Dívka, která si hrála s ohněm

• Švédsko Flickan som lekte med elden (více)

Filmové zpracování druhého dílu slavné knižní trilogie Stiega Larssona.  Novinář spolupracující s časopisem Milénium a jeho partnerka jsou zavražděni krátce před publikováním materiálu o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Lisbeth Salanderové (Noomi Rapace), která se po roce stráveném v zahraničí vrátila zpět do Švédska, aby svému poručníkovi připomněla jejich starou dohodu. Její poručník je ale brzy nalezen mrtvý a Lisbeth je i v tomto případě podezřelou číslo jedna. Policie po Lisbeth zahajuje celostátní pátrání, podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Novinář Mikael Blomkvist (Michael Nyqvist) je ale přesvědčen o její nevině... (oficiální text distributora)

jacko

sice slabsi nez jednicka ale stale solidni...sice je tu vice akce, ale chybi napjeti a dej je mene konzistentni...kazdopadne to ale paralyzerem do kouli musi bolet :) ()

Utero

Je to docela škoa, že další dva díly nenatočil režizér jedničky, který ji dodal úžasně temnou atmosféru, která se ve dvojce bohužel vytratila. Naštěstí ústřední postavy hrají stále skvěle a ten konec byl prostě vynikající! ()

Zoidlord

Když jsem viděl, jak Lisbeth vylejzá z metr a půl hlubokýho hrobu a vyhrabala se tabatěrkou, myslel jsem, že si ze mě dělá režisér prdel... To už jsem víc věřil Kill Billovi... Navíc němec (vsadil bych boty, že východní) - obrovitej blonďák boxer, co kvůli vrozený vadě necítí bolest... Přitažený za vlasy ... prostě moc... čili 3* a pokárání ()

frbulka

Dívka, která si hrála s ohněm je přiléhavý název pro druhý díl populární trilogie a k jeho škodě je tak moc přiléhavý, realistický a doslovný, že na rozdíl od dílu prvního nechává příběh-jádro celého filmu, málo prostoru pro divákovy myšlenky a představivost, tajemno úplně vytěsňuje a přitom zahlcuje spletitým dějem a zklamává nemastným neslaným vyústěním. Ale i tak má v sobě něco, co diváka pohltí. Silné a přesvědčivé herecké výkony, realistickou a syrovou brutalitu, která ať chceme nebo ne, podtrhuje sílu příběhu a atmosféru napínající nervy. Přesto, Dívka, která si hrála s ohněm výrazně pokulhává za starším dílem. 70%. ()

ZackSawyer

Důstojné, druhé pokračování trilogie, které otevírá děj a posouvá nás skrze jednotlivé detaily příběhem jak to vlastně tenkrát celé bylo a jaké jsou tu a tam vazby. Finální hodnocení si asi ponechám až po shlédnutí posledního dílu. Už jsem si na protagonisty zvykl a ovlivněn prvním dílem dávám i teď vysoké hodnocení. Je to dáno i tím, že autor se nebojí otevřeně zpracovat a hovořit o tématu zvráceností, které mezi lidmi bohužel jsou. Zkrátka lidi jsou hovada a většinou jsou na místech a postech, kde by vůbec neměli být! ()

radaza

Dávám 4, ale pouze kvůli kvalitě literární předlohy. Ve dvojce vylezly klasické chyby filmových adaptací rozsáhlejších knih. Osekání děje způsobilo jakousi zkratkovitost, děj skáče, některé postavy (Bublanski a jeho tým, motorkářský gang) tak působí úplně zbytečně. Je mi to líto, to, co jsem chválil na 1. dílu, je tu špatně. Film nemá atmosféru, hudba, která v 1.díle fungovala, tak působí nepatřičně, chybí rytmus. Obsažnost trilogie Millénium by si zasluhovala asi spíš seriál. S kvalitním režisérem by z něho mohla být kultovní záležitost. Dvojka také odhaluje, co bude na 90% průšvih americké adaptace. Z napínavého propracovaného děje s mnoha přesahy zbude jednoduchý krimi příběh s postmodernistickými atributy, které bez ostatního ve filmu působí poměrně směšně a otřele (obr necítící bolest, malá bisexuální hackerka). ()

KOOHA

Už to nemělo takovej příběh, ale pořád to stojí za to. Možná rejža nebyl jaksepatří. Uvidíme jaká bude trojka. ()

cogi

hodně slabý odvar oproti prvnímu dílu, nemůžu uvěřit svým vlastním očím, že se jedná o pokračování filmu Muži, co nenávidí ženy ()

MrGregor

Tento film mě opravdu nijak nenadchl... "dvojka" ztratila téměř vše, co se mi na "jedničce" alespoň trochu zamlouvalo a zbyla jen nuda a naprostá hluchost některých situací... konec, tedy "vylezení z hrobu" či úder sekerou do hlavy, který by každému normálnímu člověku hlavu rozpůlil, si mě také nijak zvlášť nezískal... jedním z hlavních problémů je opět zbytečná délka - 2 hodiny - mít to takovou půlhodinku, byl by to příjemný, až akční, film ()

VerenaLord

S knihou má film pramálo společného, jednička mě vůbec neuchvátila (film) a dvojka už vůbec ne. Dabing mi přijde příšerný, charakteristika postav jde úplně mimo mísu. Velice zkrácené, hlavní a důležité scény vynechané. Slabší průměr.. ()

Gabretta

Dynamika a kouzlo prvního dílu je v háji. Tady se vaří z vody a navíc dost křečovitě. Noomi Rapace vyměkla, což je velká škoda - v té drsné poloze byla výborná. Zatímco u prvního dílu jsem napětím nemohla pomalu ani vydechnout, tady bylo čekání na konec spíš utrpením. ()

katmandzoo

trochu slabšie ako jednotka, avšak jednotka bola geniálna a nasadila laťku príliš vysoko, takže som očakával, že v dvojke sa tempo trochu zmierni a viac sa dozvieme o minulosti hlavnej postavy..aj napriek tomu sa mi aj dvojka veľmi páčila, dozvedel som sa niektoré zaujímavé skutočnosti a očakávam, že trojka bude kvalitným vyvrcholením celej trilógie.. ()

Kadas97

Oproti skvelej prvej epizóde je to trošku slabšie, ale nenazval by som to nudné ani neakčné. Okrem príbehu si film drží nadštandardné herecké obsadenie, atmosféru a aj hudbu. 8 z 10 ()

dakarin

...oproti předchozí části trochu sestup dolů, ale stále se ještě udržíme na 3 hvězdičkách - vcelku tuctová krimi s náběhem do drsnějších žánrů.... ()

KafuR

Druhý filmeček o holce, co tak ráda zlobí a polévá ohněm, sice nepřímo navazuje na první zkušenost, kde si to po svém s golfovou holí a vibrátorem vyříkala s chlápky, co tak neradi její tak něžné pohlaví, ale toto jeho druhé zpracování už je o kapku nudnější, jelikož hlavní postavy i přes svou bezespornou zajímavost jsme si vrchovatě a ve všech polohách užili v prvním díle a tady už jenom pokračují v nastoleném trendu a pak hlavně celá ta kriminální zápletka už nepůsobí tak tajemně a neotřele, takže ani konec kromě narážky na Killa Billa nenabízí nic natolik natolik vzrušujícího, aby byla tendence si něco z toho zapamatovat. ()

iNKa 1104

Druhé pokračování trilogie Milénium a pro mne velké překvapení. Zatímco první část je uzavřený celek, druhá plynule pokračuje v třetí, jsou více provázané. V prvním díle je kladen důraz na rozplétání labyrintu vztahů jedné "zvláštní" rodinky a Lisbeth je zde spíše představena divákovi, v druhém se pozornost plně převrací na její příběh a minulost. Již zde není jako "agent/hacker", ale oběť, kterou dohání všechny její noční můry a ona se s nimi jednou provždy musí vypořádat. Novinář Michael je tentokrát jejím vzdáleným partnerem, ale vidím to jednoznačně jako přednost. Lisbeth je sólistka se vším všudy a její postava je zde více vykreslena jako superhrdinka, která se v tomto šíleném světě prostě musela naučit chodit a těmhle >sviním a úchylům< to natřít. Vlastně mi vůbec nevadí ta změna stylu, která je tu v komentářích tolik vytýkána. Je logická, protože se příběh krystalizuje do "kdo z koho" situace a tudíž na akci a protiakci. Ubylo tak možná atmosférického napětí plynoucího z neznáma, je zde však cítit jinak: je na těle -někdy i vystrašené- Lisbeth a já to tak beru jak plus, její postava je pro nás více osobnější a máme možnost ji plně pochopit. Závěrečná scéna je potom takovým faktickým vyvrcholením akčních scén (a odpouštím i -SPOLIER- hrobovou scénu a hodně zvláštního chlápka, co nic necítí) a třetí díl opět mění tempo a styl vyprávění. Co se týče režie/scénáře/vizuálu, nelze nic vytknout a postavy Michaela a Lisbeth nemohly být vybrány lépe - jejich herectví je jiné (včetně charismatu), ale funguje to prvotřídně a ani si nelze představit někoho jiného. Nekonkurují si totiž svým stylem, tak jako ve Fincherově filmu. ()

tranquill

Kvalitní napínavé a syrové pokračování. Lisbeth je tvrdší než ocel! Jsem zvědav, jak to vše skončí. Ty skandinávské thrillery si v ničem nezadají s hollywoodskými, ba naopak... ()

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

13.10.2013

David Fincher: Oheň nebo voda?

David Fincher: Oheň nebo voda?

18.02.2013