Zombieland: Rána jistoty

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Komedie / Horor

USA, 2019, 99 min

Málokdy se stává, že by si fanoušci po mnoha letech vybojovali pokračování svého oblíbeného filmu, ale v případě Zombielandu se to opravdu stalo skutečností. Stejně nepravděpodobné také je, že by sequel komedie překonal první díl. Rána jistoty jede opravdu na jistotu a servíruje milovníkům jedničky jeden povedený vtip za druhým. Původně jsem byl skeptický k tomu, že se na scéně objeví tolik přeživších, ale nakonec z nich bylo prominentních jen pár a celé to dávalo smysl. Zápletka je samozřejmě o něco předvídatelnější a plná amerických klišé, ale přeci jen je to komedie, takže to filmu můžu odpustit a dávám mu tak s klidným srdcem čtyři blbé blondýny z pěti. 85%(23.10.2019)

• Filmmaniak

Po obsahové stránce vyloženě špatný film, jehož schematický, slaboučký a lajdácky smotaný příběh o cestě postav z bodu A do bodu B slouží pouze jako nutné pojítko pro sérii komediálních skečů a akčních scén se zombies s kolísavou úrovní kvality. Pochopitelně přitom opisuje od prvního Zombielandu, akorát je to tentokrát všechno mnohem jednodušší, přímočařejší, předvídatelnější a zkrátka ve všech směrech o něco horší. Hlavní hrdinové navíc po deseti letech degradovali do otravných jednorozměrných karikatur, jejichž nesnesitelnost si film navíc plně uvědomuje, ale než aby s tím něco dělal, tak ji využívá jako zdroj humoru (a buduje kolem nich panoptikum záměrně protivných a zveličeně dementních vedlejších postav ve formě personalizovaných stereotypů, aby se vedle nich hlavní hrdinové jevili sympatičtěji). Částečně to zachraňuje akorát celkem zábavná komediální rovina a místy i herci, kteří si natáčení zjevně užívali a je to na nich vidět. Vydařený je sice jen každý třetí až čtvrtý vtip, ale při té obrovské kadenci gagů to moc nevadí.(23.10.2019)

Hodně příjemný překvápko. Narvané nápady mnoha typů (vizuální, verbální, dějové), náramně uvolněné, velmi vtipné (obzvlášť v dialozích) a s chutí zahrané i natočené. Komediální rovina samozřejmě totálně převládá nad všemi ostatními. Místo zbytečného sequelu tak nakonec dorazila nečekaně výživná oddechovka. 75 %(24.10.2019)

Talentovaný Ruben Fleischer servíruje Komedii roku, Jízdu roku a Zombie film roku! Musím se přiznat, že jsem po trailerech filmu příliš nevěřil, ale už od úvodních minut bylo zaděláno na srdeční záležitost a taky, že jo! Od prvního Zombielandu uběhlo 10 let a změnil se svět i postavy. Především Zombie, kteří se vyvinuli a nyní se dělí na různé druhy, což mi přišlo strašně fresh a nekoukané. Z herců samozřejmě nejvíce válí Woody Harrelson, který si krade většinu scén pro sebe, ale parádní je i nerdovský Jesse Eisenberg a Emma Stone. Jediná nevýrazná je Abigal Breslin, která jednak vypadá otřesně a je spíš do počtu, proto potěší dvě nové postavy. Sexy Rosaria Dawson a rozkošná Zoey Deutch, která hraje naivní hloupou barbínu dokonale a při každé scéně s ní se směje celé kino nahlas. ( Do you know why she survived Zombie Apocalypse? Because Zombies eat brains and she has none!) Krom perfektního humoru ( kadence hlášek připadá asi na každé 3 minuty), potěší i akce, která je hezky natočená, brutální, originální a zábavná včetně vygradovaného finále. Mezi highlighty určitě patří každoroční oceňování za Zombie kill roku. Jeden z těch filmů, kde si po skončení řeknete "Chci, to vidět znova!". Velké letošní překvapení, které bude bojovat o přední příčky. PS: Po titulková Cameo scéna je perfektní. 90%(20.10.2019)

Zombieland 2 neměl nejlepší vyhlídky a při srovnání s jedničkou ho hodně lidí zhejtilo a odsoudilo, ale sakra my jsme se v kině tak brutálně nasmáli a nepřestali až do závěrečných tituků!:D Nějaká dějová kostra tam určitě je, z hlediska logiky a proveditelnosti to má samozřejmě chyby a není to úplně dotažené, ale co tady funguje na 100% je jednoznačně nejlepší humor za celý komediální rok 2019! Hlášky se tady sypaly jedna za druhou, nové postavy byly trefné a výborné a růžová bárbína jednoznačně vedla celý film a kdykoli byla na scéně, tak se divák nepřestane smát nad její blbostí. Původní složení jedničky je pořád stejně cool, akorát nám Emma Stone zestárla a Breslin se z roztomilé holčičky proměnila na docela škaredou 23ku. Mělo to fakt skvělý drajv a humorem se nešetřilo, akce byla cool a přehledná, takže tomu tu pátou hvězdu přidám. Trojce bych se nebránil, akorát bych se bál, jestli má co nového do téhle série přivést.(8.11.2019)

• - Na závěr filmu jsou scény mezi titulky a pak ještě na úplném konci titulků. (Puxina)

• - Název filmu Double Tap odkazuje na druhé pravidlo v prvním filmu Zombieland (2009). Jedná se o ránu jistoty, přestože si myslíte, že je zombie mrtvý, střelte ho ještě jednou. (MeanWhile)

• - Natáčení probíhalo v Atlantě v Georgii od 19. ledna do 15. března 2019. (CinemaRanger)