Počítačový technik Brad Harris má poněkud zvláštního koníčka – miluje ptáky a jako vášnivý ornitolog-amatér, takzvaný ptáčkař, se chce zúčastnit velké celosvětové soutěže, která se jmenuje Velký rok. Brad ale neví, že má velké konkurenty. Úspěšný obchodník Stu Preissler si také chce splnit celoživotní sen a stát se nejlepším světovým ptáčkařem. Celý život svou účast ve hře odkládal a teď přišla ta správná chvíle. Oba muži si vezmou v práci volno a vyrazí za svým snem. Oba však netuší, že proti nim stojí skutečný protivník, kterého není jen tak lehké porazit. Kenny Bostick je světoběžník a vítěz posledního ročníku ptáčkaře roku. Také on vyráží do přírody udržet si svůj titul... Kenny doma nechá svou mladou a krásnou manželku, která je nešťastná, že nemůže otěhotnět. Postupně se všichni tři vášniví ptáčkaři setkají a brzy zjistí, že všichni se soutěže účastní. Zatímco Brad a Stu soutěží férově, Bostick tyto zásady nezastává a je rozhodnut oběma protivníkům soutěž co nejvíc znepříjemnit... (TV Prima)

M.i.k.e

poměrně koukatelný kousek,který i přes absenci humoru celkem rychle uteče.Možná škoda,že nesdílím s hlavními hrdiny jejich pozorovatelskou vášeň (upřímně mi přijde trošku zvláštní - nemluvě o soutěžení v téhle disciplíně),asi bych se bavil více...60% ()

kaposlav odpad!

Nápad hodný sáčku sračok. Jack Black spevavý, John Cleese trojprstý a Owen Wilson sťahovavý v dementnom filme ešte s dementnejším scenárom. To snaď nie je ani pravda, že niekoho takáto kravina napadla a natočil z toho film. Komédia? Vtipné je akurát to, že na takúto píčo**nu potrebujú cez 41 000 000 dolárov. Jediné čo malo úroveň bola prvá minúta - odpad! ()

uterox

Zajímavá komedie s poselstvím a o tom, co je potřeba obětovat proto, aby člověk mohl být první na světě. ()

HappySmile

Od kombinace Jack Black a Steve Martin by asi člověk čekal nějakou naprostou šílenost, která nebude mít hlavu ani patu a kde se ti dva budou přebíjet trapnými vtípky. No nic takového se tady výjimečně neděje. Jde o naprosto příjemnou a pohodovou komedii pro celou rodinu o třech chlápcích, kteří mají svůj koníček a chtějí v něm vynikat. Objevuje se zde takový přirozený humor bez nějakých nucených pasáží a bez nadstavování humoru absurditami. Moc pěkně se na to dívalo a člověk se opravdu zasmál. ()

Aljak

Príjemný oddychový film s krásnou prírodou a putovaním za vtáctvom USA. Keby som nejaký ornitológ, tak by som bol určite o to viac unesený. Takto som to vnímal len z neodborného pohľadu, ale aj tak ma to celkom zaujalo. Len škoda, že dej ako taký nebol moc vábivý a skôr som to vnímal ako epický pseudo-dokument zameraný na pozorovanie trojice "lovcov" vtákov. Aspoň, že to bolo oživené aj pozadím rodinného života tejto trojice mužov, a bola tam pekne vystihnutá hranice medzi posadnutosťou rekordom a rodinnými prioritami. ()

Jonash87

Mám rád road movie a Owena Wilsona, proto za 3 hvězdy. Jinak komediální dopad nic moc, zasmál jsem se tak třikrát... ()

Martin741

Reziser David Frankel /Bratrstvo Neohrozenych, Marley a Ja/ natocil celkom sympaticku komediu, ktora ale hranice priemeru rozhodne neopusti. US styl humoru sa europskemu divakovi obcas priblizi, takze sa da na comsi zasmiat, ale hned sa zase vzdiali. Jack Black /Skola Rocku/ a Owen Wilson /Armageddon/ su na urovni, ale nuda dostala az neprimerane vela priestoru. Nepomaha tomu velmi ani slavny Steve Martin a tucny cernoch Anthony Anderson /Agent v Sukni 1/. 56 % ()

bourec

Ďábel nosí pradu a Marley a já,tak tyhle výborný filmy mě nalákaly k sledování Velkýho roku.Ale je to blbost.Nezábavná ,ani legrační,vlastně sem ten film sledoval natřikrát,což se mi moc často nestává.Navíc zjišťuju,že Owen Wilson mě vadí čim dál víc.Slabý.40%. ()

Elyssea

Komedie o plnění svých snů, ale také o ceně, kterou musíme zaplatit. The Big Year je inteligentní a vtipná komedie, což je kombinace vzácná. Navíc má velmi silnou ústřední trojici. Owen Wilson má na svědomí ty nejzábavnější okamžiky. Také se mu povedlo udělat z Bolsticka sympaťáka, i když měla jeho postava velmi blízko k tomu, abyste ji odsoudili jako soutěživého blba. Steven Martin dokazuje, že mu "normálnější" role sluší. A Jack Black mi potvrdil, že když se nešklebí a nepřehrává, kouká se na něj nejlépe (stejně jako v Prázdninách). Film sice nakonec obhajuje rodinné hodnoty, ale nedělá to nijak násilně. A navíc to všechno korunuje komentář Johna Cleese a minidrama kolibří samičky. P.S. A český název Nadějný rok? To jako vážně? ()

Duncen

Odpočinkový film na sobotní odpoledne vyprávějící o třech milovnících ptactva. Ty mezi sebou soutěží v tom, kdo uvidí za jeden rok více ptačích druhů. Během toho, ale zjistí že pokud chtějí vyhrát musí tomu obětovat vše... Docela povedený film, který byl celkem finančně náročný, také kvůli hereckému obsazení- Jack Black, Owen Wilson a Steve Martin, bohužel ale ani taková esa nezajistila filmu výdělek.. 66 % ()

enjoi

Komedie ani až tak ne, spíš takový rodinný film. Jediný "vtipný" element je kdo jiný než Jack Black. Na druhou stranu film má originální nápad, a aljašská příroda je opravdu úchvatná. 75 % ()

bukowski83

Jsem nepříjemně překvapen, že to bylo tak slabé, když herecké obsazení slibovalo hustou jízdu vodami zběsilých nápadů, bránicitrhajících vtipů a nekonečných výbuchů smíchu. Bohužel jsem se ničeho takového nedočkal a dostal jsem průměrnou roadmovie s prvky průvodce krásami Ameriky a plnou ptáků. Nějaké kvality to má, ale jestli vážně čekáte bolení břicha od smíchu, budete stejně zklamáni jako já. ()

Yorkcz

Tento film se mi hodně zalíbil protože je to na styl Geocaching který rád hraji. Takže velká spokojenost :-) ()

pakobylka

----- Jsou to muži - jsou od přírody soutěživí." ----- Nikterak nezpochybňuji nadějné vyhlídky onoho roku, leč očekávání všech zúčastněných se jaksi minula s mými. Přes lehce komediální nátěr jsem nějak neposbírala dostatek nadšení pro ně ani pro jejich roční zběsilou honbu za opeřenci všeho druhu. Možná jsem čekala příliš ... s ohledem na to, že příběh vychází ze skutečnosti, možná mi unikal smysl jejich snažení, když pravost záznamů nebylo možné žádným způsobem OVĚŘIT a výsledek sám o sobě nikterak nepřispěl k rozšíření poznatků o jakémkoli ptačím druhu (s ohledem na podivnou koncepci soutěže ho nelze využít ani k monitorování ptačí migrace). ()

Juto

Je to hrejivý príbeh o priateľstve a plnení svojich snov a naháňaní sa za tým, čo chcete. Čakal som, že to bude ďalšia praštená komédia, namiesto toho som dostal zmysluplnejší a hlbší film. 6/10 ()

SHI-SHA

Perfektní komedie se sympatickou ústřední trojicí, z níž vyniká hlavně Jack Black. Zmíněná trojice se snaží vyhrát zajímavou soutěž - cílem je během jednoho kalendářního roku vidět co nejvíce druhů ptáků. Owen Wilson je několikanásobný šampion a držitel světového rekordu, John Cleese je nudící se businessman a Jack je jen snílek který se snaží splnit si sen. Možná ptačí téma nezní zrovna lákavě, přesto se nudit nebude, už jen kvůli krásným severoamerickým panoramatům. ()

Icefist

Neuvěřitelně pohodová záležitost, kde je příběh navázán na unikátní téma, což velice oceňuju. Protože vymyslet v dnešní době něco nového, to je úctyhodné. Black tu nehraje jednoho ze svých skoro už tradičních úchylů a celkově se dá mluvit o komedii jen z části. Není to ta klasická prvoplánová řachanda. Za zmínku mi určitě stojí hudba, která se povedla na výbornou, stopáž je optimální a neotravovala mě hluchá místa. Vůbec se nestydím dát krásných 70 %. Oblíbená část- doporučení číšníka při večeři ()

Steve Martin se vrací před kameru

Steve Martin se vrací před kameru

23.08.2014

Čekali jsme tři roky, ale vyplatilo se! Komediální klasik Steve Martin se naposledy objevil v kinech v roce 2011, když sekundoval Owenu Wilsonovi a Jacku Blackovi v Nadějném roce. Od té doby jsme o… (více)