Josh Kovacs je manažerem jednoho z nejluxusnějších hotelů v New Yorku. Nejvyšší patro má pronajaté burzovní magnát Arthur Shaw. Když ho zatkne FBI za podvod, považuje to Josh nejprve za omyl. Pak se ale zjistí, že Shaw zdefraudoval nejen obrovské částky, ale i peníze hotelových zaměstnanců, kteří je vložili do penzijního fondu. Cítí obrovskou vinu, protože on sám Shawa o jeho spravování požádal. Vrátný Lester, který se jako ostatní ocitl na mizině, se pokusí o sebevraždu. Teprve tehdy Josh prozře a v záchvatu vzteku roztříská červené Ferrari, které Shaw vystavuje ve svém bytě. Spolu se dvěma dalšími kolegy je okamžitě propuštěn. Poté se rozhodne vzít odplatu do vlastních rukou. Od agentky FBI se dozví, že v Shawově bytě je ukrytý trezor s 20 miliony dolarů. Josh k připravované loupeži přibere bývalého burzovního makléře, který kdysi v hotelu bydlel, a dávného spolužáka - profesionálního zloděje. Trezor je ale prázdný. Ve chvíli čirého zoufalství si Josh uvědomí, že poničené Ferrari je ze zlata. Teď už jen zbývá vymyslet, jak dostat nepozorovaně Ferrari z nejvyššího patra mrakodrapu. (TV Nova)

ivet.ka

Hodně slabé, ale nezklamalo mě to, protože jsem od toho prakticky nic neočekávala. Eddie Murphy mě jako herec naprosto znechutil svými filmy, kde se objevoval ve více rolích, tlusté ženy nevyjímaje. Ben Stiller už dávno není Zoolander a bohužel ani tady mi z jeho výkonu necukaly koutky, jak by asi u komedie měly. Prázdné plkání a plán, který mě vlastně vůbec nezajímal. Natočit pořádnou komedii dneska umí málokdo, Brett Ratner k těm vyvoleným ale nepatří. Více v recenzi. ()

sir-dave

Průměrná zábava stojící hlavně na triu Stiller - Alda - Murphy. Od scénáře na kterém se pracuje dva roky bych ale čekal více. ()

Radiq

Pohodová komédka, která sice ničím extra nevyčnívá (kromě toho Ferrari), ale docela pobaví a ukáže nám Eddieho Murphyho zase ve formě. Taky ostatní člehové partičky nejsou čuráci, teda skoro ne... a prostě mě to nenudilo. ()

bartias

Lupičské komedii, ve které trvá víc než polovinu filmu, než dojde na akci, chybí pořádný Mistrovský plán. Ben Stiller, Eddie Murphy, Casey Affleck a spol. nejsou ani zdaleka tak zajímavou bandou jak si člověk představuje při pohledu na jejich jména napsaná vedle sebe. Fórky jsou standardně někde mezi, ale k nějakému tomu uchechtuní dojde. Téa Leoni jako agentka FBI? Proč ne! ()

panMartin

Mistrovský plán je nudný, předvídatelný, nezábavný a hlavně špatný klon Dannyho parťáků. A přitom nápad nasvědčoval, že to bude koukatelný. Výborné obsazení, na komedii atraktivní téma, ze kterého se mohla vyklubat alespoň zábavná komedie. Ben Stiller sbírá partu zoufalců aby okradli cynického Alana Aldu. Jediné o čem vás parta dokáže přesvědčit je fakt, že Eddie Murphy je dávno odepsaný, Matthew Broderick je na tom podobně a o zbytku ani nemluvě. Prostě obyčejná odpočinkovka, která nic nového nepřináší. Pro mě zbytečný film. ()

Vecko99

Těšil jsem se na Eddieho, jelikož díky jeho starým rolím ho mám rád, ale bohužel čím novější film tím horší. Tady moc prostoru nedostal, ale nejsem si jistý, zda je to škoda, i když moc zkazit toho nemohl. Moc vtipných momentů v tomhle filmu není a pokud si někdo myslel, že mistrovský plán, se to jmenuje proto, že nějaký mají, tak je na omylu. Druhá půlka filmu, kde se snaží svůj plán uskutečnit je jedna velká náhoda, která by se Dannymu Oceanovi nestala!!!! ()

Khumbac

Chtel jsem dat 2 hvězdy, ale za sceny s tim autem jak ho spousteli ze strechy + dalsí spousty nerealnych nesmyslu, nemuzu jinak nez 1*. Film je fakt hovadina. ()

Triple H

Úplne tuctová, šablonovitá komédia, bez iskry či nápadu. Totálny slabý priemer. Zasmial som sa tuším len dva krát a pri takto chuťovkovom obsadení je obrovská škoda, že výsledok je takýto. Skoro ako keby to ani nebola komédia, keďže vtipných pasáží je vo filme žalostné minimum. Ratner je niekedy proste neuveriteľný. ()

Haretix

Celkem přijatelná komedie, kde herci jsou vtipní, scénář sice pokulhává, ale jinak vše funguje. Zejména teda příchodem Eddieho na scénu, kdy vše nabere na lepších obrátkách. Hodně nevýrazný tu je Matthew Broderick což mě celkem zklamalo, ale kdo naopak stále se drží nahoře je Casey Affleck. Průměr za 3*. ()

ivan_drago

Tohle nazvat komedií snad může jenom diletant... Za celý film jsem se ani neušklíbnul, připočtěme vesměs nesympatické hrdiny, čest výjimkám v podobě Alana Aldy a Eddieho Murphyho, neschopnost scénáře navodit byť jen minimum napětí a vyjde z toho pěkná sračka... Akční scénou se snad dá nazvat krádež auta, ale stejně jako zbytek filmu to jest natočeno bez invence a nadhledu. ()

Jizni Tlapa

Nebudeme si nic nalhávat, "Mistrovský" je trochu silný přívlastek. Vlažný úvod nenahrává ani průměrnému hodnocení. Děj se vleče a ani kamera a hlavní aktéři nedávají sebemenší záminku pro zvýšení pozornosti.Vše rozsekne až E.Murphy, který příchodem na scénu dává filmu nový směr. Stejně tak scénář se probouzí z nicoty a ukazuje nemálo kvalitních hlášek..když přidám nápad s Queenovým Ferrarim, výsledné tři hvězdy jsou adekvátní známkou kvalitního zážitku.. ()

uiu

Podle komentářů začínám chápat, že tu 99% lidí čekalo od filmu nějaké Dannyho parťáky. Jenomže milí zlatí, stačí se podívat na hereckou skvadru Stiller, Broderick, Murphy a musí vám být jasné, že se nedočkáte žádného zamotaného, šokujícího a promyšleného příběhu, ale jen hloupočké komedie, která neurazí ani nenadchne. Já se na film těšila už delší dobu kvůli Caseymu Affleckovi, který sice moc prostoru nedostal (stejně jako Alan Alda - za tyto dva hvězdičku nahoru), ale i tak to pro mě byla příjemná podívaná a méně než 3 hvězdičky si tato oddychová blbinka nezaslouží, pokud nehodnotíte zaujatost vůči hercům či žánru. ()

Beky

Brutální nuda, brutálně nezajímavé, brutálně jednoduché....brutálně skvělé obsazení, které nemá co hrát! Verdikt: Ušmudlaných 40%. ()

elanius

(31/2012, BluRay1080p) / Vyzerá to a chcelo by to byť za 4, v skutočnosti by tomu celkom sadlo za dva, v konečnom dôsledku to ale až také zlé nebolo a pri tunajšom hodnotení podporím za 3 :). Celkovo je ale škoda premrhaného potenciálu. Herci, pri ktorých má človek pocit, že sú buď za zenitom (Eddie, Tea), alebo že vlastne hrať ani nikdy nevedeli (Ben) sa mohli na tomto kúsku chytiť. Bohužiaľ kvalita heistu je nemastná neslaná, žiadny moment prekvapenia, alebo oživenia neprichádza, záver tiež len na pol plynu, vtípkov poskromne. Hlavne vďaka hercom sa ale nuda nedostaví. (6/10) ()

neoBlast

Ač patřím k omezené minoritě, která Ratnerem nepohrdá (dokonce bych jeho X3 označil za velmi dobrý film), tohle je fakt ubohost a bezpohlavnost. Přestože Stillerovi a Murphymu bylo dovoleno sem tam utrousit nějaký ten fukt ostrý šrapnel, bezgenitálnost tohoto snímku trouchniví až na půdu. Což je v takto slušně obsazené komedie velkým zklamáním. A člověk si povzdechne, že od Tropické bouře prokapala spousta vody. 40 % ()

lennyd

Josh Kovack (Ben Stiller), manažer luxusního hotelu, je stejně jako spousta jiných legálně okraden finančním magnátem Arthurem Shawem (Alan Alda), bydlícím v tomtéž hotelu v apartmá zabírajícím celé patro. Josh se ale nedá, a společně s dalšími obranými se rozhodne své peníze získat zpět - a vymyslí plán, jak se do apartmá, hlídaného FBI i bezpečnostní službou dostat. Ale i mistrovsky vytvořený plán může dostat trhliny, zvlášť když se do něj zapojí černošský zlodějíček Slide (Eddie Murphy)... Mno, že bych se nebavil, to říct nemůžu. Ale že bych se válel po zemi smíchy, to taky ne. Je to tak někde na pomezí - samotný scénář je docela fajn (když si odmyslíte věci, jako že se hlavní zločinec dá dohromady se sličnou FBI vyšetřovatelkou), herecké obsazení taky není úplně špatné - kromě Stillera a Aldy také Eddie Murphy, (obtloustlý) Matthew Broderick, Casey Affleck či Michael Peña. Akorát jsem se sem tam kousal nudou, a závěr taky není z těch, které bych si u podobného filmu představoval. Ale kdo je dokonalý, ať hodí kamenem... ()

Eddie Murphy touží po Oscarech

Eddie Murphy touží po Oscarech

07.09.2011

A dostane je. Protože je bude moderovat. Jistě, je to především součást kampaně před uvedením pestře obsazené krimikomedie Mistrovský plán, kterou natočil Brett Ratner. A Ratner je i jedním z… (více)

Brett Ratner v Spielbergových službách

Brett Ratner v Spielbergových službách

12.05.2011

Posledním filmem, který jsme od něj viděli, byla Křižovatka smrti 3 z roku 2007. Pak měl velké plány se čtvrtým Policajtem v Beverly Hills, ale nic z toho nebylo. Momentálně dokončil krimikomedii… (více)