Počítačově animovaný 3D snímek Velká vánoční jízda studia Aardman konečně nabízí odpověď na otázku, která nedá spát žádnému dítěti: Jak jen to Santa dělá, že dokáže během jedné noci nadělit všechny dárky? Odpovědí na ni je existence Santovy provozní základny ukryté pod Severním pólem, která je plná veselí a té nejmodernější techniky. Jádrem celého filmu je ale příběh, jehož složky jsou jako vystřižené z klasického vánočního příběhu – úsměvně nefunkční rodina a nečekaný hrdina: Santův nejmladší syn Arthur. Když Santův fascinující podnik omylem vynechá jedno dítě ze stovek milionů, o které se stará, vydává se nejméně schopný člen rodiny Clausů na bizarní a vzrušující závod s časem, během kterého má za úkol doručit poslední vánoční dárek na světě dřív, než se rozední. (oficiální text distributora)

pakobylka

Když nadělování vánočních dárků proměníte v jakousi obří (polo)vojenskou operaci, zákonitě je cca 1/2 vánoční atmosféry v trapu. Leč není třeba hned klesat na mysli: Pořád ještě nějaká zbývá - a dokonce se ke slovu dostává i tradiční sobí spřežení, takže se ještě dá leccos zachránit ! Nicméně ... má to jeden drobný háček: Myslíte, že je výchovné Santu - či spíše Santy představit jako sebestředné namyšlené týpky, opájející se vlastní důležitostí ? A co člověk - jestlipak obstojí ? No jistě - předvede se v celé své kráse ... jak jinak ! Když se na obzoru objeví COSI, čemu tak docela nerozumí - a tudíž si není jistý, co má od TOHO vlastně očekávat, čistě pro jistotu TO briskně zastřelí a celou záležitost tak pěkně po lidsku vyřeší. Jinými slovy: Provede přesně cílený preventivní úder a potencionální neznámé nebezpečí jednou provždy zlikviduje. Taky moc hezký příklad - zdá se, že i v komediálním rodinném animáku řídí náš svět partička šílenců. Milé pohádek chtivé dětičky, zdalipak si odnesete do života to správné ponaučení ... copak nám z vás za pár let asi vyroste ? P.S.: Jsem převelice ráda za českého nemoderního a neakčního, ale poetického a bezelstného Ježíška. ()

Iwus.ka

Dětí stále přibývá a všechny je obdarovat v jeden den, už dávno není brnkačka. Ještě, že má Santa tolik pomocníků, taková nadílka se totiž musí řádně naplánovat. A to si každý myslí, že to ten sušenkomil zvládá sám. I v té, do nejmenších detailů naplánované akci, může být chybička. Proto je potřeba zachránit Santovi prdel, přičemž zažijete spoustu zábavy. ()

majo25

Arthur zachaňuje Vianoce alebo ďalšie bláznivé vianočné dobrodružstvo (samozrejme ďalšie ''mission impossible''), ktoré sa snaží vysvetliť ako to chodí na Severnom póle svojským spôsobom. Animácia je sympatická, ale ničím veľmi nenadchne, prosto bežný štandart. Príbeh zasa nedáva uzdu fantázii a tá sa rozpína na všetky svetové strany. Humor je však iba prvoplánový a plný slabých gagov a taktiež je ho pomenej, teda nič pre dospelejšie publikum. Aj preto radím snímok medzi to slabšie, čo Sony Pictures Animation vyprodukovalo. ()

Prometheus69

Na mašli je vždycky čas! :D Dokonale promyšlené.... na výbornou provedené. Takhle moderně zpracovaný klasický příběh o Santovi jsem opravdu nečekal a navíc tak akční! U skříňky na zvířecí zvuky... jsem žasnul jak něco tak banálního může někdo dovést do takového extrému, jako je přirovnání k nášlapné mině. Ale těhle situací je tam spousty... např, Santa Bezďák nadělující odpadky.... třetí světová nebo kouzlo kouzelného prášku nad jižní Savanou... To jsou jen střípky úžasných gagů a situací kde se představivost tvůrců skutečně vyřádila neskutečným způsobem uvěřitelnosti :) Bláznivá parta vcelku taky překvapila... Stárnoucí usedlí Santa jako ikona vánoc. Starší syn ze svým zběsilým moderním způsobem, hyperaktivní balička z pankerskými sklony, šílený nevypočítaví Santa ve výslužbě ze svím opravdu zvláštním mazlíčkem (ten pes a ta bota! XD), parta sobů která se ztrácí po cestě jak drobečky a konečně panikářský Artur který odvahy zrovna dvakrát nepobral... Skutečně zajímavá kombinace. Když k tomu ještě přičtete Santovskou originální GPS navigaci která vás doslova protáhne skrze celí svět, ale né na místo kam jste chtěli! :D Můžete se těšit na skutečnou jízdu! Vánoční jízdu. :) Taktéž dávám i jednu hvězdičku za soundtrack. Tudíž plný počet.... žádné výhrady jako ostatní... holt akčňáky kde neteče ani kapka krve a přesto je to napěchovaný akcí až k samotnému epickému finále" jen ze 3! rolí! :D .... Dospělým moc nevoní. I když je to animované a převážně určené dětskému publiku že? 8) Zběsilé? Ani mi nepřišlo. B) Animace mi trochu připomněla "Na vlásku... zejména kuli přítomnosti plešatého dědy z pár kolečky navíc který se prostě větře všude. :D Skvělá práce je taktéž vidět i u takové maličkosti jako jsou chlupy vlnící se po větru na nose senilního Soba. :D Animace se v mnoha ohledech povedla a v mnoha ne.... ale o animaci tu přece zas tak nejde podle mě. Za to dítě ve mě 91% ()

tom88

Tuctový americký animák. Kupodivu nebol ani trápny ani nudný. Trocha zbesilý, miestami vtipný a svižný. Vianočná tématika nevadí, pre menšie decká je to skvelá záležitosť. Pre starších jednorázovka. Animácia mohla byť lepšia. Príbeh a postavy ušli, ale z priemerného hodnotenia aj tak nič tento film nevykúpi. 60% ()

URBAN

Typický vánoční příběh který je podán skvěle a ne jak každý druhý vánoční film , ano je tam sice mnoho klišé a vlastně film je jemi prolezlý , ale mě se Arturova odhodlanost líbila . ( 24.11.13/MAC ) ()

wendelin9

Vánoce na způsob Mission Impossible? Proč ne. Snímek Vánoční jízda je vážně jízda a myslím, že se budou dobře bavit nejen děti, ale i dospělí. Myslela jsem, že téma Vánoc už je natolik proprané, že nemůže přinést nic nového, originálního a zábavného. Ale spletla jsem se. ()

Motinski

Rozbeh celkom fajn. Zoznamovanie sa s fungovaním severného pólu a bláznivou rodinkou ma fakt že bavilo. Postava Arthura ale nie je dokonalým stelesnením humoru a sympatií takže sledovať jeho neskoršie patálie určite nepatrí k vrcholom zábavy. Príbeh neprináša extra nápady a väčšinu času ide o jednoduchú komédiu, v prvom rade pre deti. Všetky motívy s ktorými sa tu pracuje ste už videli inde a  naviac ma rozosmievali škratkovia a Santa oldschooler. Ostatní nie sú zlí, ale povedzme si pravdu, stereotypy su využité na plno. Pri vianočnej tematike ale neočakávam veľa. Stačí že to rýchlo odsype, humor nemá trápne momenty, na záver dostanem zaslúžený happyend a film vo mne vyvolá dobrú náladu. Ak sa chcete naladiť na pokojné sviatky, odporúčam. Neočakávajte ale niečo vybočujuce z priemerných vôd. ()

Mrkvič

Namlsán ohlasy a hodnocením jsem v kině po hodině takřka usnul. A to se musím ještě zmínit o naprosto vylízané písničce a klipu Justina Bíbra před filmem!!! Kdybych to věděl, tak bych si film nejspíš odpustil. Konec filmu ale za všechny ty strasti stojí. Je to milé, je to dojemné a prostě ve srovnání s celým filmem neskutečně vánočně kouzelné. Zbytek filmu drží jakštakš jen senilní Santa. ()

Haretix

Opravdová jízda a Vánoční tématika též dobře udělaná po grafické stránce. Navíc v originále to má lepší náboj. ()

LiborGondek

To je ale famílie... Senilní dědek, až příliš ambiciózní nacista z Hydry, pomatený Santa a jeden výstavní nešika k tomu. No, ještě že žádný Santa Klaus neexistuje, protože je docela možné, že by to takto vypadalo i v reálu. Ale pohádka to byla dobrá. ;-) ()

Týnkaa

Jen je veliká škoda, že tam musí zase být ten santa... Ale je to anglicko-americký animák a tak se nad tím nejde moc podivovat, natož se vztekat :) Takže objektivně posouzeno je to super animák plný amerických Vánoc, elfů, dárků a vánoční atmosféry a chci toho starýho soba, co má děda santa :D ()

JimmyII

Možná to má slabší děj a na pár místech se film zadrhne, ale díky jednotlivým nápadům a velké spoustě dospěláckých, kouzelně nekorektních a fantasticky černohumorných vtipů musím dát za čtyři. Jedna dolů, když si to nepustíte o Vánocích. ()

Ryuuhei

Kdo by řekl, že eskort mise jednoho jediného dárku se může zvrhnout ve velké a ztřeštěné dobrodružství? Docela zajímavý nápad zmodernizovat jinak dobře známé téma Santy a jeho „společnosti“ doručující dárky. Ale ani nemohu říct, že by se jednalo o něco skvělého. Vizuální zpracování každopádně úchvatné. ()

plechulka

Pokud už máte dítě tak velké, že pochopí rozdíl mezi Santou a Ježíškem, moc doporučuji, animace je nádherná a ani dospělí se nebudou nudit - speciálně dědeček a jeho olysaný mazlíček jsou super! ()

Lachtaan

Správný vánoční film, který potěší oči a duše hlavně mladších diváků. Pětku jsem mu udělil kdysi po zhlédnutí v televizní premiéře převážně proto, jak hezky dokáže navnadit na vánoční náladu a že s tím mám pár posledních let už docela problém. ()

anli

Klasický vánoční animák pro celou rodinu.Tedy vlastně klasický moc není,protože se snaží přiblížit ducha vánoc pomocí nejmodernější techniky a to včetně té "tajné" ,tedy vojenské.A tím také vysvětlit onu obligátní otázku,jak stihne ten Ježíšek obdarovat za jednu noc všechny na světě?Tak tady je ta nejmodernější možná odpověd.Díky oné modernosti a technickému pojetí celého filmu se u mě předvánoční nálada dostavila jen zčásti a to v poslední třetině filmu,kdy je vánočním outsiderem,tedy Arthurem,doručen zapomenutý dárek.Je to vlastně taková slušná jednohubka,která má jednoduchý scénář a snadno předvídatelný děj.Postavy jsou ale příjemné,živé a je tu spousta humoru a vtipných nápadů,z kterých budou nadšené hlavně děti.Vizuálně je film zdařilý a pomáhá mu k tomu i slušná hudební stopa.Režie nějakými extra nápady neoplývá,ale je řemeslně slušně zvládnutá a na vánoční poselství nezapomíná.Začátek je trochu jako špionážní videoklip,ale celkem povedený,i když mě osobně moc atmosféru vánoc nenaladil.Děti ale určitě bavit bude,takže dávám vánočních 65% a ty staré Santovy sáně beru. ()

July

Hodně dobré 3*, nebo slabší 4*. Zábavné a milé, ale i v rámci žánru až příliš předvídatelné. Ovšem zhlédnutí doporučuji, film je velmi příjemný. ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby