Elitní zabijáci

• Nizozemsko

Killer Elite

Akční / Thriller / Krimi

USA / Austrálie, 2011, 112 min

Dobrý večer ve spolek.. Poslední dobou tu čtu samé velké kritiky, samou hanu a plivání na filmy, které si to v takové míře nezaslouží.. Teda lidi, jestli takhle koukáte na svět kolem sebe, jsem docela rád, že nestojím ve vašem zorném poli! Copak jste čekali od debutanta? Druhý Wanted? Když je děj akčního filmu jednoduchý, říkáte: Nuda! Když je ale jen trochu složitější, divíte se proč.. Já Garymu tleskám a těším se na příští "odmušený" akčňák! Nebuďme rozmazlení, užijme si De Nira po dlouhé době v akci, neokoukanou atmosféru 70tých let, a fóry jako velké kladivo polepené koupelnovými kachlíky - tak totiž pracují elitní zabijáci! ;-) Mějte se filmově, Woo.(12.10.2011)

Když něco vypadá a funguje jako béčko, pak to taky béčko je. S námětem se bezpochyby dalo pracovat seriózněji a mohlo vznikout závažné společenskokritické drama ve stylu tvorby Paula Greengrasse, Gary McKendry šel cestou ryzí oddechovky. Elitní zabijáci jsou jedním z mála případů, kdy mi žánrové vymezení béčkový akční film nejen nevadí, ale přiměřeně slušně se u něj i bavím. Svůj podíl na tom má i solidní herecké obsazení, Jason Statham je schopný něco odehrát a Clive Owen patří k herecké špičce. Titul pro mě představuje vlastně totéž, co pro jiného dejme tomu Komando (které by pro mě bylo už nesnesitelně tupé). Souboj nájemných žoldáků se členy elitních britských SAS jsem si užil a odměním jej proto 75 % celkového dojmu.(7.10.2015)

Akčné filmy by nemali prekročiť stopáž hodiny a pol, vo výnimočných prípadoch znesiem aj dvojhodinovú dĺžku, no Killer Elite do tejto kategórie nezapadajú. Som si istý, že keby snímok dokázal režisér ukončiť skôr, dal by som o hviezdu naviac. Dejová linka nie je príliš originálna, ale herecké obsadenie v čele so Stathamom, Owenom, De Nirom a fantastickým Purcellom dalo zo seba 100%. Pohodový akčák, ktorý nesklame, no ani extrémne neohúri.(5.6.2014)

Mínusy: Statham si nesundal tričko, Purcell v těch kotletách a bundě vypadá jako ten nejpříšernější kolotočář a Owenovi knírek absolutně nesluší, o skleněném oku taktně pomlčím. Scénář je zmatený a žánrově dezorientovaný asi jako nájemný zabiják na gay karnevalu. Plusy: De Niro je stále charismatický, to by ostatně byl i v roli houmlese, má to říznou hudbu a Statham zase řádí - ale pokud natočí další podobný film, už ho nesnesu. A kdyby ve filmu ještě jednou nějaká postava řekla "Oman", asi bych si do mozku vrazila nohu od židle. [Kino](27.9.2011)

Když už by mě někdy někdo měl zabít, ať je to prosím Jasoň. Dělá to líp, než automatická pračka pere. I pro mě bylo samozřejmě největším lákadlem útočné komando De Niro - Owen - Statham. Tahle řada kdyby se vhodně doplnila, mohla by dělat na MS v Praze kterémukoli mančaftu první lajnu. Na můj vkus ale kluci zakončovali svoje akce až moc rychle. Sice precizně, jenže já mám radši kombinaci až do kuchyně.(25.4.2015)

• - V úvodní scéně drží Jason Statham v rukou Berettu 92F, která se začala prvně vyrábět až v roce 1992. V roce 1980, kdy se odehrává film se běžně vyráběl typ 92S, vzhledově jen těžko rozeznatelný od pozdější verze. (Conspi)

• - Českou stopou ve filmu je Tatra 813, vyráběná v letech 1967 až 1982, která se ve filmu objevuje přibližně ve 20. minutě. (michalaj)

• - V jedné z posledních scén uniká Spike (Clive Owen) v druhé generaci Volkswagen Jetta. Vozidlo však vzniklo až po roce 1983, tedy minimálně o 2 roky později, než se příběh snímku odehrává. (žvanimírek)