Počítačový technik Brad Harris má poněkud zvláštního koníčka – miluje ptáky a jako vášnivý ornitolog-amatér, takzvaný ptáčkař, se chce zúčastnit velké celosvětové soutěže, která se jmenuje Velký rok. Brad ale neví, že má velké konkurenty. Úspěšný obchodník Stu Preissler si také chce splnit celoživotní sen a stát se nejlepším světovým ptáčkařem. Celý život svou účast ve hře odkládal a teď přišla ta správná chvíle. Oba muži si vezmou v práci volno a vyrazí za svým snem. Oba však netuší, že proti nim stojí skutečný protivník, kterého není jen tak lehké porazit. Kenny Bostick je světoběžník a vítěz posledního ročníku ptáčkaře roku. Také on vyráží do přírody udržet si svůj titul... Kenny doma nechá svou mladou a krásnou manželku, která je nešťastná, že nemůže otěhotnět. Postupně se všichni tři vášniví ptáčkaři setkají a brzy zjistí, že všichni se soutěže účastní. Zatímco Brad a Stu soutěží férově, Bostick tyto zásady nezastává a je rozhodnut oběma protivníkům soutěž co nejvíc znepříjemnit... (TV Prima)

Krosmen

Klasická oddechovka na nedělní odpoledne na komerční televizi. Nenadchne, neurazí, nezanechá nic na co by si člověk vzpomněl. Takové nevýrazné neforemné něco. Měl jsem trošku pocit, že jakoby Amíkům začaly docházet nápady a po všech přetáčeních severké kinematografie a japonských hororů se vrhli na témata, o která by před pár lety nikdo nezavadil ani 2m dlouhou tyčí. Obsazení je nicméně kvalitní,herecké výkony všechny tak nějak nastejno, fanoušky Big Bang Theory potěší účast Jima Parsonse, který se však zařazuje k ostatním nevýrazným hereckým výkonům. ()

V.Silver

Původně jsem se při kombinaci těchto tří komiků bál, že se bude jednat o nějakou naprosto stupidní demenci plnou fekálního humoru a trapnosti. Přesto, že všechny tři mám moc rád, už mě Hollywood opakovaně přesvědčil o tom, že když se sejdou víc jak dva dobří komici dohromady, dopadne to hodně špatně. Naštěstí jsem se v tomto případě mýlil. Velice příjemná, inteligentní a v mnoha ohledech poučná etuda decentních vtipů s trochou toho životního moudra a tak okolo... Krásná kamera, krásné lokace, skvělí herci... jsem opravdu, opravdu spokojen, jedno z nejpříjemnějších civilních komediálních překvapení roku. 80%. ()

Hollohlaway

Jak tu již bylo zmíněno, podle obsazení by člověk čekal něco mnohem vtipnějšího a údernějšího. Ale ono to má velice slušný příběh, zápletku, a byť to není nejvtipnější film jaký jsem kdy viděl, je to mile a příjemně natočeno, a postavy jsou kvalitně vykreslené a zahrané. Je to zkrátka příběh o tom, co je někdo ochoten obětovat své posedlosti, a za jakou hranici až může přejít vášeň. ()

jefff

Hodně oddychový, příjemný, nenáročný film, který potěší sympatickým příběhem, obyčejnými hrdiny i úsměvnými scénami. Pěkný, ale jednou a dost :-) ()

jenik71

Nadějný rok je hodně nevtipná komedie s nevtipnými herci, kteří by ale zábavu měli rozdávat po hrstech. Wilson, Martin a Black tentokrát šlápli úplně vedle. Celou dobu sledovat, jak se tihle tři honí po USA a závodí, kdo zpozoruje víc ptačích druhů, je už po půlce filmu téměř ubíjející. Tato (ne)komedie by snad mohla sloužit jako upoutávka na TV stanice, jakými jsou National Geographic či Animal planet. Nadějný rok by se snad mohl také s úspěchem promítat na nějakém ornitologickém sjezdu. Mě potěšilo pouze pár krásných záběrů z přírody a sympatická Rosamund Pike. Jinak je to ptákovina o ptácích. ()

Liqid

Jako komedie je to podprůměr, skoro se nebylo čemu smát. Naštěstí a trochu kupodivu to má i hloubku. Když Wilson obětuje všechno proto jen aby si udržel rekord a Black je ve finále druhý, ale šťastnější, tak to mě překvapilo a rozhodně jsem to nečekal. ()

Georgex

Bláznivá komedie s opravdu netradiční zápletkou, ze které doslova čiší dobrá nálada. Svůj podíl na tom má zejména herecké trio Jack Black, Owen Wilson a Steve Martin, kteří hrají své typické role, skvěle se doplňují a prožívají jednu vtipnou situaci za druhou, díky čemuž jsem se ani chvíli nenudil. Moje hodnocení 75%. ()

Firebug

Vůbec to není takový takový typ komedie, jaký byste podle hereckého obsazení a traileru pravděpodobně očekávali. Což je myslím jeden z důvodů relativně nízkého hodnocení. Film to je ale více než dobrý a spíše bych ho přirovnal k Marley & Me od stejných producentů. Oproti němu ale nebudete muset trpět u neúměrně dlouhého pohřbu domácího mazlíčka. Snímek sděluje vše s lehkostí a nadhledem, i když se vážným tématům vůbec nevyhýbá a já jsem byl příjemně přkvapen. Něco mezi 3* a 4*, ale vzhledem ke zdejšímu nízkému hodnocení jdu na 4*. ()

slovan1

Příjemné herecké obsazení, super soundtrack, hezké lokace, dobrá kamera, slušné tempo. Bez zbytečnosti nebo tupého humoru. Fajn film. ()

sedm.1

No to jako bez pardónu, ale to bylo něco strašnýho, a to snad nemohl nikdo myslet ani vážně. Tady padá veškerá má tolerantnost, ale tahle honba za ptactvem je tak hrozný paskvil, až mi po těle začali hrůzou pírka rašit. Tohle je totiž vážně jen utahaná nuda, bez vtipu, bez nápadu, se zápletkou rovnající se nule, s otřesnými hereckými výkony, kdy se nedokážu rozmyslet, kdo z ústředního tria byl otravnější a odpudivější, ale asi vyhrál opět jen trapně pitvořící se Jack Black, díky tedy alespoň za krásnou Rosamundu Pike, která jediná Big Year dokázala svou maličkostí pozvednout, celý film je jinak ale zcela bez jakékoliv smysluplné výplně, což se zcela jasně projeví především v závěru, který vyšumí naprosto do prázdna, množství informací o ptactvu ze všech možných koutů je pak sice možná zajímavý a obohacující, ale pro film zcela bezvýznamný, nefungují zde pak navíc ani emoce, kterých chtěli tvůrci též využít, ale osudy všech hrdinů mi přišli také spíš prudící, než emotivně působivé, prostě ten film postrádá naprosto vše a já skutečně nemám jedinou možnost, co bych mohl zmínit jako pozitivní věc. Za mě naprosto nezábavná, otravná hrůza a již nikdy více něco takového. ()

Wicky

Asi jediný ptačí film co mě kdy bavil. Nečekal jsem od toho moc, ale tak nenudil jsem se a bylo to celkem fajn. Nejlíp svou roli asi zvládl Jack Black a Rosamund Pike tady byla nádherná. Samozřejmě to není ta tipycká Blackovská/Wilsonovská potrhlá komedie. Tady humor moc není, ale spíš se to točí pořád kolem těch ptáků. 60% ()

Jezinka

První část byla přesně taková jak jsem čekala, zábavná. Pak se to nějak zvrtlo do připomínání životních hodnot a řešení osobních problému. To do komedií moc nepatří. Takže ta čtvrtá hvězdička je neobjektivně za ptáky. ()

DavidS.

Ta nejkrásnější americká pohlednicová panoramata, hlas Johna Cleese namísto Davida Attenborougha, stovky opeřenců a ve výsledku nikoliv komedie, ale snímek o vášni hraničící s posedlostí, který pohladí na duši...Trio Black - Wilson - Martin ve velmi příjemné herecké souhře... ()

KoRner

Ani si už nepamätám kedy som naposledy videl film s tak nenásilnou poučnou linkou. Žiadne tlačenie na pílu, iba jemný humor zo života a poučenie, že plniť sny si treba nech sú akokoľvek divné a tiež to, že niekedy je lepšie byť druhý. ()

cachina

Celkem příjemný film, ve kterém ale nečekejte salvy smíchu. Ve filmu nenajdeme žádné trapné vulgární rádoby vtipy. Snímek pojednává o třech postavách, jenž spojuje vášeň o ptáky, pro které jsou schopný udělal téměř cokoliv. Občas si vypomůžou méně čestným způsobem (nějaká malá lež apod.). Jacka Blacka dělá hlavním hrdinou fakt, že je příběh vyprávěn z jeho pohledu. Poměrně milé překvapení, které je natočeno citlivě a nenudí. ()

velkyvezir

Konečně normální komedie. Zatímco jiné americké komedie se snaží bavit seč mohou a vtip střídá vtip, až je to nakonec nevtipné, v tomto filmu je všechno nenápadnějš a o to vtipnější. Steva Martina obvykle moc nemusím, ale tento filmu mu sedl jak hrnec na prdel a fakt se mi tu líbil. A zároveň ten předvídatelný konec, který ale opět je v mezích normálnosti. S každým dalším podíváním mám tento film čím dál raději. ()

Steve Martin se vrací před kameru

Steve Martin se vrací před kameru

23.08.2014

Čekali jsme tři roky, ale vyplatilo se! Komediální klasik Steve Martin se naposledy objevil v kinech v roce 2011, když sekundoval Owenu Wilsonovi a Jacku Blackovi v Nadějném roce. Od té doby jsme o… (více)