Elitní zabijáci

Killer Elite

Elitní zabijaci

Akční / Thriller / Krimi

USA / Austrálie, 2011, 112 min

DVD/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Akce 8/10/// +na herce je radost pohledět, výborná akce, zvuky i hudba, reálné a uvěřitelné prostředí a podle všeho skutečný příběh -u Clive Owena mi vadil český dabing, zasazení děje mohlo být klidně i do současnosti/// Velice příjemné překvapení. Je opravdu pěkné se koukat na vaše oblíbené herce a hltat jejich postavy, které jsou zajímavé a dobře napsané. Po akční stránce je to velice uvěřitelné, což je prvek v dnešních akčních filmech občas vzácný. Z filmu si odnáším dobrý pocit a vůbec nevadilo, že byl delší./// Celkem 88%///(24.4.2012)

Akce bylo ve filmu dost, souboje Stathama s Ouwenem byly dost na tělo a došlo i na automobilové honičky. HODNOCENÍ 70%(3.12.2011)

No paráda, vosumdesátky jak mají bejt, žádný bolševický plísňáky a nablblej Majkl Dejvid a spol se svýma céčkama a jinýma prakurvinama, Owen drsnej SAS vojcl, Statham sice hraje hovno jako obvykle, ale tady s tím nemám žádnej problém, jasně, RDN je už dědek, ale stejně furt kvalitní práce (mám pro něj slabost) a co se týká "útěkáře z vězení", pak ten byl prostě vystajlovanej neskutečně dokonale. Příběh byl béčko jak vyšitý, ale to právě patří k těm šíleným rokům minulýho století. Normálně tu dobu nesnáším až hystericky, tenhle film byl ale tak dobrej, že mě bavilo čumět na starý káry, příšerný hadry zúčastněných a nevkusný účesy (Stathama pochopitelně nemyslím). Zpětně mě tak napadá, že to zase tak špatná doba nebyla, člověk aspoň nepotkával na každým rohu odbarvenýho slaďouše, zkrátka na to chlapi víc srali... a v tomle případě i víc stříleli!!!(7.2.2012)

Tady „nemůžu“ jinak. Nerad bych totiž skončil (od verbala) našlehanej v omáčce ke svíčkový. Ikdyž, bez boje by se to neobešlo (mířidla mám seřízený). To pouze pro pořádek a jak známo, z gauče (zvlášť od rozpitého lahváče) se těžko odtrhává, natož utíká. Zpět k snímku. Statham a jeho tradiční variace po x-té? ANO, ale koho to sere? Mě teda (rozhodně) NE. „Na Hamleta“ mám v zásobě dost jiných alternativ. Clive? Ten bezproblému utahne i 5min (nepřerušovaný) záběr jak si loupe banán http://www.csfd.cz/film/42932-hranice-zlomu/ popř. chroupá mrkev http://www.csfd.cz/film/223965-sejmi-je-vsechny/ D. Purcell? Příjemné překvapení! Bobby De Niro (trestuhodně) nevyužitý? Možná. Na druhou stranu, to se podle vás měl z toho zavšivenýho paláce prostřílet pálením vostrejma (luštěninama) do trenek?! Já byl rád i za těch pár VELMI jistejch výstupů, stejně jako za oživení vzpomínek na staré dobré „80“ časy! A že to mohlo skončit klidně o 30 min dřív a nic by se nestalo? NE! Skončilo to (jako můj komentář) přesně ve chvíli, kdy mělo. Jason i Clive totiž neodchází od rozdělané práce. Tečka! Anebo, že by přeci jenom příměří? Who knows. Konečný ortel? Upřímně řečeno, musel bych zapátrat hodně hluboko v paměti, abych si vybavil, kdy naposledy mi udělal akční snímek takovouhle nefalšovanou radost. Tady se našlápne hned od úvodních minut a (překvapivě) nepoleví až do úplného závěru. Za normálních okolností bych se vytasil se (silnými) 4* , ale vzhledem k místnímu hodnocení, kdy nebýt zvučných jmen, snímek bych jistojistě minul velkým obloukem, pomůžu (tentokrát) verbalovi v jeho (křižáckém) tažení za červenou barvou.(27.1.2012)

Jasná voľba pre oldschoolovú porciu zábavy, s celkom fajn zápletkou okorenenú o skutočnosť, že film zachytáva určité skutočné udalosti. Do akej miery sa tak skutočne dialo ma v tomto prípade vôbec nezaujíma. Dôležité je, že som sa bavil. Je pravda, že v prvej polovici som dával malú šancu, že sa budem čudovať prečo film nie je v červených číslach, pri záverečných titulkoch tomu ale tak bolo. Atmosféra má svoje čaro. Statham si zopakoval návrat do sedemdesiatych rokov ako tomu bolo v The Bank Job a toto obdobie mu naozaj sekne. V zaujímavej roli sa ocitol Clive Owen, ale svoju postavu zvládol perfektne a aj vďaka nemu film ožil až niekedy od polovice. Ostatne má film aj dosť slabých miest, hlavne postava De Nira mala viacmenej len splniť úlohu zaplniť miesto na plagáte a prilákať väčšie publikum a miestami prekombinované dejové línie zbytočne brzdili tempo filmu. Inak spokojnosť a prekvapenie. 80%.(27.11.2011)

• - Názov filmu sa objaví až v 6-tej minúte. (Johnny.ARN)

• - Zatímco si Hunter (Robert De Niro) ve francouzské kavárně přisedá k Anne (Yvonne Strahovski), můžete si povšimnout jídelního lístku, na němž jsou ceny uvedeny v eurech. V roce 1980 by to možné nebylo. (Conspi)

• - Hoci oficiálne ide o remake filmu The Killer Elite z roku 1975, nová verzia nemá s tou pôvodnou podobný príbeh ani totožné postavy. (m.a.t.o.)