Elitní zabijáci

Killer Elite

Elitní zabijaci

Akční / Thriller / Krimi

USA / Austrálie, 2011, 112 min

Napriek tomu, že ma tento žáner nijako zvlášť neláka, bol som spokojný. Film mal slušné tempo, postavy boli uveriteľné, akčné scény vierohodné, tak čo by som mal viac chcieť. Asi prepracovanejší scenár. Niekoľko dejových línií bolo odfláknutých, zbytočných alebo končili do stratena. A záver bol taký hollywoodský. Asi to tak diváci týchto filmov chcú.(12.4.2013)

Ha, a pak že posmrtný život neexistuje. John Frankenheimer sice zemřel před deseti lety, nicméně v roce 2011 jsme se dočkali Elitních zabijáků, filmu, který je frankenheimerovský v každém směru. Nevím, jestli si Gary McKendry na pomoc vyvolal jeho ducha, nebo jestli se nám do něj Frankenheimer převtělil (to ukážou až další snímky), ale je to celkem jedno. Hlavní je, že akce je, a že je realistická, drsná, nedigitální, nezpomalená a všelijak nenačančaná. Například tak pěknou rvačku, jakou je Stathamova a Owenova nemocniční scéna, jsem dlouho neviděl, a když si k tomu přičtu, že jí předcházela i následovala řada dalších pochoutek (pronásledování v Ománu, londýnská automobilová honička, všechny scény s odstraňováním příslušníků SAS, Statham připoutaný k židli, perfektní finále), jaké tady (snad s výjimkou Craigových bondovek) velice dlouho nebyly, nemůžu být nespokojený. Ústřední herecké trio potěšilo a radost jsem měl hlavně z toho, že Robert De Niro nedostal jenom nějaký laciný štěk, ale docela velkou roli. Škoda byla jen scénáře, který si mohl odpustit linku se Stathamovou přítelkyní a nemusel se snažit být tolik vážný a rafinovaný(3.2.2012)

Film pôsobí ako dlhší, než v skutočnosti je, vďaka dejovým nadstavbám v druhej polovici. Práve tá je ale vďaka väčšiemu angažmá Owenovej postavy lepšia než nezaujímavá a nudná prvá polovica. Bez Owena, ktorý je Stathamovi dôstojným protivníkom, to holt spočiatku viazne. De Nirova prítomnosť skôr ikonická. Snaha o poludštenie Stathamovej postavy blondýnkou v divných gumákoch zbytočne zdržujúca. Akčné scény čistý štandard. Old-school atmosféra OK, McKendry je jasný fanda frankenheimeroviek.(17.10.2011)

No paráda, vosumdesátky jak mají bejt, žádný bolševický plísňáky a nablblej Majkl Dejvid a spol se svýma céčkama a jinýma prakurvinama, Owen drsnej SAS vojcl, Statham sice hraje hovno jako obvykle, ale tady s tím nemám žádnej problém, jasně, RDN je už dědek, ale stejně furt kvalitní práce (mám pro něj slabost) a co se týká "útěkáře z vězení", pak ten byl prostě vystajlovanej neskutečně dokonale. Příběh byl béčko jak vyšitý, ale to právě patří k těm šíleným rokům minulýho století. Normálně tu dobu nesnáším až hystericky, tenhle film byl ale tak dobrej, že mě bavilo čumět na starý káry, příšerný hadry zúčastněných a nevkusný účesy (Stathama pochopitelně nemyslím). Zpětně mě tak napadá, že to zase tak špatná doba nebyla, člověk aspoň nepotkával na každým rohu odbarvenýho slaďouše, zkrátka na to chlapi víc srali... a v tomle případě i víc stříleli!!!(7.2.2012)

VÁLKA KONČÍ, TEPRVE KDYŽ OBĚ STRANY UZNAJÍ, ŽE JE PO VŠEM....... /// Dannymu už to je u prdele (to zabíjení). Už ho to neba. No jo, ale co když kámoš potřebuje helfnout? ,,BUĎ POMSTÍŠ MÉ SYNY, NEBO TVŮJ KÁMOŠ UMŘE“! (já jsem vám to říkal!) Složitost zápletky bude během filmu podstatně (co taky narvat do 2 hodin...) složitější, ale Jason je (konečně zase!) drsňáckej suverén, jakýho maj holky (a i když to na jejich hodnocení nevypadá...) i kluci rádi. Ve filmu je všechno: střílení, honička (auty), ruční práce, běhá se.... občas pobaví akční nápad či (taneční?) choreo. Kam se serou všichni ti (poslední) kurýři! Ale sorráč – je to moc dlouhý!!! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Žeru filmy podle skutečnejch příběhů. 2.) Trénuju se židlí na souboj v karate. 3.) Thx za titule ,,moonstomper“ a ,,BadGirl“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *(5.1.2012)

• - Ve filmu je jediným hercem s americkým občanstvím Robert De Niro. Současně se jedná o jedinou osobu, která se narodila v USA. (Conspi)

• - Během automobilové honičky - začínající a končící u nemocničního vchodu - si lze povšimnout mnoha automobilů s poznávací značkou se třemi číslicemi a čtyřmi písmeny. Ty se přitom v Anglii, kde scéna probíhá, nikdy v praxi nevyužívaly. (Conspi)

• - Scenár je založený na románe Ranulpha Fiennesa s názvom "The Feather Men", ktorý bol vydaný v roku 1991. (m.a.t.o.)