Zombieland: Rána jistoty

• USA Zombieland: Double Tap (více)

Deset let poté, co se Zombieland stal hitem a kultovní klasikou, se hlavní protagonisté (Woody Harrelson, Jesse Eisenberg, Abigail BreslinováEmma Stoneová) opět spojili s režisérem Rubenem Fleischerem (Venom) a původními autory Rhettem ReesemPaulem Wernickem (Deadpool) ve filmu Zombieland 2: Rána jistoty. V pokračování napsaném Rhettem Reesem, Paulem Wernickem a Davem Callahamem projde naše čtveřice zabijáků komickým zmatkem přes Bílý dům a srdce země. Střetnou se nejen se spoustou nových zombie, kteří od prvního filmu vznikli, ale i s některými přeživšími lidmi. Ze všeho nejvíc je ale ohrožují narůstající problémy jejich vlastní, chatrné improvizované rodiny. (Falcon)

CreepyJoe

Monster truck demolující zombíky? Teď už klidně můžu umřít, top béčkový zombie film, bavili mě i dialogy postav, nenudil jsem se ani v kecajících pasážích. Ps: Nesnáším pondělky. ()

SuccDelucc

Po deseti letech se opět shledáváme s touto sérií, tentokrát v podobě Zombieland: Double tap. První díl byl poměrně zábavnou a příjemnou oddechovou komedií s prvky hororu a romantiky, která vynikala v době začátku celé zombie éry na začátku 2010s svým tématem a chemii mezi hvězdným obsazením. Obě tyto kvality jsou jakžtakž přítomny i v tomto těžce opožděném druhém díle, avšak mnohem horší než předtím. Téma zombie je tu stále, avšak není zde nijak okořeněno, tvůrci jsou stejně jsou stále zaseklý v roce 2009, jak to stránce humoru, který je pro mě osobně tak 50/50, tak po stránce vizuálních efektů. Celý cast je stále velmi talentovaný a zábavný sledovat na stříbrném plátně, avšak od tak all-star obsazení bych si žádal možná i více, je to spíše problém režiséra, který je velmi nemastný neslavný, v tomto díle speciálně nedává hercům dostatečný prostor a za výsledek poté máme průměrný výkon jinak výtečných a vtipných herců. Celý snímek poté působí jako snaha zachytit stejnou jiskru jako před deseti lety, avšak tentokrát s negativními výsledky 2/5 ()

Dalajlada

Opravdu velmi veselý film. Dlouho, velmi dlouho jsem se takto u zombie filmu nenasmál. Už jen u úvodních titulků jsem padl smíchy. Užijte si tento film beze zbytku! ()

MatoPalkes

Podľa očakávania slabšie ako prvý diel, išlo sa podľa mňa príliš na istotu. Najobľúbenejšia postava ružová bloncka. Ďalší diel zbytočný. ()

MaxBodycount

Češi sú spolu s Poliakmi a pravdepodobne niekoľkými ďalšími rozvojovými krajinami jedným z rebelských národov, ktoré museli opravovať svetovo perfektne zrozumiteľné názvy mesiacov. Akokoľvek je ich premenovanie v češtine poetické, jedná sa len o jeden z WTF momentov podarovaných zvyšku sveta podávajúc výpoveď o českej duši. Tým ďalším je slovné spojenie "povedená taškařice". Aj keď obdobne krásny preklad do slovenčiny nedávam, ako definíciu by som navrhol pokračovanie Zombielandu. Už prvý film bol pomerne podarený - Shaun of the Dead po americky pre mileniálne quirky publikum - dvojka si však nielen zachováva pôvodného ducha ale zaostruje svoju pozornosť tam, kde je film najsilnejší. Woody Harrelson a humor tak zaslúžene dostávajú viac priestoru a na na dnešné pomery striedma stopáž  zanechá diváka v želaní vidieť viac, zvlášť po tom, ako bol konfrontovaný s novým lásky objektom v podaní Rosario Dawson, dvojníkmi hlavných hrdinov, zombie killom mesiaca alebo vypatlanými hippie hlavami, ktorých prežitie je jediným zásadným nedostatkom snímku a antitézou momentu filmového blaha. Podrážať nohy diváckym očakávaniam je asi tiež formou umenia. Aj keď zďaleka nie takou, ako mať dosť fištrónu na to, aby jeden vymyslel  slovné spojenie "povedená taškařice". ()

F_FF_Brukner

Jedničkou nejsem postihnut, takže těžko říci, do jaké míry a v čem je dvojka lepší či horší. Nicméně když tedy uchopím tenhle film sám o sobě, pak mi v případě akční hororové komedie vychází, že akce je dobrá, tj. za tři, ale není jí nijak zvlášť moc, což bych v tomhle žánru očekával. A na hororovou komedii postrádám nomen omen obě charateristiky v nějakém slušnějším množství a žádný z vtípků mě nedokázal vyloženě odzbrojit, párkráte jsem se ale pousmál. Jako odpočinková nenáročná jednorázovka to vcelku funguje. 2 poněkud vybledlé hvězdy. ()

serbero

Jednotka mala šmrnc, humor, akciu, každá postava bola výnimočná so silným charizma a perfektným charakterom. Toto tu je tak úbohé, zbytočne. Ďalší pokus vyžmykať peniaze z úspechu prvého dielu. Paraziticky film - niečo podobné ako druhé Jumanji s Dwaynom Johnson, ktoré patrí do tej istej skupiny parazitov. ()

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

21.07.2021

Filmová Batgirl brzy dorazí na plátna v samostatném celovečeráku, scénář píše Christina Hodson (Birds of Prey) a za kameru si stoupnou Adil El Arbi a Bilall Fallah, režiséři posledních Mizerů. Stále… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Chystá se návrat do Zombielandu

Chystá se návrat do Zombielandu

18.05.2018

Ačkoliv to zní neuvěřitelně, příští rok uplyne 10 let od premiéry Zombielandu. Ujetá komedie s Jessem Eisenbergem, Woodym Harrelsonem, Emmou Stone a Abigail Breslin celou dobu čeká na pokračování. A… (více)