S.Quentin QUALE

Svěle obsazená gangsterka z dob americké prohibice určitě stojí za pozornost. Tři venkovští bratři jsou jako noty na buben, živí se provozováním hospody v době prohibice, vyrábí a kšeftují s ilegálním chlastem a hlavně, s ničím se moc neserou. Zápletka je narovnaná do přímky, kdy se jim do byznysu začne srát něco jako zákon (něco jako dnes, tzn. úplatkářský mafiáni). S laskavým "Táhněte doprdele!" z úst drsňáka Hardyho se rozjede vlna násilností, která vrcholí žávěrečnou přestřelkou. Drsnej film pro drsný pány jsem ocenil plným počtem. 90% ()

HAL

Nick Cave se definitivně zabydluje v Hollywoodu... ale neztrácí při tom úplně svůj nádherně špinavý styl, a je to "změna", která mu jde sakra k duhu. Jako by spolu s režisérem Hillcoatem ze své úchvatné knihy "A oslice uzřela anděla" ubral tu poetickou depresi a hloubkový popis duševních pochodů hlavního hrdiny (ale herci to sami zvládají výborně, obzvlášť minimalistický Hardy se pro tuhle roli narodil), a místo toho do toho vidláckého prostředí přidal sem tam trochu (mírně) odlehčené zábavy, a sem tam i trochu osudových střetů a z nich vyvěrající akce. 9/10 ()

Peytl

Oba bratři Bondurantovi jsou empatičtí a milí hoši, se kterými bych rád propil pár nocí v barech i nevalného jména, pokud by ovšem byli na mé straně při případném konfliktu. Zatímco jejich šerednou sestru, kterou bravurně ztvárnil LaBeouf, bych sebou nevzal ani taženou na laně za nápravou. Na co ta hysterka, bez byť slepičího mozku, sáhla, to se zákonitě kolosálně posralo a já mít ve kšeftě takovou krávu, rozškubu živnostenský list a koncesi na pálení samohonky (kteréž jsem si sám, za pomocí brku a razítka z brambory, vyrobil) a začnu se věnovat charitě a pití Kolaloky na čas. Tom Uřízlá hlava Hardy, toho přes své rty přímomínající dvě jitrnice moc nepronese, ale má výhodu kominických očí, haha, takže je jak testosteronová třístupňová puma a partička expendables jsou proti němu, jak zájezd juniorských katolických zvoníků jedoucí z pikniku. Vopravdu děsně hustá, voe, gangsterka z Bambulákova, jipííí, kde vám smraďoši v hadrech z netříděného odpadu budou vonět víc, než vykvádrovaní slizáci z města. S nostalgickou slzou v koutku svého sklivce vzpomínám na krátký čas naší loňské prohibice a představuji si, jak zásobuji báry pravou becherovkou dle tradiční receptůry ála skvašené kočičí granule a cestou fackuji parodie na chlapy, myslím samozřejmě fotbalisty a jiné teplé LaHnusy. ()

Vančura

Nick Cave je jako král Midas - na jaký film sáhne (scénáristicky, hudebně, nebo ideálně obojím způsobem), promění se ve skvost. Vrcholný divácký zážitek a filmová událost letošního podzimu. Strašně mě bavilo obsazení, hudba a všudypřítomná brutalita, tolik typická pro Caveovu poetiku. Ostatně, vždyť on si jede pořád v tom stejným, už od jeho knižního debutu "A uzřela oslice anděla", kde jsou v podstatě všechny motivy, které se později objevují v "Proposition" i v "Lawless". A v neposlední řadě - jak bylo již mnohokrát zdůrazněno kdekým - uvedení tohoto filmu do kin v době aktuálně probíhající prohibice je timing za všechny prachy. ()

Omnibus

Film stejně zamlklý, chladný a nepřístupný jako Forrest Bondurant, do jehož hlavy jsem neviděl (a řekl bych, že nejen já), s chybějící větší dramatičností děje (pravda, limitovaným knižní předlohou) a IMHO s pokaženou finální, zbytečně hollywoodsky afektovanou přestřelkou. Je mi líto, ale od osvědčeného tandemu Hillcoat - Cave jsem po špičkově zaprášeném a bezútěšném Proposition očekával sakra víc. ()

liskam

Opravdu těžko se na tomhle snímku dají hledat nějaké chyby. Z prvu jsem se bál, LaBeouf v jedné z hlavních rolí,je s ním sice sranda když má kolem sebe modelku a několik dvacetimetrových hi-tech robotů. Navíc v příběhu točeném podle skutečné události, úplně jse mi vybavyli ty stupidní televizní lovestory které byli také točené podle skutečné události. Naštěstí jsem se bál zbytečně, bříběh měl "koule" šlapal jako po másle a byl točem opravdu jako ze života. LaBeouf to dal velmi slušně. Hardy jako obvykle nezklamal. Guy Pearce ovšem exceloval!! Pokud se vám líbili veřejní nepřátelé, tohle se vám bude líbit ještě mnohem více. Musím zmínit i skvělou kameru a hudbu. Za mě jasných 98% ()

Goldbeater

Dost jsem se těšil, jak se Nick Cave s Johnem Hillcoatem zase předvedou, protože jejich Proposition bylo velmi zvláštním a kvalitním počinem na poli westernu. Samozřejmě, tady už se mnohem více pohybujeme v komerčních vodách, což ovšem u gangsterských filmů nebylo nikdy naškodu. Všichni angažovaní herci podávají pěkný výkon a třeba takový Guy Pearce je v roli slizkého Rakese opravdu nechutný. No a Tom Hardy by si za své „hrrrm“ zasloužil oscara. ()

mzss1

Připomínám, že jsem od tohoto filmu rozhodně vůbec nic nečekal. Ne všechny filmy odehrávající se v minulosti, at už filmy z roku 1931 jako tento, nebo 1890, 1945 atd. Toto jsem absolutně nečekal, myslel jsem si, že to bude slabý film, nebo v nejlepším případě aspon průměr. Mýlil jsem se v oba případech. Příběh filmu je zajímavý, jednoduchý a tak to má být, žádné zbytečné komplikovanosti. Tempo filmu se víc a víc zvedá. Nejde vůbec o akci, pár akčních kousků, spíše takových normálních střílecích scén se zde najde, ale to není podstatné. Podstatné je, že film v rámci svého žánru splnil téměř vše co se od něj očekávalo. Svoji jednoduchostí, realističností, napětím, nepředvídatelností a dobrých herců se skvělými hereckými výkony. Trojice herců představující bratry Bondurantovi - byli skvělí. Tom Hardy hrál opravdu drsnáka, který přežije všechno. Jason Clark už mě zas tak neoslnil, ale nebyl špatný. Shia LaBeouf měl postavu slabší postavy, přesto mě hned po Hardym zaujal. Tom Hardy mě ale zaujal velmi silně. Líbí se mi, že jeho postava nebyla zas tak vyjádřena, že by třeba projevil někdy lítost a tak. Zahrál tvrdáka opravdu dokonale. Zbytek hereckého obsazení také zaujalo. Hlavní záporák se také povedl, hrál výborně. Výborně natolik, abych ho nesnášel od první sekundy a přál mu bolestivou smrt. Potěší i v menší roli Gary Oldman, který taky celkem zaujme. Hudba je celkem dobrá, ničím nenáročná. Nyní k záporům. No, nevím co mám vytknout. Možná se mohlo trochu víc střílet, více takových scén, nějaký nápad navíc a tak. Vylepšit hudbu, aby ji bylo více. To jsou ale opravdu menší zápory. Takže, jak už jsem ze začátku zmínil, podobné filmy zasazené do dávnější doby nemusím, tohle se ale skutečně povedlo. Takže BOMBA v oblasti žánru. Proč já na to nešel do kina ? Nevadí. Budu se těšit na DVD. Celkově hodnotím na zasloužených 95% = ***** ()

Legas

Spíš "outlaw" western drsné školy (Peckinpah), než gangsterka. I když má typicky tuctově gangsterský děj, který by se dal označit jako vybíjená až téměř do "last man standing", je alespoň pro změnu zasazený na venkov a je osazen neuvěřitelně "cool" postavami. Kdo se zde neposere z Toma Hardyho a Guye Pearce, neužije si ani samotný film. ()

Šakal

Je, je TO tam všechno. Přičemž spíše než na typickou gangsterku, jděte na nejnovější počin J. Hillcoata jako na "murder ballad" resp. baladu bratrů Bondurantových z doby prohibice a nemůžete být zklamáni. Co se týče samotného konce SPOILER jako prase, už už jsem měl připraveno napsat něco ve smyslu: škoda, že to (Hillcoat) neutnul v tunelu a zůstalo u "starého dobrého osvědčeného"..... a jestli neumřeli, žijí spolu (šťastně) dodnes. To by ale nebyl N. Cave resp. nesmělo dojít na závěrečný (Hardyho) taneček resp. (pravdivý, zcela banální) dovětek, kde je to vše zcela jasně vyřčeno. Takže slova o vyšumění "do ztracena" nejsou (protentokrát) "na pořadu dne". Nefestivalové (svatováclavské) silné 4* a já si do svého pomyslného žebříčku extra slizounů a parádních záporáků píšu tlustym nesmazatelnym písmem jméno G. Pearce ()

IQ Tiqe

Z traileru jsem mel dojem, že to bude větší jízda. Tempo je pomalý, sem tam nějaká akce. Westernová hudba mě nebera, Tom Hardy byl až moc nesmrtelnej a chování postav nebylo kolikrát zrovna logický. Herecky ale zcela bez připomínek, Hardy podával vesnického burana parádně! I nějakej ten vtípek se našel („Já myslel, že jsem to ušel sám“) # Tenhle kousek bude mít spíš užší publikum a já budu někde blíž okraje. Připomínal mi Public Enemies, a to byl ještě drsnější. # příběh 6 | hudba 5 | humor 1 | akce 3 | napětí 2 | pustil bych si znovu 5 ()

Kudly4

Tenhle žánr nevyhledávám, ale díky výborným hercům (hlavně Hardy), je tohle stylovka jako prase !! A proto 5* nekompromisně. ()

Jordan

nie sú to až také silné 4, skôr sa blížia k trom... je to slabšie, než mohlo byť pri takejto konštelácii... niečo tam chýba, len neviem čo... a pritom predošlý film dvojice cave-hillcoat (skvelý preposition) "TO" mal... ale tak má to aspoň solídne obsadenie pokope - drsný hardy rozdáva rany boxerom, šarmom a svojou nesmrteľnosťou, slizký pearce si už dávno tak neužíval svoju rolu, naposledy hádam v L.A. confidental... máme tu aj 2 krásne dámy... ale nejako sa mi zdá, že na to, aké obsadenie sa tu zbehlo, sme toho videli málo (nemyslím fyzicky, lebo chastainka ukázala kozy... skôr herecky); celá postava garyho oldmana tam má len hmlistú postavu a celá sa tak nejak v polovici filmu stratí... a tiež scenár: nick cave možno príliš ctil knihu a skutočnosť a zabudol pri tom asi aj na filmárčinu, pretože tam mal na pár miestach zarobené na veľmi slušné, silné a vypäté scény, ktoré ale nejako neprišli alebo prišli vo veľmi umiernenej forme... tak ani neviem, preťo dávam tie 4 hviezdy, asi preto, že film s takými menami, ktorý vlastne nie je vo výsledku zlý, by si menej nemal zaslúžiť... ale ono to je vskutku nevýrazné; ()

Anderton

Takže začnem tým najpálčivejším. A to koniec. Keď som pozeral ten dovetok, tak som si hovoril, že to snáď nemyslí Cave vážne. Lenže potom som sa dozvedel, že je príbeh nakrútený na motívy skutočných udalostí. Tak a teraz mi povedzte, že čo to vôbec znamená happy end a prečo ten úplne najhorší koniec je vždy považovaný za najreálnejší? Skôr mám pocit, že v živote končia veci všelijak, povedzme že filmovo nie uveriteľne, ako v tomto prípade. No a teraz k filmu. Cave si pekne osvojil filmové klišé a napísal scenár, podľa ktorého vznikol film, ktorému klišé sluší. Čo je príjemné. Menej príjemná je schíza z postáv. Hlavné postavy, ktorým máme držať palce sú hovädá, porušujúce zákon. Lenže zástupca štátneho bohviekoho je ešte väčšie hovädo, takže ich môžeme považovať za kladných hrdinov. Lawless je taký opozit Neúplatných. Ale dobre, je to film, nie historická kronika a slúži mu ku cti, že je síce komerčný, ale vďaka svojim tvorcom svojský a baví. Komentár č. 4444 ()

Frajer42

Čekal jsem tedy po všech stránkách dotaženější zábavu. Příběh je nijaký. Shia LaBeouf je čistokrevný homouš. Vizuální stránka je velké nic. Hudba je nehodnotitelná. Celkově tedy dostáváme ubohou píčovinu, kde divák může pouze očekávat, že snad brzy zase někoho zabijí. Bohužel se více čeká, než děje. Přitom nad filmem poletoval velmi slušný potenciál. S jedním okem zcela zavřeným a druhým přimhouřeným z filmu dostanu 2*. ()

Dzeyna

Paráda! Konečně po dlouhé době výborné drama plné přestřelek, chlastu, krásných chlapů a arogance. Tom Hardy byl jako vždy zajímavý a oslňující, Shia LaBeouf taktéž + jeho roztomilý obličej a nakonec Jason Clarke, ze kterého šel strach. Skvělá trojice, která se doplňuje. A kterou naopak doplňovaly krásné ženy. Děj je výborný, ani na chvíli se člověk nenudí. Velké plus je také nepředvídatelnost. Dobové a teritoriální zasazení je taktéž na jedničku. Mohu pouze doporučit, opravdu výborná podívaná! ()

boshke

Těšil jsem se na Hardyho. Těšil jsem se na Oldmana. Těšil jsem se na Pearce. Bál jsem LaBeoufa. Tohohle tydýta jsem zatím v ničem kloudném krom Já, robot neviděl. Takže buď hraje ve sr*čkách (což je špatně) anebo sr*ačky z těch filmů dělá (což je asi ještě víc špatně). Ad Hardy - ten jen mlčí a čumí nebo krvácí. Ad Oldman - ten skoro ani nestojí za řeč, protože má ve filmu tak dvě minuty, ve kterých řekne tři věty. Ad Pearce - ten jediný jakž takž naplnil očekávání. Stejně jako Shia, bohužel. Přes idiocii hlavní postavy se dá většinou jen velmi těžko přenést a Lawless nejsou výjimkou. Snaží se všem dokázat, že na to má, ale vyjde najevo, že nemá, že je to samolibej blb a diletant. Jeho romantická linka je úplně k ničemu, krom toho, že zintenzivňuje dojem z jeho blbosti. Celý příběh dle mého nedává moc smysl a předtitulková selanka s absurdním Forrestovým koncem zabíjí poslední hřebík... 30% ()

Kothy

Zajímavý film ze 30. let s dost našlapaným obsazením. Ani se mi nechce věřit, že to tam tehdy tak fungovalo, taková anarchie. Obchod s alkoholem asi v době prohibice nebyl žádný med a tito protagonisté nejsou žádné ořezávátka. Tvrdě bojují s policií. Volba herců je vážně dobrá. Akorát si nejsem jistý, jestli si tehdy mohli vážně tolik dovolit a celkově mi moc nesedla postava Toma Hardyho... Jinak je to celkem OK snímek. "Tohle je válka!" ()

Okara

Isn't that just like you to believe your own damn legend? Kdo by taky nechtěl věřit, že jeho rodina je nezničitelná. Nesmrtelná. Takoví obyčejní dva velký bráchové se třetím za prdelí, co se chudák jeden snaživej přeráží o sto šest, aby byl jako oni. Kluci si v klídku pálej jablkovici a jsou spokojení. Jenže nemají moc rádi, když jim do toho někdo začne kecat. To teda ne. To se pak Howard, co už jede několik dní ve whisky, a Forrest s boxerem pěkně namíchnou a jdou si to vyřídit pěkně po americku, zákon nezákon. Toma bych si teda nechtěl naštvat, ten jeho pohled před úderem je snad horší, než rána samotná. Teda né že bych měl zájem to srovnat. On to nechtěl asi nikdo, takže bylo vážně zábavný pozorovat, jak jsou všichni v jeho společnosti podělaný až za ušima. A hlasem je rozenej venkovskej sedlák, stačilo by zavřít oči, poslouchat ten melancholickej tón jeho hlasu a hned vidíte ty scenérie před sebou. Parádní staroamerická hudba tomu konfliktu Bondurantovejch kluků s cizáky dodává správnej říz a Pearce si neuvěřitelně slizkého protivníka střihl famózně, jenom se divím, že se s ním tak dlouho mazlili. Jen tak dál Pane režisére, další takové pecky prosím. Nejlepší soundtrack z filmu 90% ()

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

22.07.2013

Tohle bude krvavé. Režie kriminálního thrilleru Triple Nine se totiž ujme australský drsňák John Hillcoat. A stejně jako v Zemi bez zákona se obklopí kvalitními herci. Charlie Hunnam, který aktuálně… (více)