Dívka, která si hrála s ohněm

• Švédsko Flickan som lekte med elden (více)

Filmové zpracování druhého dílu slavné knižní trilogie Stiega Larssona.  Novinář spolupracující s časopisem Milénium a jeho partnerka jsou zavražděni krátce před publikováním materiálu o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Lisbeth Salanderové (Noomi Rapace), která se po roce stráveném v zahraničí vrátila zpět do Švédska, aby svému poručníkovi připomněla jejich starou dohodu. Její poručník je ale brzy nalezen mrtvý a Lisbeth je i v tomto případě podezřelou číslo jedna. Policie po Lisbeth zahajuje celostátní pátrání, podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Novinář Mikael Blomkvist (Michael Nyqvist) je ale přesvědčen o její nevině... (oficiální text distributora)

lumpcz

Oproti geniální jedničce dost zklamání, film má velmi dobré pasáže,ale celkově mě za srdce nechytl. Hodnocení: 5/10 ()

kaesko

Po prvním dílu, jsem se na tenhle druhý doopravdy těšila. Čekala jsem, že to bude mít stejný náboj, že se budu stejně bát, že nebudu chtít jít sama domů. Opak byl pravdou. Kousek je to parádní, to uznávám, ale jako divačka jsem mnohé věci byla schopna předurčit dopředu. Jiné věci mi pak přišli naprosto nereálné a tedy docela komické. Chvílemi jsem se neubránila zívnutí, chvílemi jsem se smála nad nesmyslností a nereálností. Škoda, že si tentokrát režisér myslel, že "sledovači" filmů jsou hloupí... ()

Kozlowski8

Druhý díl Larssonovy trilogie. Tentokrát je hlavní pozornost věnována Lisbeth Salanderové, která je podezřelá z několika vražd a kterou pronásleduje celé Švédsko. Je však několik lidí, kteří věří v její nevinu a snaží se ji prokázat. Film nedosahuje kvalit první části trilogie. To se netýká Michaela Nyqvista ani Noomi Rapace - ti jsou opět skvělí. Ostatní záležitosti, jako kamera či hudba jsou oproti "jedničce" slabé. Především se nepodařilo plynule spojit všechny nitky příběhu do jednoho celku přirozeným způsobem. Časté střídání situací a prostředí v různých liniích příběhu působilo chvílemi trochu nepřehledně. Asi právě tím trpí atmosféra, tak perfektně vybudovaná v "Muži, kteří nenávidí ženy". Kdo četl předlohu, pochopí, že je velice těžké sladit a zkloubit to obrovské množství informací do filmové podoby. To se však v první části velice dobře povedlo. Knižní trilogie Millenium je moje srdeční záležitost a fandím i filmovému zpracování, a proto tuto, dle mého názoru ne úplně povedenou část, svými 70% možná lehce nadhodnocuji. ()

ludovit14

Druhý diel trilógie sa určite nechytá na úspešnú Niels Arden Oplevovú jednotku,neviem prečo to zobral do ruky babrák Daniel Alfredson-ktorý vôbec,nevedel zúžitkovať scenár aký dostal.Čo je veľká škoda lebo námet bol dobrý,len nudne podaný-pričom prvá hodina je veľmi rozťahaná,skrátka padá na nedostatočnej dynamike(začo môže Alfredson).Jediné jeho šťastie bolo,že ho zachránili herecké výkony-nie je v tomto prípade absolútne čo riešiť. Ide o precíznu severskú prácu, tak pred kamerou, ako aj za ňou.A hlavne nohy,ruky môže bozkávať,presvedčivej Noomi Rapaceovej, ktorá aj v tej najneuveriteľnejšej scéne dokáže zostať prirodzenou.Čo sa týka druhej polovice filmu musím povedať,že som si prišiel na svoje a ako celok vďaka herecký výkonom film hodnotím pozitívne,prihliadnuc na roz.:€4milióny sa tiež nedá vyskakovať.Američania by na to potrebovali €100 miliónov a stalo by to za ho*no!HOD:75%.VIDEL 2 krát.PS:opäť brilantný výkon Noomi Rapace!!! Ak by to mal v rukách režisér Oplev,som presvedčený, že by to bolo opäť úžasné dielo. ()

Paserak

Když je skvělá předloha...to se to pak točí. Tohle je příběh Lisbeth, první dáíl je příběh Kale Blomkvista. A tak je potřeba k tomu přistupovat. Dle mého soudu patří Trilogie Milenium k zásadním pilířům švédské kinematografie. Děj je svižný a kdo četl předlohu tak si prdí....já si prděl. Proto prosím všechny kdo hodnotili průměrem ať čtou. Hurá na Třetí díl. ()

LeePriest

Už to není taková pecka jako jednička (Muži, kteří nenávidí ženy), stále však lze hovořit o celkem zdařilém napínavém krimi. ()

Jason13

Plně se ztotožňuji s komentářem uživatelky akisha. Na rozdíl od prvního dílu, který byl víceméně přímočarou (skvěle natočenou) detektivkou s přidanou hodnotou v podobě příběhu Lisbeth, je toto mnohem komplikovanější a místy i zmatenější. A i když základní pointa mi byla jasná, často jsem se ztrácel v jednotlivých osobách a hlavně v těch jejich severských jménech. :) Ale to mě nepřimělo k tomu, abych šel nějak výrazně dolů s hodnocením. Naopak mě napadá, že bych si buď pustil tento díl ještě jednou nebo si sehnal seriál Millennium, který (alespoň jak jsem to pochopil) nabízí detailnější pohled na všechny tyto filmové události. Opravdu se těším na třetí díl. A i když nejsem nijak vášnivý čtenář tak bych do toho Larssona možná i šel... :) ()

zigy

Larsson, který napsal příběh, by se asi neurazil, ale je to doslova otrocky převedená kniha do filmu, bez jakékoli invence a nápadu. Příběh je však jednoduše strhující a výjimečný, tudíž co naplat, pět hvězd je tam natotata. Vzkaz pro ty, co nečetli knihu: přečtěte si ji, anebo před zhlédnutím filmu pozorně přečtěte obsah, jinak se zákonitě ztratíte. Závěr, který je v knize bombastický, tady ve filmu moc nevyšel a přišel mi jak z béčkového hororu. P.S.: Až mě zaživa pohřbí, budu vědět, že ještě není nic ztraceno. ()

brasek

Na môj vkus má film príliš veľké hodnotenie... aktuálne 69%. Podľa mňa pokiaľ by sa nejednalo o voľné pokračovanie "Muži, kteří nenávidí ženy" tak je hodnotenie niekde na hranici odpadu. Celým svojím obsahom dosť naivný príbeh, lacná krimi. ()

Horác

Nepociťuju nějakej sešup oproti prvnímu dílu, páč ani z něj jsem nebyl nějak paf. Líbilo se mi rozšíření motivu institucionální zvůle a žeru boxera:) ()

luciasce

Kniha byla naprosto strhující, člověk ji přečte jedním dechem. Film oproti tomu ten dech naprosto ztrácí. Je to roztříštěné a jednotlivé scény jakoby do sebe nezapadali a fungují skvěle jen když jsou osamocené. Kdo předtím nepřečetl knihu, tak se může v ději úplně ztratit a nepochopit, kde se najednou v té scéně objevilo to a tamto. V některých věcech mě dost iritovalo, že se odtrhli dějově od knihy. Jakoby produkce najednou nevěděla, jak celé zpracování uchopit. Škoda toho. Těším se, jak na tohle bude reagovat americká produkce, pokud teda nějak reagovat bude. ()

Salvator

Je velká škoda, že přibližně polovinu knižní předlohy bere film "fofrem". Neznalému divákovi tak chybí nemálo informací a to hodně ubírá na atraktivnosti. ()

PTuranyi

Voľné pokračovanie filmu "Muži, ktorí nenávidia ženy" prináša sklamanie. Hlavné postavy síce zostali a aj príbeh má dosť priestoru na dramatické momenty, ale atmosféra akosi vyprchala. Možno brutalita už nie je taká šokujúca a možno postava Lisbeth je už okukaná, ale aj postavy sa mi zdali už akési schematické a dej nenápaditý, hoci množstvo faktov z Lisbethinej minulosti pôsobilo prekvapivo. Myslím, že herci nepodali horšie výkony, no produkcia, hoci profesionálna, akosi zvoľnila tempo a tlak, čím nás pripravila o dramatické momenty, takže film spadol na úroveň priemernej detektívky. 70% ()

frenkie

Dobrých detektivek je jako šafránu a těch neamerických obzvlášť. Druhý díl trilogie Millenium se nese v o něco akčnější poloze a více se soustředuje na hackerku Lisbeth a její, ehm, rodinné vztahy. Srovnávat tento díl s prvním se moc nedá, neřekl bych, že je horší, je prostě trochu jiný. Avšak tentokrát to nebude na pět hvězd, zejména kvůli závěru, ze kterého na mě čišel tak trochu scénáristický kalkul, okořeněněný příliš mnoha logickými chybami a to i přesto, že byl velmi napínavý. To však nic nemění na faktu, že jde o kvalitní podívanou. Těším se na zavěrečný díl. P.S. Kde se vzala postava Paola Roberta je mi záhadou. Asi jsem nedával pozor....:-) ()

naytsirk

Uznávám, že na rozdíl od jedničky to bylo o trošku horší, ale i tak dávám čtyři hvězdy. Byla to perfektní podívaná. ()

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

13.10.2013

David Fincher: Oheň nebo voda?

David Fincher: Oheň nebo voda?

18.02.2013