Many a Ellie mají již skoro dospělou dceru Broskvičku, která by se ráda stala členkou party mladých mamutů a také přítelkyní krásného mamuta Ethana. Ellie stojí za svou dcerou, ale Many si myslí, že to pro Broskvičku není vhodné. Je to klasický případ otce, který nechce vidět, že jeho milovaná dcera dospívá... Sidova ztracená rodina se náhle objeví a Sid je šťastný, že se na něj nevykašlala. To se ale velmi mýlí, jeho rodina se tu zastavila jen proto, aby se zbavila ještě i babičky, která už dost zapomíná a občas se chová podivínsky. Veverčák Scrat, který miluje žaludy, se pokusí jeden zasadit, jenže tím způsobí doslova katastrofu – dojde k posunu zemských desek a oddělení nejen kontinentů, ale také party přátel. Manyho rodina je na jedné straně a prudký mořský proud unáší opačným směrem Manyho, Diega a Sida s babičkou... Vtom se na obzoru objeví loď a přátelé se radují. Je to však předčasná radost protože to je pirátská loď a pirátům rozhodně nejde o to, aby naše přátele zachraňovali. Kapitán Gutt není žádný dobroděj a přátele zajme. Přátelé se však nevzdávají... (TV Prima)

Dzeyna

Co jsem čekala, toho se mi dostalo. Všichni "staří dobří" aktéři byli jako vždy famózní a navíc spousta nových postav, která taky excelovala. Srandy kopec, stejně jako akce a dokonce už i puberta :D Já jsem se bavila, ale něco mi tam chybělo, jenomže nevím co - možná originální znění, jelikož poslední dobou dabing fakt moc nemusím. Veverka s kopou oříšků na konci taktéž nezklamala a všechno zase po*** :D Myslím, že skvělý snímek pro všechny věkové kategorie, i když tady je trochu podhodnocený, ale ono taky jde s jakou náladou na to koukáte a jaký máte humor. ()

boshke

Na vesnici se promítá Doba ledová 4. Za čtyřicet korun! Z mé strany panoval nezájem. Čecháčkovský přístup "za takovou cenu do toho kina půjdu, i když je to sr*čka" se mi příčil. Pan hostinský však následně oznámil, že podnik zavírá (o půl šesté) a jde do kina též. Co tady? Tak jsem se rozhodl, že tedy vyrazím také. Jelikož byla první projekce vyprodána, vyrazili jsme až na půl osmou. Ze sálu se začaly valit děti ve věkovém rozpětí tak 6-12 let se svými rodiči, kterým jsme my, vysokoškoláci, udělali pěknou uličku hanby... Nicméně ony byly cílovou skupinou nejnovějšího pokračování Doby ledové. Jednou jsem byl naprosto odzbrojen (vačičí kameňák), párkrát jsem se zasmál (bodovala hlavně lenochodí babička), celkově však dosti slabé. Příběh příšerný (výchova dospívající dcery, odloučení od rodiny, románek s tygřicí,...), humor dětský. Věřím však, že caparti si to opravdu užili a že až spatří světlo světa pětka, opět se svých rodičů pár stovek vytáhnou. Pokud tedy pětka nebude cílit na ještě mladší publikum... 40% ()

MikeCool

Země v pohybu, aneb nejslabší díl Doby ledové. Mnohatunový Mamut, šavlozubý tygr a další zvířata se vydávají na malém kru (loďi) za dobrodružstvím, ale cestou je potká pirátská loď (kra) s opičím kapitánem. > No nezní to jako děsivé Science fiction ? Přišlo mi to příběhem dost přehnané a na Dobu ledovou dost neobvyklé. ()

Kothy

To byl zas ujetý nápad. Srcat může za rozdělení kontinentů. :D Manny už má dítě. Naše parta se během oblevy dostává na otevřené moře a zažívá nová dobrodružství. Po cestě potkají zlé piráty. Dobrá je hlavně závěrečná bitva za pomoci malých veverek. :D ()

Spinosaurus

Doba ledová narozdíl od jiných animáků nikdy neomrzí. Tento díl bych řadil na třetí místo po jedničce a trojce, které byly lepší. Jen bych chtěl tvůrce upzornit na neuvěřitelný počet hlavních postav, který se navíc každým dílem stupňuje o takových 5 - 6 dalších hrdinů. Jenom v tomhle dílech bych ústředních (kladných) postav napočítal tak 20, což je neskutečné číslo. Další díl bude nejspíš po vzoru socialistických filmů s kolektivním hrdinou. ()

AllShallFall

Já nevím jak vy, ale já jsem se náramně bavil. Dle mého názoru je tento díl na stejné úrovni jako díl předchozí. Nechyběla slušná dávka humoru ani napětí. Určitě je to důstojné pokračování, které neurazí. Jen co mi malinko vadilo, tak to, že bylo málo scének s krysoveverkou. Jinak jsem se neskutečně bavil. 90% ()

teutates

Byt dítě tak se zklamáním poseru… naštěstí sem o něco málo starší mamut. Na tomhle vyrůstat a zůstanu poznačený na věky věku. Rozhraní tohoto driftu mi max. vadilo a konspirační teorie o dané stylizaci a rozebíraní dějové linie pseudomasturbantama mně úplně sejmulo. 2/10 a to jen proto, že mám měkké srdce. ()

swamp

Prakticky není, co napsat. Doba ledová postupně chladne (nebo spíše taje) a možná už by tahle série mohla skončit. Neříkám, že to není příjemná oddychovka, ale těch je tady milion a pokud se autoři série Ice age nerozhodnou něco zásadního změnit, nikdo si za chvíli už ani nebude pamatovat, ve kterém díle bylo co.. ()

predators

4 díly už jsou setsakra pořádná dávka a udržet divákovy bránice v nějakém tom napětí a třesu chce nutnou dávku nápadů. Ty mi ve čtyřce chyběly a přiznám se, obešel bych se bez tohoto dílu, jako striptér Channing Tatum Bez kalhot. Bohužel ho tu ale máme a po shlédnutí zjistíte, že už Scratt není tak vtipný, jak býval, že postaviček je až přespříliš a že i v animáku může debilní střih nadělat paseku. Nevím, co si z toho ti piškoti odnesou, teda... 35% ()

cukorek

Mám dojem, že doba ľadová sa záčina pomaly prepadať ako zem pod nohami hlavných hrdinov. Opakovaný katastrofický scenár, nostalgicky známe rodinné puto a večné súboje mamuta Mannyho sa stavajú stále viac všednými bez kúsku inovácie. Ani zmena nepriateľských dinosaurov z predošlej časti na nesympatického opičiaka nepriniesla filmu oslňujúce oživenie. Stále menší bol u mňa aj ohlas pri vtipných momentoch, keď par krát akoby vtipnosť úplne zamrzla a tomu čo malo pôsobiť vtipne som sa vôbec nezasmial. Napriek tomu si film zachoval dynamicky a akčný spád, ktorý dobre podporili malý škrečkovia parodický vedený Williamom Wallacom. Prikláňam sa teda k 50%. ()

nash.

Nebylo to vyloženě špatné, v kruhu rodinném jsme si to užili a dokonce se i pobavili. Nebylo to dlouhé, nechyběly obvyklé vtípky, některé sekvence s veverkou byly úžasné, ale celkem vzato už to tak nějak vařilo z vody. Další katastrofa, další putování, "abychom byli všichni pohromadě" a přitom naberem dalšího parťáka, a k tomu perietie nových postav, které už mě nijak zvlášť nebraly (pubertální trable broskvičky, nadbytečný krtek). Takže s dětmi po boku jo, ale jednou to nejspíš stačilo, protože to nemá žádný háček, terým by si mě to přitáhlo i napodruhé. ()

Rocky62

Je to stále pořád ta samá písnička a ačkoliv nezní falešně, tak i ta nejlepší se časem oposlouchá, což je přesně tento případ. Moralizování z hlediska rodiny mi lezlo na nervy a dcerunka Broskvička není pro mě roztomilé dětské stvoření, ale příšerný trapný harant, kterého bych s chutí nakopnul. Lenochod Sid(nebo co to je) je pro mě už okoukaný a sympatie mamuta se také vytratily do neznáma. Od druhého a třetího dílu přišlo sice mírné zlepšení, ale i tak to jde s touhle ságou od desíti k pěti. 65% ()

klerik

Séria Ice Age nikdy "netrpela" dobrými príbehmi. Jednotka to ešte zachraňovala vtipmi, dvojka bola v podstate fiasko, trojka sa snažila prísť s niečim novým a štvorka je jeden veľký gýč. Skôr gýčik, lebo na film sa nedá veľmi hnevať, ale každú minútu som si uvedomoval jeho zbytočnosť a prostoduchosť... ()

korbitch22

Nejameričtější, nejroztříštěnejší, nejklišovitější a rozhodně nejslabší díl série. Inteligentní a duchaplný humor prvního dílu je nenávratně v trapu, jediným pořádným příběhem ( což je hodně smutné ) je puberťácka láska mamutů a typické klišé odsunutí menšího, mezi druhového vztahu na jinou kolej....holy crab! Jediný kdo za něco stojí je legendární ( a můj nejoblíbenější ) šavlozubák Diego, který má neskutečnou kadenci hlášek. Scrat tu má nepochopitelně málo prostoru a co nejhorší, 90% jeho scének koluje po internetu už víc jak 2 roky, takže nemáte šanci se jim ani moc zasmát. Jako u nás zemřela síla klasických pohádek, tak v america umírá animovaný žánr geometrickou řadou. Pryč jsou časy prvních Shreků, Nema a konec konců i té první Doby Ledové, pryč je silný příběh, pryč je výpravnost, pryč výrazná hudba.Jen sled pár více, či méně ( spíš méně ) vtipných skečů, které už snad nemůžou fungovat ani u toho nejmenšího publika. Paradox je, že čtvrtý díl je jediný, který jsem viděl bez českého dabingu a ono možná lepší, aspoň to není tak hrozně dětincké. Podprůměrný animák, který dělá ostudu i druhýmu dílu. Slabé 3* 50%. ()

Chrustyn

I přesto, že to je již třetí pokračování a vše je založeno na tom, vyždímat z toho co se dá, jedná se pořád o slušný a zábavný animák, který potěší hlavně skalní fanoušky série, kterou proslavila veverka a její neústálý hon za neposlušným žaludem (i zde si jí divák užije víc než dost). Bohužel však nemá film nic (vyjma nového příběhu a nových postaviček) čím by se výrazně odlišoval od předchozích příběhů a já už ani nevím, o co šlo v těch předchozích. ()

Stanislaus

I když je to už počtvrté dosti podobné, tak i přesto jsem se velmi pobavil jak nad dalším putováním naší známe partičky, tak nad stále velmi zoufalou honbou za ořechem. Nejvtipnějšími postavičkami byly pro mě vedle Scrata samozřejmě Sid a jeho až nebezpečně houževnatá (herdek) babča, která byla narozdíl od babči z Madagaskaru snesitelnou postavou. Jinak obrazově to bylo opravdu pěkné, to se musí nechat a scénář byl až na pár menších much (a tak je to přece jenom pro mladší publikum, než jsem já) také dobře napsaný. Zkrátka já jsem s výsledkem spokojen, ale nevím, jestli chci v roce 2015 vidět Dobu ledovou 5 - to radši zase nějaký nový a "originální" animák a klidně od stejných tvůrců. ()

mcb

K nevydržení uřvaná a otravná recyklace, která vzniká jen kvůli tomu, že tahle animovaná franšíza stále vydělává. Technicky dokonalé zlo, jenž spoléhá jen na to, že známá chlupatá zvířata padají a narážejí do různých věcí, přičemž jakákoliv dějová logika či provázanost absentuje. Hlavní ale je, že se to hýbe a je to barevné, což dětem do pěti let a vlastně i producentům téhle odpudivé komerční zhůvěřilosti bohatě stačí. Pro normálního diváka je to však absolutně k nevydržení. ()

Flego

Túto sériu som naposledy zatracoval. Beriem to späť, a hoci používa stále rovnaké metódy, je oveľa zábavnejší ako predchádzajúci diel. V úvode je ako inak zrýchleným spôsobom predstavený ansábl a potom príde k samotnému príbehu. Azda len mohol mať viacej priestoru Scratt ( dlhšia minutáž by vôbec nevadila ). Je to rýchle, občas smiešne a niekedy veľmi zábavné. ()

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz