Kaka

Je to výborně namixované jak v rámci postav, tak i stylizace a audiovizuálního začlenění. Tvůrci dávají hned od začátku jasně najevo, že tu nepůjde o technicky invenční a promakaný film, ale o lehce komorní a zvrhlou jízdu, která v některých aspektech připomíná Tarantina (násilí, záporák, dialogy). Přesto je to klasická, lineárně vyprávěná gangsterka o přátelství, lásce v dobách prohibice. Některé věci možná nefungují tak jak by měly, potažmo jsou trochu neefektivní sázka na jistotu (hudební podkres, aneb vypalovačky kdy bychom je "nečekali", masakr finále). Ale fakt, že scénář je nevyzpytatelný a divák neví, co se bude dít za 10 minut mi říká, že tahle věc si zaslouží zcela jistě vysoké hodnocení a uznání. Je těžké v rámci žánru natočit něco neotřelého, založeného jen na vnitřních, netechnických atributách filmu. Zde se to minimálně z části povedlo. ()

Spiker01

Neskutečně obsazený dobový biják, který mi z nepochopitelného důvodu prohučel pod radarem. V kontextu například Hardyho filmografie se bezpochyby jedná o méně výrazný skalp, o to více mě pak překvapuje až takto vysoké hodnocení (momentálně 81%). Na jeden pondělní večer naprosto ideální, pokud vám ovšem nevadí některé až přespříliš brutální scény; hlavně ty, ve kterých účinkuje maniak Guy Pearce...7/10 ()

sud

Nejlepší gangsterka za posledních 20 let. Dokonalá atmosféra a příběh, absence politické korektnosti, postwesternové prostředí, skvělé tempo a švih, sympatičtí drsňáci, kteří jakoby vypadli z nějakého sedmdesátkového bijáku, krásné ženy s duší. Navíc skvěle propracované postavy (včetně těch vedlejších - např. šerif) a výborné herecké výkony (za všechny Tom Hardy a Guy Pearce). Takhle nějak jsem si představoval, že dopadnou Veřejní nepřátelé. Díky Johnu Hillcoatovi a Nicku Caveovi za to, že jsem si na poli gangsterek zpravil chuť. 95%. ()

Krouťák

Pro mě určitě jeden z nejočekávanějších snímků na festivalu a zklamání se rozhodně nekonalo. Přiznávám, že mé hodnocení z velké části zastiňuje náklonost k tomuhle žánru/námětu, ale tady jsou fakta. Už teď je jasné, že strávím v blízké budoucnosti hodiny a hodiny posloucháním bezchybně sestaveného OST. Hardy v roli bručounského správňáka zaválel a nejednou donutil Thermal tleskat - slizký bad boy v podání Guye Pearce mu po celou dobu zdatně sekundoval. Zbytek hereckého ansáblu byl, i když v mírném stínu obou zmíněných, rovněž výborný. Nemůžu si pomoct, ale po několika dnech mnohdy vysilujících projekcí nezávislých snímků jsem dostal přesně to, co jsem potřeboval - dvou hodinový relax, který se nebojí utahování si ze sebe sama. Jen mě možná trošku mrzí, že Gary Oldman nedostal víc prostoru - 90%. [47. MFF Karlovy Vary] ()

akisha

Sympatizuju s Hillcoatem, obzvlášť pokud spojuje svoje síly s Nickem Cavem. Proposition na mě zapůsobil jako špinavý western s neuvěřitelně zvláštní atmosférou, který krom režie pomohl právě Caveův muzikální podkres. Lawless mě díky tomu dost navnadil. Hillcoat+Cave+Hardy+Oldman+Pearce+Wasikowska, hm, to je aspoň mix. Jenže výsledek není jako v případě Proposition - hloubavý, trochu zasněný a podmanivý. Lawless mi přišel spíš matný, špatně vygradovaný a nevím, jestli to byl záměr, ale některé scény vyzní až směšně. (SPOILER: Hlavně konečná přestřelka, kdy to LaBeouf koupí, chvíli se svíjí a pak jde jak robot na Pearce. A to vůbec nemluvím o Hardym, kterýho sestřelí snad šestkrát. KONEC SPOILERU). Herecké výkony ovšem na úrovni: Hardy, Chastain, Wasikowska, ten kluk co hrál Cvrčka a LaBeouf taky OK. Hudba mě ale tentokrát tak nezaujala a nijak netoužím se podívat ještě jednou. Pořád mi to ale přišlo zábavnější, než Cesta. ()

castor

Čtyři hvězdy, ale musím přiznat, že váhám.. herci ne vždy mají co hrát, scénář ne vždy ví, co chce vyprávět!! Syrový gangsterský biják, který bez okolků fandí těm, kteří jsou na špatné straně zákona, který tu ale představuje jen nějaký umolousaný kus papíru. Tři bratři tu bez větších obtíží bohatnou z ilegální palírny, kterou si zřídili kdesi v lesích jižanské Virginie. Jsou to až moc samozřejmí sympaťáci, kterým staví tvůrci do cesty jen beztvaré mouly, takže jejich případné trable jsou uhlazeně neškodné a i poměrně nevzrušivé. Tedy až do té doby, než se na scéně objeví Guy Pearce s až klaunským rozměrem. Nějaké vzrušení může divák očekávat i od příběhu Shii LaBeoufa, jenž se snaží své tvrďácké bratry přesvědčit, že i on na kšeft už má koule, nebo linie tichého Toma Hardyho, jehož postava se alespoň „někam“ posouvá. Škoda, že v tom nakonec zůstane sám, protože LaBeouf coby vnitřně nezralé ucho začne velmi brzy prudit. Žádný přesah nebo ambice tahle Země bez zákona s neobjevným vyzněním jednoduše nemá, přesto se na ní dobře dívá a u mixážního pultu nestál úplný nováček!! Prostě tři až čtyři, stačí si vybrat!! ()

viperblade

Na Lawless jsem se opravdu těšil. Už začínám znít jako ohraná deska, ale když máte parádní obsazení a trailery vypadají slibně, není taky důvod se netěšit, speciálně na film, který vypadal, že vzkřísí pojem "gangsterka". Bohužel, nedopadlo to. Neříkám, že tohle je špatný snímek, to ne. Je jen průměrný, nemá to žádné tempo a námět je trestuhodně promrhaný, speciálně s takovýmto obsazením. Ne, tohle měl natočit Scorsese nebo De Palma, kteří pro tento žánr mají ten správný cit. Pak by se z tohoto filmu nestalo to, čím je - průměrným filmem, na který si po pár týdnech sotva vzpomenete. Zklamání. 50 %. ()

*CARNIFEX*

Príbeh troch bratov, ktorý v Amerike pália whisky v čase prohibície zákazu predaja alkoholu. Celý kšeft ide podľa plánu. Každý si v malom mestečku Franklin County páli whisky ako sa mu chce. Všetko však naberie opačný spád, keď sa dostaví Rakes - skorumpovaný zástupca šerifa, ktorý bol do tejto oblasti vyslaný aby čierny trh zastavil. Má však svoje vlastné metódy a zákon mu napodiv nič nehovorí. Bratom Bondurantovím sa radšej nemal stavať do cesty. Šíri sa o nich legenda, že sú nesmrteľný a ten najstarší Forrest - nie raz ušiel hrobárovi z lopaty. Boj o biznis môže začať !! Pre mňa osobne veľmi dobrá dráma, ktorá ponúka niekoľko slušných zvratov. A napriek tomu, že bezkrkých hercov nemám ozaj v obľube, pán Tom Hardy si plne získava moju pozornosť. Áno - filmu by sa dalo čo to vytknúť - mne sa ale nechce! ()

D.Moore

Tři a půl hvězdy. Kdyby se scénář stejně jako o Jacka a Forresta staral také o třetího (stejně zajímavého) bratra, kdyby Gary Oldman dostal více prostoru a kdyby neskutečně slizký Guy Pearce nebyl komiksově prostou karikaturou, ale raději uvěřitelným padouchem, bylo by to ještě lepší. Atmosféra ale velice příjemná - díky hudbě zaokrouhluji nahoru. ()

ripo

Obrovský ohlas na MFF Karlovy Vary ? To aký musel byť odpad ten zvyšok ? :) Úplne obyčajný gangsterský príbeh, kde sú dve skupiny rozdelené do dvoch táborov. V tomto filme "dobrí" boli nesmrteľní burani zo Zapadákova a tí "zl" boli hnusní odporní, skorumpovaní zástupcovia štátnej moci. Nie, tento film mi nesadol ... 3*** ()

Hild

Naprostá paráda. Lepší gangsterku jsem neviděla už pěkně dlouho. Tento film má snad všechno, co by správná gangsterka měla mít. Skvělou atmosféru, zajímavé charaktery, brutalitu a nechybí ani pořádná přestřelka. Největší sílou filmu je výborný scénář a samozřejmě parádní herecké obsazení. Tom Hardy je můj oblíbenec už delší dobu a zde mi opět ukázal, proč mu tak fandím, škoda, že Gary Oldman dostal tak málo prostoru, ale i ten dokázal patřičně využít, jen ten Shia LaBeouf lehce ztrácí na své kolegy, ten jeho stále utrápený výraz mi nesedl, Jessica Chastain zase jistě potěší mužské oko. Neodpustím si jednu poznámku, jsem snad jediná, kdo stále nedokáže pochopit, jak to, že z Guye Pearce už dávno není velká Hollywoodská hvězda? Já si film náramně užila a návštěvu kina doporučuji. ()

Ded@M@tes

Menší prohibice. Pít z upatlanejch sklenic kvalitní destilát, proč ne. Tom Hardy v klasické své roli (drsňáka). ( Hodnocení: 8/10 ) ()

Spooner

Výživná gangsterka, kde jsou charaktery na prvním místě. Výborná atmosféra, jistá režie, perfektně sednoucí soundtrack a skoro bezchybné obsazení. Guy Pearce je megaslizoun, Tom Hardy to odehraje jen pomocí chrčení a i Shia si tady odehraje svý. Snad jen ten Oldman mohl dostat více prostoru a scénář nemusel být místy až tolik čitelný.To je ale vlastně ve výsledku docela jedno, jelikož to Hilcoat vynahradí prvotřídní režií a jednou z nejlepších gansterek za poslední dobu. ()

Wacoslav1

Clarkovi a Hardymu ta role sedne jak prdel na mísu. Jinak mě to nijak extra neoslovilo. Je to celkem drsný, syrový a uvěřitelný, ale rychle mi to vyšumělo z hlavy a prostě mě to nepohltilo jako většinu lidí tady.55% ()

gogo76

John Hillcoat má k westernu blízko a tento film od neho nemá ďaleko. Drsný chlapi v klobúkoch, silný južanský prízvuk a obrovská kuráž, ktorá sa stupňuje po každom dúšku po domácky vypálenej "moonshine" whisky. Obdobie prohibície je vďačná téma a vďaka patrí aj naivne blbej vláde USA, ktorá takýto zákon schválili a takto nechtiac dopriali histórii tému na ktorú vzniklo množstvo filmov. Spolupráca Hillcoata a Nica Cavea trvá už dlho a nepochybne si rozumejú. Obsadenie do filmu zadovážili fantastické. Ako medveď mumľajúci T. Hardy s povahou drsného kľuďasa si vaše sympatie získa bez problémov. Úplne prvý krát chválim Shiu LaBeoufa, ktorý podľa mňa v ničom lepšom a lepšie nehral. Rola mu sadla výborne. Jeho scéna s umývaním nôh i nakladačka od Guya Pearca patrí k silným momentom. Gyry Oldman svoj malý priestor využil a jeho úder lopatou ma fantasticky pobavil. Záporák Pearce je riadne slizký a aj preto tu platí pravidlo- film je tak dobrý, ako dobrý je záporák. Atraktívny, westernovo ladený príbeh ponúka silný zážitok. Zdá sa, že Hillcoat je po Proposition, the Road a Lawless v sakra dobrej forme. 80%. ()

FlyBoy

Kostýmovo vyfešákovaná, na niektorých postoch herecky nedôveryhodná (kamenný/brumkájúci Hardy či slizký/úkladný Pearce to válcujú, naproti tomu ženské neprekračujú priemer, ostatní buď nemajú dostatok priestoru - Oldman alebo sa stávajú len potrebným doplnkom - DeHaan + Clarke a hlavný geroj LaBeouf sa do pozície dravého kriminálnika nehodí) a populisticky zosnovaná fairytale o tvrdých bratoch Bondurantových. Konštrukt vratký jak prasa, tlačí sa v ňom na pílu až přespříliš a úvahy o štedrejšom hodnotení definitívne ukončuje premrštený záver kde to smrdí premotivovanosťou. Samotný námet je však záživná látka, ktorej by pristal formát minisérie vrátane fabulačnej striedmosti aby tak magnetické udalosti nepopudzovali prevažne k uštipačným posmeškom, ale skôr k patričnej sympatizácií. V tomto vyhotovení je to skrátka o pár rozohnených okamihoch, šikovne vnútenej náklonnosti a detinsky iluzívnej nesmrteľnosti. ()

Xmilden

Díky rukopisu Johna Hillcoata hodně netradiční gangsterka. Postavy postrádají jakoukoliv špetku herectví a působí jedinečně civilně. Filmu vládnou Hardy, LaBeouf, Chastain a hlavně Guy Pearce, který si svou roli špinavého zástupce státu vyloženě užívá. Však si také nechal oholit obočí, aby ve své roli vypadal maximálně odpudivě. O Hardyho hereckých kvalitách netřeba polemizovat, ale mě docela překvapil transformeří Shia. Ten chlapec má talent, to je třeba uznat. Chastain překvapila hodně odvážnou scénou, ve které dala na odiv celou svou krásu. Jak jsem již zmínil, film je velice přesvědčivý. Střelecké souboje rozhodně neprobíhají stylem, prásk a je hotovo! U mě spokojenost a těším se na další Hillcoatův film. Tenhle člověk od fochu roste každým snímkem. ()

Real Tom Hardy

"YOU THINK YOU ARE AL CAPONE?" ---------- Shia LaBeouf mal na starosti emócie. Jess Chastain vizuál. Gary Oldman správneho sekundárneho antagonistu. Tom Hardy herecké výkony a Jason Clarke tú postavu, bez ktorej si občas daný film nevieš ani len predstaviť. Dokopy spojené, dalo za vznik vynikajúcemu Lawless. ()

Phobia

Tehdy v dobách prohibice * chlastalo se mnohem více. * Palírny smrděly z každého křoví, * dělaly vrásky policajtovi. * Kdo se chtěl bránit střízlivosti * přes tlamu dostal pendrekem dosti. * Notorici z prostého lidu * přesto mohli býti v klidu, * protože ti drsňáci paliči, * nenechali si dát po piči. * Ano, ano, máme tady další gangsterku z dob, kdy se Amerika rozdělila na ožralce a abstinenty. Zápletka standardní jak čaj z pytlíku, herecké obsazení příjemné (až na jednu výjimku), dobová atmosféra ucházející, přestože ji chvilkami mrvila divná (moderní) hudba. K záporům je nutno započítat komiksově zlého padoucha, který byl směšný jak Satanova karikatura... a pak toho Bohem Darovaného Vola. Pokud nevíte, na co narážím, jukněte do biografie Šiji La Blabla. Sice mu role nafoukaného uplakánka pasovala, ale i tak jsem si nejvíc užila scénu, kdy mu Guy Pearce dával pořádnou držkovou. Kdyby toho nesympatického frikulína kopal Gáj od začátku až do závěrečných titulků, nadšeně bych tleskala ručkama. Čest filmu naštěstí zachránily jiné postavy (třeba tradičně chlapsky tuhý Tom Hardy, ten klučina v roli Cvrčka a vyloženě zamrzí minimální využití Garyho Oldmana). Žádný zázrak, ale čekala jsem míň, tedy jsem spokojená. 70% ()

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

22.07.2013

Tohle bude krvavé. Režie kriminálního thrilleru Triple Nine se totiž ujme australský drsňák John Hillcoat. A stejně jako v Zemi bez zákona se obklopí kvalitními herci. Charlie Hunnam, který aktuálně… (více)