Elitní zabijáci

• USA Killer Elite (více)

Pohádkově bohatému ománskému šejkovi zbývá posledních pár měsíců života. Než mu vyměřený čas vyprší, chce dostat na talíři hlavy mužů, kteří zabili jeho tři syny. Nabízí svá ropná pole, což je velmi lákavá nabídka, ovšem odpovídá nelehkému zadání. Obětmi šejkovy odplaty se mají stát příslušníci britských speciálních jednotek (SAS), elitní, všestranně vybavení vojáci, kteří jeho hochy připravili o život během války o Omán. Tuhle pracovní nabídku, ovšem bez konkrétních detailů, dostane Hunter (Robert De Niro), legenda mezi nájemnými zabijáky. Když po příletu do Ománu zjistí, že má zlikvidovat příslušníky SAS, nechce úkol vzít. S tím se tak trochu počítalo, protože Hunter má být jen návnadou ve složité hře, jejímž cílem je najmout na tenhle mimořádný úkol Dannyho (Jason Statham). Hunterův žák a přítel je ve svém oboru absolutní jednička, bohužel ho před časem pověsil na hřebík. Pokud práci vezme a zabije tři esa SAS, zůstane Hunter naživu. V opačném případě má smůlu. A protože Dannymu kdysi zachránil život, je jasné, co se bude dít. Kromě toho, že trénovaní vojáci nebudou snadnými terči, číhá nebezpečí i v mocné tajné organizaci, která je chrání, a oni pro ni za to vykonávají špinavou práci. V čele „bodyguardů“ příslušníků SAS stojí jejich bývalý člen Spike (Clive Owen), který chce kolegy ochránit za každou cenu. Danny a Spike jsou jako dvě nukleární hlavice letící proti sobě. Takovou akční explozi, k jaké dojde po jejich střetu, jste už dlouho v kině nezažili. (oficiální text distributora)

hazaba

Přímočarý, akční film s mým oblíbeným Jasonem, u kterého můžete vypnout, tedy pokud vám nevadí lehkost zabíjení.... ()

the_bitch

Cakal som klasicky pribeh a rychlu "fighter-ofku" ked som uvidel meno Jason Statham... avsak nakoniec som zostal celkom prekvapeny,skvelym pribehom,samozrejme skvele akcne sceny,a v neposlednom rade aj vynikajuci a hlavne konkurencie schopny(proti Stathamovi) Clive Owen. ()

ZackSawyer

No odolejte kombinaci Niro+Statham+Owen :-) já neodolal ale trochu mi tam chyběla šťáva. Nějaký moment překvapení, vše tak nějak ubíhá podle scénáře a to mi vadilo... Dobovka dobrá, ale dech popadat bohužel nemusím... Za Nira v kondici ... ()

DAPDO

A mě se to líbilo. Z pár posledních Stathamových filmů jsem nebyl extra nadšenej, ale tohle byla celkem jízda. Výborný obsazení, ale až na konci filmu mi došlo, že tam hraje Dominic Purcell a já ho tam vlastně neviděl.Prostě jsem ho s těma vousiskama a vlasama nepoznal :-) ()

darkreider

K plnej spokojnosti by mi stačil lepší režisér. Inak tu je snáď všetko, čo si môže akčný film priať. SAS, trojlístok Statham-Owen-De Niro, úkladné vraždy, pästné boje... Ani to nebudem všetko menovať. Artistické eskapády plné všakovakých premetov keď borci zabudnú, že sú ozbrojení a dajú prednosť férovke, by zaslúžili menej moderný (rozumej retardovaný) strih. Tak si často neužijeme Stathamov trojitý axel naplno, ale nie je to najhoršie, takže je patrné kto komu mele kosti a počíta zubné mostíky. Celkovo si to všetci dávajú s prehľadom a elitnú eskadru plničov plastikových sáčkov im rád verím. Konečne zas raz film, kde nie je žiadny metrosexuál ani decko s kvérom hrajúce sa na špióna, ale špinaví, pokrivení psychopati, ktorých vykopli z útvaru lebo začali plniť hroby nad normu. Samozrejme česť výnimkám, ktoré dokazujú, že aj chladnokrvný zabijak je v skryte duše romantik, plný životného optimizmu a fair-play. Mám nutkanie dať ešte jednu, ale to by si verbal myslel, že mu lezem do zadku. Tak tri a pol McKendry, na začiatok slušné, ale musíš pilovať. ()

Castielo

Pohádka o jednom lepším zabijákovi jak druhým, jak zabijí elitní zabijáky SAS je opravdu pohádka. Z vrahů se stávají skoro supermani s nadlidskými schopnosti. Nebylo by od věci trošku ubrat. Děj se vlekl a celé to bylo divné, nedomyšlené, povrchní. Jediné co jsem si užíval byly rvačky a některé akční scénu. Jinak NUDA, 2* ()

phoenixer

Pár chybyček by se jistě vytknout dalo. I přes to film graduje velice dobře... sice pomalu, ale jistě! Od filmu jsem dostal přesně to co jsem očekával, takže jsem spokojen. ()

Kingjiri

Pro mě vítěz kategorie "nejprůměrnější film roku 2011", což je docela škoda, protože minimálně herecký obsazení slibovalo mnohem větší zábavu. Nasranej Statham je cool jako vždycky, Clive Owen nevypadal ze svý role moc nadšenej a Dominic Purcell vypadal s kotletama dost divně. Největší zklamání jednoznačně Robert De Niro, ale to nebyla chyba jeho, nýbrž příběhu, ve kterym mu tvůrci nedali moc prostoru. Akce bylo dost, ale příběh jsem tak uplně nepobral (hlavně kdo pro koho a proč teda pracuje). Nemastný, neslaný, neni tu nic, kvůli čemu bych musel zabijáky vidět znova. Jak by řek Standa Gross - průměrnost tohohle filmu je tak křišťálově čistá, že ani křišťál křišťálově čistší být nemůže. ()

Torgal

Totálne generická stathamovka. Nedokáže prekvapiť absolútne ničím (snáď jedine Dominicom Purcellom so srandovnými bokombradami). De Niro tu má len také väčšie cameo, ale veľa zachraňuje postava Cliva Owena (ten zas má funny fúziky). Celkovo je to ale nehorázne naťahovaný nezáživný akčňák bez chuti. A to i napriek tomu, že tentokrát sa scenáristi pokúsili dať filmu nejaký presah. 5-/10 ()

Kissak

Brilantní ukázka toho jak má vypadat akční film, bez zvláštních počítačových efektů a se slušným dějem. Prostě stará škola. ()

Joppo88

Ľudomil Staham - neveril som, že sa niečoho takého dočkám - a predsa. Akcia v štýle Jasona Stahama sa pomaly stáva kultovou + gradácia a zlom v pravý čas dodali určité čaro tomuto filmu - inak priemernému. Klamal by som, keby som tvrdil, že som sa nudil alebo nebavil. ()

kersten

Jediné čo bolo na tomto filme pozerateľné bol Jason Statham. Neviem či sa mi to zdá, ale čím je starší, tým má horšie filmy, len tak ďalej a vymažem ho z mojich naj. ()

Stíba

¨Můj táta říkal, že život je jako lízat med z trní." Typická Stathamovská akce okořeněná o vydařené De Nirovi hlášky. ()

Charlie84

Asi si řekli, když už to nezvládneme natočit kvalitně, aspoň to uděláme třikrát tak dlouhý. Tak touto cestou tedy ne! Věty jako "se zabíjením jsem skončil...ale zabíjení možná neskončilo s tebou" mohou s gustem konkurovat ranným Segalovkám, Robert po většinu filmu zdá se má co dělat, aby udržel myšlenku, jakmile drží samopal, bylo mi až teskno. Pošlete už toho člověka někdo do důchodu!! Stathem je cool. Clive Owen je zmatený. Já jsem byl z toho jejich pubertálního vztahu taky, hra na seriózní politicko-špionážní thriller byla ale rozhodně tím nejotravnějším. Že jsem při projekci neměl chuť rvát si vlasy není důvod, abych byl k tvůrcům shovívavý. Takže znuděné dvě. A koneckonců co, oni si začali... ()

dakarin

Poctivé řemeslo, osvědčené celebrity, snaha o smysluplný příběh a dost dobrá kamera --- stejně ovšem bum bác klasika, trošku rychlejší spád než bylo zvykem dříve - tedy nová vlna ... takže suma sumárum nic nového pod sluncem ;-) Zajímavost - vidět excelentního herce Roberta de Niro vedle excelentního neherce Jasona Stathama - tož to je kouzelná smrtící kombinace :-) jedenkrát se dalo ... ()