Many a Ellie mají již skoro dospělou dceru Broskvičku, která by se ráda stala členkou party mladých mamutů a také přítelkyní krásného mamuta Ethana. Ellie stojí za svou dcerou, ale Many si myslí, že to pro Broskvičku není vhodné. Je to klasický případ otce, který nechce vidět, že jeho milovaná dcera dospívá... Sidova ztracená rodina se náhle objeví a Sid je šťastný, že se na něj nevykašlala. To se ale velmi mýlí, jeho rodina se tu zastavila jen proto, aby se zbavila ještě i babičky, která už dost zapomíná a občas se chová podivínsky. Veverčák Scrat, který miluje žaludy, se pokusí jeden zasadit, jenže tím způsobí doslova katastrofu – dojde k posunu zemských desek a oddělení nejen kontinentů, ale také party přátel. Manyho rodina je na jedné straně a prudký mořský proud unáší opačným směrem Manyho, Diega a Sida s babičkou... Vtom se na obzoru objeví loď a přátelé se radují. Je to však předčasná radost protože to je pirátská loď a pirátům rozhodně nejde o to, aby naše přátele zachraňovali. Kapitán Gutt není žádný dobroděj a přátele zajme. Přátelé se však nevzdávají... (TV Prima)

iwigirl

Tenhle díl byl úplně, ale úplně zbytečnej........ Půlku filmu zabraly rady do života, morální poučky a prázdná klišé, zlouni ani velryba mě prostě nebavili. Doporučuji pouvažovat nad tím, zda pětku "nenatočit" jen s lemuří bábi a veverkou, za ty totiž dávám ty 3 hvězdy. ()

rikitiki

Trojka u mě vítězí, možná proto, že mám už od Cesty do pravěku slabost pro dinosaury. Ale i čtyřka je slušná a divák se dočká všeho, co zná a oblíbil si v předešlých dílech: zběsilé honičky, závrať způsobující padání, neurotická veverka a nějaký ten důraz na rodinné hodnoty. ____ Ale pár dobrých vtípků se najde taky a dozvíme se i po kom má Sid hygienické návyky a náklonnost k poněkud větším domácím mazlíčkům. /8. 10. 12./ ()

honajz

Pro mne spousta klišé, málo humoru, hodně vykrádaček, přílišné soustředění na 3D - piráti mi přišli jako sbírka neuvěřitelných exotů, písnička jak z nevěstince, navíc i přes tu krátkou stopáž mi to přišlo nekonečné. Skutečně jedinou povedenou je šavlozubí tygřice. (Nevím proč, ale chvílemi mi to připomínalo Vodní svět s Costnerem.) ()

HellFire

Veskrze průměrné pokračování, u kterého jsem se ani nezasmál a protrpěl nudných 12 minut ze začátku, které patřily spíše do nějakého seriálu typu Ulice. ()

ARI50

Země v pohybu je další pokračováni které se mi pořád líbí ale trošičku to začíná ztrácet na svojí kráse a originalitě, určitě se dobře bavíme protože máme svoje známe pořád sebou i když nás čeká spousty překážek a nástrah. ()

Fevas

Mannyho vztah ke své rodině byl vážným cílem filmu, zatímco Sidova babička hlavním bavičem, ačkoliv Sid už nejspíš od babči také něco pochytil. Začátek a průběh slibný, konec zakolísal. Je to sice všechno hezké a dojemné, ale když vám dítě na sedadle vedle usíná, o něčem to svědčí. ()

Beastmaster4

Tak to celkem ušlo. Alespoň to nesjelo do hnoje stejně, jako MADAGASCAR 3. Pořád je čemu se zasmát, pořád je to pěkná atrakce pro děti a pořád je tam veverka a její dobrodružství s žaludem :-D....Není to naprostá bomba, ale úplně v klidu bych se na tenhle čtvrtý díl podíval znovu a rád :-) ()

MáŠa

V podstatě zbytečné. Už jsem z toho moc odvařený nebyl. Nějaké nápady tam jsou, ale v podstatě jde stále o opakování toho stejného ()

Lucasion

Ooo pardon....Myslím, žes to nebyl ty. Kontinenty se nám rozpadají a kdo za to může.... Ovšem, že veverka Scrat! Svým nešikovným záměrem schovat svůj žalud pod zem dala do pohybu pár litosférických desek a hle - Země v pohybu. Diego, Sid i Manny jsou odloučeni od rodiny a na jedné kře plují oceánem bůh ví kam. Po trošku nastavovaných dílech dvojce a trojce se čtyřka vrací k výborné jedničce. Hlášky jsou nezapomenutelné a zpracování opět vynikající. Dlouho jsem se takhle nezasmál u animovaného filmu - nejvíc mě snad dostal "Lišejník nebo to byla Lepra?" :-D Doba Ledová 4 se vrací ke kořenům, nabrala síly a skvěle pobavila. Veverka dostala opět prostor a troufnu si říct, že tentokrát jsou s ní scény nejlepší. Prostě Ice Age válí! (88 procent) ()

ScarPoul

Veľké sklamanie. Aj napriek niekoľkým nápaditým postavám - Sidova babička - ktorá kupodivu zachraňovala film viacej ako by sa na vedľajšiu postavu v zohranom týme patrilo, alebo drobný škrečkoidný obyvatelia ostrovčeka nápadne vravou pripomínajúcich Lucasových Ewokov. Inak je to zmes neprehľadných scén, bez nejakej výraznej myšlienky, ktorá je plná moralistických hodnôt a typicky amerických rozuzlení. Ako keby tvorcovia zabudli čo robilo prvý diel taký prevratný a zábavný. Nedávajte do hlavnej úlohy mamuta. Ak ešte raz uvidím ako mamut letí vzduchom tak hodím šabľu. A asi najväčšia podpásovka je potom znázornenie teen mamutov ktorý sú očividne čiernej rasy. V konečnom dôsledku je to veľmi podpriemerný film, ktorý očakáva od diváka viacej tolerantnosti než by sa od štvrtého pokračovania a celkového nápadu s vytvoreným kontinentov očakávalo. A aj ten Scrat vlastne robí stále to isté. Neviem či je to naozaj veta do prázdna ale v najlepšom trebalo skončiť. Toto je totiž úplne vyšťavený nápad. A predzvesť ďalšieho vývinu postáv, ktorá sa nakoniec aj tak v nasledujúcom filme neposunie ďalej si už vážne neprosím. ()

Litsarch

Série Ice Age je skoro jako na horské dráze. Jednička skvělá, dvojka průměrná, trojka zase skvělá a čtyřka slabší. Slabší ale nutno brát v uvozovkách, jelikož i když nedosahuje příběh kvalit prvního a třetího dílu, tak i tak je Země v pohybu dobrá podívaná. Jako plus zde beru novou postavu babičky Sida, která je prostě úžasná, vtipná a skvěle zakomponovaná do děje. K ní neodmyslitelně patří i Šmudlinka, které si velice cením, jelikož je jednou z těch postav, která se ve filmu objeví jen na pár minut, ale stejně si jí divák i po skončení filmu pamatuje. Záporák pirát opičák je další výraznou a dobře zpracovanou postavou, kterou si člověk zapamatuje a to nejen kvůli svému zjevu, grimasám a obličejům (které ve 3D jsou skvělé), ale i kvůli pár hláškám. Z pirátské posádky si nelze, díky příběhové linii s Diegem, nezapamatovat i sněhově bílou tygřici. Ostatní se bohužel po skončení filmu stávají spíše vatou a divák si je hned nevybaví. Taktéž si člověk těžko vybavuje "armádu" pískomilů, což je škoda, jelikož scénky s nimi jsou skvělé. Dějově se sice nejedná o nic nového, je zde jasně dáván důraz na rodinu a snímek pomocí Mannyho a jeho dcery Broskvičky (heh, to je jméno pro dospívající slečnu) promlouvá i k tatínkům, ale kouká se něj příjemně, nic extra neruší a děj není natahován. Neodmyslitelný člen Ice Age rodinky je také samozřejmě krysoveverčák Scratt s jehož pomocí divák pozná další možnost vzniku kontinentů (i když to už poznal jednou, takže tato verze je trochu matoucí), ale je taktéž opět hezky zakomponován do děje a některé scénky (pod hladinou např.) nemají chybu. Jako také závěrečná scéna s ním, kdy KONEČNĚ nalezne svůj vysněný ráj. Jak to dopadne, jelikož je to prostě Scratt, si každý myslím domyslí sám. :) Určitě jsem na kvanta věcí zapomněl, jelikož snímek nabízí hodně dobrých momentů, ale jako obrázek o filmu a osobní komentář to myslím stačí a rád si Ice Age 4 pustím ještě někdy znovu. ()

MoiJe

Po 1 a 2 bola pre mna 3 velkym sklamanim. Vdaka 4 si predsa len pozriem aj pripadnu 5. Nenarocne zabavne, zo 3 schuti-uchechtnutia. ()

Terva

Hned úvodní scénu má na svědomí Scrat a jeho, dnes již kultovní, příběh o zemském jádru. CITÁT - Vodopádem to začíná, pak přijde piersing chobotu a ve finále bude závislá na bobulích............ CITÁT - Hele, já vám říkal, že po každé bouři přijde duha............. Hodně dramatický příběh hlavně kolem 14 minuty a ještě dál, který je naštěstí prošpikován velkou měrou vtipem a humorem. Opět zde mají hlavní slovo zvířata v Diegově? tlupě. Jen Scrat je tak trochu mimo. DIALOG: DIEGO - Proč se líbáme? SID - Ééé...protože se máme rádi?............ ()

moviesfan

Opět mile zábavné, příběhově sice nikterak zajímavé, ale i tato část dobře baví, a to stačí. Zklamaný nejsem. ()

JohnCZ

O trochu lepší jak předchozí díl, zejména po stránce animace. Příběh je opět spíše vycucaný z prstu, ale rozmanité prostředí a velké množství postav činí tento díl o stupínek zábavnější. ()

Marek1991

Tento diel sa mi zatiaľ páčil najmenej. Je to veľmi hektický film, kde celý film skáče zo záberu do záberu, mení výšku a polohu kamery, niekedy je vertikálna, inokedy horizontálna. Som človek, ktorému sa točieva hlava a normálne sa mi začala pri pohľade na toto, točiť. Film ma veľmi uspával napriek tej hektickosti, už ste určite niekedy zažili, že aj pri veľkom hluku alebo určitých monotónnych a dlhotrvajúcich veciach, sa aj vám driemalo. Film nemal tak pekný dej, mal som pocit, že po dieloch o o dobách ľadových a medziľadových, diele o dinosauroch, Vianociach, je tu teraz téma pirátov a táto bola problém, lebo veľmi tomu nesedela. Vo filme sa dialo veľa vecí, až som ich nestíhal vnímať, síce to skončilo rýchlo, ale mám z toho zmiešané pocity, je to príliš hyperaktívne, neužil som si to. Tiež dialógy, humor a detaily okolo, mi prišli už viac dospelácke. Prehistorická veverička však opäť nesklamala. Lepšia grafika je zapríčinená dobou, predsa uplynulo takmer presne 10 rokov od prvej časti. Akosi ma však tento film nezobral, neviem čo sa deje, ale tohtoročné filmy idú zväčša pomimo mňa a to som sa na väčšinu tešil. ()

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz