Čtyři lvi

• Velká Británie Four Lions (více)

Agilní Omar (Riz Ahmed) a trochu pomalejší Waj (Kavan Novak) jedou na výcvik do teroristického tréninkového tábora do Pákistánu, ale po čase jsou odtud vyhozeni pro neschopnost. Dalšími členy teroristické buňky jsou bílý muslim Barry (Nigel Lindsay) a magor Faisal (Adeel Akhtar), který umí sestrojit bombu a rozhodne se vytrénovat vrány, aby se staly nosiči bomb. Pátým členem je Hassan (Arsher Ali), ale ten dlouho nevydrží – při tréninku sám sebe usmrtí. Film končí scénou, kdy se samozvaní teroristé pokusí v převlecích spáchat sebevraždu při londýnském maratónu, ale vše samozřejmě dopadne jinak. (oficiální text distributora)

honajz

Naprosto sdílím názor uživatele/lky RajAthen. Ten film není ani pořádnou parodií, ani tragikomedií, a uprostřed oscilovat nejde. Má se to brát vážně, nebo jen jako legrace? Nefunguje to ani z jednoho pohledu. Navíc je to skutečně utahané a vážně by tomu spíš slušelo 30 minut jednoho dílu v nějakém sitcomu. ()

hrona

Dosti mrazivý, komický pohled na partu atentátníků, kteří vymýšlejí útok v Londýně. Velice vtipně a kultivovaně vymyšlené scény a dialogy. I když finální pohled je opravdu dost vážný např.rodinná debata o obětování,či celkem předvídatelný konec. Rozhodně si gagů a humorných situací divák užije ažaž. Pozor, havně sledovat s velikým nadhledem. Jedná se o opravdu drsný, černý humor. Škoda, že není větší role pro Benedicta Cumberbatha(Sherlock), jeho dvouminutový výstup, jako policejního vyjednavače je skvělý. ()

rikitiki

Mrazivě vtipný film, který se zamýšlí nad tím, co se děje před útokem sebevražedného atentátníka. Přestože je to hodně přepísknuté, některým motivům věřím - vzájemné ukecávání se a vymývání si mozku. /28. 9. 11./ ()

Kailo

Briliantní černý humor a nespočetně mnoho vtipných hlášek na téma terorismus. Určitě nesedne každému, aneb zaujatý člověk v tom pořád bude vidět bandu muslimů jak řvou Salam Alejkum. Ale ten, kdo film vezme s nadhledem (a tak má být brán), se neskutečně pobaví. 80% [HD] ()

Ivoshek

Správný mudžáhid se pozná podle toho, žem má rád pouťové atrakce, trénuješ útočné vrány, dokáže měnit hlas, když kupuje v drogerii peroxid do výbušnin a taky točí hodně ostrá domácí videa. Tenhle film je parádně nekorektní film, kde je několik scén, které mě totálně dostaly - nejlepší je imho sniperská jednotka na střeše a jejich diskuze o tom, co je ještě medvěd + Wadžův nápad na odpálení internetu... ()

evapetra

Kéž by byli všichni džihádisté tak vypatlaní jako tato povedená čtyřka. Hned by bylo na světě o něco bezpečněji. ()

Morholt

"Co to udělal s těma králíkama?" "To jsou slepice." "Králíci!" "Brácho, když to jsou králíci, tak kde maj uši?" "No právě o tom mluvim." A řada dalších hlášek, originální opatření proti focení, vrána teroristka, modlitební medvídek a neskutečnej rozhovor policejních ostřelovačů. Zcela výjimečná komedie, která se asi každému netrefí do noty, ale mě dokonale pobavila. 90% ()

Katullka

Teroristický orgasmus v přímém přenosu! Po dlouhé době fekální černohumor, který prostě vážně stojí za to! Děkuji! XV. Seminář britského filmu / John Lennon Uherské Hradiště ()

Shaqualyck

Každý správný mudžáhid evidentně usíná s myšlenkou na zmasakrování co největšího počtu nevěřících (výbušné vrány rulezzz!)... Stejně jako tahle našťastná parta nadějných sebevrahů. Ti, zřejmě infikováni zhoubnými myšlenkami prohnilého západu, však postupně zjišťují, že nechat svoje vnitřnosti levitovat v prostoru ve jménu Alláha, možná nebude zase až takové terno. Jenže na pochyby a revizi některých nápadů už jim zkrátka nezbývá čas. Uznávám, že tohle asi každý nepobere... Christopher "ajťák" Morris popadnul hranici politické korektnosti za pačesy a z míst, kde dosud Borat jen nervózně přešlapoval, uháněl mílovými kroky vstříc kontroverzním recenzím. Na druhou stranu princip "jsou to vypatlanci, tak proč si z nich nedělat prdel" už dřív několikrát zafungoval třeba u knírkatého Ády, Saddáma či Kim Čong-ila, tak proč ne teď... A ano, je skutečně blbost, vnímat každého muslima zákonitě jako teroristu. Ale některé věci prostě nevysvětlíte... Druhá, mnohem palčivější a zajímavější otázka - proč tomu tak je? ()

Caelos

Nářez, nářez, nářez, NÁŘÉZ!!! Uf, no ale fakt. Můj první film na Letní filmové škole 2011 mě naprosto odrovnal svým třeskutým (doslova) vtipem. A přitom to není až taková bláznivina jak se zdá, v podstatě je to i celkem vtipná kritika terorismem posedlé společnosti, ale i samotných teroristů. A navíc, a navíc! je tam spousta nezapomenutelných scén, kdy jsem se málem počůral smíchy a rozhodně jsem v sále nebyl sám. "Ty nás chceš zabít? Nakonec jo. A proč? Jihád vole!" ()

Genero

Hezký, lidský a prudce výbušný film, po kterém pan bin Ládin s úsměvem pod vousy vyšnorchloval ze dna Arabského moře, aby panu Morrisovi vyjevit své Allahu Akbar a íránští pacifisté zas o něco více obohatili uran. Milý poznatek, že džihád může být veliká legrace a teroristou se klíďo stane i rozumem nepolíbený mudžáhid, naplnil mě, tápajícího, neuvěřitelným entuziasmem a donutil mě přehodnotit životní cíle. Vousatou manželku jsem zavřel do skříně a lešenářskou trubku nacpal dusičnanem draselným k prasknutí, převlečený za pštrosa nasazuju na hlavu krabici a kontaktuju svoji buňku. Ale Barryho papuchalk se mnou nemluví, Wajův papuchalk stydlivě vykukuje zpod pirátského klobouku a Hassanův papuchalk si to rovnou hodil na doutnáku. Kurva kluci, co je to s váma, vždyť to přece byla taková bomba. ()

ScarPoul

Strašne streštené. Chvíľu som potreboval čas na vstrebanie celej absurdity tohto filmu. Výsledný pocit, je ale dobrý. Skvelo som sa zabával. Iný pohľad na teroristov. Tlačí to na pílu absurdity.. je to riadne čiernohumorné ale čo naozaj oceňujem sú drobné náznaky emocionálnej vyzrelosti, takže postavy sú správne motivované a stávajú sa zaujímavými a mnohé z nich som si obľúbil. Postava Wadža ako hlupáka skupiny dokonalá. ()

rawen

Velice výživná a nekompromisní groteska. 8/10 Poklona tvůrcům za to, že na tohle měli "koule" a viditelně neškrtali. ()

bouncer

"One sheep was killed during shooting of the movie" Krásná práce - britská černá komedie s humorem, který mi sedl. Tedy příjemné překvapení a pořádné potrápení bránice. Více takových filmů! ()

Terva

CITÁT - Nepotřebujeme žádnýho Pákistánskýho kmotra, aby nám řekl, jak připravit nálož a kam máme jít......... Tak v tomhle filmu jsem hodně bloudil. Nevěděl jsem zda se smát nebo je litovat. Dělají z nich takové dementy, nebo je to opravdu taková mentalita ? A co teprve ti ostřelovači z Britské policie ? DIALOG - Je to Medvěd nebo Žvejk ? Ne, teď se Medvěd změnil na Medovou obludu. Šel Medvěd dolu ? Ne, Žvejk. Co je Žvejk ?........... Výrok šéfa protiteroristické organizace už mě přesvědčil, že to je opravdu komedie. CITÁT - Policie zastřelila správného muže, ale jak je známo vybuchl nesprávný muž. Chápete ?.......... A pokud to budu brát jako komedii, tak jako velice urážlivou komedii vůči jedné entitě. ()

Johny_fork

Humor černý až do morku kostí, satira na téma stupidita islámského radikalismu plná řízných hlášek a tragikomických odpálení. Ve výsledku působí film až nebezpečně reálně a rýpe si i do západních stereotypů. ()

Annaud našel černé zlato

Annaud našel černé zlato