Dívka, která si hrála s ohněm

• Švédsko Flickan som lekte med elden (více)

Filmové zpracování druhého dílu slavné knižní trilogie Stiega Larssona.  Novinář spolupracující s časopisem Milénium a jeho partnerka jsou zavražděni krátce před publikováním materiálu o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Lisbeth Salanderové (Noomi Rapace), která se po roce stráveném v zahraničí vrátila zpět do Švédska, aby svému poručníkovi připomněla jejich starou dohodu. Její poručník je ale brzy nalezen mrtvý a Lisbeth je i v tomto případě podezřelou číslo jedna. Policie po Lisbeth zahajuje celostátní pátrání, podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Novinář Mikael Blomkvist (Michael Nyqvist) je ale přesvědčen o její nevině... (oficiální text distributora)

Matthew01

Po skvělém prvním dílu, se dalo očekávat, že dvojka už tak silná nebude. Ano opravdu tak silná neni, nicméně je to přesně to, co v této triologii je potřeba. Tzn. dozvíme se zde tajuplnou minulost Lisabeth a další důležité fakta o této vcelku tajemné postavě. Konec tohoto dílu ovšem začíná neskutečně gradovat a je jasné, že se blíží velkolepé finále ve třetím dílu. 80% ()

Rokle

Kvalit skoro bezchybného prvního dílu to sice nedosahuje, pozornost si však rozhodně zaslouží. Podstatný rozdíl je v tom, že tentokrát ta dějová soudržnost nedrží tak pevně pohromadě, nejsme naplno zainteresování do vyšetřování případu a jen "pozorujeme", jak se situace vyvíjí a vyvine. Pokud vás v prvním díle přitahovala ta odtažitost Lisbeth vůči Mikaelovi, tak tentokrát nic podobného nečekejte (zejména z důvodu, že spolu prakticky nejsou). Ještě jednou však opakuji, porovnávám s vynikajícím prvním dílem. I tak se jedná o poctivý a slušně natočený thriller. ()

BathoryMan

Výmena režiséra tejto(inak perfektne načatej) série uškodila!!!Pôsobilo to namna ako by som sledoval niekolko filmov naraz a ani jeden nedával zmysel.Nič tu nebolo ku koncu poriadne objasnené a ja len dúfam že to bol len akýsi úvod k poslednej (vrcholnej) časti série.Ale aj napriek mnohým nedostatkom som stále sledoval napriemernú europsku detektívku,teda aspon som celé dve hoďky mal ten pocit:)) ()

Rockerman

Nevěřil jsem Mirce Spáčilové, ani zdejším komentářům, že je "dvojka" Millénia tak špatná.Teď mi nezbývá, než se všem omluvit. Ano Dívka, která.... je špatná! A je to škoda, protože "jednička" byla vynikající a zdálo se, že celá trilogie by mohla být kultovní. Asi se tak nestane. Prostřední část je velkým zklamáním. Nuda, špatné dialogy . Rvačka mezi boxerem a blonďatým zabijákem (Lisbetiným bratrem), je tak hrozně natočená, že úvodní bitka z Limonádového Joea je věrohodnější, než tohle. Takhle se točilo před padesáti lety!!! Jen doufám, že" trojka" bude aspoň o něco lepší. ()

agassi68

Čo už, nie je každý deň nedeľa. Priemerná detektívka s pár dobrými momentmi. Švédi sa aspoň snažili tú nudu osviežiť napr. lesbickým sexom, boxom medzi indolentným obrom a skutočným boxeristom či vyliezaním z hrobu. Pokiaľ to niekomu stačí, prosím, ja čakám viac.. ()

BOURQUE

Filmové pokračovanie druhého diela slávnej knižnej trilógie Stiega Larssona. Keď som videl prvý film, ktorý mal na starosti Oplev, tak som bol očarený a veľmi som sa tešil na pokračovanie. Ako som sa neskoršie dozvedel, tak druhý a tretí diel už mal na starosti pán Alfredson. Čo sa týka samotného filmu, tak podľa môjho názoru je trošinku menej dynamickejší, menej agresívnejší ako bol prvý diel. Samozrejme to ale neznamená, že nedostaneme poriadnu dávku tajností a neočakávaných obratov – práve naopak. Herci opäť podali bezchybné výkony. Noomi Rapace je opäť tvrdá a nekompromisná. Dúfam, že jej herecká kariéra bude ešte obsahovať podobné filmy resp. herecké výkony. Koniec koncom ja osobne som nebol sklamaný a teším sa na záverečný diel. Osobné hodnotenie: 88% (****) ()

WillyMarks

je tam toho hrozně moc a hrozně moc se to vleče...stejně jako první díl..nicméně mě nechytl natolik jako ten první, ale jelikož pro průběh příběhu nezbytné, tak jsem to překousal dobře :-) ()

kacirek_

Až na ten závěr koukatelný, i když ze začátku film složitější na orientování, ale to už jsme si zvykly v "jedničce"...Opět jedna lekavá scéna, aspoň že už jen jedna:-). Noomi Repace opět více než slušně, ovšem příště prosím bez té blonďaté paruky a hulí teda jak fabrika, to se má uživatelka Easyride ještě co učit...Tak sem zvědavá, jak to všechno dopadne a jestli se dočkáme happy endu Lisbeth+Mikael= VSL:-). No, každopádně sem zvědavá, jakpak se nám Lisbeth z téhle šlamastiky, do které se právě dostala, dostane:-), ovšem vzhledem k tomu, že je to takový agent Bourne s dračím tetováním a lesbickými sklony, nepochybuji o zdárném konci. ()

Radek.SCH

Vybodněte se na tyhle filmy, a radši si to přečtěte. Nedokážu objektivně posoudit, jak to musí připadat člověku, který nečetl předlohu, ale mi to přijde jako průměrná, útržkovitá a zkratkovitá detektivka, s prkennými herci (blonďatý obr; boxer) a otřesnou kamerou (televizní film z ČT by se za tohle nemuseli stydět). Ve výsledku tam po Švédsku pobíhá nesympatická lesba, všichni nás zahrnují spoustou informací které stejně nemůžeme pobrat, a postav je tam tolik, že o polovině z nich znáte jenom jméno, motivaci žádnou. - 50 % ()

GOREGASM

Pokračování vynikajícího Muži, kteří nenávidí ženy trpí zejména hodně utahaným úvodem, respektive první polovinou, která na mně chvílemi působila jako typicky nastavovaná kaše původní zápletky, ale to bych příběhu asi křivdil, takže beru zpět. Pomalému tempu po hříchu chybí atmosféra a ani nový plot zdaleka nedosahuje kvalit svého předchůdce. K rozmělnění kvality naštěstí nedochází na poli hereckém, jelikož Noomi je opět skvěla a navíc se jí v průběhu napínavě vystupňované druhé poloviny postaví jeden sakra neústupný a charismatický blonďák s tváří Micke Spreitze. Hlavně díky těmto postavám stojí druhá půlka na výrazně pevnějších základem než ta první a dokopává mé hodnocení na 69%. ()

mourinho

Televizní zevnějšek může ty, kteří byli nadšeni z prvního dílu trochu zaskočit, řeči o nějakém kvalitativním sešupu však považuji za nepatřičné. Zejména fakt, že se řeší současnost vnímám velmi pozitivně. Nemám nic proti dávným tajemstvím, zločinům spáchaným před mnoha lety, vyšetřování aktuálních událostí, jež se dějí "právě teď" a dotýkají se navíc přímo našich hrdinů, mi ale přeci jen přijde přitažlivější. Jinak odkazy a provázanost s předcházejícím dílem v pořádku, s důležitými postavami jsme už dostatečně seznámeni a film tak působí o poznání přístupněji, myslím, že prospěla i o dvacet minut kratší stopáž, takže za mě ano, laťku se určitě podařilo udržet. ()

Evander

Jednoznačně nejhorší díl trilogie, neříkám, že je vysloveně špatný, protože není, ale závěrečná dvacetiminutovka ho sráží někam do pásma průměru. Kdyby byl konec lépe vyřešen, mohlo by to být na nějakých 75%, bohužel není...Dále bych zdůraznil, že se tento díl od zbylých dvou liší i žánrem. Je to v podstatě běžný akční film, možná malinko detektivka, ale veškeré tajemno je to tam. Žádné velké napětí proto nečekejte. ()

MickeyStuma

Volné pokračování trilogie Milénium ubralo laťku a příběh vypráví pozvolněji a takříc bez ambicí. Temná atmosféra je ta tam a tak se tu rozehrává nevýrazná sněť pokračujícího osudu Lisbeth obviněné z vraždy. Novinář Mikael Blomkvist je přesvědčen o její nevinně, a tak se jí snaží pomoct. Teď jde o to, jestli dosáhne toužebného cíle. Ryzý kriminální příběh již tak nezaujme ani nepřekvapí, jako ta předchozí. Děj číší značnou šablonovitostí a nevýrazností. Po skvělém prvním dílu šla laťka dolů, ale ne zase až tak moc, že by snímek nestál za nic. Naopak. Za shlédnutí stojí, jen nelze očekávat stejnou filmovou pecku. ()

rekkky

Povedené převedení knižní předlohy na filmovou podobu s tím, že zachycený děj, postavy i kulisy mají dostatečnou kvalitu a jen se potvrzuje, že severská tvorba je nápaditá a má svou vlastní tvář. Celý propletenec mini-příběhů dostává gradaci v závěrečné scéně na odlehlém statku a velice podařeným způsobem tak nechává otevřené dveře pro závěrečnou část trilogie. ()

Raziel_cz

Po skvělých Mužích, kteří nenávidí ženy výrazný kvalitativní úpadek. Alfredsonův styl je úplně jiný než Oplevův – a tím "jiný" myslím, že by se neztratil mezi tvůrci Kriminálky Anděl. Nebo možná právě ztratil. Po technické stránce průměrná televizní produkce. Tedy až na závěr. Ten je jak z amatérského filmu. Chybí spád, atmosféra, napětí. První polovina je za trest, a i když se potom přeci jen začne něco dít, za poutavé bych to označil jen stěží. Aspoň, že Yasmine Garbi ukázala kozy. Z finále téhle série mám vážně strach. ()

strikeman

Zas takový "kvalitativní sešup oproti jedničce", jak tady mnozí lamentují, jsem nepostřehl. Za mě pořád slušná podívaná ... 70% ()

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

13.10.2013

David Fincher: Oheň nebo voda?

David Fincher: Oheň nebo voda?

18.02.2013