druhým světem, nakonec dojede na to, že si někdo jiný nechá patentovat převratný vynález, který dokáže spojit oba světy. Musím říct, že ve chvíli, kdy se Adam a Eden sešli na konci filmu v záři slunce a ona mu sdělila, že je těhotná, tak trochu jsem doufal, že se nakonec ukáže, že Adam (nebo Eden) byl umučen téměř k smrti a tohle je jeho poslední sen - zkrátka, že to skončí jako Brazil, jehož konec mě ovšem štval. Tenhle film měl obrovský potenciál a spousty vizuálních a příběhových nápadů, ovšem ten potenciál zůstává kvůli konci, s nímž si tvůrci nevěděli rady, nevyužitý. Pro mě cca 55-60%.(28.12.2012)

 • - Slečna Mooreová (Kirsten Dunst), která pochází z Horního světa, se křestním jmenuje Eden, což v překladu znamená „Rozkoš“. Hořejšek je vlastně taková Rajská zahrada. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Projektu předcházela vize, kterou režisér Juan D. Solanas popsal takto: „Viděl jsem horu s klukem koukajícím se nahoru, a jinou horu s dívkou dívající se dolů.“ (Zdroj: collider.com) (Dalfor)

 • - Natáčanie filmu začalo v Montreale v roku 2010. Tvorcovia mali v pláne natáčať vo Francúzsku, lenže výška daní rýchlo zmenila ich rozhodnutie. (Greenpeacak)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace