Zombieland: Rána jistoty

• USA Zombieland: Double Tap (více)
Trailer 3

Deset let poté, co se Zombieland stal hitem a kultovní klasikou, se hlavní protagonisté (Woody Harrelson, Jesse Eisenberg, Abigail BreslinováEmma Stoneová) opět spojili s režisérem Rubenem Fleischerem (Venom) a původními autory Rhettem ReesemPaulem Wernickem (Deadpool) ve filmu Zombieland 2: Rána jistoty. V pokračování napsaném Rhettem Reesem, Paulem Wernickem a Davem Callahamem projde naše čtveřice zabijáků komickým zmatkem přes Bílý dům a srdce země. Střetnou se nejen se spoustou nových zombie, kteří od prvního filmu vznikli, ale i s některými přeživšími lidmi. Ze všeho nejvíc je ale ohrožují narůstající problémy jejich vlastní, chatrné improvizované rodiny. (Falcon)

Trailer 3

SeBig

Být to o jen jedinou minutu delší, tak jdu s hodnocením dolu. Tu hodinku a půl jsem jakž takž strávil, ale už ke konečnýmu "fightu" jsem si k tomu pouštel soundtrack z Contraband, abych to ješte nějak dohlt. Dlouuho jsem to odkládal, leč.. ale srát na mé pocity k věci. První čtvrtka jsem myslel, že napálím odpad, protože jsem v tom neviděl absolutní logiku, ale počkej, řekl jsem si, vdyť je to komedie, ber to z lehka. No tak jsem to bral jako komedii teda a cukly mi pysky, tak dvakrát a zasmál jsem se jen, když Jesse nabídnul Woodymu ať počká v hořicím autě toť vše. Je to zbytečná blbost, na kterou se čekalo dlouho a postupně to nadšení opadalo. Jesse mi nevadil, toho jsem si po Vivarium celkem oblíbil, Woody neurazí prostě redneck boomer, Stone už jsou vidět vrásky na čele a ta čtvrtá vyhulená tlustá kráva, ani nevim jak se jmenuje, ale to je jedno.. venku je apokalypsa a ona ještě stihla přibrat a hlavní lore filmu je, že jí hledaj, takže byl od ní naštěstí pokoj, ale při scénách s ní, jsem žďímal cihly. Murray byl kde? Hezkej odkaz na Elvise, ale film působí spíš jak nějaká maškarní komedie ve stylu prci prci prcičky o Halloweenu nebo tak nějak..nevim jak ten feel mam popsat. Takže verdikt zní: povedených vtípků asi jako v ovoce v ovocným jogurtu, horor to nevidělo ani na obrázku, akční CGI hnusná levná vytrysklá krev dokreslená v malování a nesmrtelný postavy, jenž když jsou v akci připomínají postavičky ze hry Fortnite. A verdikt verdiktu zní: až tak moc jsem se naštěstí nenudil.. wait a minute ona tam vlastně byla i Rosario Dawson.. ale zcela zbytečně.. ()

kingik

Parodie v parodii. A vlastně jsem to i čekal. Pravidla pro přežití v Zombielandu jsou pro provizorní čtyřčlennou rodinku i deset let od vypuknutí zombie nákazy stále nepostradatelná. Kdykoliv je nějaké pravidlo pro přežití v nevyzpytatelném prostředí zmíněno, okamžitě do prostoru nabíhá popisek s jeho přesným zněním, jak tomu bylo v prvním dějství. Jesse Eisenberg s Woody Harrelsonem jsou proklatě zábavná dvojka bijců zombií všeho druhu, v podstatě se od jejich posledního společného putování krajinou o dekádu zpět jejich zevnějšek extra nezměnil, což už se nedá prohlásit o jejich ženských protějšcích. Obě děvčata jsou již podstatně vyspělejší. Emma Stone je stylovější než dřív, nejhůře dopadla Abigail Breslin, která by určitě výživové poradce dostala do panických stavů, neb zadělala na sádlo, tudíž její nemilá obtloustlá fyzická proměna byla raději z větší části uklizena, načež scénáristé si vymysleli, že si ji neznámo kam odveze svobodomyslný jinoch, následně se bude po ní pátrat a pro diváky s nevyčištěným potrubím připraví laskominu v podobě Zoey Deutch. Ta je ztělesněním dokonalé barbíny, která kupodivu v pohodě přežívá a ve zlých časech bojuje s nepřízní osudu svou sexualitou, kterou okusí i Columbusova vejce. K ustáleným protagonistům přibude ještě Rosario Dawson, zajímavě ztvárněné postavě ovšem scénář neumožnil naplno zazářit a vytěžit z ní potenciál drsné hláškující ženy. A celkově nevytěžený potenciál je z celého pokračování občas znát. Ke vší hororové škodě stagnaci prodělávají nejvíce zombie, jejichž vývoj šel podle úvodních popisných minut značně kupředu, takže na scéně máme hned několik nových a originálně vtipně pojmenovaných druhů, dokonce je na "skladě" i terminátoří odrůda, nicméně horda těchto krvelačných monster si dává poměrně načas, nebojím se napsat, že jde až o sporadický výskyt, a větší prostor, ten největší, dostává nad hororem humor všeho druhu. Jasně, film umí být náležitě úderně vtipný (viz třeba úvodní rozpohybování strnulého loga filmové společnosti) i parodický, scénář přece pochází od "deadpoolovského" dua Rhett Reese a Paul Wernick, jejichž řady vyztužil taktéž "comicsově" laděný Dave Callaham, a umí si skvěle poradit i se scénami, kde už je zapotřebí zakousnout se do lidského masa, uvítal bych ovšem větší porci obdobně nápaditých a vyladěných scén, k nimž patří zastávka s dvojicí Luke Wilson a Thomas Middleditch, tlupa zombíků by měla obtěžovat protagonisty mnohem frekventovaněji a Bill Murray už by měl raději odplout do projektů, kde nebude jeho cameo výskyt zcela nadbytečným a neužitečným. Masky zombií, efekty a výpravná stránka je podchycena na patřičné úrovni a zastávky v opuštěném Bílém domě a Gracelandu mají punc neotřelosti. Druhé rozjímání se starou dobrou partou, která se ani po deseti letech (profesně) netrhá, v krajně nebezpečné krajině je hlavně hodně hutně a zhusta zábavné, vtipné a parodické, hutný horor tolik prostoru nedostal. A to je vesměs připomínka, kterou se režisér Ruben Fleischer třeba v případném třetím shledání bude úspěšně zabývat. 8/10 () (méně) (více)

Stanislaus

(SPOILER ALERT!) Zombieland nabízí velmi slušné intro, už při zobrazení filmového loga se člověk neubrání smíchu, poté to pomalu, ale jistě směřuje k drsňáckému finále, které je zakončeno neuvěřitelně humornou poctou "nejmenovanému krotiteli duchů". Dvojka má možná nějaká slabší místa, v nichž se moc mluví, poučuje, huláká či plká, ale to vše bohatě vynahradí velké množství akčních a kulervoucích scén. Cenu za nejvtipnější postavu vyhrává roztomile pitomá "blondýna z mrazáku", vedle toho mě rovněž velmi pobavila sekvence s "dvojníky". Ve výsledku to jsou sice slabší čtyři hvězdičky, avšak nemohu říct, že bych se v kině nudil, a to je u komedie nejdůležitější. ()

Deimos

DivX/// Obsazení 8/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Akce 6/10/// PLUS: stejné herecké obsazení po deseti letech, ovšem moc to na nich není znát, občas stále vtipné a potěší snaha sebeparodie a parodie zombie žánru, opět nejlepší byl Bill Murray MÍNUS: sorry jako, ale prasil to český dabing, dialogy už nemají takovou šťávu, nebo jsem jen o 11 let starší od prvního dílu a je to tedy spíš pro mladší, taky tady za tu dobu vyrostla konkurence (seriál Živí, mrtvi), i proto to už nepůsobí tak originálně a svěže/// Shrnutí: Spíš velká očekávání mohou za to, že to pro mě nebyla až taková rána jistoty. Přesto bylo zajímavé sledovat postavy z prvního dílu, jak vyrostli a kam se posunuli, a uznávám, že několikrát jsem se pořádně zasmál. Vidět to v původním znění dal bych 10% navrch, ten dabing je jeden z nejméně povedených a kazí celkový dojem ze sledování./// Celkem 62%/// ()

mzss1

(82%) Viděno v kině díky CSFD projekci. Co se týče prvního ZOMBIELANDU z r.2009 (tedy přesně před 10 lety), tak ten mě nijak extra neuchvátil, ale ani nepohoršil. Přesto se divím tomu, jak to bylo mezi diváky tak kladně přijato. Až taková bomba to dle mě není. Místy jsem se pousmál a ocenil několik dobrých scén se zombíky, to bylo ale celé (na víc jak lepší průměr jsem to neviděl). No a nyní tu máme pokračování po 10 letech. A musím říci, že mě to chytlo mnohem víc než první díl. Je pravda, že to na oko působilo ujetě a vtípky debilně, ale zatraceně to fungovalo. Na nic si to nehrálo, já se bavil od začátku do konce. Nějaký ten nástřel děje – to vše bylo omezeno na minimum, ale pro potřeby tohoto snímku to bylo dostačující. Byly tu zajímavý nápady s vylepšenými zombíky, ale bylo to spíše humorně provedeno. Celkově scény s mrtváky byly dobré, krvavé tak akorát, ale hlavním středobodem filmu nebyly. Herecké obsazení na tom bylo docela dobře. Woody Harelson zde nepůsobil jako drsňák, spíš měl takovou komediální roli, že si z něj většina postav střílela, ale v dobrém slova smyslu. Rozhodně tu nebyl za debila. Jesse Eisenberg zahrál optimální roli, stejně jako v předchozím snímku. Emma Stone a Abigail Breslin zde byly tak nějak do počtu, ale potěšilo je vidět. Co se týče Zoey Deutch – tak ta zde zahrála totální blonďatou pipku, co ale snad veškerými scény rozesmála většinu diváků v sálu. Ani nevím, co bych vytkl. Nějaká originalita, extra nápady – to zde rozhodně nenajdeme, ale to přece fuk ne? Hlavně, když to bylo zábavné, po delší době jsem se zasmál a jako bonus tu máme zombíky a jejich místy krvavé vyhlazení. Jen úvod se zpomalenými záběry mě moc nebavil, ale to byla jen jedna taková divná scénka. Třeba finále bylo akční a šťavnaté. Hudba byla taková obyčejná, ani zde nebyla moc zapotřebí. Tempo filmu bylo neuvěřitelně rychlé. Rozhodně první shlédnutí je asi v tomto případě nejlepší, ale já se budu těšit až to někdy uvidím znova. Je to záležitost, která umí spravit náladu. ()

• Scénář k filmu byl hotový již na konci roku 2017. (MeanWhile)
  • Na závěr filmu jsou scény mezi titulky a pak ještě na úplném konci titulků. (Puxina)
  • Nápad Madison (Zoey Deutch) o vození cizích lidí cizími lidmi je jasný odkaz na Uber. Společnost, která v Zombieland světě neexistuje, protože Uber i Apokalypsa začali přesně v roce 2009. (LaserJet)

Související novinky

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

21.07.2021

Filmová Batgirl brzy dorazí na plátna v samostatném celovečeráku, scénář píše Christina Hodson (Birds of Prey) a za kameru si stoupnou Adil El Arbi a Bilall Fallah, režiséři posledních Mizerů. Stále… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Film, od kterého jsme kvůli komplikacím při natáčení (výměna režiséra) raději nic velkého nečekali. Bohemian Rhapsody. Dnes suverénně nejoblíbenější a masami nejlépe hodnocený filmový šlágr roku.… (více)

Chystá se návrat do Zombielandu

Chystá se návrat do Zombielandu

18.05.2018

Ačkoliv to zní neuvěřitelně, příští rok uplyne 10 let od premiéry Zombielandu. Ujetá komedie s Jessem Eisenbergem, Woodym Harrelsonem, Emmou Stone a Abigail Breslin celou dobu čeká na pokračování. A… (více)