Zombieland: Rána jistoty

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Komedie / Horor

USA, 2019, 97 min

Je dvojka lepšia než jednotka, alebo prinajmenšom na rovnakej úrovni? Nie, je horšia. Jediným highligtom je cameo Murraya v endcredits. Všetko ostatné mi pripadalo ako cez kopirák, ale pobaví.(21.10.2019)

Westgate-on-Sea, 19.10.2019 Před deseti lety mě Zombieland skvěle pobavil a doteď ho považuji za jeden z nejlepších filmů ze zombie žánru a to hlavně kvůli tomu, že se mu podařilo přidat něco navíc vtipem. A Zombieland 2 svému předchůdci nedělá ani trochu ostudu. Já osobně bych sice trochu ubral na těch nechutnostech jako zvracení a detailech prostřelených zombíků, ale jinak je to slušná popkornová zábava. Původní sestava neztratila vůbec nic ze svého šarmu (až na Little Rock), a její doplnění se podařilo také na výbornou. Růžová Zoey Deutch byla k sežrání a Rosario Dawson taky slušně zapadla. Dostal jsem to, co jsem od pokračování očekával, slušně jsem se pobavil a jsem rád, že jsem se vydal do kina. Klidně zase za deset let...(20.10.2019)

• Korbitch

Psychor zase mele sračky. Těším se.(21.10.2019)

• Psychor

Kde jsou ty časy, kdy Balagueró otřásl královským filmovým žánrem v základech a prostřednictvím dnes již kanonického REC donutil mnoho filmových teoretiků k redefinici vztahu mezi objektem a subjektem. Vzpomeňme na tu sugestivní tísnivou atmosféru plnou děsu a bravurně zvládnutou gradaci napětí vrcholící půdní scénou, ze které mi stále běhá mráz po zádech. Jak v této konfrontaci obstojí Zombieland: Double Tap? Balaguerův snímek byl z hlediska hororového žánru natolik důležitým, že kromě rozmachu metody found footage zapříčinil i boom zombie hororů, což se bohužel zásadně podepsalo na kvalitě daného subžánru a vyústilo v jeho současnou agonii. Producenti zavětřili možný komerční úspěch a studia začala chrlit jeden zoufale neoriginální zombie produkt za druhým, přičemž se v lepším případě jednalo o bezduchou brokovnicovou akci, v tom horším o bezduchou brokovnicovou akci s přídavkem infantilního humoru. Pokud máte alespoň elementární povědomí o historii žánru a chápete tedy širší kontext, tak zkrátka nemůžete snímku Zombieland: Double Tap udělit nic jiného než odpad.(21.10.2019)

Talentovaný Ruben Fleischer servíruje Komedii roku, Jízdu roku a Zombie film roku! Musím se přiznat, že jsem po trailerech filmu příliš nevěřil, ale už od úvodních minut bylo zaděláno na srdeční záležitost a taky, že jo! Od prvního Zombielandu uběhlo 10 let a změnil se svět i postavy. Především Zombie, kteří se vyvinuli a nyní se dělí na různé druhy, což mi přišlo strašně fresh a nekoukané. Z herců samozřejmě nejvíce válí Woody Harrelson, který si krade většinu scén pro sebe, ale parádní je i nerdovský Jesse Eisenberg a Emma Stone. Jediná nevýrazná je Abigal Breslin, která jednak vypadá otřesně a je spíš do počtu, proto potěší dvě nové postavy. Sexy Rosaria Dawson a rozkošná Zoey Deutch, která hraje naivní hloupou barbínu dokonale a při každé scéně s ní se směje celé kino nahlas. ( Do you know why she survived Zombie Apocalypse? Because Zombies eat brains and she has none!) Krom perfektního humoru ( kadence hlášek připadá asi na každé 3 minuty), potěší i akce, která je hezky natočená, brutální, originální a zábavná včetně vygradovaného finále. Mezi highlighty určitě patří každoroční oceňování za Zombie kill roku. Jeden z těch filmů, kde si po skončení řeknete "Chci, to vidět znova!". Velké letošní překvapení, které bude bojovat o přední příčky. PS: Po titulková Cameo scéna je perfektní. 90%(20.10.2019)

• - Scénář k filmu byl hotový již na konci roku 2017. (MeanWhile)

• - Film šel do kin jakožto oslava desetiletého výročí filmu Zombieland (2009). (MeanWhile)

• - Natáčení probíhalo v Atlantě v Georgii od 19. ledna do 15. března 2019. (CinemaRanger)