Od stvoření světa nanejvýš háklivá záležitost. Jak čelit násilí. Ve Starém zákoně se propaguje oko za oko, Ježíš kázal nastavit druhou tvář a ve skutečnosti je asi nejpraktikovanější vymáhat za oko nejen obě oči, ale rovnou celý život. Susanne Bier naštěstí nehledá správnou odpověď, nabízí divákovi výhradně volbu identifikace ve vzorových charakterech nebo situacích a uvědomění si vlastního žebříčku hodnot. Pomsta však není jediné ctižádostivé téma, kterému se režisérka věnuje. Je jich právě na jeden film až moc, nádavkem nakousnutých jen povrchně, a proto vyšumí bez silnějšího dopadu. Navíc je vše prezentováno šablonovitou formou, bez ambicí obelstít donebevolající předvídatelnost.(7.3.2012)

Za mě super, možná i proto, že se jedná o první film Susanne Bier, který jsem viděl (vzhledem k výtkám, že se dosti opakuje). Zpočátku se sice může zdát, že se bude jednat o plytkou festivalovku, které by chtěla být hluboká, ale přitom jen zopakuje známá jednoduchá moudra a jednoznačné pravdy (malebné záběry na krajinu taková očekávání jen podporují), ale postupem času se vyjeví, že do sebe všechny motivy opravdu tak nějak zapadnou, aniž by se film utopil ve vlastních ambicích či se degradoval přílišnou doslovností.(16.12.2013)

Je to zvláštne, pretože aj napriek tomu, že som z filmu cítil škandinávsky režisérsky prístup, tak ma to moc nezasiahlo. Pritom námet bol slušný, je tu všetko, čo by v dráme mohlo zaujať - problémové deti, šikana, problémy v rodine, odcudzenie.... Spolu to však vydalo iba na slabší dramatický gulášik, ktorý ma nechal pocitovo chladným. Možno tomu chýbala lepšia hudba, alebo v niektorých miestach zmena tempa, prípadne viac konfliktných situácií. Kamera a herci boli však výborní. Lepší priemer. 65/100(30.11.2018)

Zaujímavý film od režisérky pre mňa neznámej. Dlho som váhal medzi troma a štyrmi hviezdičkami, aby som na koniec zostal u troch silných. Veľmi dobrý kasting, kamera, ktorá je všade tam, kde má byť, spolupracujúca hudba, nastolenie zaujímavých problémov v škandinávskej i africkej časti, vystihnutá atmosféra. Potiaľ klady. Mierne prepálená stopáž, schematizmus v konštrukcii príbehu a z neho vyplývajúce neprimerané správanie inak veľmi dobre hrajúcich hercov (Elias o.i. ako keby z oka vypadol bratom Gibbovcom), nedotiahnutosť morálnych motívov patra k záporom filmu, ktorý sa v každom prípade oplatí vidieť.(12.6.2015)

Povedené drama o morálce, strachu, bolesti, pomstě, ale i přátelství a lidskosti. Přesto, že je ve filmu řešeno hodně rozdílných otázek a v průběhu se ona "hlavní" zápletka mění- nepůsobí to přeplácaně ani chaoticky. Je pravda, že některé části jsou podle mě hnány až trochu moc do krajnosti, ale ještě to nepřekročilo tu hranici za kterou by film působil komicky. To co se povedlo je prostředí, snímek je plný krásných záběrů- a to nejen přírody- tímto tedy chci vyzdvihnout kameru a zpracování. Film působí tak nějak klidně a hloubavě( když vynechám těch pár "akčnějších" momentů)- jako byste vše sledovali s lehkým odstupem, ale stejně viděli všechno. Tím chci říct také to, že na hlavní příběhovou linii má člověk možnost pohlédnout skrz různé postavy a jejich konkrétní životní zkušenosti a situace. Závěr mě osobně trochu překvapil, ale jeho poselství je jasné - a to, že Susanne Bier věří v lepší svět- ať to na vás působí podivně, nebo ne....Trošku odřené 4 hvězdy- ale pořád rozhodně čtyři.(7.3.2013)

• - Film získal v roce 2011 Zlatý glóbus pro nejlepší zahraniční film. (morgos)

• - Hudbu pre film nahral Slovenský národný orchester. (Crybaby)

• - Okrem viacerých miest v Dánsku pracovali filmári aj v africkej Keni. (MikaelSVK)