Mamánek

John C. Reilly, Jonah Hill a držitelka Oscara Marisa Tomei (1992, Herečka ve vedlejší roli, Můj bratranec Vinny) se představují ve svérázném a legračním filmu o lásce, rodině a jednom souboji na ostří nože. Už dlouho rozvedený John (Reilly) má pocit, že konečně našel tu pravou, když se seznamuje s milou a přitažlivou Molly (Tomei). Vše má jeden háček. Mollyin syn Cyrus (Hill) matku jen tak nespustí z očí a rozhodně nemá v úmyslu snášet v její blízkosti jiného muže. Začíná urputný souboj o výsadní post Muže č. 1, ve kterém si ani John ani Cyrus neberou žádné servítky. (oficiální text distributora)

HellFire

Tak trochu netradiční romantika s podivným synátorem :). Škoda jen, že to škádlení začalo tak pozdě a moc se vlastně nevyhrotilo. Takhle to chvíli vypadá, že se jede na komediální rovině, načež se přitvrdí. Jo a tomu rychlému spádu takového vztahu jsem nevěřil, zvláště když se Marisa dá dohromady zrovna s Reillym :). Nicméně Marisa Tomei je nádherná. ()

eraserhead666

Komedie? KOMEDIE? Občas by lidé, označující žánry filmů, zasloužili pořádně našvihat přes koule (či jiné tělesné orgány nezávisle na pohlaví). Při pohledu na Marisu Tomei by si člověk hned vymyslel nějaké záchvaty úzkosti a noční můry, jen aby ho poňuňala v náručí. Skvěle obsazené romnantické drama. Reilly, Hill, Tomei i Keener podali výborné a vzhledem k tématu a rozsahu filmu adekvátní výkony a všichni čtyři byli přímo potěšením. Hrozně se mi líbilo, že konec nebyl nějak extra gradován až do neúnosných (a dramaturgicky líbivých) výšin, ale zůstal hezky uvěřitelně lidský. Cyrus je prostě příjemným pohlazením. ()

Caelos

Že bych se nějak extra smál... nevím, komedie fakt jen okrajově, spíš je to nenáročné drama, nicméně to je vedlejší. "Podívej se na mě, vypadám jako Shrek" jo, to mě rozesmálo, kdyby měl hrát někdo Shreka na živo, měl by to být právě John C Reilly :-) Herecké obsazení je povedené, všechny tři hlavní postavy působí reálně a svým způsobem i sympaticky (i Cyrus). Co o tom víc říct... Jak píšu, je to poměrně nenáročné, žádné překvapivé zvraty, nic, takový jednoduše lidský film, podobná situace se určitě stala někomu ve vašem okolí. ()

BigDeal

Pôvodne som čakal, že Cyrus bude bláznivá komédia o tom, ako sa snaží vyrastený synáčik robiť zo života peklo novému priateľovi jeho mamičky. Čakal som zle. Rozhodne totiž nejde o komédiu (nájdu sa tu maximálne úsmevné momenty), postavy neslúžia komike, ale pôsobia realisticky (sčasti vďaka scenáru a sčasti vďaka hereckým výkonom), dá sa s nimi stotožniť a súcitiť. Skôr vidím Cyrusa ako nejaký vážny nezávislý, malý, ale milý a úprimný film o dvoch druhoch lásky. ()

Johny_fork

Intelektuálové by řekli civilní, já říkám nuda. Komedie to není vůbec a na vystihnutí komplikovaného vztahu jedináčka a matky samoživitelky je 90 minut trochu moc. Jonah Hill to hraje dobře to jo. ()

PauloZ

Cyrus je typický film na jedno shlédnutí. V podstatě to neni nic nového. Matka žije pokojný život se svým synem, jednoho dne potká sympaťáka v podání Reillyho, zamiluje se a už to jede. Jenomže synáček to nehodlá tolerovat a dělá všechno proto, aby jejich vztah ukončil. Taková jednohubka na dopoledne, nenudil jsem se a rychle to uteklo. Marise to sluší, Reilly je v pohodě a Hill je tlustý až běda. ()

Kaluž

Jonah Hill zase trochu vyrostl, Marisa Tomei opět k sežrání, John Reilly hraje pouze svůj standard. Vcelku sympaticky nesympatická umolousanost s kamerou na facku. ()

M.i.k.e

pozvolna plynoucí,komorní drama,jehož největší devizou jsou herecké výkony ústřední trojice.Průměr...50% ()

Aljak

Zo začiatku to vyzeralo celkom zaujímavo, napokon to bolo ale dosť slabé, miestami až úplne podpriemerné. Myslel som si, že to bude celkom schopná komédia, keďže John Reilly a Jonah Hill väčšinou dokážu rozpútať celkom dobrú zábavu. Ale tu to tak bohužiaľ nebolo - tých vtipných situácií alebo rozhovorov tu bolo dosť máličko. Čo sa týka príbehu, tak Cyrus bol naozaj strašne nesympatický a za žiadnu cenu sa nechcel s niekym deliť o priazeň svojej mamičky. Takže všetko čo robil, bolo svojim spôsobom citové vydieranie. Aspoň, že na záver sa akosi uvedomil, keď videl že vlastnú mamu potopil do depresie a trápenia. Ale celkovo ten film nestál za veľa, na čom má veľkú zásluhu aj tá nevydarená kamera, ktorá pôsobila občas dosť amatérsky. ()

BarryLyndon

Vcelku fajn začátek převálcuje rozplizlý zbytek filmu. Hodně mne bavila postava Johna, to by snad i stačilo na samostatný film a John C. Reilly by to bez problémů utáhnul. Nicméně Jonah Hill umí sakra hrát a jeho postava je sice nafackováníhodná píča, ale on se s tím popasoval hodně dobře, jen mi to kapku nesedělo ke zbytku filmu, i ta chemie tam byla taková nijaká. 6/10 ()

Juto

,,Cyrus" je nečakane vážna dráma, napriek tomu, že v jej čele stojí obvyklý komik. Sleduje dvoch osamelých ľudí, ktorí v sebe konečne našli niečo výnimočné, a napriek tomu ich vzťah brzdí zložitá rodinná dynamika. ,,Cyrus" odvádza dobrú prácu pri vykresľovaní postáv k životu a zobrazuje ich pocity dosť hlbokým spôsobom. Interakcie medzi tromi hlavnými postavami sú realistické a nie sú prehnané, čo ešte viac zvyšuje jeho príťažlivosť a faktor zapojenia diváka do deja. 6/10 ()

Icefist

Pozitivně mě překvapila Marisa Tomei, která měla šmrnc a působila po celou dobu velice příjemně. Naopak z Jonaha Hilla se mi tady zvedal kufr a na Reillyho jsem v duchu křičel, aby ho už nějak uzemnil, protože byl vyloženě na pěst. Pár humorných záblesků se tu sice objevilo, ale jako komedii bych to snad ani neoznačoval. Navíc hudební i vizuální stránka stály dost za prd. U mě se to v žádném případě nemohlo dostat na víc než 60 %. Oblíbená část- Johnovo rozesmání Molly v posteli v noci po odchodu syna ()

dr.fish

Zdejší hodnocení naznačuje, že na tenhle film se nedá koukat. To ale není pravda. Má všechny atributy dobrého filmu. Herce, příběh i zpracování. Jediné, co mu lze vyčíst, je to, že mne až tak nevzal za srdce, že není nijak novátorský. Ale co chcete v oblasti mezilidských vztahů nového vymyslet. Když si vezmu, že stupidní americké komedie tu na databázi sklízejí o 20% víc, je tenhle film úplně v pohodě. A on taky v pohodě je. Vcelku milý příběh o hledání životního prostoru dvou lidí, kterým se předchozí vztahy moc nevyvedly. A když se do toho přimotá ještě vypečený synátor, je problém nasnadě. Chvílemi vtipné, chvílemi vážné, rozhodně ne blbé. Příjemný film za 70% ()

tom88

Slabšia a veľmi priemerná dráma, ktorá netlačí príliš na pílu, čo je niekedy dobré, ale v tomto prípade by to nebolo pre škodu. Herci si taktiež nešplhli a Jonaha Hilla týmto filmom nemusím už duplom. Nevtipné a otravné. 43% ()

StanislachKo

Reilly chudák na to ako vyzerá som si uvedomil, že vie vzbudiť sympatie. Jeho postava bola tak loosersky nepríjemne príjemná. Fandil som mu celý čas. Hillovi naopak vôbec, takže herecký zámer aj na tomto fronte ku cti zvladnutý. Tomei považujem za jednu z najkrajších herečiek súčasnosti a tu o moc viac robiť nemusela. Bol to podstatne iný typ filmu, na aký som bol pripravený. Bolo tam celkom serióznosti a snaha o hlbšiu psychológiu postáv, ale keď aj z traileru sa to tvárilo ako crazy brainwashová haluz! ()

oveckaoa

Třeba tohle http://www.csfd.cz/film/224905-mamincin-mazanek/ se my líbilo daleko více. Mělo to podobný děj a i dobrý humor tohle je opak ten děj je viděný už x krát a vtipy zde nejsou žádné. Tak jsem si musel vystačit s jednou scénou kdy mu nadává což vtipné není :-). Navíc to dítě je nesympatický debilní čurák, kterého bych v reálu zabil asi po 5 minutách. ()